2014 ikiz anneleri

Kızlar 30 hafta olduk ve en sonunda ciğer geliştirici iğne vuruldu bunun bana etkileri ne olucak sizlere ne gibi yanetki yaptı.

Doğru diorsun canım gecede böyle bi adet sancısı şeklince agrıyla uyandım korktum valla Allahtan uzun sürmedi biraz dolaştıktan sonra gecer gibi oldu uyumuş kalmışım dedim dogum sancısı olsa her türlü uyandırır uykumdan geri kalmayım :)))
Canım aynı şeyleri yaşıyoruz, çok normal demek ki. Ben de bazen adet ağrısı gibi ağrı duyuyorum, geceleri de oluyo. Hemen bi dikkat kesiliyorum, acaba tekrar olacak mı ya da ne sıklıkta olacak falan diye. Ama bakıyorum henüz gelen giden yok. Bi de bacak köküme kramp giriyo ara ara.:KK53: Allah yardımcımız olsun sırada biz varız.
Bu arada bugün kontrolümüz vardı. Açılma ya da sancı yoktu. Kuzularım henüz 2000-2200 gr olmuşlar. Tek yumurta olduğu için sanırım biraz yavaş büyüyolar. Doktorum 1 hafta daha bekleyelim, büyüsünler, bir aksilik çıkmazsa dedi. Biz de eve geldik. Hayırlısı bakalım.:KK16:

Cok tesekkur ederim yanitin icin.cok haklisin izin konusunda. Daha hic bisey almadim bakalim gidelim bu cuma doktorumuza olmadi bir iki aya baslarim yavastan. Kimiside birgunluk is diyo paran cebindeyse takir takir aliosun a dan z ye dio. O kadar kasma diyo. Ne yapacagimi sasirdim valla.

Ama kimse demio erken dogum riski var bu kizin diye.

Cnm hayırlı ugurlu olsun allah tamamnına erdirsin...topiğin en şişmanı olarak sorunu cevaplıyorummmmm:KK52: geçen hafta 18.kilo mu almıştım önceleri kiloya çok takıplüyordum ama aslolan sağlıklı dengeli ve gerekli beslen kilo alıosanda alıosun yapcak hiçbişiy yokkkkkkk....mide yanmasınada tudum yudum süt içmek iyi geliyor diyor bu şikayeti olan arkadaşlarımız baharatlı yağlı yeme gece yüksek yastıkta yat geçmezse doktoruna söyle b grubu bir şurup var zararsız ondan versinnn geçmiş olsun şimdidennnnnn:KK16:

Ohhhhhh ne güzellll bir şanslı anne daha:KK34:inş hayır ve sağlıkla alırsın kucağına bebiklerini:KK16:

Darısı başımıza cnm inş yaaa bizim içinde dua et nolurrrrrrr ...inş sağlıkla sıhatle al bebiklerine kucağınaaaaa dualrım seninleeeeee:KK16:

Canımcım normal pemye olanı aldım ben içerisinede göğüs pedi koydum pek şahane oldu bi dene istersen çok para vermeden önce..o senin dedimlerin çok sıkıp darladı beni ama belki sana ii gelir denemek lazım işte..

Canım benim 11.haftada söylemişti doktorum cinsiyetlerini ama alışveriş yapma 16 da kesin sölicem demişti gerçektende öle olduuuu:KK76:o yüzden ben 16 da başladım 22 gibi bitirdim ama inan bebek arabası için dükkan gezerken 21de çok kızdım kendşme niye bu zamana bıraktım diye o kadar yorulmuştumkii anlatamam hatta biberon sterilazötörünü görmemişim eşim dioki kırk kere gösterdim ya sona kalınca benim balatalar yanmış anlicainnnn :KK76:kıyafet içinde nacizane tavsiyem önce hastane çıkışlarınından başlayın body dir zıbındır kolay yavaş yaval beğendikçe alırsınızzzzz...

Valla canım bebek arabasını bencede mutlaka gidip görmen lazım denemen lazım herkesin ihtiyacına göre model dolu çünkü yada beğendiğin kullandığında ağır yada güvenliksiz gelio sana katılıyorum kısaca pnu demek istemiştim örnek vererek:KK76:kıyafet konusuna ayrıca bi not açacağım onların bide yıkaması ütülemesi var onuda düşünüp çok sona bırakmamak lazım bence:KK34:

