2014 ikiz anneleri

Canım gece aradım ameliyattaymış sonrada o beni aramış uyumuşum :) sabah konuştuk şikayetlerimi anlattım %99 mantar dedi fitil ve krem verdi onları kullandım şimdi biraz daha rahatım sanki cok fena bişey yanlız kaşınmak kaşındıkca kaşınıorsun :)) Saol canım ilgilendigin için

ilaçları kullandıkça rahatlarsın geçmiş olsun cnm

Selam arkadaşlar! Benden habire su sızıyor. İdrar değil eminim. Acilde kontrol oldum. Hiç birşey çıkmadı. Turnusollu kağıt arıyorum sızan amniyo sıvısı mu akıntı mı anlamak için. Böyle birşey yaşayan var mı? Ayrıca turnusol kağıdı bulan var mı biryerlerden?
Bu arada 35 bitti. Aşağıya tekme atma olayını soran arkadaşlar panik yapmayın. Hala tam orayı tekmeliyoelar. Çıkacaklar gibi ! Normal yani...
Size bir de ciğer geliştirici iğnenin bebek hareketlerini etkileyip etkilemediğini sormuştum. Kesinlikle etkiliyor. İğneden sonra İki gün boyunca çok az hareket ettiler. Sonra normale döndü. Ama yine de iğnedendir deyip drunuzu haberdar etmeiyi ihmal etmeyin derim.

Selam arkadaşlar! Benden habire su sızıyor. İdrar değil eminim. Acilde kontrol oldum. Hiç birşey çıkmadı. Turnusollu kağıt arıyorum sızan amniyo sıvısı mu akıntı mı anlamak için. Böyle birşey yaşayan var mı? Ayrıca turnusol kağıdı bulan var mı biryerlerden?
Bu arada 35 bitti. Aşağıya tekme atma olayını soran arkadaşlar panik yapmayın. Hala tam orayı tekmeliyoelar. Çıkacaklar gibi ! Normal yani...
Size bir de ciğer geliştirici iğnenin bebek hareketlerini etkileyip etkilemediğini sormuştum. Kesinlikle etkiliyor. İğneden sonra İki gün boyunca çok az hareket ettiler. Sonra normale döndü. Ama yine de iğnedendir deyip drunuzu haberdar etmeiyi ihmal etmeyin derim.
Turnusollu kağıdı acilde denemediler mı? Nerden bulunur bilmiyorum ben.

Turnusollu kağıdı bilmiyorum ama eczanelerde gunluk ped gibi testler oluyormus.. belki onlardan bulabilirsin...

ikizler için nasıl beşik düşündünüz kızlar sallanması önemli mi bide

Ben bi tane 70X140 iç ölçüleri olan beşik yaptırıorum canım 1-1.5 yaşına kadar ikisini birlikte yatırırsam iyidir sonrada odalarını alıcam şimdilik idareten böyle bi cözüm yolu buldum.park yatakta düşündüm ama iki tane alamıcam yerim yok malesef bi taneside cok kücük ikisi için aldıgım beşik inşallah kullanışlı olur ve sallanıor

Ben bi tane 70X140 iç ölçüleri olan beşik yaptırıorum canım 1-1.5 yaşına kadar ikisini birlikte yatırırsam iyidir sonrada odalarını alıcam şimdilik idareten böyle bi cözüm yolu buldum.park yatakta düşündüm ama iki tane alamıcam yerim yok malesef bi taneside cok kücük ikisi için aldıgım beşik inşallah kullanışlı olur ve sallanıor

bende ikea beşiklerini beğendim ama sallanmıyor acaba yaptırsammı diyorum bende ya da sallanan aparatmı yaptırsam ayaklarına marangoza karar weremedim.park iyi diyola ama içime sinen bir şey göremedim.

Benimkilerin ikisininde kafalar sağda bariz sağ tarafım daha şiş dışardan şöle bi baksan anlaşılıo o kadar:KK9:sor mutlaka ama sıkıntı yapma bence bizde söle öerak ettim:KK16:

Canım çok şükür sende sorun cikmamiş maşallah zaten sorun olacagi haftalari geçmişin ama diğer arkadaşlara da bilgi olsun diye söylüyorum kasılma rahimagzini kısaltiyor nidilat alinca kasılma yoksa kısalmaz diye düşünülebilir ama anotomik yapi olarak bazilarinin zaten kısa olabiliyor Allah korusun fark edilip önlem alinmazsa da erken doğuma sebep olabiliyor...

