2014 ikiz anneleri

Arkadaslar benim haftalarimda olanlar;

Karnimin ici cok aciyor sizce nedendir bir sikinti mi var artık nefes alamaz oldum
Bunun icin dr u aramaya gerek var mi

Arkadaslar benim haftalarimda olanlar;

Karnimin ici cok aciyor sizce nedendir bir sikinti mi var artık nefes alamaz oldum
Bunun icin dr u aramaya gerek var mi

benimde oluyordu doktorum iki bebegin bası yan yana gelince yada popoları yan yana gelince acı veriyordur yerleri daralddığı iiçin zorluyorlar dedi..bide artık agırlastılar tasımasıdaha zor 34. haftadan sonra ben nefes alman kolaylasacak çünkü bebeklerin cigerleri geliştigi için sana kolaylık oluyor ....

biraz uzak oralar bana karnım daha da büyünce nasıl gider gelirim bilmiyorum
ama kanuni benden de eksi puan aldı, kendime şöyle iyi bi doktor bulamadım 20. haftaya geldik ya (

Canlar bi fikir verin bana.Oğullarımın ismini Arda ve Meriç koymaya karar verdim sizce nasıl ?
ikisi de çok güzel :)))

ben de çok gel gitteyim aşı konusunda, en geç pazartesi gitmeliyim ama geç kalıyorum :s

beni doktorum ateş ve ağrı yapar diye uyardı.. sen bilirsin yaptırıp yaptırmamak sana kalmış sonuçta ölü bi aşı bebeklere bi zararı yok dedi

Nektar ikizler böölümünde ikizden ikize transfüzyon topiği vardı demin senin için okuodumm iki hoca ismi yazmışlar hoş zaten biliosundurda ne bilim sölemeden rahat edemedimnasılsın bu arada bebikler nasıl en son yazdığından sonra bi doktora gittin mi??

100lük şeker testimi yaptırdım bugun bn böle bi eziyet görmedim şimdiye kadar ikiyle üçüncü kan arası laboratuara yürüyemedim gözlerim karardı başım beynim döndü toplamda 15 saat aç kalmak bana göre değilmiş bunu anladım hastanede çok yoruldum sonra eşimle hazır çıkmışken bir iki bişiy aldık derken eşim eve geldi beşiklerimizi kurdu yolcu ettim bu saat oldu işşte daha yeni oturdum vajinama kadar ağrım var şimdi neyse dinlenirim artık..şekerimin bi değeri yüksek bi değeri sınıra yakın çıktı ama yüksek çıkan kanım pıhtılaşmıştı boşa gitmesin diye bakmışlardı doktorda bu değerlere bile normal şeker yok dedi ben anlamadım

Canım ben yaptirmadim ama çoğu arkadaş yaptirdi. Ben 4 sene önce yaptirmiştim tam bilmiyorum bir koruyuculuğu var mi ama o zaman beni çok etkilemişti, agri mide bulantisi vs o yüzden riske atmak istemedim. Doktorlarda hijyen koşullarda doğum olacaksa, evde bebek bakiminda hijyene dikkat edilecekse (kordon hijyeni önemli) şart değil diyorlar. Ama sen bilirsin hangisi daha içine sinecekse...
Canim eminim sürekli stres halindesin çok zor Rabbim yardımcin olsun, evreler neyi ifade ediyor hiç bilmiyorum 1 mi iyi 3 mü... Ama sana birde aciklama yapilmayinca iyice kafanda kurmuşundur. Müdahale edilmezse gelişemiyor mu bebekler? O yüzden mi birisini gözden cikartmaktan bahsediliyor. Allah korusun inşallah öyle birşey olmaz saglikla ulaşirsin yavrularina... Çapa madem daha iyi gibi oraya gitsem Canim? Bi kaç doktordan görüş almakta fayda var...

