2014 ikiz anneleri

kızlar şimdi doktordan geldik.
doktor bebeklerin kalp atışlarını beğenmedim dedi, yarın doğuma alacak...
dualarınızı esirgemeyin nolur.. çok korkuyorum

canım korkkma allaha emanet ol sen ve kuzuzların saglıkla kavuşun inşallah dualarımız seninle yarın mübarek cuma ..bizide haberdar et şimdiden geçmiş olsun

Canim Allah yardimcin olsun saglikla gelsinler insallah

Sedefte olmuştu canım aynısı idrarda protein bide beyazın dediği gibi tansiyon baktırman lazım erteleme bencede haber et bizede inş hiççç önemli bişiy değildirrrrrrr:KK16:

Benimde oluo canım dr normal dedi ama bilmom valla .. Hatta benim kasık bölgemde üç gündür böle bi gerginlik şişlik varrr yarın sorcam bakalım ne dicekkkkkkk

Benimde sağda solda hiç ama hiçbirşey yok tamamen pozisyonel hiç sıkıntı yapma:KK16:

Canım hiç korkma ne güzel bebiklerine kavuşuosun allah bizlered nasip etsinnnnnn:KK16:sağlıkla sıhatle olun inş dualarımız seninleeee:KK16:

Geçmiş olsunnnnnn canımmmmmm çokkkkk:KK16:
Facem yok benimmmmmm biz ne edek:KK43:

Ev taşıyoruz bizde bikaç gündür giremedimmm görmediğim şeyler varsa söleyinnnnnn...
Ben şeker testine 3 gğn erken gidiorum ama sorun olmaz umarım napim ev taşınıo başka vakit yok..bide bişiy sorcam 50gr lık yapcakmış aç gelmene gerek yok dedi ama ben yemem yinede siz o bi saatlik aralarda yedinşz mi sabahtan öğlene kadarda tansiyonum düşer yav benimmmm:KK1:

Acin bitane face gelin yahu ben telden giriyorum bazen burdan takip etmek zor oluyor.

Canim Allah seninde yardimcin olsun ev tasimak yerlesmek zor inan
Ben ac gittim ilk acliga bakiliyor diye biliyorum yuksek cikarsa tokluk doktorun daha iyi bilir tabi yaninizda limon goturun mutlaka arada yalarsiniz mideniz bulanmaz

Arkadaşlar dün 16.30 da doğum yaptım.35+2 de. Kilolar 2180-2290 küveze girmediler. Ztb de yaptım. Memnunum. Bebekler ve ben iyiyiz. Mama ve sütle besliyorum. Küçük olduklarından emince yoruluyorlar. İnş mama devri biter. Mememin ucu da az çıkıyor. İnş o da geçer. Gazım çıkmadı. Açıııımmm!!

Kızlar su gelmesi işini önemseyin. Bana ısrarla idrar kaçırıyosundur dediler. Ama ikisi farklı. Hissedersiniz. Durup duruken çiş hissi yokken çamaşırınız ıslamıyprsa su sızması. 3 gün boyunca sızdı. Sonunda kntrle gittim dr suyun azalmış hemen doğuma dedi.

Arkadaşlar dün 16.30 da doğum yaptım.35+2 de. Kilolar 2180-2290 küveze girmediler. Ztb de yaptım. Memnunum. Bebekler ve ben iyiyiz. Mama ve sütle besliyorum. Küçük olduklarından emince yoruluyorlar. İnş mama devri biter. Mememin ucu da az çıkıyor. İnş o da geçer. Gazım çıkmadı. Açıııımmm!!

Kızlar su gelmesi işini önemseyin. Bana ısrarla idrar kaçırıyosundur dediler. Ama ikisi farklı. Hissedersiniz. Durup duruken çiş hissi yokken çamaşırınız ıslamıyprsa su sızması. 3 gün boyunca sızdı. Sonunda kntrle gittim dr suyun azalmış hemen doğuma dedi.
Canım :) öncelikle bebeklerin hayırlı uzun ömürlü olsun ins..cok sukur kuvoze girmemisler..ben hayret ettim o kadar ısrar etmene rağmen nasıl anlayamadılar gelenin amniyon sıvısı oldugunu..ama cok sukur ki haftan iyi bebeklerinin ve senin de iyi olmana sevindim :KK66: ins yarına kadar gaz sorunun da geçer..bol bol da sütün olur..allah bize de bu haftaları göstersin...