Canım benim bence o izin konusunda hiç plan yapma kanaması yada riski olup ilk aydan beri yatan var 38 e kadar çalışanda var...yarını ız ne olur bilemiyoruz inan yaşadıkça daha iyi anlıyor insan..akışına bırak bence vücudun sana ayrıl diyo zaten emin ol ...kimseyide takma bu senşn vucudun senin bebeklerin senin hamileliğin içinden nasıl geliyorsa dana ne doğruysa ona göre davran bak bana şu anda banyo yapmak dünya ın en meşekkatlı işi olarak gelio değilki alış verişe çıkıcam bizler tek gebeliklerden çok farklıyız o yüzden anlamaları ı bekleme hiç boşunaaaaa:KK16:

Ohhhh ne güzellllll allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsinnnnn:KK16:

Canım esenler avicennada ibrahim bey var yok bi üst model hastane isterim dersen beylikdüzü medicanada doc perinatalo muayenesi 200ytl pahalı dersen aynı hastanede mehtap hanım var 100ytl muayenesi ben çok araştırdım sende duyduklarını sor haklarında bildiklerimi elimden geldiğince anlatayımmmmm

Hiç canını sıkma bi risk olsa doktorlar ertelerler zatennnnnn allah bizde bugunleri görmeyi nasip etsin bizlerede dua et lütfennnn benimde bütün dualarım seninle inş sağlıkla sıhatle al kuzucuklarını kucağınaaaaaa:KK16:

Sor canım ne istersen aşkolsun vallahiii.ben kanz bebek çantası aldım termoslu falan çok sevdim arabalarımızda kırmızıydı pek hoşuma gitti takım oldu tavsiye ederimmmmm..benimde bu önünüzdeki hafta karar verilicek ciğer geliştirici..yaptıran çok var topikte ama yaptırmayıp gayet sağlıkla kucağına alanda var o konu çok karışık anlicaın ya doktoruna gznü kapatıp güvenicen yada yok bemim içimden gelmedi diyip yaptırmican..24ten sonra iki haftada bir oldu benim kontrollerim ben bu iki hafta psikopat gibi hep gittim o ayrı tabi hiç karıştırmayalımmmm:KK52:

Resmisi 30 cnm ben 22den beri heyetliyimmmmm

Canım hayattan soğumak ne demek allah aşkına sen dünyanın en şanslı annelerinden birisin allah nasip etmiş içinde iki can var öle bişeye baştan hakkın yok,sen gönlünü ferah tut burda çoğumuz kanama atlattık halada nelerle uğraşıyoruz ama tevekkül çok önemli nasibimizde ne varsa onu yaşicaz bize düşne bugunumuzu en güzel en olumlu şekilde geçirip şükür etmek halimize...9 ay kanaması olup bi fiil kanaması olup tosuncanlar doğurdu insanlar haaa yok kısmeti yoksaaaa istersen hiç şikayetin olmadın gitti mi gidiolar tutamıosunnnnnn allah korusun tabiii hiç kötü düşünmeeeeeeee..
İkili taramayı sadece detaylı usg olarak 12.haftada yaptırdım ben kan tahlili güvenilir değilmiş...
Geçmiş olsunnnnnnn allaha emanet ol:KK16:

Burdayımmmmmmmmm örtmenimmmmmmmm:KK42::21::KK53:

Benim şu an kasık ağrım var bebeklerimin hareketleri geçen haftaya göre bariz azaldı napsın kuzular yerleri dar kafa popo heryerimden her an sivri bişiy çıkıo benimde doktorum bebek hareketi dedi sıkma canını:KK16:

Doktoruna göre değişir bence o durum senin içinden nasıl geliyorsa öyle yap..kan tasti olmadım bende sadece detaylı usgg

bayadır gözükmuyodun merak ettim

Merhaba arkadaşlar. Benim iki tane kuzucuğum var. 11.haftadayız. Tüp bebek ayrıca. 2aydır sürekli yatıyrm. Çk kanamam oldu. Baya ilaç kullandım. Şu anda kanama değilde progetronla çıkan kahverengi akıntı var. Ayrıca akşamları kramplarım oluyr. Sizde de oldu mu? Gerçektn psikolojim çk bozuk. Hayattan soğudum. Habire kuzucuklarımda aklım. Bugünde dr kontrolümz var. İzmirde kadpmere gidiyorum. Bana biraz destk olur musnz? Anladığım kadarı ile sizler baya ileri haftadalardasınız. Bir de ikizlerde 2 li tarama ne zaman yapılıyr?

