2014 ikiz anneleri

Canim ya emzirme yastigina fln gerek var mi?ne kaldi eksiklerin ben bibakim ne gircek cantaya ona gore eksikleri belirleyim.dun pijama takimi aldim 80tl3lu takim. Pahalimi aldim uygun mu karar veremedm

bak ben koyduklarımı yazayım sana fikirolsun
hastane çıkışı
ıslak mendil uni baby yenidoan
4 adet iç atlet
2 adet çorap
4 adet zıbın
2 adet battaniye penye olanlardan
ağız mendili
extra mama önlüğü
temiz poşet kirliler için bunlar bebeklere kendim için de
lohusa pijaması
terlik
çorap
hırka
ped
tek kullanımlık iç çamaşarı
pamuklu iç çamaşırı
diş fırçası macun
sabun
havlu tarak
susam yağı(göğüs ucuna sürmek için)(ben iki haftadır kullanıyorum göğüs uçları çatlamasın diye)
süt sağma makinesi
deodarant
emzirme sütyeni benim bu son ikisi eksik bukadar uzun bi liste olduğuna bakma az yer kaplıyorlar merak etme ben bi çanta çocuklara bi çanta kendime yaptım iki küçük el çantası yaptı kolay gelsin tabi burdaki tekstillerin hepsi sabun tozuyla yıkandı ütülendi bu da bi iş işte:)))

bir de bebek bezi var artık onu hastanenin yanındaki eczaneden alıcaz prematüre mi yoksa yenidoğan mı olacak kiloları karar verecek

bir de bebek bezi var artık onu hastanenin yanındaki eczaneden alıcaz prematüre mi yoksa yenidoğan mı olacak kiloları karar verecek

bak ben koyduklarımı yazayım sana fikirolsun
hastane çıkışı
ıslak mendil uni baby yenidoan
4 adet iç atlet
2 adet çorap
4 adet zıbın
2 adet battaniye penye olanlardan
ağız mendili
extra mama önlüğü
temiz poşet kirliler için bunlar bebeklere kendim için de
lohusa pijaması
terlik
çorap
hırka
ped
tek kullanımlık iç çamaşarı
pamuklu iç çamaşırı
diş fırçası macun
sabun
havlu tarak
susam yağı(göğüs ucuna sürmek için)(ben iki haftadır kullanıyorum göğüs uçları çatlamasın diye)
süt sağma makinesi
deodarant
emzirme sütyeni benim bu son ikisi eksik bukadar uzun bi liste olduğuna bakma az yer kaplıyorlar merak etme ben bi çanta çocuklara bi çanta kendime yaptım iki küçük el çantası yaptı kolay gelsin tabi burdaki tekstillerin hepsi sabun tozuyla yıkandı ütülendi bu da bi iş işte:)))
Cnm bnm sagolasin..yazdim hmn hepsini bnm bebek cantam spor bi canta almistim.bezi prima aldim migros bi ara kampanya yapmisti 20tlye 1beden almistim.goguslerime simdiden lansinohun kremini kullaniyorum.tek kullanimlik camasirlara bakim bn bi.emzirme sutyeninede kompedandan10tlye almistim.bi bak istersen gecen gun hala vardi burdaki magazalarda.markasi berrak di

Benimde ilk birini gordu kesenin sonra ya kanama alani yada ikiz olcaklar dedi.10gun sonra gittigimizde ikisininde kalbi atiyodu ama aralarinda 1hafta vardi.

Beyazcim 33oldugunu gorunce sasirdim masallah ne kdr cabuk gecti zaman.ama eminim bu aralar sana gore pek gecmiyodur.canim nelerden cok koymak gerekli biraz fikir verebilirmisin.emzik biberon fln hangi marka aldin
Canım ben bile şaşırıyorum haftama:) artık zorlasti sadece o yüzden vakit geçmiyo agrilar falan..ben hastane çantasına acil seyleri koydum daha bebeklare ikişer hastane cikisi 1er tulum yeter heralde zaten kendime de iki gecelik koydum biberonları avent aldım onları da kaynatıp koyucam emzikleri chicco aldım kaucuk olanlardan..wasp bi liste paylaşmış gayet iyi bi liste..

bnmde geldi cnm 5. haftamda gittim tek kese dediler, annemi arayıp şaka yapmıştım hadi iysin ikiz anneannesi oluyorsun diye sonra şaka şaka demiştim :)) aradan bir hafta geçti doktorumu değiştirdim ikiz dediler :)) bu kez aNNEMİ DOĞRU OLDUĞUNA İNANDIRAMADIM :)) çok şükür şanslı anneleriz biz, inşallah sağ salim alırız yavrularımızı :)

inşallah canım bende 8 haftalıgım annen haklı kimse olsa inanmazdı :)) hayırlısı olsun artık amin

Canım ben bile şaşırıyorum haftama:) artık zorlasti sadece o yüzden vakit geçmiyo agrilar falan..ben hastane çantasına acil seyleri koydum daha bebeklare ikişer hastane cikisi 1er tulum yeter heralde zaten kendime de iki gecelik koydum biberonları avent aldım onları da kaynatıp koyucam emzikleri chicco aldım kaucuk olanlardan..wasp bi liste paylaşmış gayet iyi bi liste..

