2014 ikiz anneleri

Allahim gule gule kullanmayi nasip etsin canim :) ne kadar sure kullanilabiliyor peki?

Valla canım ben el kdr bişiy gelir anca 3 ay kullanırım diodum sepet beşikler öleydi çünkü ama gövdesi demir içide baya büyük bişiy geldi 1 yaşa yolu var bence içinde takımıda var eteklerine biraz daha süs yapıcam ben o kadar

Son düzenleyen: Moderatör:

canım bizde tayinciyiz die park yatak alalım dedik ve gecen gün bakmaya gittik aldık geldik:)70-120 ebatı 4-5 yaşına kdr kullanırlar.zaten 5 yıl urfadayım gittiğim yerde oda kurcam.annemde ıkeadan 5li şifonyer almış gayet kullanışlı fiyatıda iiyiydi 269 tl 35de kargo tutmuş.park yatak markası babylife 250 tlye aldım tanesini.kaliteli bence dönencesine kdr var.titreşim,gece lambası fln.kraft fln alacak durum yok tek maaşla.o yüzden makul ama kaliteli tercih ettim.bende içine ortopedik yatakmı yoksa visko mu alsam die düşünüyorum.ortopedik yataklar üst katta kullanılamıyomuş yüksek geliyomuş.kullanan varsa bu nekdr doğru cevaplarsanız sevinirim.

canm benim bebeklerimin durumu iyiydi doktor sorunsuz 36 ları görürsün diye vurmamıştı benim dikkatsizliğim sonucu 32. haftada sancılandım dogum başlamıştı hastanede kaldım durdurdular o zaman doktorum 2 doz birden vurdu ve sonrasında 1 aydır yatak istiratiyle geçirdim benden tavsiye herkese çok dikkatli olmun son haftalarda ne oldugunu anlamadan hastanede buluyor insan kendini iş falan yapmayın bırakın..

canım ben gitti gidiyor dan park yatak aldım geldi gayet güzel kullanışlı beşik için yeterli bence oglunda mobilya beşik almıştık ama çok hantaldı ve tayinciydik kurup sökmek çok problem oldu park yataklar pratik bence sonrasında 3veya 4 yaşlarında güzel bir oda yaparız diye düşündük..

Kızlar Mide yanmasına ne ii gelir? Buaralar cok fazla yanmaya başladı cok rahatsız edior
Canim bende de çok oluyordu artik dayanamayip doktora sordum keşke daha önce sorsaymişim gaviscon diye bir şurup verdi direk A grubundan bir ilaç yani hamilelikte çok rahat kullanilabiliyormuş. Faydasi oldu bana....
Benim kasilma olduğunda bir yer evet daha cikik ayni zamanda o bölgenin kenarlarlarindan nasil desem direk kemik gibi hat oluyor bir alan çizilmiş gibi. Annenin dediği artik daha doğum sancisi gibi sanki. Nstde 1 saat hiç cikmadigida oldu 6-7 saat nerdeyse bagladiklari için arada ciktigi da oldu. Ama sayi cok olmadigi ve düzenli olmadigi için tam bi anlam ifade etmez dediler. Yalniz ben nstde kasilma çikacagini ani biliyordum yani evde kasılma dediğim şey hastanede olduğu anda nstde cikiyordu. Ama şansa evdeki kadar sık olmadigi için doktor ilk nst normal olduğu için vermedi nidilat ancak ben sonraki 1 hafta içerisinde de ısrarla bazi günler kasılmam çok oluyor diyince nstyi değil benim soyledigimi baz aldi. Rahim boyumda bariz kısalma yapti birazda ondan basladik nidilata ki sonra daha da kisaldi ama bu sadece kas olmadan değil Canim benim kızımın çok aşagiya inmiş olmasindan da kaynaklandi. Sen nstdeyken evde kasilma diye adlandirdigin şeyi yaşadigin oldu mu? Yasadigin halde nstde hiç yükselme olmadiysa kasilma değildir. Yoksa zaten bende olduğu gibi evde sık olurken nst zamani az olduysa ondan cikmamistir. Biliyorum hepimizin derdi bu kasılmalar ama ayirt edersin diye düşünüyorum bebek mi kasilma mi. Benim de bebekten göbeğim yamuluyor sertlik oluyor ama bastirdigimda kasilmadaki kadar taş gibi ve gergin ayrica etrafi da hat gibi sert (sertliğin azaldigi kisim) olmuyor, ve içim garip olmuyor... Yan yana olsakta gosterebilsek birbirimize İnşallah önemli bir kasılman yoktur Canim, biliyorum elde değil ama düşündükçe de daha çok oluyor, bide ben yorulunca susuz kalinca fazla oluyor. Kasilma hissedersen ilk yapican bol su içmek olsun.
Vayyy beee bide gayriresmi var haaa muayehanee ne gunlere kaldik yarebbii ;-);-);-)
İyi bakalim dedinn iyi oldu..
Nasilsinn evde yatiyimusunn ????
Yasa değişince el atindan hasta alanlar var tabi Şimdilik evde sürekli yatmaya çalişiyorum Canim. Her hafta gidicem Hulusi hocaya o öyle birşey demedi ama ben öyle düşündüm. Kızımın hareketlerini çok asagida hissediyorum bazen boyle Allah korusun cikacak gibi geliyor :18: ama öyle boyle inşallah haftalar geçecek kuzularimiza saglikla kavuşucaz. Gecen kizla erkek arasinda 120 gr fark vardi ona da Canim sıkıldı ilk defa bu kadar oldu ama hoca sorun yok beslenmene dikkat et dedi. Sen nasilsin Canim? Var mi bir gelişme?
Kızlar ikiz gebe olup aranızda prenatest yaptıran var mı acaba? ikizlerde yapılabiliyor mu ve kaçıncı haftalarda? bilen varsa bilgi verebilir mi acaba?
Ben yaptirdim Canim. Sanirim 15. Hafta falandi, belki daha öncede olabilir hareketlerini hissetmeden önce diye düşünmüştüm simdi bulamadim ama istersen tam haftasina bakarim. Ama ilerleyen haftalarda da yapilabiliyor. Benim çift yumurta o yüzden test yapildiginda anormal kromozom tesbit edilse hangi bebekte olduğunu anlasilamamasi söz konusu, öğrenmek istersen amniyosentez yine gerekiyor. Tek yumurta ikizinde ise daha güvenilir. Ben biraz sirf içim rahat etsin diye yaptirdim, çok şükür temiz de cikti amniyosentez yerine kesinlikle düşünülebilecek bir test, 2300 dediler 1800'e anlastik 2 haftada da sonuç cikti. Sen neden düşünüyorsun? Tek mi çift yumurta ikizi mi Canim bebekler?

