2014 ikiz anneleri

arkadaşlar daha öncede sormuştum hatta arkadaşlardan bazıları olmaz demişlerdi.ama oluyormuş.
durum şu.ikizlerde doğum izni 30. haftadan itibaren başlıyor ama doktor gerek görürse daha erken başlatabiliyormuş.en erken 27 den sonra. meşru bir hak yani.herhangi gizli kapaklı bişey değilş.zaten bu doğum izni ile ilgi,li yazıları okurken doğum izzni ikizlede 30 haftada başlar ama daha erken olmaz anlamına gelmez diyor.doktoruma böyle bişey varmı dedim tabi var dedi.seni 27 den sonra ayıracam dedi.çokta iyi olacak.çünkü sezerya olacağı için zaten 40 haftayı tamamlamıyuoprsun bide daha erken olunca birçok haftan yanıyor.niye hakkımızı kullanmayalım ki.ben haftaya perşembe ayrılacam.sizde bilgilenin istedim.sağolsun bana da başka bir siteden arkadşım söyledi.isterseniz doktorunuzada sorun
Evet dr raporuyla doğum iznine erken ayrılabiliyoruz diye biliyorum ben de. Ama 30.haftada ayrılıp erken doğum olursa doğum öncesi izinlerin yanmıyor, doğum sonrası iznine ekleniyor. Hatta bu yüzden bazı anneler doğum sonrasına aktarsın iznim diye çalışabilir raporu alıp doğum öncesi izne geç ayrılabiliyorlar. Hoş bu benim gibi ikiz anneleri için pek mümkün değil zaten 30.haftadan sonra işe bile gidebileceğimi sanmıyorum :) :KK49:

Son düzenleme:
arkadaşlar bi konuda tecrübelerinize ihtiyacım var bilen varsa aranızda..

geçen hafta ikili için detaylı ultrasona girdim.. ense kalınlığı birinin 1,5 diğerinin önce 1,8 ölçtü sonra tekrar baktı 2,00 dedi.. değerler nasıl sizce iyimi kötümü ??
İkizlerde ikili-üçlü testler yapılamıyor bilginiz olsun. Yaptırsanız da yüksek çıkar ve bu bir anlam ifade etmez. Ense kalınlığı üst sınırı 3mm dir. 3mm ve üzeri ölçümler down sendromu açısından şüpheli karşılanır. Sizinki normal sınırlarda çıkmış. Ama tek kriter ense kalınlığı değil, bebeğin burun kemiği oluşmuş mu ona da bakıyorlar.

tecrubelı anneler ve hamişler 12+3 oldum bugun.... genelde dınlenıyorum iş felan yapmıyorum... esım izin vermıyor... wc ye kalkıyorum yemek yemege ve banyoya dıger zamanlarda yataktayım fazla hareket etmıyorum... bunun bı sakıncası varmıdır? yada benım gbı olan arkadaslar varmı ? kasık ve karnımda ara ara agrılar oluyo... cok sukur bulantılarımı ve kusmalarımı gecen haftada bıraktım midem bulansada gecıyor gögus hasssasıyetı devam etmekte 2 haftada bır dr. kontrolum var.... önerdıgınız seyler varmı .. ikiz annelerı ve hamısleri olarakkk buralarda yenıyımmmm:26::26::26:
Yani düşük riskiniz(kanama lekelenme vs gibi) yoksa sürekli yatmanızın bir anlamı yok. Hatta hamilelere yürüyüş öneriyor doktorlar. Özellikle ileriki haftalarda sürekli yatmak damarlarda varis oluşumu ve kan pıhtalanmasına neden olabiliyormuş. Sonuçta hamilelik doğal bir süreç hastalık değil ki. Herhangi bir riskiniz yoksa dr unuz özellikle yatak istirahati önermemişse sürekli yatmayın bence. Hem bu psikolojinizi de bozar yani.

