2014 ikiz anneleri

çoğu devlet hastanelerinde perinatoloji yok maalesef.. tam olarak hangilerinde var bilmiyorum ama Kanuni Sultan Süleyman, Çapa ve Cerrahpaşada perinatoloji var.. sen hangi semttesin belki onu söylersen daha net bilgi verebilirim..

geçmiş olsun canım, Allah tekrarını yaşatmasın..

ben de kız ismi olarak çok beğeniyorum Derin'i.. erkek olarak hiç duymadım canım, ama neden olmasın :))

geçmiş olsun, inş bir daha olmaz.. nekadar canım bebekler arasındaki kilo farkı? bizde de var öyle bir durum çünkü :KK43:

Biz de dün hastanedeydik, şöyle geçtii

Gittik, benim doktorum yoktu, geçen hafta bana randevu veren doktor da yoktu..
Hiç tanımadığım iki perinatolog vardı..
Girdim, geçen hafta ölçüm yapıldıysa bu hafta ölçüm yapmaya gerek yok dedi.
E beni neden 1 hafta sonra çağırıyorlar madem? Nasıl gerek yok, aradaki fark açılmış mı kapanmış mı? - Bilmiyoruz!
Bakarken bişi sorucatım, "ama sen müdahale etmiceksin, bişi sormicaksın ben doktor arkadaşımla konuşucam" diye de tersledi beni..
Daha da bişi sormadım zaten, sinir oldum çok. Aralarında konuştuklarından %30unu anladım belki..
Şöyle konuşuyolardı:
-transfüzyon 3. evre değil bu
-bak ikisinde de mesane var, 2. evre de mesane kayboluyor
-transfüzyon varsa da 1. evredir
-küçük bu bebek küçük
(demekki fark açılmış o zaman neden ölçmedi ki?)
-hımm, ikisinin de kalbi normal görünüyor
-büyük bebekte ödem var
(buna çok takıldım :KK43: )
sonra da haftalık takibe alıyoruz seni, her hafta geleceksin. haftaya perşembe tekrar randevum var..
hıı birde "istersen bi çapaya yada cerrahpaşaya git" dediler. "Biz bebekeleri kurtarmaya yönelik bişi yapamayız durum kötüleşirse,
sadece tek bebeğin kordonunu kesip sonlandırabiliriz" dediler. Çapada lazerle müdahale ve iki bebeğin kurtulma olayı varmış.. Orada yapılıyormuş..
Yani yine belirsizlik içinde bir hafta geçecek, hiç bir şey net değil. Hiç net olmadı, olmuyo.
Merak ve stresten ölüyorum. Haftaya perşembe hem devlette hem de özelde randevum var. Recep Has ta..
Hiç devlete gitmesem mi diyorum, ama sonra perinatolojiden randevu nasıl alıcam diyorum, böyle bi karmaşığım..

nektarcım canım ıcını ferah tutu RABBIM INŞALLAH EVLATLARINI SANA SAĞLICAKLA BAĞIŞLAR.. recep has gıt ınternetten araştırdım ıyı bır doktor olduğunu soyluyorlar..inşallah once Allahın ıznıyle sana güzel haberler verir.Rabbım yardımcı olsun stres yapıp bebeklerını uzme olur mu hepımız bırer sınavdayız.RAbbım sonunda ınşallah bebeklerımız sağlıcakla bıze bağışlar..

Merhaba arkadaşlar 27 haftalik hamileyim çift yumurta ikizi bekliyorum erkek bebekler. 2 . hamileliğim yaş 30 çalışıyorum Bankaciyim. Dün kasilmalarim nedeniyle gittim 2 kes ağrı cikti nstde acilmam varmi diye doktorum muayene etti açılma yok dedi.Fakat iki bebek arasında kilo farkı var 1026 gr 816 gr 12 gün onxesi 780 735 gr lardi boylari 35 33 cm bu kilo farkı devam ederse erken doğum yaptiririm dedi doktorum bebeklere nasıl kilo aldiririm su an yataj istirahati verdi pazartesi yeniden gidicem.

Canım öncelikle hayırlı olsun, hoşgeldin aramıza. Kilo için nacizane tavsiyem bol et, günde iki yumurta ve tabii ki süt. Bebeklerin kiloları için Protein çok onemliymis. :21:
Birdileksin e katılıyorum..bol protein al canım..yogurt ve mercimek-kuru baklagiller de bu grupta..ins bebegin kardeşine yetişir telaş etme..

Sağlık ocağından aradılar tetenoz aşısı için doktoruma sordum son 10 yıl ıcınde ası yaptırmadıysan yaptır. Dedi tup bbekle hamıle kaldım bebeklerıme bı zararı olur mu sızler yaptırdınız mı.. Ayrıca vajınamda sureklı bır batma hıssı var.. Yardımlarınız beklıorum..teşekkürler..

