2014 ikiz anneleri

Iyi geceler hanimlar 18 haftalik hamileyim bebeklerinizin hareketlerini kac haftalikken hissetiniz birde karniniz cok ciktimi yoksa 18_20 haftalik arasi karniniz ciktimi?

Kızlar bugün inanılmaz bir halsizlik var bende, sürekli bayılacakmışım gibi oluyor Yarın gideceğim diye doktoru da aramadım ama kan değerlerimle ya da tansiyonumla ilgili olabilir heralde.. :26:

Geçmişe bakamadım, umarım herkes iyidir.
Yatayım belki uyuyabilirim... İyi geceler herkese

Allah korusun canım hiç nete girip bakma böyle şeylerde hep en kötü şeyler yazıyor insanın siniri bozuluyor, inşallah herşey yolunda gider canım. Tabi tek yumurta daha riskli ama bu hafta olayı hiç belli olmuyor benimkiler de biri bi hafta önde sonra gittiğim de bakiyorum geride sürekli değişiyor.
Canım selviks açık mı kapalı mı nasıl bakıyorlar alttan değil mi? Elle mi usg ile mi? O zaman uzunluğuna da bakiyorlardir belki. İkiz gebelikte özellikle önemli...
Evet aksucum ya bir tarafta heyecan bir tarafta korku simdilik herşey yolunda bakalim buyuyorum hizla 9kilo almisim sende durum nasil.
Canım bende iyiyim diyeyim iyi olayım inşallah, arada kasılmalarım oluyor olmasi normalde bazen çok oluyor korkuyorum. Bu yuzden 3-4 gün hastanede yattim. Sende de oluyor mu?
Kiloyu da hiç sorma benim de alamama sorunum var yerim de sayıyorum, 4 kilo bile almadim diyebilirim hadi gr hesabi yapmayim 4 :)) bunda da bebekler beslenemiyor mu acaba diyor insan. Tabi hızli almakta kilo almamakta iyi değil inşallah ortasini yakalariz sen en son kaç günlükken gittin doktora kaç kiloydu bebişler? Kontroller kaç haftada bir?
Kızlar size bişey sorucam vajinamın iç kısmında hem kaşıntı hemde hafiften agrı var.gecen hafta idrar testi yaptımdı bi sorun yoktu neden olabilir acaba :S
Canım agri vajinaya artık baskıdan olabilir, kaşıntı ise muhtemelen mantar... Mantarin bebeklere zarari yokmuş korkma ama seni rahatsiz ettiği için ilaç veriyorlar. Krem daha doğrusu... Geçmiş olsun...
Iyi geceler hanimlar 18 haftalik hamileyim bebeklerinizin hareketlerini kac haftalikken hissetiniz birde karniniz cok ciktimi yoksa 18_20 haftalik arasi karniniz ciktimi?
Canim ilk 16 yada 17. Hafta karıncalanma gibi çook hafif ilk hissettim sonra 18-19'larda daha belirgin küçük pıtpıtlar oldu asıl 20 ve sonrasi çok daha net hareketler oluyor. Sende yakin da hissedersin sırt ustu uzaninca daha net oluyor çikolata yiyip biraz konsantre ol bakalim. Sende göreceksin inşallah hamileliğin en güzel tarafi...
Karnım 16'dan sonra biraz biraz cikmaya basladi ama yavaş buyuyenlerdendi benim de , asil 19-20 gibi bir atak yapiyor...

Son düzenleme:
Herkese iyi geceler..mantar yaşayan arkadaslara tavsiyem ılık suya sirke karıştırıp onunla taharet almaları ve sürekli temiz çamaşır değiştirmeleri..hatta eski atletlerden parça kesip utuleyip onları değiştirebilirsiniz..hamilelikte normal galiba bu mantar:)

Kızlar size bişey sorucam vajinamın iç kısmında hem kaşıntı hemde hafiften agrı var.gecen hafta idrar testi yaptımdı bi sorun yoktu neden olabilir acaba :S

mantar olabilir benim hep basımın belası tedavi oluyorum iki hafta gecmeden tekrarlıyor doktoruna bir danış benimki akıntıyla beraber kasıntıda oluyordu..