Allah yardımcın olsun canım. hayırlı ve sağlıklı bir şekilde bbeklerını kucağına alırsın ınşallah.

maşallah canım kg iyi gayet hepinizin iyi olmasına sevındım.. inşallah gaz ve sut sorunu çözülür darısı sağlıklı hayırlı bir şekilde bizlere olsun inşallah..

Canım tebrik ederim Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin.Çok şükür aldın kucağına darısı bizlerin başına artık.Ömürlü olsun evlatların.

Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım, iyi olmanıza sevindim. Rabbim seni ve bebeklerini korusun... Darısı başımıza...:KK16:

Canim 50'likte aç gitmene gerek yok ben nette de baya araştirdim doktorum da aç gelmene gerek yok dedi. Zaten şekerli suyu içmek zor oluyor aç daha da zor boşyere gerek yok diyorsa kendini zorlama. İnşallah iyi cikar sonuçlarin...

aksu mrb cnm yeni kontrolden ciktim birazdan seker icin kan alcaklar ac geldim bide bayag kotuyum.tok gitsemde olurmus dedin gibi..
sana sorum su canim sen amniyosentez yaptirmadan kan verdirmistin dimi nerde verildi .benim erkegin ayak kemigi uzamadi dite doktoe supeleniyo amniyosentez yapalum diyo gogsen bey amniyosentez zararli diye korkuyorum.sadece koldan kan alan bi testide sormayi unuttum sen yaptirdin ya sana soruyum dedim. bilmiyorum cok kotuyum kizlar yani ayak kemigi kisa olunca dawn srndrumu oluyoo ..aldirmayida hic dusunmuyorum

Hayırlı uğurlu olsun canım gozunuzaydin :) Senin ve bebeklerinin iyi olmasina cok sevindim.:nazar: Insallah bizler de boyle guzel bi haftada sag salim aliriz bebeklerimizi kucagimiza.. Gaz ve meme sorunu da en kisa zamanda duzelir insallah..

Selam kızlar dun sabah 75 gr lik seker yukleme testimi yaptirdim biraz erken gibi geldi bana ama doktorum isteyince yaptirdim neyseki guzel cikti sonuclarim :)

Benim asıl devlette çalışan arkadaslara bir sorum olacak...30. haftaya kadar calisaniniz ya da her sey yolunda giderse 30'a kadar calismayi dusuneniniz var mi?

Arkadaşlar merhaba..
21. Haftadayım 100 lük şeker taraması yapıldı. Çok şükür şeker yok. Ama idrar yolu enfeksiyonundan kurtulamadım. Antibiyotik alıyorum bu 3. antibiyotik takviyesi:KK43: Tavsiyeleri olan var mı? Birde trioid hormon seviyem düşük çıkıyor. Endişeliyim. Rabbim hepimizin kucaklarını doldursun, Tamamına erdirsin inşallah..

Kizlarr yarin kontrol var ama sizede sormak isterim .benim hep sol tarafimda tekmeler hareketler oluyo hic sag tarafimda tik yok olsada gunde bi iki kere ..ama sol tarafta her daim hareket var acaba sol tarafta ust ustte yatiyo olabilirlermi ikiz oluncada bole sikinti oluyo kim hareket ediyo etmiyo anlamiyoruzx

benimkiler söylediğin gibi, ikisi de solda üst üsteler :))
gerçi çarşamba biri hafif sağa kaymaya başlamıştı..

Allah yardımcın olsun canım, inş çook kolay bir doğum olur ve kuzucuklarına sağlıkla kavuşursun :))

maşallah :nazar: :nazar: kiloları da harika, tebrikler canım. Sağlıkla sıhatle büyüt mucizelerini..

........
Selam herkese :KK3: biraz zor günler geçiriyoruz biz.
Çarşamba günü kontroldeydik, kan transfüzyonu sendromu teşhisi koyuldu.
Eimdeki kağıda baktım 3 evre yazıyor.. haftaya salı kesin teşhis için gidecez..
Kabus gibi geçiyo günler, yada geçmiyo.. hiç gelmiycek gibi salı..
İnş bebeklerimin ikisi de benimle kalır :KK43:

Salı günü ayın 11i, sonra da 20 şubata Recep Hastan randevu aldım, bir de ona gidip danışıcaz..

Allah yardımcın olsun canım, inş çook kolay bir doğum olur ve kuzucuklarına sağlıkla kavuşursun :))

maşallah :nazar: :nazar: kiloları da harika, tebrikler canım. Sağlıkla sıhatle büyüt mucizelerini..

........