Yani düşük riskiniz(kanama lekelenme vs gibi) yoksa sürekli yatmanızın bir anlamı yok. Hatta hamilelere yürüyüş öneriyor doktorlar. Özellikle ileriki haftalarda sürekli yatmak damarlarda varis oluşumu ve kan pıhtalanmasına neden olabiliyormuş. Sonuçta hamilelik doğal bir süreç hastalık değil ki. Herhangi bir riskiniz yoksa dr unuz özellikle yatak istirahati önermemişse sürekli yatmayın bence. Hem bu psikolojinizi de bozar yani.

suanda özel bı risk yok drmda yat demedı ama yurudugumde yada cok hareket ettıgımde sancılarım artıyor... korkuyorum benım kı tüp bebek 5. denemede tuttu. bu yüzden cok tedırgınım tabıkı rabbıme emanetler ama ne bıleyımmm :26:

Tam hatırlamıyorum ama 3 üzeri riskliydi galiba canım

Canlar o agrilar sürekli değişerrk devam edecek 6. Aydan sonra daha bi cogaliyo hatta..normal yani..benim karnım da 16 haftadan sonra büyümeye başladı biraz biraz cunku artık bebekleriniz kilo alıyo buyuyo..normal olarak rahim kaslarınız gevşeyip açılıyo ve agrıyo..leke kanama ve bulantı olmadıgı sürece en rahat zamanlarınız bence tadını çıkarın:)

Canım sinir 3 deniyo gayet iyi bence..kafana falan takma yani:)

canlarım teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için ..

tecrubelı anneler ve hamişler 12+3 oldum bugun.... genelde dınlenıyorum iş felan yapmıyorum... esım izin vermıyor... wc ye kalkıyorum yemek yemege ve banyoya dıger zamanlarda yataktayım fazla hareket etmıyorum... bunun bı sakıncası varmıdır? yada benım gbı olan arkadaslar varmı ? kasık ve karnımda ara ara agrılar oluyo... cok sukur bulantılarımı ve kusmalarımı gecen haftada bıraktım midem bulansada gecıyor gögus hasssasıyetı devam etmekte 2 haftada bır dr. kontrolum var.... önerdıgınız seyler varmı .. ikiz annelerı ve hamısleri olarakkk buralarda yenıyımmmm:26::26::26:

ne güzel yaa ben hala bırakamadım mide bulantısını benimkiler 12+3 bugün...

İkizlerde ikili-üçlü testler yapılamıyor bilginiz olsun. Yaptırsanız da yüksek çıkar ve bu bir anlam ifade etmez. Ense kalınlığı üst sınırı 3mm dir. 3mm ve üzeri ölçümler down sendromu açısından şüpheli karşılanır. Sizinki normal sınırlarda çıkmış. Ama tek kriter ense kalınlığı değil, bebeğin burun kemiği oluşmuş mu ona da bakıyorlar.

evet canım başka bişey demedi heralde normaldir burun kemiği flnda ... 21 . haftada renkli ultrasona gircem işte.. ikili kan testi yaptırmadım zaten sadece detaylı ultrasona girdim.

benim kanamamda oldu lekelenmemde olduuu :KK70: evet iş yapmadım ama hala çalışıyorum..

suanda özel bı risk yok drmda yat demedı ama yurudugumde yada cok hareket ettıgımde sancılarım artıyor... korkuyorum benım kı tüp bebek 5. denemede tuttu. bu yüzden cok tedırgınım tabıkı rabbıme emanetler ama ne bıleyımmm :26:
Korkmayın endişeleriniz anlıyorum çünkü benimki de tüp bebek...ama doktorum bana ağır yük kaldırma ve yorucu işler dışında herhangi bir kısıtlamaya gerek yok dedi. Normal günlük yaşantına devam edebilirsin dedi, sadece daha dikkatli olarak. Yani işte ağır kaldırmayacaksın, yorucu iş veya egzersiz yapmayacaksın, kayıp düşmemeye özen göstereceksin, gerekmedikçe uzun yola çıkmayacaksın, beslenmene dikkat edeceksin vs. Her gün 1 bardak süt veya 1 kase yoğurt, ceviz, yumurta, yeşillik salata, et-tavuk-balık sırayla bunları yemeye özen göstermemi söyledi.

Kızlar merhaba ne var ne yok herkesler iyi mi :KK49: tek tek cevap yazamadım ancak doğum yapan arkadaşlara gozunuzaydın diyorum Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat etsin inşallah :KK34: kuvozde olanların da en kısa zamanda kuzucuklarını kucaklarına alıp evde olmalarını diliyorum...