Çok geçmiş olsun şükür cikmamis sancin rahim boyunda iyi Maşallah.. Bende yine hastaneye gittim Şali günü acil sanci oradayken çok olmadi ama maalesef rahim boyum çok kısalmış (2,7) Rabbime sığınmaktan ve sürekli yatmaktan başka birşey gelmiyor elimden. Yarin yine doktordayim bakalim ne diyecek, Dualarinizi bekliyorum...Buarada Şeker yüklemen nasil cikti Canim yaptirdin mi bugün? İnşallah iyi çikar hiç uğraşmazsin diyetle falan...
Mesaji yazdiktan sonra gördüm Canim, birisi yüksekse seker yok kabul ediliyor sanirim. Doktorda öyle diyorsa yoktur Canim. Çok zor olmuş ama cok sevindim sonu iyi cikmiş Canim gözün aydin

Son düzenleme:

Aksucum cokk gecmis olsun filiz hocami ilgileniyooo seninle yoksa baska doktorlarda varmi ilgilenenn...kasiklarin agriyomum.dualarim seninle aksucum

Kuzum hiç dertlenme o rahim boyu çok değişken bişiy bi günleri bi günlerini tutmuo sen yat kalkma bak düzelcek o hiç bişiy olmicak açıklık yok bişiy yok haber ver yarın mutlaka dualarım seninlebende tetanoz yaptırmadım hem iki sene önce yaptırmıştım 5 yıl koruyuculuğu var hemde doktorum hijyenik herşeyimiz ne gerek var dedi işte herkesşn doğrusu kendşne oluo bu tartışmalı durumlardabenim o toplanma şimdiye kadar hep tek yerde oluo etrafındaki bölgede tahta gşbi sertlik oluo ama dr dioki kasılma farklı yerlerdede olur orada tam kafa var benim bebiklerde sağolsunlar sanki yayla içerisi kafalarına göre sere serpe yerleşmişler hiç tıkışmamışlar vallabiri midemin üstünde arası boşluk biri tam serviksin üstünde biri yere paralel biri çapraz duruo muhtemelen ondan dedi işte doktorda değişti ya aramızda daha bi güven bağı yok çok kötü bişiymiş bu zamanda taşınmak bu açıdan :26:ben bu şeker konusunda çok hatalar yapmışım ama yinede onlara dikkat edicem meyve suyu içiodym iki bardak patates çok severim hep yiodum akşam yemeğinden kalkıp bi sürü meyveyi bir anda yiodum (halbuki gün içinde birer birer yemek lazımmış) gece yatmadan pekmezli süt içiodum sabah kahvaltısını çok yiyip öğlen bişiy yemiodum vs vs bunlara dikkat edicem yinede

Aksucum cokk gecmis olsun filiz hocami ilgileniyooo seninle yoksa baska doktorlarda varmi ilgilenenn...kasiklarin agriyomum.dualarim seninle aksucum

Canim çok sağol Allah razi olsun dualariniza gerçekten ihtiyacım var.. . Hulusi hocayla iletişimdeyim Canim ama hastanede bakanlar asistan hocayi telle bilgilendiriyorlar. Yarinda inşallah Hulusi hocaya gidicem. İnşallah daha da kisalmamistir hatta asistan kısa ölçmüştür... Ağrim çok yok Canim hafif oluyo bazen... Sen de var mi kasilma yada ne sıklıkta? Durumunla ilgili bir gelişme var mi? Sende benim dualarimdasin...

MESAJ TEKRARI OLMUŞ pardoooon...
Canim çok sağol Allah razi olsun dualariniza gerçekten ihtiyacım var.. . Hulusi hocayla iletişimdeyim Canim ama hastanede bakanlar asistan hocayi telle bilgilendiriyorlar. Yarinda inşallah Hulusi hocaya gidicem. İnşallah daha da kisalmamistir hatta asistan kısa ölçmüştür... Ağrim çok yok Canim hafif oluyo bazen... Sen de var mi kasilma yada ne sıklıkta? Durumunla ilgili bir gelişme var mi? Sende benim dualarimdasin...

