2014 ikiz anneleri

canım özel mesaj gönderemedim.
benim kasılmalarımda 15.hafta başladı.hergün değil 2 günde bir içiyorum magnezyum.çünkü ilk gebeliğimdede uzun kullandım ellerimde uyuşma yaptı.ben sürekli yatamıyorum çünkü çalışıyorum.inş vaktinde doğarlar

Canim çok sağol fotolarla baya açiklayici oldu, sırt kismi baya destekleyici belli. Şimdilik uyumak çok sorun olmuyor ama tabi gerekebilir artik...
Canim yaa çok geçmiş olsun kiyamaamm... Bizim bebişlerimiz özel tabi bir sure eve bile ziyaretçi kabul etmeyebilirsin, ailen hariç....
Canim yaaa nasil şok oldum bende doğum yapmisindir ama yazacak firsatin olmamistir diye düşünmüştüm. Çok geçmiş olsun Rabbim seni evlatlarina bağışlamış. İnşallah en kısa zamanda toparlarsin... Şuanda ne durumdasin? Bu arada kuzularina da maşallah en azindan onlar üzmemiş, Allah anneli babali büyütsün...

Canim geçmiş olsun inşallah kapatirlar açığı, simdi detaylida daha belli olur. Kan transfüzyonu ise iinşallah değildir ama birşeyler yapabiliyorlar mi yoksa takip mi sadece. Ayni kese de mi senin tek yumurtalarin?

Oncelikle amin canim Allah tum bebekleri esirgesin korusun....

Benim de ayni sekilde arada ince zar var...Ben en son 20+2 de gitmistim kontrole o zaman aralarindaki fark 1 hafta ve 70 gr falandi. Ama oncesine gore artmisti yine fark :/ Bugun itibariyle 21+5 im. 20. hafta ayrintili ultrasonu yapan perinatolog 2 haftada bir sıkı takip istedi artik. Bu cuma yeniden gidicem insallah ama maalesef perinataloga degil yasadigim sehirde yok cunku :/ burdaki uzman doktoruma gidip hocanin istedigi takipleri yaptirip sonuca gore hocaya bilgi vericem.

Seni gayet iyi anliyorum ben de hep kalbim kut kut ata ata gidiyorum kontrollere ( Ki benim mesela nabzim da yuksek cikiyor her kontrolde neden aramaniza gerek yok stresten diyorum.. Ama korkularimizin onune gecmeye cabalamaliyiz... Allahin izniyle sag salim alicaz bebeklerimizi kucagimiza :)

Canim çok sağol fotolarla baya açiklayici oldu, sırt kismi baya destekleyici belli. Şimdilik uyumak çok sorun olmuyor ama tabi gerekebilir artik...

Rica ederim canım yardimci olduysam ne mutlu bana Ben bununla rahat uyuyorum ozellikle sirr bel destegi iyi geldi bana :) Tabi gobisimiz buyudukce iyi gelir mi bilemem

Canim geçmiş olsun inşallah kapatirlar açığı, simdi detaylida daha belli olur. Kan transfüzyonu ise iinşallah değildir ama birşeyler yapabiliyorlar mi yoksa takip mi sadece. Ayni kese de mi senin tek yumurtalarin?
Nete bişiler okudum ama daha da korktum, sıvısı fazlalaşan bebeğinin sıvısından alınabiliyormuş, başka bir ihtimal aralarındaki zarı yırtıp aynı suda olmalarını takiplemek, yada tek bebeğin gelişimini sonlandırmak.. her ihtimal korkunç
benimkilerin su keseleri ayrı..

siz güzel ilerlemişsiniz canım, maşallah aradaki fark 1 haftayı geçmediği sürece korkma..
inş o farkı da kapatır bebişlerin...
benim de nabız yükseliyor, ateşim çıkıyor kontrole girmeden :/
ah bi 30lü haftaları görsek.. inşallah herşey güzel olur..

Insallah canim sagol insallah sag salim goruruz hepimiz 30 lu haftalari bizdeki fark da bir iki gunle baslayip hafta boyutuna ulasinca ben de tedirgin oluyorum haliyle.. Sen de kontrolunden guzel haberlerle gelirsin insallah haberlerini bekliyorum umarim bizim bebeislerimiz ve de tum bebisler saglikla devam ederler buyumelerine...

aminn canım, inşallah :))
umarım güzel şeyler yazarım buraya, çook saol, konuşmak iyi geliyo

yok canım Bursadayım ben, önceleri Acıbademde yattım ilk aylarda, sonra doktorumu değiştirdim, çoğul gebeliklerde çok tecrübeli bir doktorum var artık. Jimere geçtim. Arada yatırıp erken doğum tedavisi uyguluyor. Şimdi evdeyim,nidilat magnezyum vs kullanıyorum.
İnşallah yarın iyi haberler verirsin canım, hiç canını sıkma . Kendini de kuzularını da strese sokma sakın, iyi düşün ki iyi olsun

Ciğer geliştirici iğnelerden vuruldun değil mi canım ?
doktorun söylediği bebekten bebeğe değişebilir elbette ama 32. haftayı tamamladığında yani 32+0 dan itibaren ciğer gelişimi ve solunumla ilgili sıkıntıyı atlatırız. Kuvöze girerse de kilo alsınlar diye kalırlar, 2 kg olunca da verirler dedi.
inşallah 35- 36 ları görürüz de hiç bunları yaşamayız

aminn canım, inşallah :))
umarım güzel şeyler yazarım buraya, çook saol, konuşmak iyi geliyo