Bende ayni durumdayim 26. Hafta girdik doktorum 28.hafta vuralim diyoo.bilmiyorum napcami hani erken dogum olmuycaksa kendilindennn gelissee cigerleriiii daha iyi ama bide ani dogum olursa oda varr...kizlarr kacinci hafta vurundunuzzz
Sultan cansu bu iğne benim de yeni soru işaretim :26: hoca ptesi (bugün) konusalim ciğer geliştirici vurabiliriz dedi. 26+4 bugün, bende erken mi diyorum bide bazi olumsuz duyumlar aldim Allah korusun tam tersi doğumu tetiklediği falan, ama tabi bir o kadar da vurulan var, yada vurulmayip erken doğum yapip keşke vurulsaydim diyen. Benim bide riskim var hoca derse mecbur dinliycem keşke denemek için bu zamana kadar hep dediğine geldim çünkü inşallah vurulsakta 34. Haftalari geceriz hepimiz. 36'da bile doğurup ikizlerde solunum sorunu yaşayanlar var bu anlamda faydasi olabilir. Benim eltim tek bebek olduğu halde 28. Hafta vurulmuş 37'de de sezeryanla doğum yapti. Siz ne düşünüyorsunuz?
Digeer kizlar ne dersiniiiz?????
Slm herkese,iyisinizdir insallah.kizlar bn her sabah yumurtanin emilimini kolaylastirsin die portakal suyu iciyorum.bu gebelikte sekeri tetiklermi?sekeri yuksek cikan arkadaslarin bi fikri var mi acaba
Canim şekerin varsa tetikler, bende ölçümden önceki hafta çok tatli yemistim sonucu etkiler mi demiştim seker varsa etkiliyormuş, cok sukur cikmadi bende... yine de beneklinin de dediği gibi suyu yerine kendisini içmek daha faydaliymis. Buna rağmen bende demirinden faydalanmak için çoğu zaman yumurta yaninda koca bardak portakal suyu içiyorum. Bazi günlerde kivi yiyorum... Sen yaptirmadin herhalde test inşallah cikmaz şekerin hic diyetle falan ugrasmazsin.
Eve nst makinası almak istiyorum bennn artıkkk
Gece yatarken benimde oldu valla aynen uyuduktan sonra oldu mu bilmiorum gün içinde olursa ama bencede nst ye git
eşim gecen bakti valla 2. El 1300'e vardi aksak hayir demem ama iyice sıyırmayim

Canim geçmiş olsun Rabbim saglikli bir şekilde vakti zamaninda evlatlarini kucaklamayi nasip etsin. Sana da acil şifa versin kaşinma olayi cok kötü bir durum ya insani deli ediyor ki senin boyutlarinda hic yasamadim.

Son düzenleme:

Biz de tayinci oldugumuz icin ben de pratik bir sey alayim diyorum canim zaten evde yeterince hantal esya var senin aldigin hangi marka canim? Ve ne kadar?

Bizim de en az 4-5 sene bulacak sabit evimize yerime gecmemiz tayinci olmak zor kraft bana da cok pahali geldi acikcasi iki tane alinacagi icin :/ senin aldigin da baya iyiymis hem fiyati da uygun Allah gule gule kullanmayi nasip etsin :) ben de bakayim bir dedigin markaya.. bu arada bu park yataklarin hepsi sallanabiliyor mu?

