2014 ikiz anneleri

arkadasim.mrbb bu kan tifuzyonu sendromu nedir?? Allahh kolaylik versin benimde gunlerim gecmiyoo seni oyle iyi anliyorumkii benimde bebegim birini kaybedebilirim dawn sendromu olabilir diyo doktor amniyo istedi ama zararlu diye yaptirmak istemiyorum fetal ekg gircez geneli kalbi delik olurmus ama ayrintilumizda iyi cikmisti yani bebegin biri oledebilir dgerine kaybedebiliriz dedi ona zarar vermemek adina bu testi yaptirip sonuc kotuyse doguma yakin kalbini igneyle durdurcaklarmis anlatuyorum belki senin durumun daha iydir haline sukredip morel bulursun.stres yapsan daha kotu sonuclar olucak o yuzden ne yapmali bilinmezzz ALLAHA SİGİNUYORUZXX

benim arkaşlarımdan amnio sentez yaptıran çok bi sorun yaşamadılar kader kısmet birazda tabi ama oyle bi durum varsa ne karar verirseniz bilmiyorum ama ben özel eğitimde öğretmenlık yaptım zor bi durum...

Arkadaşlar merhaba..
21. Haftadayım 100 lük şeker taraması yapıldı. Çok şükür şeker yok. Ama idrar yolu enfeksiyonundan kurtulamadım. Antibiyotik alıyorum bu 3. antibiyotik takviyesi:KK43: Tavsiyeleri olan var mı? Birde trioid hormon seviyem düşük çıkıyor. Endişeliyim. Rabbim hepimizin kucaklarını doldursun, Tamamına erdirsin inşallah..

bol su içmelisin tavsiyem..

Kızlar ins ikiniz de guzel haberler alırsınız..bebekleriniz de hem saglıklı hemde zamanlı kucağınıza gelir ins..napalım allah hepimizi ayrı ayrı imtihan ediyo ins sonu guzel olur..sıkmayın canınızı bebeklerinizin iyi olduguna inanın ins iyi de olacaklar..hersey Rabb'imin elinde
bol bol dua edelim bebeklerimize bizleri saglikla kavuştursun..
inşallah canım, Allah nasip eder de güzel şeyler yazarız buraya da..
Allahım herkesin bebeklerini korusun, topiğe her girdiğimde duam bu, herkesi güzel haftalarda sağlıklı bebişlerine kavuşmayı nasip etsin inşallah..

kan transfüzyonu tek yumurta bebeklerinde oluyor canım, bir bebek daha çok beslenip öbür bebek büyüyüp gelişemiyor. bir sürü riskleri var, tekini de kaybedebiliriz ikisini de çünkü organlarının gelişimine de zarar vermeye başlıyor bir yerde :KK43:((((

senin bebeklerine down sendromu teşhisini nezaman koydular :s
bizim de 12. haftada ayrıntılı ultarsonda bebeklerden birinin ense kalınlığı 3 mm çıkmıştı ve bize de down olabilir demişlerdi..
prenatest yaptırdık ordan temiz sonuç geldi, haftalarca eziyet, belirsizlik çektik..şimdi de bu çıktı :KK43:
bi sevinemedik bebeklerimize yaa.. 20. hafta ayrıntılıda mı dediler size.. inş yanılmışlardır canım, başka bir doktora gitme şansın var mı?
doğuma yakın kalbini durdurmak da nedir :KK50: doğuma yakın koskocaman bebek oluyor
allahım yaaa, inş öyle şeyler yaşanamz ve çok sağlıklıdır bebeğin..

ikizim de güzel haberler alırız inş canım, çok çok zor bir durum.. Allahım kimseyi evladı ile sınamasın :s

Aminn canimm kimseyi rabbim evladiyla sewdikleriyle sinamasinn..ense kalinlimiz ve ikili ttestleri iyi cikti ama bizim bebekte seninki gibi az besleniyo tek damari vatmis tek arter damari bu kordon baginda cift olurmus o yuzdende de gerilik olabilir diyo drlar tam teshis icin amniyosentez diyo doktor.beslenemedigu icin gelisim aniden durabilir olebilir diger bebegide etkileyebilir diyo bilmiyorumm yaa cok zor yoksa amniyosentez ve bi cana kiymak cok zor.ewet 20.haftalarda ayrintilida bakildi bugunde gittik bacak boyu kisaymis hala.ama nette cogu bacak kisaligi olup daw.n sendromu dedikleri hep saglikli dogurmuss insalllahhh canimm herkesin bebegi saglikli dogqrr.ama bu gunlerde cok zor geciyoo