Benim sizlere bir sorum olacak bebek hareketlerini tek tarafta hissettiğiniz oluyor mu? iki gündür sadece sol tarafımda hissediyorum hareketlenmelerini ama biri mi ikisi mi kestiremiyorum :18: bana yardımcı olabilecek olan var mıııı??? :KK53::KK52:

İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum. Koşuyolunda anka sağlıkta ARKUN HANLIOĞLU'na gittim 7. haftada. Çok iyi bir dr ama özel sağlık sigortam yok o yüzden doğum ve muayeneler çok pahalıya geliyor. Alternatif dr arıyorum sgk ile anlaşmalı hastane olursa çok iyi olur.

niye kimse bana cevap yazmıyor:KK14::KK14::KK14:

niye kimse bana cevap yazmıyor:KK14::KK14::KK14:

canım belki çoğunluk benim gibi ya Avrupa yakasındandır yada başka yerden keşke yardımcı olabilsek.. ama inan o kadar zorki bende hala karar veremedim şimdlik tüp bebek doktoruma gidiyorum ama değiştirmem lazım kime gitcem bilemiyorum...

Son düzenleme:
canım Allah yardımcınız olsun inşallah bi an önce sağlıcakla gelirler eve

dualarımız seninle ...sağlıkla kuçagına al inşallahh

allahım saglıklıca eve dönmeyı nasıp etsın..dua ederım arkadşım..allah bebeklerını sana bagışlasın inş..

rabbim yardımcın olsun canım. inşallah en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde evlerine gelirler. :KK16::KK16::KK16:

Canım allah en kuşa zamanda kucağına kavuştursun acil bi dogum oldu galiba..kiloları nasıl? Durumları hakkında bilgi ver canım ins müsait olunca..

Allah sağlıkla evinize dönmeyi nasip eder inşallah canım....

Gözünüz aydın canım. Rabbim tez zamanda sağlıcakla evinize de götürmeyi nasib etsin.
Hangi gün ve kaç Kilo doğdu canım kuzularin. Bi de doğum şeklini yazarsan seni de ekleyelim doğum yapanlar listemize. Allaha emanet olun canım sen ve kuzularin...

Canim Rabbim tez zamanda evlatlarini saglikla eve götürmeyi nasip etsin...Facede yazdigim gibi lütfen moralini bozma ikiz olunca 36. Haftada dogum olsa da kuveze giren çok... Allah'im yardimcin olsun... Dualarim sizinle....

Gözün Aydin Canim... Allah anneli babali Saglik uzun Ömür versin...

Yeni doğum yapan arkadaşlar inanın sabah namazında sizlere duâ ettim Rabbim sağlıkla bebislerinizle evinize dönmeyi nasip etsin inşallah ♡♡

Allah hepinizden razı olsun kasılma ve sertleşmelerim vardı zaten bir gecede rahim azı kısaldı ve açıldı apar topar sezeryana aldılar sipinal oldum biri 2000 gram diğeri 1505 grm doğdular küvezdeler birisinin küvezine oksijen veriliyor zaten ciğer geliştirici vurulmuştum solunumları iyi sayılır açılma sebebi enfeksiyon olabilir fitil kullanıyordum gunde 2kere esim süt götürüyor 1kere görebiliyor sarılık ışığı veriolar sıkıntıları yokmuş şükür mamada veriyolarmış.benim ameliyat yerim çok agrıyor oturma kakmak çok zor gidip göremiyorum dayanamıyorum ayakta aglayınca dikişim mahvediyo üzülürsen sütün azalır diolar.üzülmemek elde değil. sizler nasılsınız.enfeksiyon gecirdiğim için serumlarına antibiotik veriolar.neolur enfeksiyonu hafife almayın..hepinizi dualarınızı bekliyorum fazla giremiyorum hepiniz dualarımdasınız allaha emanet olun