Kızlar bir öksürük tuttu ki beni uyuyamiyorum... Bende zaten kronik faranjit var sanirim o nuksetti yine :/ kuru oksurugun çaresini bileniniz var mi?? Ilık su, ihlamur tamam ama 1 saat yatistiriyor bogazimi sonra yine basliyor :/

Kızlar bir öksürük tuttu ki beni uyuyamiyorum... Bende zaten kronik faranjit var sanirim o nuksetti yine :/ kuru oksurugun çaresini bileniniz var mi?? Ilık su, ihlamur tamam ama 1 saat yatistiriyor bogazimi sonra yine basliyor :/
Canım ben hic yapmadım ama ameliyat olan bi tanıdıgım yapmıştı oksurmemek için..ise yariyo demisti..pekmezin icine tereyağını eritip koyuyosun bi kasık bi kasık arada iciyosun yani ılık olması gerek tereyağının donmayacagi kadar..

Anladim canim tesekkur ederim zencefilli bal iyi geliyor diye okudum ben de bakalim deneyip bulucam artik hangisi iyi geliyor :)

günaydın ikiz anne adayları sabah sabah moralim bozuldu 1 hafta önce momperyden lansinoh süt pompası şipariş ettim yeknik arızadan gönderemiyorlarmış dün gece gördüm e bebekte indirim varmış bu sabah hemen baktım meğer her güne belirli ürünler indirimdeymiş lansinoh dün indirimdeymiş(((( offfff ya bi talihsizliktir gidiyo sizler bakın bari ihtiyacınız olan ürünler indirimde olabilir

günaydın kızlaaaarr,
şu bebek şekeri olayını kaçıncı haftada halletmek lazım ?
Nerdeyse doğurucam daha bebeklerin adına tam karar veremedik, şekerlere karar veremedik..
bir de şekerlerin üzerinde doğum tarihleri var, şeker yaptıranlar 1 haftada teslimat diyorlar. Ya aniden doğurursak nasıl olcak ?
Çok kafam karıştı benim..

Son düzenleme:

Mrb canim bebek hqreketlerini tam 15 haftalikken hissettimm hatta not almistim ama bu kisiye gore degisiyo .18 -20 arasi cikti gobiss

Al bendende okdr bizimde isimler belli degil.ilk dogumumda mevlütte dagıtttık biz şekerleri dogumumdan 5 gün sonraydı mevlüt.daha öncesinden begenmiştim dogumdan sonra görümcem gitti siparişi verdi.Bunlardada öyle yapmayı planlıorum.

günaydın kızlar benim bebeklerden biri çok aşagıdan tepiyor resmen vajinama vuruyor 2 gündür düşüvercek gibi korkutuyor beni 22. haftamızdayız başına böyle bişey gelen var mı

hastanede bişey dağıtmayı planlıyor musunuz peki?
Ya da kapı süsü falan ? Kapılarda da hep isim yazıyor ve hazırlama süreci 1 hafta diyorlar. Yani şimdi doğursam yok süs falan , öyle kalacağız :)) Hoş kızların adı da yok daha da :) Ben 40 mevlüdü yapmayı düşünüyorum, o da geç olur... Bilemedim

günaydın kızlar benim bebeklerden biri çok aşagıdan tepiyor resmen vajinama vuruyor 2 gündür düşüvercek gibi korkutuyor beni 22. haftamızdayız başına böyle bişey gelen var mı
Elif istersen bi druna gozukk en azindan bu haftalarda bole bisi varsa onlem amacli dikis atarlar ..
Ben yasamadim cnm ya

Kizlar mevlutu bebeklerin oldugu yerdemi yapcaksiniz bilmiyorumda o kadar kisinin bebekleri gelip gormesi ilk zamsnlarda her acidan zararli diye dusunuyorum hem nazar acisindan hem enfeksiyon kapabilirler.
Bu yuzden ben kayinvaldem yada annemin evinde yapicam mevlutu yok onlarda yapmazlarsa kalir yapcak bisi yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…