2014 ikiz anneleri

Pazartesi günü canım sagol da yarın gitsem mi diyorum ama telas da yapmak istemiyorum :18:

Cnm benim iki gun hic soldan ses gelmedi 3.gunu gidiyorum derken geldi iki taraftanda hic belli olmuyo ikiz olunca hareketleri ayirmak kolay olmuyoo...belki yarina kadar gelir bi tekme attiriverirrr

Cnm benim iki gun hic soldan ses gelmedi 3.gunu gidiyorum derken geldi iki taraftanda hic belli olmuyo ikiz olunca hareketleri ayirmak kolay olmuyoo...belki yarina kadar gelir bi tekme attiriverirrr

Desene daha dogmadan sasirtiyor yaramazlar anneleri :) Genelde sagli sollu olurdu hareketleri de ondan sordum canim ama dogru diyorsun belli olmaz ikizlere :KK9: Gerci kontrolun birinde ikisinin de ayaklari ayni taraftaydi sanirim yine kafa kafaya verdi bunlar :KK34:

merhaba kızlar, çok sık yazmıyorum ama takip etmeye çalışıyorum...yarın kontrolümüz var minnoşlarım 19 haftalık oldu artık...karnm 6aylık hamiş gibi şu hamilelere allah kurtarsın neden denirmiş şimdi anlıyorum:KK9:

yarın doktordan sonra kendi annemle eminönüne gidelim dedik ağırlaşmadan kayınvalidemide çağrdm...kötü niyeti yok eminim çünkü bgn temizlik yapmış ve yorulmuş dizleri ağrıyor siz gidin annenle yine gideriz biz dedi...bende annemle gidersem o herşeyi tek başına alır öyle olsun istemiyorum...gitmemeye karar verdm.zaten bi kere nasıl gidicem diye düşünüyorum zor yürüyorum çok yoruluyorum..:KK19::KK19::KK19: hevesim kaçtı işte...

Maaşallah canım, ekledim tablomuza sizi de. Rabbim tez zamanda kollarına kavuştursun kuzularını.:KK9:

Arkadaşlar 2014 ikiz anneleri paylaşım alanında artık tablomuz ilk sayfada. Konuyu nefisebrk arkadaşımızdan devraldım. Eksikleri olan ya da ismi tabloda olmayan varsa yazsın bana hemen ekleyeyim. ilk mesajı alıntı yapmamaya çalışırsanız iyi olur, tablo kalabalığı olmasın. Gerekli bilgileri özelden ya da direk konuya cevap ver seçeneğiyle yazabilirsiniz.:KK16::KK16::KK16:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=669353

Canım çok teşekkür ederim sonunda listede gördüm adımı :KK66:

Günaydın ikiz anneleri nasılsınız? Birdileksin bi kere demistin ki 28 den sonra her hafta yeni bise başlıyo doğruymuş canım simdi soldaki kızım kaburgama girdi çıkmıyo:)

Arkadaslar 34. Hafta bugun bitiyor dun ciger gelisimi ignesi yaptim bebekkerin hareketlerini hissetmiyorum.aranizda boyle olan var mi

Canim yaaa cigergelistirici bole yaparmiss..ya hissetmezmisin ya gunde bi iki kere hissedermisin telas etme o yuzden bende vurunmak istememistim ama bu hafta sonu vuruncamm..tek korkum onlari hissedememek usg gir cik artik paranoya baglarimm..yani telas etme o yuzden canim normalmis ama biz nasil telas etmeyelim dimi

Canim yaaa cigergelistirici bole yaparmiss..ya hissetmezmisin ya gunde bi iki kere hissedermisin telas etme o yuzden bende vurunmak istememistim ama bu hafta sonu vuruncamm..tek korkum onlari hissedememek usg gir cik artik paranoya baglarimm..yani telas etme o yuzden canim normalmis ama biz nasil telas etmeyelim dimi

Canim ben gecen hafta 4 doz yaptim dun tekrar 4 doz yaptim erken dogum olacagi icin.gecen defa bu kadar bi hissetmeme olmamisti dedigin gibi telas etmemek elde degil.

Kızlar bu ciğer geliştirici iğne hangi durumlarda ve ne zaman veriliyor? Ve nasıl vuruluyoooo :18: benim iğne fobim vaarrr :KK52::KK37::18:

Canim benim 32. Hafta icindeyken erken dogum ihtimaline karsi dogum olursa bebeklerin ciger gelisimi geri kalmasin diye yapildi.aradan 10 gun gecti tekrar yaptim.igneler agritmiyor sadece suyu var toz yok yani korkulacak birsey yok canim.rabbim herkesin yardimcisi olsun.