Salı günü ayın 11i, sonra da 20 şubata Recep Hastan randevu aldım, bir de ona gidip danışıcaz..
arkadasim.mrbb bu kan tifuzyonu sendromu nedir?? Allahh kolaylik versin benimde gunlerim gecmiyoo seni oyle iyi anliyorumkii benimde bebegim birini kaybedebilirim dawn sendromu olabilir diyo doktor amniyo istedi ama zararlu diye yaptirmak istemiyorum fetal ekg gircez geneli kalbi delik olurmus ama ayrintilumizda iyi cikmisti yani bebegin biri oledebilir dgerine kaybedebiliriz dedi ona zarar vermemek adina bu testi yaptirip sonuc kotuyse doguma yakin kalbini igneyle durdurcaklarmis anlatuyorum belki senin durumun daha iydir haline sukredip morel bulursun.stres yapsan daha kotu sonuclar olucak o yuzden ne yapmali bilinmezzz ALLAHA SİGİNUYORUZXX

Bebeklerin ve senin iyi olmana cokk sewindikkk bole guzell haberlerr ne guzelll geliyoo bize bi bilsenn...yeni bi hayatin basliyooooo hazirmisinnn ???

Kızlar son zamanlar cok zormuş ya gözünüzü korkutmak gibi olmasında.önceleri kasıklarım yatakta dönerken ayaga kalkarken agrıyodu şimdi ise 24 saat boyunca agrıyo walla gece adam akıllı uyamadım agrısında sanki milyonlarca igne kasıklarıma batıo :KK43: allahın hayırlısıyla 36-37 haftaları görmeyi nasip etsin zaman biran önce gecsin

arkadasim.mrbb bu kan tifuzyonu sendromu nedir?? Allahh kolaylik versin benimde gunlerim gecmiyoo seni oyle iyi anliyorumkii benimde bebegim birini kaybedebilirim dawn sendromu olabilir diyo doktor amniyo istedi ama zararlu diye yaptirmak istemiyorum fetal ekg gircez geneli kalbi delik olurmus ama ayrintilumizda iyi cikmisti yani bebegin biri oledebilir dgerine kaybedebiliriz dedi ona zarar vermemek adina bu testi yaptirip sonuc kotuyse doguma yakin kalbini igneyle durdurcaklarmis anlatuyorum belki senin durumun daha iydir haline sukredip morel bulursun.stres yapsan daha kotu sonuclar olucak o yuzden ne yapmali bilinmezzz ALLAHA SİGİNUYORUZXX
kan transfüzyonu tek yumurta bebeklerinde oluyor canım, bir bebek daha çok beslenip öbür bebek büyüyüp gelişemiyor. bir sürü riskleri var, tekini de kaybedebiliriz ikisini de çünkü organlarının gelişimine de zarar vermeye başlıyor bir yerde :KK43:((((

senin bebeklerine down sendromu teşhisini nezaman koydular :s
bizim de 12. haftada ayrıntılı ultarsonda bebeklerden birinin ense kalınlığı 3 mm çıkmıştı ve bize de down olabilir demişlerdi..
prenatest yaptırdık ordan temiz sonuç geldi, haftalarca eziyet, belirsizlik çektik..şimdi de bu çıktı :KK43:
bi sevinemedik bebeklerimize yaa.. 20. hafta ayrıntılıda mı dediler size.. inş yanılmışlardır canım, başka bir doktora gitme şansın var mı?
doğuma yakın kalbini durdurmak da nedir :KK50: doğuma yakın koskocaman bebek oluyor
allahım yaaa, inş öyle şeyler yaşanamz ve çok sağlıklıdır bebeğin..

ikizim de güzel haberler alırız inş canım, çok çok zor bir durum.. Allahım kimseyi evladı ile sınamasın :s

........

Kızlar ins ikiniz de guzel haberler alırsınız..bebekleriniz de hem saglıklı hemde zamanlı kucağınıza gelir ins..napalım allah hepimizi ayrı ayrı imtihan ediyo ins sonu guzel olur..sıkmayın canınızı bebeklerinizin iyi olduguna inanın ins iyi de olacaklar..hersey Rabb'imin elinde
bol bol dua edelim bebeklerimize bizleri saglikla kavuştursun..

Hayırlı uğurlu olsun canım gozunuzaydin :) Senin ve bebeklerinin iyi olmasina cok sevindim.:nazar: Insallah bizler de boyle guzel bi haftada sag salim aliriz bebeklerimizi kucagimiza.. Gaz ve meme sorunu da en kisa zamanda duzelir insallah..

tebrikler ne güzel haberler bizede nasip olur inşallah..

X