Sağlık ocağından aradılar tetenoz aşısı için doktoruma sordum son 10 yıl ıcınde ası yaptırmadıysan yaptır. Dedi tup bbekle hamıle kaldım bebeklerıme bı zararı olur mu sızler yaptırdınız mı.. Ayrıca vajınamda sureklı bır batma hıssı var.. Yardımlarınız beklıorum..teşekkürler..

Yaptirmadim iki doktorda gerek yok dedi.batmayi bilemiycem yaa

Anlıyorum canim benim, ben ikizleri olan birisiyle tanismistim gecenlerde onun da 1-2 hafta farkla gitmis hep bebekleri ama sag salimler cok sukur 2 yaslari bitmis simdi...insallah senin bebeklerinde sag salim kavusur sana ve hepimizinkiler de...
İnsallahhhh glgnn insallahh rabbim o gunleri gosterir bizleredeee...

Yaptirmadim iki doktorda gerek yok dedi.batmayi bilemiycem yaa

ya bende kararsızım ateş yapıyomuş ağrı falan... ağrı umrunda değil de ateş olayı benı tedırgın edıyo hamılelerın ateşını yukselmemesı gerekiyor diye bılıyorum bebbeğim gelişimi için..

ben son 4 senede 5 kere yaptırdım canım.İlk hamileligimde 4 doz bunlarda 1 doz vuruldum.hiç bi zararı yok neden korkuyorsunki dogum sırasında olan aksilik(enfeksiyon)gibi şeyler için vuruluyor.

Ben yaptirdim canim hatta ikinci tekrar dozunu da oldum bir sıkıntı yasamadim kolum bile agrimadi :)
vajinandaki surekli batma hissi dbelki rahmin genislemesinden kaynaklidir belki de vajina da doguma hazirlik yapiyor diye okumuştum bi yerde...

ya bende kararsızım ateş yapıyomuş ağrı falan... ağrı umrunda değil de ateş olayı benı tedırgın edıyo hamılelerın ateşını yukselmemesı gerekiyor diye bılıyorum bebbeğim gelişimi için..
Tetenoz asisi herhangi ameliyatta geluscek kuflu veya donanmsix yerler icin bi onlem amaci var yoksa tetenozluk bi isimiz yok yani.o yuzden bende o ates ve agri cekmek istemwdim doktorlarda gerek yok zaten dedi ..ates onemli tabiki gebelerde yaptiranlarda var topiktee

Tetenoz asisi herhangi ameliyatta geluscek kuflu veya donanmsix yerler icin bi onlem amaci var yoksa tetenozluk bi isimiz yok yani.o yuzden bende o ates ve agri cekmek istemwdim doktorlarda gerek yok zaten dedi ..ates onemli tabiki gebelerde yaptiranlarda var topiktee

Telden yazdimdan cumleler dusuk :-( kusura bakma ..hastanen donanimli ise gerekk yokk

ben son 4 senede 5 kere yaptırdım canım.İlk hamileligimde 4 doz bunlarda 1 doz vuruldum.hiç bi zararı yok neden korkuyorsunki dogum sırasında olan aksilik(enfeksiyon)gibi şeyler için vuruluyor.

ağrıdan korkmuyorum ateş yapar dıye korkuyorum sadece..

Ben yaptirdim canim hatta ikinci tekrar dozunu da oldum bir sıkıntı yasamadim kolum bile agrimadi :)
vajinandaki surekli batma hissi dbelki rahmin genislemesinden kaynaklidir belki de vajina da doguma hazirlik yapiyor diye okumuştum bi yerde...

çok teşekkürler... ıkız gebelik olunca bıraz daha ınsan pınpırıklı oluyor..

evet cok kararsızım yaa :KK43:(

Canım ben yaptırdım.. doktorum yaptir bi sakıncası yok dedi..biraz kolun agriyabilir sadece..ateş falan olmadı bende biraz halsizlik oldu..bu ası sadece bizim için degil bebekler için de onemli yenidogan tetenozu olma riskini önlemek amacıyla..

Kızlar biz doktor teyzemizden geldik.Maşallah haberler güzel.2250gr-2150 gr diger bebekte boylarıda 47 cm :nazar: ntsye baglandım sancı filan cıkmadı 3 hafta sonraya verdi randevuyu acil bişey olmazsa tabş :)

Kaçıncı haftadasın tatlım seninle aynıydı haftalarımız dimi bu arada benimde Cumartesi kontrol var 33 oluyorum:KK66:

X