2014 ikiz anneleri

Tecrübeli arkadaşlara bi kaç sorum olucak kızlar.Geçen kontrolümde drum celeston ciğer geliştiri iğne verdi 27. haftada yaptır dedi.Bu iğneyi sizler yaptırdınızmı.Birde erken doğumu önlemek için haftada 1 proloton depot kullanıyorum.ayrıca progestan hap, kalsiyum, demir ilacı, decavit ve pıhtılaşma sorunum olduğu içinde hamileliğimin ilk gününden beri cleksan iğne yapıyorum kendime.Yani benim kadar ilaç kullanan yoktur heralde aranızda :KK1:Bu arada kontrollere kaç haftada bir gidiyosunuz.Drum 3 haftada bir çağırıyor ben dayanamayıp 2 haftada gidiyorum:KK1:Alış veriş işine gelince ilk etapta gerekli olacak şeyleri aldık.Hastane çıkışı battaniyeler.nevresim takımları ama çantam henüz hazır değil kullanışlı bi çanta bulamadım henüz.Dışarı çok fazla çıkamıyorum netten baktım ama görmeden almak nasıl olur bilmiyorum.Kafanaızı çok ağrıttım kusura bakmayın.Sizleri yeni keşfedince paylaşacak çooook şey var tabi:KK14:
Canım aramıza hoşgeldin hepimiz çeşitli ilaçlar kullanıyoruz..ciğer geliştirici iğne bir cok arkadasımız oldu bu prosedür doktordan doktora degisebildigi gibi riske gore de degisebiliyor doktoruna güvenmen en iyisi..protestan hap ve pruluton iğne de aynen kullanan arkadaslar var sıkıntı yok..
canta hususuna gelince kullanışlı derken sen bebeklerle kullanacağın çantadan bahsediyosun galiba cunku hastane için küçük valiz tipi bi canta hazırlaman yeterli olacaktır..bebek çantası bende almadım henüz kendi buyuk ebat çantalarından kullanmayı düşünüyorum olmadı sonra da alınabilir..sen acil olan ihtiyaclarını al gerisi bi sekilde toparlanır ins..

miaselinam, umutlarglsh ve masalcini... Hazırlıklara 28.hf başlayan biri olarak Size tavsiyem 28.hf birçok şeyiniz hazır olsun. Herkeste aynı süreç islemiyo ama ben 28.hf ma kadar çok fazla kilo aldim. Iki kez de hastanede yatmak zorunda kaldım. Sonrasında alışveriş yapmak çok zor oluyo. mrsbeyaz arkadaşımızın da dediği gibi en azından olmazsa olmazlariniz hazir olsun bu haftaya kadar. Bi de daha erken ne ou ne olmaz gibi şeyler düşünmeyin. Allah korusun olacak olan 36.hf bile olur. Siz yavaş yavaş almaya başlayın eksilerinizi.
Çalışanlar için de ikiz gebeliklerde izin aktarma işi biraz zor olabiliyor. Ben 30.hf biter bitmez ayrıldım izne. Ama illa da öyle olacak diye bi kural yok. Topugimizde 36.hf ya kadar çalışan annemiz bile vardı maasallah. Tamamen ış yerinizdeki şartlara bağlı. Izin işine şimdiden kafa yormayin. Mümkün olduğunca kendinizi yormamaya çalışın, ve de en önemlisi olumlu ve pozitif düşünün. Kendi kendinize felaket tellalligi yapmayın. Doktorunuzun dediklerini yapın, gerisi Rabbimin takdiri, o ne derse olur. Hepinize sorunsuz hamilelik diliyorum canlar. :KK16::KK16::KK16:

bilgilendirmen için çok teşekkür ederim :)))

bu durumda bir iki aya başlarım o zaman bende .

suan oturarak calısıyorum normalde ayakta calısıyordum ama zaman ne göstercek bilmiyorum.

bakalım belki bende haziran bası ortası gibi çıkarım en erken.

