2014 ikiz anneleri

Amin arkadaşım cümlemize inşallah. Kendimden örnek verecek olursam 52 kiloyla hamile kaldım, şu an 79 kiloyum :) Besili bir dana kıvamında ama bunun tek sebebi hamileliğimin 3-4-5. aylarında her akşam mütemadiyen patlamış mısır yemem. Öyle insani boyutlarda değil, kocaman tabaklarda. Mısırı kestim kilo alımım yavaşladı. Korkma sakın, olacak artık kilo. Ama forumu okuduğum kadarıyla çok daha az kiloyla bu evreyi atlatanlar var.
Mesela enteresandır bende hiç çatlak olmadı, olmasın da bari bu haftaya kadar çatlaksız geldik. Bebe yağı, çatlak önleyici krem ve badem yağı kullandım. Yaklaşık 6 haftadır ayakkabımı kendim giyemiyorum, banyomu yapamıyorum. Çok mu olumsuz konuştum ki? Korkmasın gözün, yaşanacak ve bitecek. Sonunda iki melek sağlıkla bizi bekliyor olacak inşallah :)

Olumsuz diil canım başıma gelecekler bunlar sonuçta. Bebeişler saglıkla gelsin de başka bişi istemiyorum. Yemekle aram çok farklı değil normalden. İnşallah böyle de gider. 68 ile hamile kaldım henüz almadım. Çatlak için ben de bebe yağı kullanıyorum şimdilik. Daha sonra çatlak önleyici almak istiyorum. Ya da bitkisel yağlardan. Dr ne kullanırsan kullan olacağın önüne geçemezssin dedi. O yüzdn çok para harcamak istemiyorum. Hayırlısı bakalım.

Bu arada kaçıncı haftadasın canım? Az kaldı galiba hareketlerin kısıtlandığına göre :)

Sent from my iPad using Tapatalk

sen nerlerdeydin cnm nasılsın durumlar nasıl neden girmiyorsun foruma

Burdayım cnm ya kasılma diye bi gece hastanede yattım geldim nidilatımı da gururluyummmmm:KK76:
Sen nasılsınnnnnnn????

Doğum yapan arkadaşlar. Hayırlı, uğurlu olsun, Allah bize de göstersin tez zamanda inşallah. Bende gece uykusu hiç kalmadı artık. Uyuyunca da "beni keseceklerrrrr" deyip kabusla uyanıyorum. İyice dengem bozuldu bu aralar.

Kesecekler seni arkadaşım kaçarı yok onu değilde hiç acımıcanı o an hiçbişiy hissetmiceni ve ondan sonra iki şahane meleği kucağını düşünnnnnnn:KK16::KK16::KK16: güzel ve sağlıklı doğumun olsun inşşşşşşşş kabuslarda oluo valla hiç canını sıkma ne güzel bu haftalara gelmişsinnnnnnnn

Alah yardımcın olsun canım. En ağrısız sancısız şekilde kavuşursun bebeklerine. Ben daha çok başındayım yolun. Merak ediyorum da kaç kilo alınıyor, ya da göbek çok mu büyüyor? Çok korkutuyorlar beni çok. Çagır çatır çatlıycan, çok kilo alcan, senden önce göbeğin gitcek diye.

Belki Çatlarsın kesin göbeğin senden önde gidecek kilo çok değişken ama onlara neymişşşşl kolaysa onlar ikiz doğursunda görelim bakalım manken gibi mi kalıolarrmışşşşşş:KK52: töbeee töbeeeee
Canım benim sağlıklı olsunlarda bunlarda bu işin cilvesiiiiii 20 kg aldım göbeğim 3aylıktan beri var artık kıpırdayamıorum bile ama bi bu kafarı daha olsa hiç koymaz yeterki sağlıkla kucağıma alayım iki meleğimi:KK16:
Çatlak için 12.haftada düzenli lierac kullandım şimidilik bişiy yok bakalım hayırlısıııııı:KK34:

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki Çatlarsın kesin göbeğin senden önde gidecek kilo çok değişken ama onlara neymişşşşl kolaysa onlar ikiz doğursunda görelim bakalım manken gibi mi kalıolarrmışşşşşş:KK52: töbeee töbeeeee
Canım benim sağlıklı olsunlarda bunlarda bu işin cilvesiiiiii 20 kg aldım göbeğim 3aylıktan beri var artık kıpırdayamıorum bile ama bi bu kafarı daha olsa hiç koymaz yeterki sağlıkla kucağıma alayım iki meleğimi:KK16:
Çatlak için 12.haftada düzenli lierac kullandım şimidilik bişiy yok bakalım hayırlısıııııı:KK34:

Haklisin canim benim. Ben gocunmuyorum tum bunlardan sadece gereksiz kilo almaktan korkuyorum sma tabiki en onemlisi bebislerim.