Hmm anladim canim cok hos duruyor aslinda ama bana en az 3-4 yasa kadar idare edecek bir sey lazim :/ 1 yasindan sonra yerimiz sabitlenecek olsa begendim bunu da ama biz daha cookk ev tasiriz

Kızlar artık geceleri hiç uyuyamıorum saga sola dönünce kemiklerim birbirine girio rahat degilim sırt üstü yatsam soluk soluga kalıorum.agrılarım fazlalaştı.uykuya hasretim

Allah bagislasin 2 sinide.allah kolaylik versin sanada.bisey sormak istiyorum.hamilileligini en erken nezaman ogrendin ikiz oldugu u kasiklarinda hissettinmi.

Canim bende doktor kontrolünden geldim bebislerin kilosu duzelmis.Akciger gelistirici iğne verdi vurdurmadim insallah bir sorun çıkmaz. Dayimiz çocuk doktoru kortizon lu igne gerek var dedi.Dinlen vitaminini al bol beslen sorun cikmazsa tamamlariz haftamizi inşallah.

Kızlar artık geceleri hiç uyuyamıorum saga sola dönünce kemiklerim birbirine girio rahat degilim sırt üstü yatsam soluk soluga kalıorum.agrılarım fazlalaştı.uykuya hasretim

Ahhhh canım geçmiş olsunnnnnnnn nerelerde ağrıların var ? Bu haftalarda rahat rahat parol içebilirsin aslında hiç sıkıntı olmaz

Kuzum nst ye bağladılar 1 saat ama o zaman olmadıki hiç hastaneden çıktık arabaya bindik oldu normalde tek yerde oluyordu şimdi son bikaç gündür heryerde oluyor ama rahim boyu kısalmasıda önemli anladığım kadarıyla geçen hafta iki gün arayla gittim kısalma yoktu dr de dediki kasılma olsa kısalırdı günde iki magnezyum verdi ama gram bi değişiklik olmadı.bu çarşamba değişik bi profa gitcem bakalaım o ne dicek onunda muayaneleri doğumu o kadar pahalıki sürekli gidemem sanırsam ne edicem hiç bilmiorum taşınmasaydık iidi ama mecburduk işte tayin çıktı nasip böleymiş .benim sendende anladığım serviks kısalmadıkça çok önemli olmadığı.bi ara ultrason alcam diodum şimdi nst ye geçtim vallahi deli çıkcaz yakında
Ciğer geliştirici için şöyle diyen var bebeğin ciğerleri tamam olduğunda doğum eylemi başlarmış zaten ne kadar erken gelişirse o kadar erken çıkar diyen var ama erken doğurup keşke ciğer geliştirici olsam diyende var doktora güvenmekten başka çaremiz yok sanırsam bu konularda

Ne kadar zor karar vermek Doktorumu memnunum ama hastane yüzünden degistiricem hafta sonu kadıköy sifa yani Ataşehir şifa Hastanesi yasemin hanima bakalım onun görüşü nolucak geçen hafta da medipol e gittim hasteneden memnun kalmadim.

Nerem agrımıyorki canım :) çok şişim kasıklarım agrıyo oturup kalkarken zorlanıorum.Allah yardımcımız olsun

Canim tesekkurler bekliyoruz gun tamamlayalim iste

atasehır avıcevnada soner bey var.. oda cok ıyı dr aklında olsun

sevgili canlar

el uyuşmalrım arttı.gece özellikle.şişiyorda.sabah uyanınca yarım saat sonra kendine geliyor elllerim.offf ya daha çok erken değilmi.sizlerde yaşıyormusunuz bu sorunları.yani normalmi.

sevgili canlar

el uyuşmalrım arttı.gece özellikle.şişiyorda.sabah uyanınca yarım saat sonra kendine geliyor elllerim.offf ya daha çok erken değilmi.sizlerde yaşıyormusunuz bu sorunları.yani normalmi.

yasıyrum hatta kasılıyor ellerim magnezyum kullanınca geçiyor ama onuda cok sık almıyorum canım m.etme yalnız değilsin...

Arkadaslar hastaliktan alisverise firsat bulamadim.kiyafetler ve besik hazir bakim urunleri alacagim aldiklarinizi alinmasi gerekenleri liste yaparsaniz en azindan eksiklerle ugrasmayayim.

Biz de tayinci oldugumuz icin ben de pratik bir sey alayim diyorum canim zaten evde yeterince hantal esya var senin aldigin hangi marka canim? Ve ne kadar?

canım kramer diye bir marka 70 cm 120 cm birkaç ay tek beşik kullanıp sonrasında ikinciyi alıcam..ama ben markaya çok takılmadım gayet kaliteli bir ürün geldi zaten bu beşiklerde nerdeyse her markada aynı özellikler var fiyatı 199 tl di yatagıda içinde..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…