Canım bende de şişkinlik ve karıncalanma var ama dediğin gibi hissetmeme derecesinde uyuşukluk yok . Bilemedim normal mi? Doktoruna sor istersen, artık riske atmaya gelmeyiz biliyosun. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik.:KK50::KK50::KK50:

Doğru diorsun canım gecede böyle bi adet sancısı şeklince agrıyla uyandım korktum valla Allahtan uzun sürmedi biraz dolaştıktan sonra gecer gibi oldu uyumuş kalmışım dedim dogum sancısı olsa her türlü uyandırır uykumdan geri kalmayım :)))

Mrb kızlar sizlerle biraz geç tanışma fırsat ıbuldum.Bende 28 haftalık ikizlerime hamileyim.Biri kız diğeri erkek .Rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.Erken doğum korkularım başladı.Daha öneceden 20 haftalık bebeğimi kaybettim.Tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım.Daha2 ayımız var ama ben şimdiden çok ağırlaştım neredeyse evde yürümekte bile zorlanıyorum hele uyumak tam bir işkence sabahları omurgalarım birbirine girmiş uyanıyorum.Ama şikayet etmiyorum bebişlerim için herşeye katlanırım:KK1:

omurga problemi bende de var sabah dayak yemiş gibi oluyorum ilaçları sormuşsun canım hepimiz bikaç ilaç kullanıyoruz seninkilerden kullananda çok arkadaş var bakım çantası olarak ben adidastan spor tipi bişey aldım kol çantası modelinde hem geniş hem şık ilerde de spor cantası falan yaparım dedim çünkü diğerleri bebekler büyüyübce kullanılmıyo

Merhaba arkadaşlar. Benim iki tane kuzucuğum var. 11.haftadayız. Tüp bebek ayrıca. 2aydır sürekli yatıyrm. Çk kanamam oldu. Baya ilaç kullandım. Şu anda kanama değilde progetronla çıkan kahverengi akıntı var. Ayrıca akşamları kramplarım oluyr. Sizde de oldu mu? Gerçektn psikolojim çk bozuk. Hayattan soğudum. Habire kuzucuklarımda aklım. Bugünde dr kontrolümz var. İzmirde kadpmere gidiyorum. Bana biraz destk olur musnz? Anladığım kadarı ile sizler baya ileri haftadalardasınız. Bir de ikizlerde 2 li tarama ne zaman yapılıyr?

Kizlar 30 dan sonra bel agriniz ve kasik agriniz oldu mu birde bebeklerin hareketleri eski¥e gore azaldi ¥erleri daraldigindan mi acaba.sagdaki bebisim cok sert da¥i¥or sivrili¥or karnimdan doktorda birse¥ cikmior ama korkuorum erken dogum sIkın!ım var

Merhaba arkadaşlar. Benim iki tane kuzucuğum var. 11.haftadayız. Tüp bebek ayrıca. 2aydır sürekli yatıyrm. Çk kanamam oldu. Baya ilaç kullandım. Şu anda kanama değilde progetronla çıkan kahverengi akıntı var. Ayrıca akşamları kramplarım oluyr. Sizde de oldu mu? Gerçektn psikolojim çk bozuk. Hayattan soğudum. Habire kuzucuklarımda aklım. Bugünde dr kontrolümz var. İzmirde kadpmere gidiyorum. Bana biraz destk olur musnz? Anladığım kadarı ile sizler baya ileri haftadalardasınız. Bir de ikizlerde 2 li tarama ne zaman yapılıyr?
Canım hayırlı olsun allah kucağına kavuştursun ins..senin yaşadığın hibi kanama yaşayan arkadaslarımız oldu ama cok sukur bebekleri büyüdü sagliklilar..kendini yorma sadece yatarken yastık falan koy ayağının altına ins bugünler gececek..her ikiz gebelik aynı olmuyor ama risk bizler için hep var maalesef..cok gecmis olsun ins 12 haftadan sonra rahatlarsın..
Kizlar 30 dan sonra bel agriniz ve kasik agriniz oldu mu birde bebeklerin hareketleri eski¥e gore azaldi ¥erleri daraldigindan mi acaba.sagdaki bebisim cok sert da¥i¥or sivrili¥or karnimdan doktorda birse¥ cikmior ama korkuorum erken dogum sIkın!ım var
Canım bel degil de sırtım ağrıyor kasık agrısı da 28 den sonra oldu bende ama ayaga kalkınca mesela bacaklarımla genital kısım arasındaki kemiklerim ağrıyor sanırım pelvik agrı dedikleri bu olsa gerek:) ..birde dün gece kasigimin ağrısiyla uyandım ama cok tuvaletim gelmiş tuvalete gittim gecti..buna da dikkat et..