Aminn canimm kimseyi rabbim evladiyla sewdikleriyle sinamasinn..ense kalinlimiz ve ikili ttestleri iyi cikti ama bizim bebekte seninki gibi az besleniyo tek damari vatmis tek arter damari bu kordon baginda cift olurmus o yuzdende de gerilik olabilir diyo drlar tam teshis icin amniyosentez diyo doktor.beslenemedigu icin gelisim aniden durabilir olebilir diger bebegide etkileyebilir diyo bilmiyorumm yaa cok zor yoksa amniyosentez ve bi cana kiymak cok zor.ewet 20.haftalarda ayrintilida bakildi bugunde gittik bacak boyu kisaymis hala.ama nette cogu bacak kisaligi olup daw.n sendromu dedikleri hep saglikli dogurmuss insalllahhh canimm herkesin bebegi saglikli dogqrr.ama bu gunlerde cok zor geciyoo

Nektarr bu prenater test ne oluyoo
.??? dawn sendromu icin yapilan bi testmi

Kızlar ins ikiniz de guzel haberler alırsınız..bebekleriniz de hem saglıklı hemde zamanlı kucağınıza gelir ins..napalım allah hepimizi ayrı ayrı imtihan ediyo ins sonu guzel olur..sıkmayın canınızı bebeklerinizin iyi olduguna inanın ins iyi de olacaklar..hersey Rabb'imin elinde
bol bol dua edelim bebeklerimize bizleri saglikla kavuştursun..

İnsallahhh beyazcinmm bizde burda saglikla dogum yaptik diye yazmayi rabbim nasipp ederr..bebekler alt ust yatiyomus o yuzden tek ses geliyomus bilginize kafaniza takmayin yanii

Selam kızlar dun sabah 75 gr lik seker yukleme testimi yaptirdim biraz erken gibi geldi bana ama doktorum isteyince yaptirdim neyseki guzel cikti sonuclarim :)

Benim asıl devlette çalışan arkadaslara bir sorum olacak...30. haftaya kadar calisaniniz ya da her sey yolunda giderse 30'a kadar calismayi dusuneniniz var mi?

Canım ben 32 ye kadar calıstım cok hareket etmiyordum işim hep masa bası masanın altına tabure mınder ne varsa koymustum.ama cok cısım gelıyordu ve tuvalet alaturka oldugundan ızne ayrıldım yoksa daha calısacaktım

Şöyle düşün ama canım, çift yumurta olmaları senin için avantaj. Beslenemeyen bebek tek yumurta olsaydı diğer bebeği de %100 etkilerdi.. şimdi sadece tek kuzuyu düşünüp üzülüyosun :/ Bi nebze, teselli olur belki..
Diğer bebek tek yumurtada etkileniyormuş, yani ölü ikizin yaydığı toksinler yaşayan bebeğe beyin hasarı bırakabiliyormuş ama bu çift yumurta için geçerli mi hiç bilmiyorum :44: doktorlar birde çok katı oluyor, hiç umut vermeden en kötüsünü söylüyor oysa insan “belki” ihtimaline bile tutunmak için iyi olabilecek şeyleri de duymak istiyor. Umarım çok güzel gelişir minik kuzun da ve sapasağlamdır.. aralarında nekadar kilo farkı var?

Nektarr bu prenater test ne oluyoo
.??? dawn sendromu icin yapilan bi testmi
Prenatestte down sendromuna bakıyolar evet. Yurtdışına kan örneği gönderiyorsun, 2 haftaya kadar sonuç geliyor. Down sendromu, Edward sendromu ve Patau sendromuna bakılıyor. Biraz pahalı bi test 1850 tl ödedik biz :/ ama sanırım bazı özel sigortalarda indirim olabiliyor. Ben de amnyosentez yaptırmak istemediğim için bu testi yaptırmıştım..

Canım ben 32 ye kadar calıstım cok hareket etmiyordum işim hep masa bası masanın altına tabure mınder ne varsa koymustum.ama cok cısım gelıyordu ve tuvalet alaturka oldugundan ızne ayrıldım yoksa daha calısacaktım

Benim isim biraz ayakta olmami gerektiyor ama sagolsun meslektaslarim koruyp kolluyor beni daha cok oturarak çalışıyorum. Ya sorma beni de en cok tuvaletin alaturka olmasi rahatsız ediyor :KK43:
Bugun bi kontrole gidicem bakalim doktorum ne diyecek...yasal izne kadar ara ara rapor alirim belki :/

Kızlar son zamanlar cok zormuş ya gözünüzü korkutmak gibi olmasında.önceleri kasıklarım yatakta dönerken ayaga kalkarken agrıyodu şimdi ise 24 saat boyunca agrıyo walla gece adam akıllı uyamadım agrısında sanki milyonlarca igne kasıklarıma batıo :KK43: allahın hayırlısıyla 36-37 haftaları görmeyi nasip etsin zaman biran önce gecsin