Son düzenleme:

Canim yaa rabbimm yar ve yardimcin olsun bebisler 36yi gorsun oyle dua ediyom sana.
Agri yoksa iyi bence kanaman da yok cok sukurr..asistan belkide yalnis olctu bu olcumlere insan bazen hic inanmak istemiyo insann..:-(ama usgde olcum farkli olabiliyo ..
Benim durum ztb gittim de ordada usg girdim radyoloji uzman olctubi aralarinda fark bi hafta cikti ust katta ciktim hoca olctu fark ayni uc hafta yakin.amniyosentez
Onermedi dusuk riskin cok olur bebekler buyumus dedi dua edelimde kromozonsal bi bozukluk yoktur dedi.artik iki haftada yada herhangi bi kucuk sikintida kontrole git doktoruna dedi.nuri danisman riskli gebelik uzmaniymis tanidik baktirdi arkadasin sayesinde yoksa asistanlar bakiyoo.fetal eko istedi gogsen bey bende orda cektirem demistim.nuri beyde kalpleri iyi dedi gerek yok dedi.bizim hastanede bayag pahali ya bi fetal eko 200 lira yuhh yanii...surekli hastalarina bi indirim yapabilirler aslinda cunku her teste para veriyoz..bide cok pismanim suan keske tip fak. cok doktor vardi her ay 300 verip gitmedimde yine ayni hesaba geldi hani sorun yok diye ama simdi insan bu iste uzman perintolog olmasi gerektini haksizmiyim.??

Hulusiye gitt o yine bilgili bi doktor ne yapcani bilirr..onu bos birakma hatta seker cikolata falan gotur gonlunu al yoksa devley hast. cok kotu durumda :-(

Çok sağol Canim ya destegin için inşallah dediğin gibi güzel haberlerle gelirim...
Canim yanlışlarini gorduysen beslenme konusunda dikkat edersin, bu arada pekmez ve süt birlikte hiç bir anlam yok aklinda olsun süt direk pekmezin demirini falan öldürüyor. zaten yok gibi şekerin biraz bunlara dikkat edersende hiç birşey olmaz
Çok sağol Canimsin.... Sende zor günler yaşiyorsun kağan karisiyor ama inşallah saglikla alacaksin kuzularini...
Nuri Danismani çok duydum sekreteri ile konusmustum 350 muayene ucretiydi bide doğuma girme garantisi vermiyordu yoksa çok iyiymiş. Bazen bende devlet daha iyi diyorum. Fetal eko Hulusi hoca tüm tüp hastalarindan istiyor yaptirdim ben şükür önemli birşey cikmadi ama harbi giden paranin hesabi yok, Rabbim yardimcimiz olsun. Göğşen bey her seferinde bakiyo mu rahim boyuna falan? Ben gecen ona muayene oldum emin ol Hulusi hocadan çok konuşup uzun bakiyor şu 30'lari gorsek Allah'in izni ile biraz nefes aliriz....

Kızlar bebek arabası işini naptınız? Cift yönlü kullanabilen arabalardan istiyorum yan yana tavsiye edeceginiz bi model varmı ?

canım ben ck araştırdım yanyana olanların en iyisi casual diye bir marka cok hafif ve tam yatabilme desteği vs. var 4 e katlanıp arabaya rahat sığabiliyor.Ama ne yazıkki piyasada yok

Daha sonra baby2go aynı özelliklere sahip ama biraz ağır bende cok kararsızım...

Herkese günaydn kızlar benim cok midem bulanmaya basladı sabahları hamileliğin ilk dönemleri gibi böyle durum yasayan varmı?

canım o rahim boyu çok kısa değil merak etme.
ben 2 cm rahim boyu ve 3-4 cm açıklık ile 2 hafta idare etmiştim.. Sadece bol istirahat ,kendine çok dikkat et ki vaktinden önce gelmesi bebekler.. kuzuları küvezde bırakıp gelmesi çok zor

kızlar ben chicco liteway plus bakıyorum, bu hafta almayı planlıyorum artık..
en çok kararsız kaldığım konu araba oldu, çocuklar doğdu biz arabayı seçemedik daha :)

kızlar ben chicco liteway plus bakıyorum, bu hafta almayı planlıyorum artık..
en çok kararsız kaldığım konu araba oldu, çocuklar doğdu biz arabayı seçemedik daha :)

:):) canım hayırlı olsun bebeklerin ben kaçırdım sanırım

Bende doğduktan sonra almayı planlıyorum..Maclaren da cok güzel aman ne biliyim karısıyor insanın kafası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…