merhaba cnm bende izmirden..hayırlı olsun bebişlerin sağlıklı bi hamilelik geçirirsin umarım..krampların oluyorsa ben doktoruma söylemiştim magnezyum vermişti hiç olmadı bende 1 kez oldukdan sonraa ıkızlerde 2 kat kalsıyım almak lazım ...moralini bozma cnm guzel gunleri düşün...ikili test ben yaptırmıştım ama doktorun soyler zaten ama iliki test ikizlerde doğru sonuç vermiyor diyenlerde var...

arkadaşlar bir surum olacak. 12. haftada doktor randevum var. dr bana ikili test yapmayacağını sadece ense kalınlığına bakacağın söyledi. size de mi böyle yaptılar. bir de bunun için riskli gebelik uzmanına gitmem mi daha iyi olur yoksa normal bit jinekolog yeterli mi?

arkadaşlar bir surum olacak. 12. haftada doktor randevum var. dr bana ikili test yapmayacağını sadece ense kalınlığına bakacağın söyledi. size de mi böyle yaptılar. bir de bunun için riskli gebelik uzmanına gitmem mi daha iyi olur yoksa normal bit jinekolog yeterli mi?
Benim de ve birçok arkadasımızın da boyle oldu canım benim kendi doktorum baktı bu konuda doktorun bi yönlendirme yapmadıysa doktoruna guvenebilirsin

Bir kiz, bir erkek bekliyorum bende Allah' ın izniyle.. 17+3 deyim... Kac kilo almıştınız 17.haftada? Mide yanması mahvetti beni

Cnm hayırlı ugurlu olsun allah tamamnına erdirsin...topiğin en şişmanı olarak sorunu cevaplıyorummmmm:KK52: geçen hafta 18.kilo mu almıştım önceleri kiloya çok takıplüyordum ama aslolan sağlıklı dengeli ve gerekli beslen kilo alıosanda alıosun yapcak hiçbişiy yokkkkkkk....mide yanmasınada tudum yudum süt içmek iyi geliyor diyor bu şikayeti olan arkadaşlarımız baharatlı yağlı yeme gece yüksek yastıkta yat geçmezse doktoruna söyle b grubu bir şurup var zararsız ondan versinnn geçmiş olsun şimdidennnnnn:KK16:

MERHABA ARKADAŞLAR
Bende dün öğrendim ikiz annesi olduğumu ve çok mutlu oldum.Allahımdan dileğim sağlık birşekiilde onları kucağıma alıp koklamak.

Ohhhhhh ne güzellll bir şanslı anne daha:KK34:inş hayır ve sağlıkla alırsın kucağına bebiklerini:KK16:

kızlar merhaba ben 33+5. haftadayım..son günler artık doktorum ayın en geç 10unda alırız dedi oda 36.haftanın ilk günü oluyor bu zman dilimin arasında bekliyoruz tabii Allah herkese bu haftaları nasip etsin ...:nazar::nazar::nazar:

Darısı başımıza cnm inş yaaa bizim içinde dua et nolurrrrrrr ...inş sağlıkla sıhatle al bebiklerine kucağınaaaaa dualrım seninleeeeee:KK16:

kızlar emzirme sütyeni benim için bi sorun normal pamuklular olmaz bana uçlar belli oluyo o yüzden destekli bişey almam lazım şu önden açılan arkası yüzücü olanlar nasıl ki kullanışlımıdır sizce sizler naptınız