Canm az kaldi cogu gitti Allahim saglikli bir doğum nasip etsin inşallah cnm

Arkadaşlar dün 16.30 da doğum yaptım.35+2 de. Kilolar 2180-2290 küveze girmediler. Ztb de yaptım. Memnunum. Bebekler ve ben iyiyiz. Mama ve sütle besliyorum. Küçük olduklarından emince yoruluyorlar. İnş mama devri biter. Mememin ucu da az çıkıyor. İnş o da geçer. Gazım çıkmadı. Açıııımmm!!
Canım gözün aydın, çok sevindim. Rabbim hayırlı evlatlar olmalarını nasip etsin inşaallah.:KK16::KK16::KK16:
Benim isim biraz ayakta olmami gerektiyor ama sagolsun meslektaslarim koruyp kolluyor beni daha cok oturarak çalışıyorum. Ya sorma beni de en cok tuvaletin alaturka olmasi rahatsız ediyor :KK43:
Bugun bi kontrole gidicem bakalim doktorum ne diyecek...yasal izne kadar ara ara rapor alirim belki :/
Canım 30. haftaya kadar mümkün olduğunca rapor almaya çalış. Demek ki sadece ben değilmişim alaturka tuvalet mağduru.:KK52: Benim iş yerimde alafranga tuvalet vardı ama başka kattaydı, inip çıktıkça kasılmam oluyordu o yüzden ben de 30. haftamı doldurur doldurmaz izne ayrıldım.:KK52:
kızlar şimdi doktordan geldik.
doktor bebeklerin kalp atışlarını beğenmedim dedi, yarın doğuma alacak...
dualarınızı esirgemeyin nolur.. çok korkuyorum
Canım henüz yazmamışsın topiğe, çok merak ettim. Seninle günümüz aynıydı, sanırım bugün 32+5 tesin. inşaallah hayırlı haberlerle gelirsin. Rabbim yar ve yardımcın olsun inşaallah.:KK16:

benimkiler söylediğin gibi, ikisi de solda üst üsteler :))
gerçi çarşamba biri hafif sağa kaymaya başlamıştı..

Allah yardımcın olsun canım, inş çook kolay bir doğum olur ve kuzucuklarına sağlıkla kavuşursun :))

maşallah :nazar: :nazar: kiloları da harika, tebrikler canım. Sağlıkla sıhatle büyüt mucizelerini..

........
Selam herkese :KK3: biraz zor günler geçiriyoruz biz.
Çarşamba günü kontroldeydik, kan transfüzyonu sendromu teşhisi koyuldu.
Eimdeki kağıda baktım 3 evre yazıyor.. haftaya salı kesin teşhis için gidecez..
Kabus gibi geçiyo günler, yada geçmiyo.. hiç gelmiycek gibi salı..
İnş bebeklerimin ikisi de benimle kalır :KK43:

Salı günü ayın 11i, sonra da 20 şubata Recep Hastan randevu aldım, bir de ona gidip danışıcaz..

canım RABBIM HEPIMZIIN BEBEKLERINI SAĞLICAKLA KUCAKLARIMIZA ALMAYI NASIP ETSIN. 21 ŞUBAT TADA BENIM RECeP HAS DA DETAYLI VAR TUH 1 GUNLE KAÇIRIDIK BİRBİRİMİZİ :KK43:(( inşallah hayırlı haberler alırız hepımız. RABBIM YARDIMCIN OLSUN...

Şöyle düşün ama canım, çift yumurta olmaları senin için avantaj. Beslenemeyen bebek tek yumurta olsaydı diğer bebeği de %100 etkilerdi.. şimdi sadece tek kuzuyu düşünüp üzülüyosun :/ Bi nebze, teselli olur belki..
Diğer bebek tek yumurtada etkileniyormuş, yani ölü ikizin yaydığı toksinler yaşayan bebeğe beyin hasarı bırakabiliyormuş ama bu çift yumurta için geçerli mi hiç bilmiyorum :44: doktorlar birde çok katı oluyor, hiç umut vermeden en kötüsünü söylüyor oysa insan “belki” ihtimaline bile tutunmak için iyi olabilecek şeyleri de duymak istiyor. Umarım çok güzel gelişir minik kuzun da ve sapasağlamdır.. aralarında nekadar kilo farkı var?