Allah hepinizden razı olsun kasılma ve sertleşmelerim vardı zaten bir gecede rahim azı kısaldı ve açıldı apar topar sezeryana aldılar sipinal oldum biri 2000 gram diğeri 1505 grm doğdular küvezdeler birisinin küvezine oksijen veriliyor zaten ciğer geliştirici vurulmuştum solunumları iyi sayılır açılma sebebi enfeksiyon olabilir fitil kullanıyordum gunde 2kere esim süt götürüyor 1kere görebiliyor sarılık ışığı veriolar sıkıntıları yokmuş şükür mamada veriyolarmış.benim ameliyat yerim çok agrıyor oturma kakmak çok zor gidip göremiyorum dayanamıyorum ayakta aglayınca dikişim mahvediyo üzülürsen sütün azalır diolar.üzülmemek elde değil. sizler nasılsınız.enfeksiyon gecirdiğim için serumlarına antibiotik veriolar.neolur enfeksiyonu hafife almayın..hepinizi dualarınızı bekliyorum fazla giremiyorum hepiniz dualarımdasınız allaha emanet olun
nimm
Canimmm rabbim tez zamanda kavustirsunnn bebislerineee cok sukurr kilolari iyii morelini yuksek tutt onlarin sana ihtiyaci var guclu olki onlara sahip cikabilesin.onlar herseyi hisseder uzaktada olsalarr...
Kizlarrrr enfeksiyona dikkat edin benim fitilde yeni bitti bi gecen ay bi bu ay kullandim ..doktorum tedbir amaclu verdi sari akintilarin vardi bide tup oncesi agir enfeksiyon gevirdim bununla alakali olarak idrarim iyi ciksada verdi doktorr tedbirli olunnnn...

Kızlar merhaba ne var ne yok herkesler iyi mi :KK49: tek tek cevap yazamadım ancak doğum yapan arkadaşlara gozunuzaydın diyorum Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat etsin inşallah :KK34: kuvozde olanların da en kısa zamanda kuzucuklarını kucaklarına alıp evde olmalarını diliyorum...

Benim sizlere bir sorum olacak bebek hareketlerini tek tarafta hissettiğiniz oluyor mu? iki gündür sadece sol tarafımda hissediyorum hareketlenmelerini ama biri mi ikisi mi kestiremiyorum :18: bana yardımcı olabilecek olan var mıııı??? :KK53::KK52:
Bazen ikisi ayni anda vuruyoii bazen gun.oluyoo tek taraff vuruyoo tek taraf oluncada ikisi birmi anlamiyorumm..kontrolun hangi gunn...

Canım sürekli yatmak da dogru degil eger düşük riskin kanaman leken yoksa agır is yapmamak kaydıyla günlük islerini yapabilirsin..süpürge yapma agır kaldırma diger isleri yapabilirsin

Canım pozisyonlarından degişir senin hissetmen..belki kardeşine vuruyodur :) benim de bi tarafta hep daha cok hareket olur genelde..endişe etme..

Canım sürekli yatmak da dogru degil eger düşük riskin kanaman leken yoksa agır is yapmamak kaydıyla günlük islerini yapabilirsin..süpürge yapma agır kaldırma diger isleri yapabilirsin

Canım pozisyonlarından degişir senin hissetmen..belki kardeşine vuruyodur :) benim de bi tarafta hep daha cok hareket olur genelde..endişe etme..

Sağol canım ya benimkilerde transfuzyon baslangici var dediler bunu duydugumdan beri herseye acaba ile yaklasiyorum :/ tesekkur ederim :KK16:

22 şubat spinal erkek erkek Eyüp Tuğrul-Kadir Tuğra 1505-2000 gr tek yumurta 33+1
Maaşallah canım, ekledim tablomuza sizi de. Rabbim tez zamanda kollarına kavuştursun kuzularını.:KK9:

Arkadaşlar 2014 ikiz anneleri paylaşım alanında artık tablomuz ilk sayfada. Konuyu nefisebrk arkadaşımızdan devraldım. Eksikleri olan ya da ismi tabloda olmayan varsa yazsın bana hemen ekleyeyim. ilk mesajı alıntı yapmamaya çalışırsanız iyi olur, tablo kalabalığı olmasın. Gerekli bilgileri özelden ya da direk konuya cevap ver seçeneğiyle yazabilirsiniz.:KK16::KK16::KK16:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=669353

X