Canım hoş geldin aramıza benimde tüp bebek oldu kent hastanesinde şuan kendi tüp bebek doktoruma devam ediyorum çokta memnunum tavsiye ederim adı israel aruh Alsancak ta muayenehanesi.. ikili tarama testi nide 12. Haftada yaptı çok şükür iyi çıktı benimde 13 haftada lekenme oldu hâlâ yatıyorum 10 martta kontrole gitcez inşallah bol bol okumanı tavsiye ederim Rabbim e emanetler ♥ ♥

Canım aynı şeyleri yaşıyoruz, çok normal demek ki. Ben de bazen adet ağrısı gibi ağrı duyuyorum, geceleri de oluyo. Hemen bi dikkat kesiliyorum, acaba tekrar olacak mı ya da ne sıklıkta olacak falan diye. Ama bakıyorum henüz gelen giden yok. Bi de bacak köküme kramp giriyo ara ara.:KK53: Allah yardımcımız olsun sırada biz varız.
Bu arada bugün kontrolümüz vardı. Açılma ya da sancı yoktu. Kuzularım henüz 2000-2200 gr olmuşlar. Tek yumurta olduğu için sanırım biraz yavaş büyüyolar. Doktorum 1 hafta daha bekleyelim, büyüsünler, bir aksilik çıkmazsa dedi. Biz de eve geldik. Hayırlısı bakalım.:KK16:

Senin tek yumurtamıydı benimde tek yumurta.benimde perşembe kontrolüm var bakalım ne dicek doktorum merakla bekliorum bugün korkumdan temizligimi yaptırdım :))) kramp girince tavsiyem hiç masaj yapma bu sefer daha fazla agrıyo benim hamileligim boyunca 2-3 kere girdi hiç kımıldamıyorum anında geciyor.Hakkımızda hayırlısı olsun tatlım kilolarının hiç önemi yok önemli olan saglıkları.sana bide tavsiyem ceviz ve muz ye bebişleri kilo aldırıyomuş maşallah ben hergün yiyorum tosun dogurcam :p

Merhaba arkadaşım. Ben de epeydir bu sayfayı takip edip yazmayanlardanım. Şu an 32. haftadayız. 26. haftada 2 gün hastanede yattım. Enfeksiyon problemi sebebiyle. O esnada bana da iki gün ciğer geliştirici iğne yaptılar. Ve o iğrenç iğne proloton depota başladık. 6 hafta iğneyi yaptırdım ama iğne yerlerimi tanıyamaz oldum artık. Müthiş bir kaşıntı, morarma ve şişkinlik. Geçtiğimiz haftaki kontrolde bu durumu doktoruma söyledim ve iğneden yırttım çok şükür. Malum yağlı içeriği olduğu için acaip acı veriyor. Onun yerine progestanın 200lük olanını fitil olarak kullanmamı istedi her akşam. Bunun yanında demir ilacı, suda eritilen kalsiyum ilacı, folik asit ve tansiyon düzenlemesi için de nidlat kullanıyorum. İlaç konusuna takılma, hepimizin bir sıkıntısı var ama Rabbim beterinden korusun. Benim artık kontrollerim iki haftada bir olacak. Şimdilik iyi gidiyoruz bakalım acele mi edecekler yoksa hedeflediğimiz 37. haftayı görebilecek miyiz. Kısmet artık.

evet canım proloton depot banada aynısını yaptı iğneyerlerim şişve çok kaşınıyor.Ben progestan 200mg ağızdan alıyorum yaklaşık 3 aydır kullanıyorum oda müthiş baş dönmesi yapıyor.İnş 37leri görürüz son zamanlar daha yavaş geçiyor sanki.

Senin tek yumurtamıydı benimde tek yumurta.benimde perşembe kontrolüm var bakalım ne dicek doktorum merakla bekliorum bugün korkumdan temizligimi yaptırdım :))) kramp girince tavsiyem hiç masaj yapma bu sefer daha fazla agrıyo benim hamileligim boyunca 2-3 kere girdi hiç kımıldamıyorum anında geciyor.Hakkımızda hayırlısı olsun tatlım kilolarının hiç önemi yok önemli olan saglıkları.sana bide tavsiyem ceviz ve muz ye bebişleri kilo aldırıyomuş maşallah ben hergün yiyorum tosun dogurcam :p

Kaç kiloydu senin en son hatırlamadım bennnn:KK9:

arkadaşlar bir surum olacak. 12. haftada doktor randevum var. dr bana ikili test yapmayacağını sadece ense kalınlığına bakacağın söyledi. size de mi böyle yaptılar. bir de bunun için riskli gebelik uzmanına gitmem mi daha iyi olur yoksa normal bit jinekolog yeterli mi?

canım drum bana ikili test yapmadı ikiz gebeliklerde doğru sonuç çıkmıyor dedi.12. haftada ense kalınlıklarına ve burun kemiğine baktı.Normal bi jinekologda usg ile ölçebilir ense kalınlığını diye biliyorum.Gerçi benim drum riskli gebelikle ilgileniyor daha çok ben özel muayenehanesine gidiyorum.