Prenatestte down sendromuna bakıyolar evet. Yurtdışına kan örneği gönderiyorsun, 2 haftaya kadar sonuç geliyor. Down sendromu, Edward sendromu ve Patau sendromuna bakılıyor. Biraz pahalı bi test 1850 tl ödedik biz :/ ama sanırım bazı özel sigortalarda indirim olabiliyor. Ben de amnyosentez yaptırmak istemediğim için bu testi yaptırmıştım..

Bizim drda diyoki ikizlerde kesin tani vermiyo bu testler diyo ven ismini bilmiyodumda aksu yaptirmisti bu topikte senin gibi dedim.yurtdisina gonderiliyomus amniyo bende yaptirmuyim diye oyle dedi.
Canim bu konuda drlar cok acimasizz gercekten en aci ve en beterini soyluyolar ama sorunlu diyip cok sorunsuz olanda cok kisi var etrafimdaa benim etrafimda bile bole varsa amniyosentez sirasi doludur hastanelerde :-(
Morel bozmayalim rabbimize siginalimm bebeklerin olumune karar vermektense kendi si cekip gitmesi en iyisi elbet uzuluruz ama soleki tup bebek bizimki zaten zar zor oldu anlatabildimmi.
Allah yasatcaksa canim inan herhaliyle yasatir tek de olsa cift yumurya ikizi olsada buna inan guvenn zaten Biliyosundurr

Kilo kizin 850 grm dedi oglana gelince laf karisti sormayi unuttum bu ayak kisaligi fl kisa far var aralarinda diyince unutmusumm

şirincim öncelikle geçmiş olsun evlatların hayırlı uğurlu olsun maşalllahh kiloları çok ii kuvezdede kalmamışlar ne mutlu maşalllahh sana booooooolllll süt bebeklerede bollllllll uyku ve koliksiz günler diliyorum:))))

murderoz senden de güzel haberler bekliyoruz

Canım 30. haftaya kadar mümkün olduğunca rapor almaya çalış. Demek ki sadece ben değilmişim alaturka tuvalet mağduru.:KK52: Benim iş yerimde alafranga tuvalet vardı ama başka kattaydı, inip çıktıkça kasılmam oluyordu o yüzden ben de 30. haftamı doldurur doldurmaz izne ayrıldım.:KK52:

Sanırım ben de sırf tuvalet uğruna rapor alacam :) Doktordan geldim az once istirahatlik bir durumun yok gunluk aktivitene devam edebilirsin dedi ama istersen veririm rapor dedi de bakalim zaten simdi haftasonuna girdik. pzt is yerinde kendime uygun wc bulamazsam belki alirim rapor ara ara ne yapam :) Allahim baska dert vermesin :)

Kilo kizin 850 grm dedi oglana gelince laf karisti sormayi unuttum bu ayak kisaligi fl kisa far var aralarinda diyince unutmusumm

Canim ya peki senin kuzular bastan beri biri buyuk biri kucuk mu gidiyordu? Ya benim de 20. hafta ayrintilida biri kisa femur cikti hocaya sordum ustunde durulmasi gereken bir sey mi diye? Diger her seyi normal zaten kucuk olan bu bizim ultrasondaki programlar belli bir mm'nin altinda olunca otomatik olarak kisa femur yaziyor canini sikma kafani takma buna dedi ben de ustunde durmadim acikcasi... Sende baska bulgu var mi ki?

Arkadaşlar dün 16.30 da doğum yaptım.35+2 de. Kilolar 2180-2290 küveze girmediler. Ztb de yaptım. Memnunum. Bebekler ve ben iyiyiz. Mama ve sütle besliyorum. Küçük olduklarından emince yoruluyorlar. İnş mama devri biter. Mememin ucu da az çıkıyor. İnş o da geçer. Gazım çıkmadı. Açıııımmm!!

hayırlı olsun cnm Allah sağlıklı hayırlı ömrler versin

Arkadaşlar merhaba..
21. Haftadayım 100 lük şeker taraması yapıldı. Çok şükür şeker yok. Ama idrar yolu enfeksiyonundan kurtulamadım. Antibiyotik alıyorum bu 3. antibiyotik takviyesi:KK43: Tavsiyeleri olan var mı? Birde trioid hormon seviyem düşük çıkıyor. Endişeliyim. Rabbim hepimizin kucaklarını doldursun, Tamamına erdirsin inşallah..
Merhaba haftalarimiz yakin bende yarin 20. Haftayi doldurcam enfeksiyin sotunu bende de var bu hafta dr fitil antibiyotik ve krem verdi ayrica sabah aksam papatya cayi ic dedi ben gunde bir kere iciyorum yine de fazla olmasin diye ve tabiki bol bol su insallah ikimizde en kisa zamanda kurtuluruz enfeksiyondan

X