Ayy gerçekten aferin bize yaa. Ne güzel etmisiz aynı gün 4 doğum, 8 kuzu hayy maaşallah. :KK16: Maaşallah canım sana da kuzularina canım çok sevindim. Evinize de gelmissiniz ne güzel. Inşallah biz de alırız en kisa zamanda sipalarimizi. :KK52: Inşallah darısı sırada bekleyen tüm hamislerin başına.

Dilekkkkkkk kaldır anacım takvimini derin bi bağ kurdun ama ilişkiniz bitti sen iki yakışıklıyla aldattın takvimini:KK52:

Haklisin canim benim. Ben gocunmuyorum tum bunlardan sadece gereksiz kilo almaktan korkuyorum sma tabiki en onemlisi bebislerim.

Canım hıc korkma 4 lıtre su ıc seker ve undan uzak dur hıc kılo almazsın bebeklerın kılo alır. Ben kıbrıt copunden kol bacak yapılmıs patates gıbıydım.14 kılo aldım hastaneden eve geldıgımde 12 kılo gıtmıstı

doğum yapan arkadaşlar gözünüz aydın Allah sağlıkla büyütmek nasip etsin büyütürken tecrübelerinizi de yazın ki faydalanalım darısı bize inşallah :80:

Olumsuz diil canım başıma gelecekler bunlar sonuçta. Bebeişler saglıkla gelsin de başka bişi istemiyorum. Yemekle aram çok farklı değil normalden. İnşallah böyle de gider. 68 ile hamile kaldım henüz almadım. Çatlak için ben de bebe yağı kullanıyorum şimdilik. Daha sonra çatlak önleyici almak istiyorum. Ya da bitkisel yağlardan. Dr ne kullanırsan kullan olacağın önüne geçemezssin dedi. O yüzdn çok para harcamak istemiyorum. Hayırlısı bakalım.

Bu arada kaçıncı haftadasın canım? Az kaldı galiba hareketlerin kısıtlandığına göre :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Arkadaşım ben de 35 liralık bir krem almıştım. Son zamanlarda işe yarıyor bilhassa bugünlerde çok kaşınıyor göbeğim artık gerile gerile bir hal oldu. Kaşıntıya iyi geliyor. Bugün 34+4 olduk. Doktorumuz 37de alınabilir diyordu ama son görüştüğümüzde kalabildiği kadar kalmalarına karar verdik. Hurra doğuma gidiyoruz diye ekşın olacak :) Yalnız son idrar tahlilimde protein çıktı, pek hayra yormuyor hazreti google. Yarın soracağım doktora bu neyin nesidir diye. Sen ne güzel kilo almamışsın, ben 12. haftada 8 kilo almıştım. İşte hayvan gibi mısır yersem öyle olur :)

Burdayım cnm ya kasılma diye bi gece hastanede yattım geldim nidilatımı da gururluyummmmm:KK76:
Sen nasılsınnnnnnn????

Kesecekler seni arkadaşım kaçarı yok onu değilde hiç acımıcanı o an hiçbişiy hissetmiceni ve ondan sonra iki şahane meleği kucağını düşünnnnnnn:KK16::KK16::KK16: güzel ve sağlıklı doğumun olsun inşşşşşşşş kabuslarda oluo valla hiç canını sıkma ne güzel bu haftalara gelmişsinnnnnnnn

Evet canım kesecekler hem de gözümün yaşına bakmadan. Her gece farklı modelde kesiyorlar zaten :) Sloganım şu ama sonunu düşünen kahraman olamaz :) O yüzden koyvermeye çalışıyorum :)

Canım hoşgeldin aramıza, Rabbim sağlıcakla tamamına erdirsin. Benim bulantilarim da 12-16.hf arasındaydı. Ben de çok fazla hirpalandim ama çok şükür geçiyor canım yaa. Ama arkadaslarin da dediği gibi ikiz hamilelik herseyi iki kat yaşamak demek. Mutluluğunu da sıkıntısını da. :KK16: Ama çok başka bişey gerçekten. :21::21::21:

çok tşk ederim cevabın için bakalım artık hayırlısı

Selam hosgeldin canim.bende 11.haftam icindeyim.cok sevindim bana yakin olan birisinin burda olduguna.benimde cok bulantilarim var.gecen hafta hergun kustum.bu haftada bulantilarim cok var.cikaramiyorum ama

ya azcık azaldı gibi çok nadir çıkarıyorum ben de ama geçsin istiyorum artııık :KK66: hayırlı olsun senin de

hoşgeldin cnm öncelikle bebeklerin hayırlı olsun sıkıntılar başlamış gebelik herkes de farklı geçiyo mesela forumda bazı arkadaşlar hiç kusmadı bulantıyla atlattı ben o şanslılardan değilim ilk 3-4 ay sürekli kustum düşün gece uyanıp kusuyordum tabi kusmayla bitmiyo halsız kalıyon üstüne genzin burnun kusmanın etkisini devam ettiriyo çok zor zamanlardı bir de ben yemeğe zorluyordum kendimi çocuklara vitamin olsun diye zorladıkça daha da kusuyordum oysa ki çok bilinçli biriyim ben yemesemde onlar ihtiyacını alıyorlar ama işte gel de anlat:))))hepsi geçti senin de geçecek ilk trimester biraz problem ikinci daha rahat sonra bizim gibi 3.trimestere girince omurga bel kopuyo yatamıyorsun yatınca kalkamıyorsun insanlıktan çıkıyon yani:)))ee anne olmak kolay değil olsun hep söylenen gibi ikiz annesi olmak çift kat eziyet ama çift kat da mutluluk bu mucize değil de ne :)))

çokk tşk ederim cevabın için. bu rabbimin bi hediyesi bunu biliyorum ama şimdilik sabretmek gerek. 2. trimestr i iple çekiyorum resmen 3. ye de Allah kerim :KK66:

Doğum yapan arkadaşlar hepinizin gözüaydin gelmis gecmis olsun...Allah anali babali saglikli buyutsun insallah... Kuvozdeki kuzular da en kisa zamanda evlerine gelirler insallah :KK16:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba bayanlar
Bende bugun ikizlere hamile oldugumu ogrendim bundan once dusuk yasamistim onun korkusuda var
Dusen bebegimi 5hafta 5 gunlukken kalp sesini duymustum
Ikizler icin 5 _6 Haftalik cikti ama kalp atisi yoktu
Sorum su siz ne zaman ilk kalp atisini duymustunuz
Lutfen cvap verirmisiniz:KK5::KK5::KK5::KK5:

İki kizimdan sonra bi erkek bi kiz ikizlerim oldu allaha sukur cok uzun zamandir kadinlar kulubunu takip etmeme ragmen bir turlu yazmak kismet olmadi ikiz annesi olmak bide onceden bebeklerin varsa coook sabir isteyen bir sey:KK66:

doğum yapan arkadaşlar gözünüz aydın Allah sağlıkla büyütmek nasip etsin büyütürken tecrübelerinizi de yazın ki faydalanalım darısı bize inşallah :80:

Bende 2013 kasimda ikiz annesi oldum allahim herkese anne olmayi nasip etsin ikiz gebelik zorlu bi surecti simdide buyutmek olsun iyiki varlar

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Sen nasılsınnnnnnn????

valla nasıl olsun sanırım benim kasılmalarda başladı pek anlamıyorum sert oluyo karnım bebeklerin eli ayagımı kasılmamı ayırt edemiyorum sen tarif etsene nasıl oluyo:)))

ya bu çevredeki insanlar bi alem canım ben 13 kilo aldım şimdiye kadar bundan sonra kaç kilo alırım bilmiyorum ama protein aırlıklı besleniyorum sende öle yap ozaman çok almazsın banada ikiz olduğunu duyan bikaç dengesiz insan allah kolaylık versin çok zor büyüyorlar ayyyyy nasıl bakcanız falan demişlerdi.ya zaten kendini bilen böyle şeyler söylemez hamilellik psikolojisi,zaten çoğumuz öğrendiğimizde şoka girdik ne luzum var moral bozmaya evet zor hamileliide zor büyütmesi de ama çift kat zor çift kat tatlı:)))boşver sen söylenenleri mucize bu bence çatlak konusuna gelince genetik varsa çatlayabilirsin bu tek gebelik bile olsa ama sen yinede krem kullan sadece çatlak için değil ilerde büyüdükçe dayanılmaz kaşınıyo ama herşeye değmez mi iki küçük can ve senden kopma oyyyy daha doğmadan çok seviyorum

Merhaba bayanlar
Bende bugun ikizlere hamile oldugumu ogrendim bundan once dusuk yasamistim onun korkusuda var
Dusen bebegimi 5hafta 5 gunlukken kalp sesini duymustum
Ikizler icin 5 _6 Haftalik cikti ama kalp atisi yoktu
Sorum su siz ne zaman ilk kalp atisini duymustunuz
Lutfen cvap verirmisiniz:KK5::KK5::KK5::KK5:

hayırlı olsunn canımmmm... :nazar::nazar::nazar::nazar: ben ılk kalp atıslarını 7 yada 8. haftada duydum.. bende 5 haftalıkken öğrendım ama dr erken dedı ogrenmek ıcın.. ınsallah hayırlısı olur canımmm...tebrıkler tekrardan..:21::21::21:

X