Canım hayırlı olsun allah kucağına kavuştursun ins..senin yaşadığın hibi kanama yaşayan arkadaslarımız oldu ama cok sukur bebekleri büyüdü sagliklilar..kendini yorma sadece yatarken yastık falan koy ayağının altına ins bugünler gececek..her ikiz gebelik aynı olmuyor ama risk bizler için hep var maalesef..cok gecmis olsun ins 12 haftadan sonra rahatlarsın..

Canım bel degil de sırtım ağrıyor kasık agrısı da 28 den sonra oldu bende ama ayaga kalkınca mesela bacaklarımla genital kısım arasındaki kemiklerim ağrıyor sanırım pelvik agrı dedikleri bu olsa gerek:) ..birde dün gece kasigimin ağrısiyla uyandım ama cok tuvaletim gelmiş tuvalete gittim gecti..buna da dikkat et..

canım pelvik ağrısı dediğin ağrı bende de olmuştu özellikle sabahları sünnet olmuş çocuklar gibi yürüyordum resmen:KK1:drum calsd3 diye bi vitamin verdi suda eriyor onukullanınca baya azaldı.

Kızlar 30 hafta olduk ve en sonunda ciğer geliştirici iğne vuruldu bunun bana etkileri ne olucak sizlere ne gibi yanetki yaptı.

Canım bende bu hafta yaptıracağım 27+3 şu anda bende korkuyorum yan etkilerinden inş bi sıkıntı çıkmz sen biraz daha geç yaptırmışın drum bana 27. tamamlayınca yaptır dedi.perş inş yaptıracağm.

Kizlar bebeklerimin ikisinin de amniyon sivilari azalmis :/ transfuzyon sendromundan korkarken doktorlar bu çıktı karsimiza :/ haftada iki kez kontorole gidicem korkuyorum daha cok kucukler :KK43: bu durumda yapilacak pek bir sey de yok dedi hoca. Dualariniza ihtiyacim var ....

Kizlar bebeklerimin ikisinin de amniyon sivilari azalmis :/ transfuzyon sendromundan korkarken doktorlar bu çıktı karsimiza :/ haftada iki kez kontorole gidicem korkuyorum daha cok kucukler :KK43: bu durumda yapilacak pek bir sey de yok dedi hoca. Dualariniza ihtiyacim var ....

Canım Allah yardımcın olsun Allaha emanet olsun kuzularında dualarımız seninle kendini hiç üzme Allahın izniyle hiç bişey olmaz

Canım Allah yardımcın olsun Allaha emanet olsun kuzularında dualarımız seninle kendini hiç üzme Allahın izniyle hiç bişey olmaz

insallah canım benim cok sagol... bakalim ilk hedef 28 dedi sonrasini da goruruz insallah.. boyle bir durumu yasayip saglikli dogum yapan var mi bilmiyorum ama her seyin hayirlisi Allah'tan...

Kizlar bnm bugun rahat 5defa kasilmam oldu,boyle kalbim carpiyo,ates basiyo fln.sizce cokmu olmus bugun.daha sabit bi doktorum yok.gecen acile gitmistim 28haftada ciger ignesi önerdi.kasilmayi onlemek icin ne ilac veriyolar evde neler yapabilirim

Canım hayırdır noldu ne sıkıntısı var oglunun ?Allah yardımcınız olsun dualarımız sizinle

canım kusura bakma o ara cok kotuydum giremedim daha sonrasında oğluşumun bağırsaklarında daralma var fenalaştı 1hafta kadar çok korkuttu evladım bizi ama şimdi yavaş yavaş toparlıyor inşallah böyle devam edecek onu da evimize getireceğiz inşallah
Allah razı olsun sizler nasılsınız?

canım drum bana ikili test yapmadı ikiz gebeliklerde doğru sonuç çıkmıyor dedi.12. haftada ense kalınlıklarına ve burun kemiğine baktı.Normal bi jinekologda usg ile ölçebilir ense kalınlığını diye biliyorum.Gerçi benim drum riskli gebelikle ilgileniyor daha çok ben özel muayenehanesine gidiyorum.

Cevabın için çok sağol canım. Benim doktorum da riskli gebelik uzmanı doktorumu değiştirmeyi düşünüyordum özel muayene çok pahalıya geliyor. Normal doktora gideyim diyordum ama ben kendi doktoruma gideyim en iyisi. Hiç değiştirmeyeyim.

Canım Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Inşallah tekrardan artar suları kuzularinin. Rabbim neylerse güzel eyler. Sen öncelikle moralini yüksek tut canım. Allaha emanet olun.

Mesaj alınmıştır, hemen muz+cevizimize başlıyoruz. :KK16::KK16::KK16:

X