Canımcım normal pemye olanı aldım ben içerisinede göğüs pedi koydum pek şahane oldu bi dene istersen çok para vermeden önce..o senin dedimlerin çok sıkıp darladı beni ama belki sana ii gelir denemek lazım işte..

merhaba kızlarrrr günaydınlar hepinizeee :KK52:

ben 16 haftalık hamileyim ikizlere. Kendi annem ve kayınvalidem birşeyler ördüler bitirdiler. Annem sağolsun bana lohusa geceliği bebeğede iki üç parça body filan almış dışarı çıktıkça.

Geçtiğimiz ayki kontrolde biri için %80 kız gibi dedi gelecek aya kesin öğreniriz demişti ikisinide.

Bu ayın 7 sinde kontrolümüz var Allah nasip ederse.

Kızlar siz ne zaman başladınız alışverişe?

Ne zaman almaya başlayayım giysileri filan. Bir ay daha bekleyeyim mi?

Doktor inş 36. haftamızda temmuz sonu doğumumuz olur diyor.

Annem bu ay belli olursa birşeyler almaya başlayalım diyor. Çok sabırsız. Bense bir ay daha geçsin kesinleşir hem bi daha ki kontrolde cinsiyetleride diyorum.

Canım benim 11.haftada söylemişti doktorum cinsiyetlerini ama alışveriş yapma 16 da kesin sölicem demişti gerçektende öle olduuuu:KK76:o yüzden ben 16 da başladım 22 gibi bitirdim ama inan bebek arabası için dükkan gezerken 21de çok kızdım kendşme niye bu zamana bıraktım diye o kadar yorulmuştumkii anlatamam hatta biberon sterilazötörünü görmemişim eşim dioki kırk kere gösterdim ya sona kalınca benim balatalar yanmış anlicainnnn :KK76:kıyafet içinde nacizane tavsiyem önce hastane çıkışlarınından başlayın body dir zıbındır kolay yavaş yaval beğendikçe alırsınızzzzz...

Merhaba, ben de 17 haftalık hamileyim ikizlerime. Aynen sizin gibi düşünüyorum ne zaman bişeyler almaya başlamalı diye. Şu anda daha erken gibi geliyor ama 7. Aydan sonra da yürüyemem ki doğru dürüst diyorum. Kıyafet konusu çok dert değil, çok çeşit var zaten alacaklarımız penye zıbınlar tulumlar vs. Hiç olmadı internet var hem çeşit görebiliyoruz hem de daha uygun fiyatlara bulabiliyoruz ve ayagımıza geliyor. Ama işte beşik, bebek arabası, bebek odası mobilyası vs gibi şeyler için gezip görüp beğenmek istiyorum. Ben bu işleri 5-6. Aylarda gezip , almasam bile en azından alacaklarımı belirlemek istiyorum.

Valla canım bebek arabasını bencede mutlaka gidip görmen lazım denemen lazım herkesin ihtiyacına göre model dolu çünkü yada beğendiğin kullandığında ağır yada güvenliksiz gelio sana katılıyorum kısaca pnu demek istemiştim örnek vererek:KK76:kıyafet konusuna ayrıca bi not açacağım onların bide yıkaması ütülemesi var onuda düşünüp çok sona bırakmamak lazım bence:KK34:

Çok çok sağol gerçekten çok haklısın. Görümcemde hamileydi yeni doğum yaptı . 7. aydan önce alma deyip duruyordu. E benimde moralim bozuluyor ister istemez. Eşi baktırtmazmış bile ona internetten hiç birşey dediğine göre.
Ne yapacağımı şaşırdım valla.

Birde ben özel sektörde çalısıyorum.