Canim benim 32. Hafta icindeyken erken dogum ihtimaline karsi dogum olursa bebeklerin ciger gelisimi geri kalmasin diye yapildi.aradan 10 gun gecti tekrar yaptim.igneler agritmiyor sadece suyu var toz yok yani korkulacak birsey yok canim.rabbim herkesin yardimcisi olsun.

Anladım canım sağol :KK16: Bebeklerimiz icin gerekliyse el mahkum yaptıracaz tabi :) Allah sana ve hepimize bebeklerimize sağ salim kavuşmayı nasip etsin inşallah :KK49:

Cnm iyki pihtilasma falan yok sende 6aydir igne kullaniyorum pihtilasma icin kendim vuruyorumm o yuzden haline sukrett...

O konuya hiç girme canım bende de var aslında heterozigot mutasyon :/ coraspin başlamşlardı bana o kanama yapınca kestiler. benim durumum da sadece b12 ve folik asit takviyesi yeterli olur dediler teste göre bazıları normalmiş iğneye falan başlamadılar..Aşıdan kan aldırmaktan falan korkmuyorum da affedersiniz kabaya vurulan iğne deli ediyor beni :KK52::KK37: gerçi düşük riski nedeniyle vuruldum mecbur kalınca, yine sorunlu olsa yine vurulucam dişimi sıkıp :KK34:

Günaydın ikiz anneleri nasılsınız? Birdileksin bi kere demistin ki 28 den sonra her hafta yeni bise başlıyo doğruymuş canım simdi soldaki kızım kaburgama girdi çıkmıyo:)
Aynen canım yaa, bi de Kurulu saat gibi tam bi haftayı doldurup yenisine başlayınca yepyeni bir degisiklik oluyor insanda. Mesela benim 34.hf doldurmamla birlikte ellerim ayaklarım sismeye başladı. Sabahları hele... 35.hf doldurmamla da sağ bacak kokume kramp giriyo. Nasıl bişeyse artık ;-) Hayırlısı artık böyle böyle 37.hf gorucez inşaallah. Bu arada canım benim, kızın nerde bi boşluk oraya sikismaya çalışıyo artık. Büyüdüler annesi çok normal. :-*

herkese hayırlı akşamlar Allahın selamı üzerinize olsun canlar nasılsınız.yeni doğum yapanlar varsa hayırlı olsun geçmişi hiç okuyamıyorum ikizler hiç fırsat vermiyor...bol bol dinlenin uyuyun ve bebek bakımı hakkında bilgi edinin eşyaya çok takılmayın tecrübe ve bilgi gerektiriyor bebek bakımı .Yavrularınızı iyi günlerde büyütün.

Selam kızlar nasılsınız? Bebişler nasıl? :emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:
Bizim bugün kontrolümüz vardı, çok şükür herşey yolunda ama kızım hiç kilo almamış :KK43: Doktora göre normal ama benim moralim bozuldu biraz... :KK14:

Selam kızlar nasılsınız? Bebişler nasıl? :emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:
Bizim bugün kontrolümüz vardı, çok şükür herşey yolunda ama kızım hiç kilo almamış :KK43: Doktora göre normal ama benim moralim bozuldu biraz... :KK14:

ben anlıyorum seni ama dr a güvenmek daha ii senin açından da bebekler açısından da içini ferah tut sağlıkla inşallah kucağına alırsın

Allah hepinizden razı olsun kasılma ve sertleşmelerim vardı zaten bir gecede rahim azı kısaldı ve açıldı apar topar sezeryana aldılar sipinal oldum biri 2000 gram diğeri 1505 grm doğdular küvezdeler birisinin küvezine oksijen veriliyor zaten ciğer geliştirici vurulmuştum solunumları iyi sayılır açılma sebebi enfeksiyon olabilir fitil kullanıyordum gunde 2kere esim süt götürüyor 1kere görebiliyor sarılık ışığı veriolar sıkıntıları yokmuş şükür mamada veriyolarmış.benim ameliyat yerim çok agrıyor oturma kakmak çok zor gidip göremiyorum dayanamıyorum ayakta aglayınca dikişim mahvediyo üzülürsen sütün azalır diolar.üzülmemek elde değil. sizler nasılsınız.enfeksiyon gecirdiğim için serumlarına antibiotik veriolar.neolur enfeksiyonu hafife almayın..hepinizi dualarınızı bekliyorum fazla giremiyorum hepiniz dualarımdasınız allaha emanet olun

cnm hayırlı olsun Allah bebişlerini sana bağışlasınn

X