Insallah guzel haberlerle geleceksin canim.. Hem Rica ederim ne demek her zaman konusup dertlesebiliriz ben de buraya uye olmustum ama ilk baslarda pek dahil olamiyordum konuya ancak anladim ki konustukca rahatliyor insan ve boyle bir grup iyiki var herkes burda birbirinin halinden dilinden anliyor :) hep diyorum damdan dusenin halinden damdan dusen anlar

Son düzenleme:
Kendine gelince yazar heralde bu arada iki tane zuzu var zuzu16 dogum yapacak birde zuzu88 var galiba karışmasın:)
Merakla bekliyorum bakalım, inşaallah hayırlı haberlerle gelirler. Bu arada ben de fark ettim iki tane zuzumuz var ama zuzu88in adı listede olmadığı için haftasını da bilmiyorum, direk zuzu dedim ben de.

rahim ağzı ölçümü ne zamn yapılıyor kızlar?ben 15 haftamdayım henüz demedi öyle bsy merak ettim
Canım bu haftama geldim benim hiç rahimağzı uzunluğuma bakılmadı. İki kez hastanede yattım sadece serviks açık mı kapalı mı ona baktılar. Ben de sormuyorum zaten. Demek ki gerek duymuyolar. Rabbime emanetiz. Bu arada listemizde adın yok haberin olsun.
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=669353&page=18

Resimlerle sorularına cevap verebilmişimdir umarım canım
Kız ben bu yastıkta yatarken benimkini annesigile mi göndericem. Yatakta yer mi kalır böyle yayılırsam.

Canım çoook geçmiş olsun. Gerçekten Rabbim bebeklerine bağışlamış seni, çok şükür. Bir daha göstermesin Mevlam inşaallah öyle zor günler. Bu arada kaçıncı haftada doğum yaptın canım ve sezeryan mı?

sirinzeze ben de senin arkandayım, inşaallah Zekai Tahir de yapıcam ben de doğumumu, sıramı bekliyorum. Ne varsa devletimizde var.Allah zeval vermesin.

Jelybonsdf canım oğlun rahatsızlanmış, çoook geçmiş olsun.Rabbim tez zamanda şifalar versin inşaallah.

murderoz canım senin çift yumurtaydı bildiğim kadarıyla bebişler, o yüzden sen rahat ol. Çift yumurtalarda kilo farkı önemli değil.Sağlıklı olsunlarda...

NektaR ve glgn17 canlarım sizin bebişler de benimkiler gibi. Monokoryonik olduğu için kan akışı olma ihtimali var evet. Ama hiç kendinizi böyle şeylerle strese sokmayın. Ben de aynı durumdayım. Doktorlar başından beni endişeliler haliyle ama ben Rabbime güveniyorum. Bizim kilo farkı bi ara 30-40 tı. Sonra 150 ye kadar çıktı. Hafta derseniz o da 1,5 hafta yani yaklaşık 10 gün felan olduğu oldu.Bugün itibariyle (32+2 deyiz) çok şükür 1550-1560 gr olmuşlar. Bana sorarsanız yine açılır aradaki kilo farkı. Ama dediğim gibi siz rahat olun ki bebişler de stressiz sıkıntısız büyüsünler. Rabbim size de hayırlısıyla bu haftaları göstersin inşaallah.

Ben de bu yollardan geçeceğim büyük ihtimalle. Çok çok geçmiş olsun canım, inş bir daha yatış yapmak zorunda kalmazsın.. Güzel haftalara gelip kuzucuklarını kucağına alırsın

inşallah canım :))
damdan düşenin halinden damdan düşen anlar evet bunu sevdim

ay canım yaaa, maşallah senin paşalarına böyle güzel örnekleri görünce çok umutlanıyorum.
inşallah biz de gelicez o haftalara, Allah yardımcımız olsun hepimizinn

Kız bu yastigin daha da buyugu var ona dicen Gerci dogru diyon sekerim de benim esim baska sehirde mecburi hizmette oldugu icin ben yatiyorum tabi yayila yayila

Ayy var ya ben de fark hep buyuyerek gidecek diye korkuyorum ama demek kucuk olan da buyuyup digerine yetisebiliyor oyle mii :) cok mutlu oldum canim valla icime su serptin... yaa insallah benimkiler de ve NektaR inkiler ve tum monokoryonik bebekler de seninkiler gibi saglikla ulasirlar o haftalara :))

Evet aksucum ya bir tarafta heyecan bir tarafta korku simdilik herşey yolunda bakalim buyuyorum hizla 9kilo almisim sende durum nasil.

Kızlar size bişey sorucam vajinamın iç kısmında hem kaşıntı hemde hafiften agrı var.gecen hafta idrar testi yaptımdı bi sorun yoktu neden olabilir acaba :S

Cnm çok geçmiş olsun ck sasirdim neden olmuş peki dualrim seninle insallah

Kızlar size bişey sorucam vajinamın iç kısmında hem kaşıntı hemde hafiften agrı var.gecen hafta idrar testi yaptımdı bi sorun yoktu neden olabilir acaba :S
Bende de olmuştu mantar baslangiciymis o kadar da dikkat ediyorum yine de yakalanmisim iste hamilelikte olabilir dedi Dr travazol krem verdi kanda emilimi ck az oluyormuş bebekleri etkilemez dedi druna bi Daniş cnm o yönlendirir seni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…