Bu izin işini nasıl yapacağım. Ne zaman çıkmam daha doğru olur doğum temmuz sonu olacak. Temmuz başımı daha iyi iki hafta kala mı çıkayım doğuma sonrasına eklerim hem diyorum.

Yoksa haziran ortasında mı çıkayım?

Siz nasıl yaptınız?

Canım benim bence o izin konusunda hiç plan yapma kanaması yada riski olup ilk aydan beri yatan var 38 e kadar çalışanda var...yarını ız ne olur bilemiyoruz inan yaşadıkça daha iyi anlıyor insan..akışına bırak bence vücudun sana ayrıl diyo zaten emin ol ...kimseyide takma bu senşn vucudun senin bebeklerin senin hamileliğin içinden nasıl geliyorsa dana ne doğruysa ona göre davran bak bana şu anda banyo yapmak dünya ın en meşekkatlı işi olarak gelio değilki alış verişe çıkıcam bizler tek gebeliklerden çok farklıyız o yüzden anlamaları ı bekleme hiç boşunaaaaa:KK16:

Eylül 2014 ikiz annesi olacağım inşallah =))

Ohhhh ne güzellllll allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsinnnnn:KK16:

Arkadaslar merhaba.iki aya kadar istanbula tasinacagim.dolayisi ile doktorumu degistirmek zorimdayim.e malum ikiz gebelik oldugu icin ve uzin ugraslar sonucu oldugu icin tedirginim.buyukcekmeceden ev tutmayk dusunuyoruz.tavsiye edeceginoz doktor ve hastane var mi

Canım esenler avicennada ibrahim bey var yok bi üst model hastane isterim dersen beylikdüzü medicanada doc perinatalo muayenesi 200ytl pahalı dersen aynı hastanede mehtap hanım var 100ytl muayenesi ben çok araştırdım sende duyduklarını sor haklarında bildiklerimi elimden geldiğince anlatayımmmmm

Yarin allahin izniyle sezeryana girecegim fakat rabbimin takdiri bugun soguk alginligi basladi.oksuruk hapsirma bogaz agrisi...Rabbim neylerse guzel eyler.

Hiç canını sıkma bi risk olsa doktorlar ertelerler zatennnnnn allah bizde bugunleri görmeyi nasip etsin bizlerede dua et lütfennnn benimde bütün dualarım seninle inş sağlıkla sıhatle al kuzucuklarını kucağınaaaaaa:KK16:

Mrb kızlar sizlerle biraz geç tanışma fırsat ıbuldum.Bende 28 haftalık ikizlerime hamileyim.Biri kız diğeri erkek .Rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.Erken doğum korkularım başladı.Daha öneceden 20 haftalık bebeğimi kaybettim.Tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım.Daha2 ayımız var ama ben şimdiden çok ağırlaştım neredeyse evde yürümekte bile zorlanıyorum hele uyumak tam bir işkence sabahları omurgalarım birbirine girmiş uyanıyorum.Ama şikayet etmiyorum bebişlerim için herşeye katlanırım:KK1:

Tecrübeli arkadaşlara bi kaç sorum olucak kızlar.Geçen kontrolümde drum celeston ciğer geliştiri iğne verdi 27. haftada yaptır dedi.Bu iğneyi sizler yaptırdınızmı.Birde erken doğumu önlemek için haftada 1 proloton depot kullanıyorum.ayrıca progestan hap, kalsiyum, demir ilacı, decavit ve pıhtılaşma sorunum olduğu içinde hamileliğimin ilk gününden beri cleksan iğne yapıyorum kendime.Yani benim kadar ilaç kullanan yoktur heralde aranızda :KK1:Bu arada kontrollere kaç haftada bir gidiyosunuz.Drum 3 haftada bir çağırıyor ben dayanamayıp 2 haftada gidiyorum:KK1:Alış veriş işine gelince ilk etapta gerekli olacak şeyleri aldık.Hastane çıkışı battaniyeler.nevresim takımları ama çantam henüz hazır değil kullanışlı bi çanta bulamadım henüz.Dışarı çok fazla çıkamıyorum netten baktım ama görmeden almak nasıl olur bilmiyorum.Kafanaızı çok ağrıttım kusura bakmayın.Sizleri yeni keşfedince paylaşacak çooook şey var tabi:KK14:

Sor canım ne istersen aşkolsun vallahiii.ben kanz bebek çantası aldım termoslu falan çok sevdim arabalarımızda kırmızıydı pek hoşuma gitti takım oldu tavsiye ederimmmmm..benimde bu önünüzdeki hafta karar verilicek ciğer geliştirici..yaptıran çok var topikte ama yaptırmayıp gayet sağlıkla kucağına alanda var o konu çok karışık anlicaın ya doktoruna gznü kapatıp güvenicen yada yok bemim içimden gelmedi diyip yaptırmican..24ten sonra iki haftada bir oldu benim kontrollerim ben bu iki hafta psikopat gibi hep gittim o ayrı tabi hiç karıştırmayalımmmm:KK52:

kızlar merhaba , ıyı haftalar olsunnn..... dogum ıznıne ne zaman ayrıldınız, kacıncı haftada????:nazar:

Resmisi 30 cnm ben 22den beri heyetliyimmmmm

Canım hayattan soğumak ne demek allah aşkına sen dünyanın en şanslı annelerinden birisin allah nasip etmiş içinde iki can var öle bişeye baştan hakkın yok,sen gönlünü ferah tut burda çoğumuz kanama atlattık halada nelerle uğraşıyoruz ama tevekkül çok önemli nasibimizde ne varsa onu yaşicaz bize düşne bugunumuzu en güzel en olumlu şekilde geçirip şükür etmek halimize...9 ay kanaması olup bi fiil kanaması olup tosuncanlar doğurdu insanlar haaa yok kısmeti yoksaaaa istersen hiç şikayetin olmadın gitti mi gidiolar tutamıosunnnnnn allah korusun tabiii hiç kötü düşünmeeeeeeee..
İkili taramayı sadece detaylı usg olarak 12.haftada yaptırdım ben kan tahlili güvenilir değilmiş...
Geçmiş olsunnnnnnn allaha emanet ol:KK16:

nerelerdesiniz yaaa

Burdayımmmmmmmmm örtmenimmmmmmmm:KK42::21::KK53:

Benim şu an kasık ağrım var bebeklerimin hareketleri geçen haftaya göre bariz azaldı napsın kuzular yerleri dar kafa popo heryerimden her an sivri bişiy çıkıo benimde doktorum bebek hareketi dedi sıkma canını:KK16:

Doktoruna göre değişir bence o durum senin içinden nasıl geliyorsa öyle yap..kan tasti olmadım bende sadece detaylı usgg

Csnim cok gecmis olsun.hosgeldin.bende 10+3um.benimde kuzucuklarim var.benimde asilama oldu.bende de bulantilar var.ara ara cikariyorum.birkac kilo verdim.guzel seyler düşün. Olumsuz dusunme dua et.bildigim kadari ile ikizlerde 2li tarama yapiiyor.degerler cok yuksek cikiyormus.sadece ense kalinligina bakılıyor. Bu gittiginde doktor bakar muhtemelen benim kontrol de onumuzdeki sali.uzme kendini pozitif dusun.mesakkatli olumca insan en ufak bisey de bile uzuluyo tabi ama.sen güçlü ol ki kuzularinda sana simsiki tutunsunlar.moral bulsunlar annesi

Doktoruna göre değişir bence o durum senin içinden nasıl geliyorsa öyle yap..kan tasti olmadım bende sadece detaylı usgg

teşekkür ederim canım tecrübeleriniz ben'm için çol değerli.

Benim de ve birçok arkadasımızın da boyle oldu canım benim kendi doktorum baktı bu konuda doktorun bi yönlendirme yapmadıysa doktoruna guvenebilirsin

o zaman normal doktoruma devam edeyim.

X