Bende hemen okuyup psikopata bagliyorum :KK1: dopplerle bakılmali mi diye :KK1: yine de sorayim ben doktora gerçi dediğin gibi Allah korusun bi gerilik durumunda öyle bir kontrol oluyor sanirim. Bu arada benimde iki hafta oncesine kadar kaburga agrim çoktu maşallah azaldi sanki yerleşince biraz geçiyor. 20-23 arasi coktu oturarak yemek yerken bile batıyor gibi oluyordu Canim. İnşallah senin de geçer...

Canim hamile yastiklarinda sirt kismi belin altina giriyor gibi inceliyor mu ? Yoksa sadece arkandan yastik var gibi mi oluyor yada önce göbek altini destekliyor mu? Bilmem anlatabildim mi ne sormak istediğimi :KK1:

Canim 25 alti riskli deniliyor ama 31de de biraz dikkat etmek gerekiyor ayakta durmak kesinlikle etkiliyor, bide sana tavsiyem kesinlikle bi kere de olsa alttan baktirman, çok daha güvenli sonuç veriyor benim doktorum çok yoğun olmasina rağmen mutlaka alttan bakiyor.

Canim bi tarafta bariz toplanip sepsert oluyorsa ve için bi garip oluyor gibi yada kalp atışın hizlaniyor gibiyse nasil anlatilir bilmiyorum başka o zaman kasılmadir. 30 sn falan sonra yumuşuyor. Bebek öyle bir hareket yapsa o anda ve yumuşama aninda direk bebek hareketi hissedersin? Oluyor mu bebek hareketi? Bu arada özelliklede senin haftanda kasilma olmasi da çok normal yeterki sık düzenli aralikli ve ağrili olmasin...

Çok sağolun kızlar, bugün doktor kontrolümüz vardı sordum, başı veya poposu oraya geldiğinde oluyormuş, korkacak bişey yok dedi çok şükür :nazar:

Iyi geceler ikiz anneleri..yazdıklarınızı okudum ama alıntı yapamadım..
Beneklibonibon benim aclik 86 imiş ben yanlış bişeye bakmışim yani cok sukur sorun yok dedi doktor..ama 103 olsa hafif diyet vrecekti..
bugun doktora gittik cok sukur kuzularımız büyümüşler tam haftamizdalar:) 3 hafta sonraya randevu verdi doktor amcamız..bi dorun yok cok sukur..allah hepimize htp iyi haberler almak nasip etsin ins..
Gözün aydın canım, hep böyle güzel haberler verelim inşallah :KK16:

Kızlar nasılsınız vaktim olmuyo topiğe.bugün bi bakayım dedim asbe nasılsın canım kuzuların iyiymiş galşba sevindim inş en kısa zamanda eve dönceksiniz.benim büyüm oğlum hasta kızlar içim parçalanıyo o öksürdükçe minicik ağzıyla:KK43:enfeksiyon kapmış antibiyotik ve başka şıruplara başladık:KK43:perşemve kontrol var inş biraz düzelmiş olur.siz siz olun bebekleri her gelene göstermeyin minicik onlar her hastalığa açıklar.uyuyolar deyin odalarından çıkarmayın ben artık öyle yapcam.sewiyorum hepinizi kendinşze iyi bakın.haa bide ben annemdeyim yalnız yapamadım:)yaza kadar böyle idare etcez biraz ewimde biraz annemde.geçsin hemencecik 5,6 ay:)
Ayyy kıyamam çok geçmiş olsun canım, bence de herkese göstermemek lazım, minicik onlar da... Allah acil şifalar versin canım...
Sen nasılsın? Toparlandın mı?

Arkadaslar merhaba.17 ocak gece sabaha karsi 2 gibi suyum geldi. erkenden bebeklerim oldu. 2 saat sonra beyin kanaması geçirdim. sag tarafim tutmuyordu.Istanbula sevk ettiler beni. ölebilirdim arkadaşlar. Allah beni bebeklerime, eşime, anneme babama bagisladi.bebekler için endisenrken, 2600 ve 2010 gr dogdular.küveze girmedilr Allaha Şükür. bende iyilesiyorum yavastan.fizyoterapiye basladim. Allahım hepinize hayırlı dogumlar nasip etsin.Dualarınıza benide eklerseniz, çok memnun olurum...
Çok büyük geçmiş olsun canım :KK43:

günaydın kızlaaaarr,
şu bebek şekeri olayını kaçıncı haftada halletmek lazım ?
Nerdeyse doğurucam daha bebeklerin adına tam karar veremedik, şekerlere karar veremedik..
bir de şekerlerin üzerinde doğum tarihleri var, şeker yaptıranlar 1 haftada teslimat diyorlar. Ya aniden doğurursak nasıl olcak ?
Çok kafam karıştı benim..
Sorma canım ya ben de bu konuda çok bilgisizim, ben karar verdim az çok ne istediğime ama daha erken diye bekliyorum :26:

günaydın kızlar benim bebeklerden biri çok aşagıdan tepiyor resmen vajinama vuruyor 2 gündür düşüvercek gibi korkutuyor beni 22. haftamızdayız başına böyle bişey gelen var mı
:KK43:
Benim de kızım hep aşağıya vuruyor canım, ama ilk hissettiğimde bunu, doktora söylediğimde alttan muayene etmişti hemen.. O yüzden mutlaka söyle doktoruna ne olur ne olmaz..

kaderiya nasılsın hafta artıkça iice zorlaşıyor dr dan gelince yaz mutlaka geçmiş olsun

Sağol canım çok şükür bugün daha iyiyim, erken doğumu önleyici bir ilaç içiyorum o tansiyonu düşürüyor, ondandır büyük ihtimalle, ilacı içince tuzlu bişeyler ye dedi.
Ama yorgunluk gün geçtikçe artıyor, giyinirken bile yoruluyorum o kadar yani :KK1:
Sen nasılsın canım?

huhuuuuuuuuuuuu kızlar çok mutluyum allah nasip ederse minnoşlarım kız :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
Ohhh ne güzel iki prenses annesi olacaksın ha, ne güzel canım .:KK16:
Huu acıtan birşey mi :18: ekranda birşey görmüyor yani yoksa belki onunla ölçüyolardir diyicem ama...
Evet acıtıyo ne yalan söylim. Yok canım benim, ekranlık birsey değil.Bildiğin açıyo bakıyo:KK17: Elle muayene ediyolar ya açıklık var mı diye, bu da onun gibi bişey.:26:

Çok sağolun kızlar, bugün doktor kontrolümüz vardı sordum, başı veya poposu oraya geldiğinde oluyormuş, korkacak bişey yok dedi çok şükür :nazar:

Ayyy kıyamam çok geçmiş olsun canım, bence de herkese göstermemek lazım, minicik onlar da... Allah acil şifalar versin canım...

Sorma canım ya ben de bu konuda çok bilgisizim, ben karar verdim az çok ne istediğime ama daha erken diye bekliyorum :26:

Benim de kızım hep aşağıya vuruyor canım, ama ilk hissettiğimde bunu, doktora söylediğimde alttan muayene etmişti hemen.. O yüzden mutlaka söyle doktoruna ne olur ne olmaz..

Sağol canım çok şükür bugün daha iyiyim, erken doğumu önleyici bir ilaç içiyorum o tansiyonu düşürüyor, ondandır büyük ihtimalle, ilacı içince tuzlu bişeyler ye dedi.
Ama yorgunluk gün geçtikçe artıyor, giyinirken bile yoruluyorum o kadar yani :KK1:
Sen nasılsın canım?
Canım ne ilacı kullanıyosun? Nidilat gibi bisi mı? Bide kaçıncı haftada başladınız biraz bilgi versene bana..masallah sen 28 ı geçtin allah 32-36 haftaları da göstersin ins..

bende ikea beşiklerini beğendim ama sallanmıyor acaba yaptırsammı diyorum bende ya da sallanan aparatmı yaptırsam ayaklarına marangoza karar weremedim.park iyi diyola ama içime sinen bir şey göremedim.

Valla cnm özel yapım olunca daha saglam oluor o garanti bende motercarede bi tane begenmiştim ama cok dandikti.şimdi özel yaptırıyorum büyük oglumada özel yaptırmıştım odasını cok memnunum.aynı yerden beşik yaptıraım dedim karyolası yatagı uyku seti içinde 700 tl nakitte.park yataklar cok dandik görüntüsü kullanışlı olabilir ama şık durmuo hem cok kücükler o yüzden ben vazgectim

Beşik arayan arkadaşlar ben e- bebek internet mağzasıbdan aldım iki tane. 159 tl tanesi. Doğal çam. Verniksiz boyasız. Sallanma aparatı var. Estetik görünüyor. 120/60 cm. Daha bebeklerim doğmadı, kullanmadım ama bence işlevsel. 3 yatırma kademesi var. 2 yaşına kadar kullanırlar. Tek tarafı komple çıkıp karyola gibi olabiliyo. Yatağa kendileri inip çıkabildiğinde öyle kullanırım. Bide cibinlik yaptık çok şık oldu.