Canim biri 5li biri10lu hastane cikisi koycam.biberon chico almistim ama ihtiyac olursa nuk aliyim diyorum.emzikleri kaucuk ve damakli mi olmali hepsinde ortodontik yaziyo kafam karisti.

Cnm bnm sagolasin..yazdim hmn hepsini bnm bebek cantam spor bi canta almistim.bezi prima aldim migros bi ara kampanya yapmisti 20tlye 1beden almistim.goguslerime simdiden lansinohun kremini kullaniyorum.tek kullanimlik camasirlara bakim bn bi.emzirme sutyeninede kompedandan10tlye almistim.bi bak istersen gecen gun hala vardi burdaki magazalarda.markasi berrak di

canım benim göğüs uçlarım çok belli oluyor o yüzden pamuklu değilde süngerli bakıyorum malum nisan da doğacaklar tshort havası olacak süngerlilerde çok pahalı 60 lira dedi kararsızım acaba pamuklu alıp göğüs pedimi koysam napcam bilmiyorum

canım benim göğüs uçlarım çok belli oluyor o yüzden pamuklu değilde süngerli bakıyorum malum nisan da doğacaklar tshort havası olacak süngerlilerde çok pahalı 60 lira dedi kararsızım acaba pamuklu alıp göğüs pedimi koysam napcam bilmiyorum

Canim bnmde oyle bn bazen takiyorum penye rahat oluyo die icine ped koyuyorum sorun olmuyo.60liralik bni asar cnm o yuzden uygun olani aldim :-)

Merhaba bayanlar
Doğumdan sonra ilk emzirmede göğüs ucu çatliyor acıyor bazen kacayip yara olabiliyor
Annemden duymuştum ve Kızımdada uyguladım çok şükür hiç bir sıkıntı olmadı
bebeği emzirmede önce ilk su gibi sütyen birazfarkli süt geliyor Bebeğinizin emzirmede n
önce onu göğüs ucuna sürün sonrada bebislerinizi emziri n inş sizede iyi gelir

Kizlar biberon ve emzik yazmisiniz bunlar hastanede gerek olurmuki ben cantaya koymayi dusunmuyodum sut gelmezse kasikla veriyor hemşireler mamayi ben biberonlarini Dr brown enzikleri avent aldm hastanecantasinda bebekleri belki kuveze koyacakları kendiniz iiçin daha çok şey alin ben 2 takim pijama aldm biri sabahlikli ameliyattan cikinca ayaklar çok usuyorms 2 çift çorap koyun ilk aşamada ped yetmeyebilir hasta bezi aldm

Kizlar son olarak bisey sorucam bebek sampuani ve bakim losyonu için hangi markayi aldiniz mustelayi tavsiye ediyorlar ama çok pahali sampuani 45 lira losyonuda 42 kullananlar çok memnun ama bu kadar paraya değerli bilmiyorm

kızlar herkese selamlar keyifler nasıl..

biz büyümeye devam ediyoruz ..şükürler olsun bir sıkıntı yok

aksudan haber alan var mı kızlar hastanedeler mi çıktılar mı sayfalara söyle bir göz attım ama bişey göremedim..

birde eylül arkadaşımız vardı uzun zamandır onuda görmüyorum acaba doğum yaptı mı?

cansu canım sen nasılsın en son bebeişlerden birinde bir şeyler var diyordun inşallah hersey yolundadır canım..

Kizlar son olarak bisey sorucam bebek sampuani ve bakim losyonu için hangi markayi aldiniz mustelayi tavsiye ediyorlar ama çok pahali sampuani 45 lira losyonuda 42 kullananlar çok memnun ama bu kadar paraya değerli bilmiyorm

canım ben sebamed aldım kullanan herkesten cok memnun olduklarını duydum sonraki aldığımda johnsons baby cnm onuda cok iyi diyorlar ama bilmiyorum..

kızlar selam bende ikiz anne adaylarındayım 28 haftalık gebeyim daha alışveriş yapmadım.bugün banyo yaptıktan sonra karnımda sertleşme oldu.halada geçmedi.biraz yatınca rahatlıyor.korktum bende neler oluyor diyor karnımın üst tarafı mideme doğru sertleşme var ama hareket ediyorlar o yüzden içim biraz rahat cumartesi gidicem doktora nasipse böyle durum yaşayan var mı? rabbim hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin hepimize

Canim biri 5li biri10lu hastane cikisi koycam.biberon chico almistim ama ihtiyac olursa nuk aliyim diyorum.emzikleri kaucuk ve damakli mi olmali hepsinde ortodontik yaziyo kafam karisti.
Canım biberon olarak kolik biberon alman daha iyi olur ya avent yada Dr brown..emzik benim yeğenim kaucuk emmişti bende ondan aldım daha dogal ve yumuşak oldugu için..hastane cikisi da yeter canım bence ben iki 10 lu koydum cok bi fark yok zaten..
Kizlar yarin doguma girecegim nasip olursa dualarinizi bekliyoruz
Allah sag salim kucağına almak basıp etsin iyi haberlerini bekliyoruz...
Bubchen aldım canım ben bi kac tavsiye üzerine..mustelaya can mı dayanır ikiz bebeklerle :)

X