Yuzune bakarakmi anlamiss senden.ole bisi beklemiyorum derken yaa bu doktorlari anlamiyorum.zamaninda mudahale yapmiyolar is isten gecincede herhangi bi nedeni yok diyip isin icinden cikveriyolarr

ben de aynısını düşünüyorum kan ilacıbile vermedi bana kendim başladım bi de 30. haftaya kadar çalış diyo hastane heyet raporu veremiyormuş ondan heralde

Canım aşağıya basınç gibi degilse sadece tekmeleri orada hissediyosan bu normal..eger agrı ve basınç varsa tehlikeli..benimde bi sure aşağıyı tekmelediler simdi gecti..

basınç gibi mi anlamıyorum pek ama sanki orda boşluk oluyor gibi diyorum sanki patinaj yapıyor yukarı çıkamıyor inşallah benim de geçer salı randevum var o zaman dicem doktora artık baksın alttan korkuorum

canım acilde bakıp söylemiyorlar mı ?SU sızıntısı mı akıntı mı anlamak için acilde bakıyorlar normalde..

Beşik arayan arkadaşlar ben e- bebek internet mağzasıbdan aldım iki tane. 159 tl tanesi. Doğal çam. Verniksiz boyasız. Sallanma aparatı var. Estetik görünüyor. 120/60 cm. Daha bebeklerim doğmadı, kullanmadım ama bence işlevsel. 3 yatırma kademesi var. 2 yaşına kadar kullanırlar. Tek tarafı komple çıkıp karyola gibi olabiliyo. Yatağa kendileri inip çıkabildiğinde öyle kullanırım. Bide cibinlik yaptık çok şık oldu.

aaa ck uygunmus bakayım bendee.... cok saoll :):nazar:

Sorma canım ya ben de bu konuda çok bilgisizim, ben karar verdim az çok ne istediğime ama daha erken diye bekliyorum :26

Sen nasılsın canım?

ya işte bende hemen yoruluyorum dünden beri bacaklarım nasıl ağrıyor anlatamam birde kiloya taktım kafayı çok kilo alıyorum ben ya duba gibi oldum

Canım ne ilacı kullanıyosun? Nidilat gibi bisi mı? Bide kaçıncı haftada başladınız biraz bilgi versene bana..masallah sen 28 ı geçtin allah 32-36 haftaları da göstersin ins..
İnşallah canım :) Senin de az kaldı 28'e :KK16: Adalat kullanıyorum ben, sanırım nidilatla aynı işlevi görüyor. 21. haftada başladık canım, önlem amaçlı dedi doktorum. Doğuma kadar içeceğim herhalde...

Valla cnm özel yapım olunca daha saglam oluor o garanti bende motercarede bi tane begenmiştim ama cok dandikti.şimdi özel yaptırıyorum büyük oglumada özel yaptırmıştım odasını cok memnunum.aynı yerden beşik yaptıraım dedim karyolası yatagı uyku seti içinde 700 tl nakitte.park yataklar cok dandik görüntüsü kullanışlı olabilir ama şık durmuo hem cok kücükler o yüzden ben vazgectim

Ayyy kızlar ben de beşik konusunda çok kararsızım, hatta ben her eşyada kararsızım :KK53: Karyola alacağım herhalde, ilk başta ikisini birlikte tek yatakta yatırırım kendi odamda, 4-5 aylıkta da odalarını ayırırım diye düşünüyorum ama bakalım...

ya işte bende hemen yoruluyorum dünden beri bacaklarım nasıl ağrıyor anlatamam birde kiloya taktım kafayı çok kilo alıyorum ben ya duba gibi oldum

Sorma canım ben de çok kilo alıyorum, toplamda 14 kilo aldım bugüne kadar :KK43: Ama çikolatadan alıyorum ben kiloyu, biliyorum ama vazgeçemem ne yapayım :KK19: Yorgunluğa yapacak bişeyimiz yok valla, bol bol dinlenicez, bebişler gelince dinlenemiyeceğiz zaten :emir_bebek::emir_bebek:

X