2014 ikiz anneleri

cnm bnmde perinatalog baktı ama karından detaylıya gitmiştim.bnm bugün 20.hafta bitio.dinlendikçe yükselir inş.bnm hiç alttan muayene olmadı usg bile.inşallah hepimiz sağlıckla alırız bebeklerimizi kucağımıza

Amin canım inşallah... Bence sen bunu takma kafana yapisal farkliliklar da olacak sonucta. Seninkine de kisa denmez bence. Benim gorusum tabi yanlis anlasilmasin da. Sen istirahatini ihmal etme bence ben artik is, misafir vs onemsemiyorum valla artik iyice anladim ki ikiz gebe olmak daha ozen daha dikkat istiyor...Her gebelik ozel elbette ama bizim icin biraz daha dikkat gerekli :KK66: Elbette ne takdir edilmisse onu yasiyoruz ama biz de elimizden geleni yapalim di mi :)

Amin canım inşallah... Bence sen bunu takma kafana yapisal farkliliklar da olacak sonucta. Seninkine de kisa denmez bence. Benim gorusum tabi yanlis anlasilmasin da. Sen istirahatini ihmal etme bence ben artik is, misafir vs onemsemiyorum valla artik iyice anladim ki ikiz gebe olmak daha ozen daha dikkat istiyor...Her gebelik ozel elbette ama bizim icin biraz daha dikkat gerekli :KK66: Elbette ne takdir edilmisse onu yasiyoruz ama biz de elimizden geleni yapalim di mi :)

haklısın cnm rabbimden gelen herşeye kapımız açık.bugünümüze şükürler olsun.sağolasın tavsiyelerini dinlicem :)

Annen dogru soyluyo canim ben de eski donemde gebe olmayi isterdim diyorum bazen...Tamam gunumuz imkanlari bir cok seyi var ediyor ufacik bebeler bile yaşıyor cok sukur ama bi yandan da herkes her bilgiye dogru yanlis ulasabiliyor ve aynen dedigin gibi sonuc biz :p
Benim bebeklerimden birisi digerine gore daha kucuk ama onun disinda her seyi normal sanirim bu yuzden istedi perinatolog da doppleri...
Ben de bugun tam 21+4 um canim... Ben su hamile yastiklari var ya ondan almistim onunla biraz daha rahat uyuyorum belimi destekliyor ama yine de uyaniyorum 2 saate bir simdiden boyleyim ilerde hic uyuyamicam ben :/ :p

Ben çok erken haftalarda almıştım sola yatayım diye birde belim ağrıyordu o zaman şimdi attım ama onla hiç yatamıoyrum..bel ağrın varsa iide benim kaburgalarımla bacaklarım ağrıdığı için artık bana faydasıyok göbeğimşn altınada minik yastıkla destek yapıyorum işte bi saat iki saat uyanmazsam ne ala..burnumda tıkalı benim bu son bikaç gündür değmeyin keyfime yaniiii:KK52:göbeğimde aşşağı düştü sanki bu hafta tam kukunun üstünde allah hayır etsinnnnnnn:KK76:
Aman biri diğerine göre hep küçük doğup büyüyenler bile öle takma kafana sağlık sıkıntısı olmasında küçük olsun napak bende küçüğüm:KK33:

merhaba
ben de ana kucağı bakıyorum, ana kucağında bebeğimin sırtının rahat olamaması endişesi duyuyorum. Bir arkadaşım aşağıdaki kiddy markasını tavsiye etti? Oto koltukları da güvenlik testlerinde çok başarılı dedi. Ana kucağı düze yakın yatıyormuş, Alman markası. Duyan bilen, kullanan, yorum yapabilecek olan anne ve anne adaylarının yardımlarını rica ederim. Başka hangi markaları önerirsiniz?
https://www.facebook.com/KiddyTR
www.kiddy.com.tr

Ben chicco new dreams aldım ama kullanışı nasıl olur bilmem..

kesinlikle bu diorum anakucagında...
Tiny Love 3 ü Bir Arada Uykucu Anakucağı

çok güzel hakkatende çok pahalı 300*2 600 oluoo:KK50:

cnm bu rahim ağzı karından ultrasonlamı bakılıyor yoksa alttan usg ile mi bakıyolar.bnm karından ölçtü 31 mm dedi.siizn ölçülere göre az geldi.nasıl yükseltebilirim :44: birde bu ara misafir çok ayakta çok kalıorum onunla ilgisi varmıdır

Karındanda bakılıo aşşağıdanda 2cm aşşağısı problem zaten tüama yat sen dinlen bol bol boşver misafiri koskoca insanlar kendileri yapsınlar herşeylerini gebenin kusuru olmaz keyfinden değil sonuçta..küserlersede küssünler büherşeyin geri dönüşü var gebeliğinin yok ..ay ben çaya gelicem diyene bile bahane buluom:KK52:

Ben çok erken haftalarda almıştım sola yatayım diye birde belim ağrıyordu o zaman şimdi attım ama onla hiç yatamıoyrum..bel ağrın varsa iide benim kaburgalarımla bacaklarım ağrıdığı için artık bana faydasıyok göbeğimşn altınada minik yastıkla destek yapıyorum işte bi saat iki saat uyanmazsam ne ala..burnumda tıkalı benim bu son bikaç gündür değmeyin keyfime yaniiii:KK52:göbeğimde aşşağı düştü sanki bu hafta tam kukunun üstünde allah hayır etsinnnnnnn:KK76:
Aman biri diğerine göre hep küçük doğup büyüyenler bile öle takma kafana sağlık sıkıntısı olmasında küçük olsun napak bende küçüğüm:KK33:

Aynen oyle sekerim ben de sadece kucuk olmasina takilmiyorum artik kalp bobrek beyin vs gelisimi normal cok sukur insallah da boyle devam eder daha ne isterim :) varsin biri ufak biri buyuk olsun karistirmayiz hem :p

Kızlar nasılsınız? Giremedim birkaç gündür, umarım herkes iyidir... :KK16:
Biz iyiyiz çok şükür. Yalnız 2 gündür oğluş sağ tarafımda öyle bir toplanıyor ki öldürüyor beni, bir ara korktum hatta kasılma mı acaba diye ama sonra rahatladım. Çarşamba doktorumuz var, soracağım ama aranızda böyle bişey yaşayan var mı?

Tatlım sen kaçıncı haftadasın?
28. Haftadayım canım (27+5) Sen 32sin sanırım...

O bir iki kırmızı nokta hep var bendede yaradan kaynaklanıyor sanırsam çünkü usg denkanama açıklayacak bişiy yok ben artık dr yi aramıyorum yada panik bike yapmıyorum görünce bikaç dk sinirlerim bozuluo o kdr hatta şu an da vardı çamaşır değiltirdim artık yok:KK52:olaya böyle bak sende lütfen ilaçlarını düzenli kullan progerteronu vajinal alıosan artık bırak bence vajinayı mahfeden bişiy o zaten ikiz annesisisn sende normalindende çok şu an tabi doktoruna sor söyle kafana göre yap demiyorum aman yanlış anlaşılmasın :KK34:ama canını sıkma çünkü bak nedeninide sölemiş doktorların ne güzel benimki sadece yorum mesela artık ..çok kritik haftalara giriyoruz artık rahatlık ferahlık zamanımız ilk hedef 28i atlatmak sonra 32 sonra 36 inşallah ama bu haftalarımız önemli okiş:KK34:

Denicem kızlar sağolunnnnnn geçer inşallahhhh:KK34:

Vallahi zaten pahalı birde iki tane diorum ya resmen belimiz büküldü daha bunun sezeryanı bebek şekeri odası lohusası var bitmiodaa:18:bide ilk 3 ay aldım bn kıyafetleri güm diye büyüyecekler hiç bitmicek alıncak aslında ölede gözüm çok korkuo bi yandan ..allah sağlık versinde yapcaz artıkkkk helali hoş olsuuunnnnn:KK16:
Huzursuz falan olma ben asıl iş yapınca huzursuz oluorummm bebiklere bişiy olmasın gerisini boşver olmasada olurrr:KK34:
Sorma canım eşimle biraz bakalım dedik bişeylere, herşey çok pahalı ama olsun helal olsun kuzularımıza, sağlıklı sıhhatli olsunlar da gerisi boş. Ben hep kısmetleriyle geleceklerine inandım, bize şans getirecekler canlarım, uğur böceklerim :KK16::KK16:

Ben chicco new dreams aldım ama kullanışı nasıl olur bilmem..

merhaba

bebek arabasına takılan, bebek taşımaya yarayan ve arabada da kullanılan, bunun adı da ana kucağı değil mi? marka tavsiyeniz olabilir mi? tesekkurler.

kesinlikle bu diorum anakucagında...
Tiny Love 3 ü Bir Arada Uykucu Anakucağı

bizim baktığımız bebek arabasına takılabilen, bebek taşınabilen ana kucağı.bunun adı da ana kucak değil mi? tavsiye edeceğiniz marka var mı? özellikleri ile yazarsanız memnun olurum.

merhaba

bebek arabasına takılan, bebek taşımaya yarayan ve arabada da kullanılan, bunun adı da ana kucağı değil mi? marka tavsiyeniz olabilir mi? tesekkurler.

bizim baktığımız bebek arabasına takılabilen, bebek taşınabilen ana kucağı.bunun adı da ana kucak değil mi? tavsiye edeceğiniz marka var mı? özellikleri ile yazarsanız memnun olurum.

Bebek arabasına takılana puset denio birde port bebe var yatak gibi taşınan ana kucağı evde kullanılıp yatmak için için olanı yanlışsada ben böle biliom valla:KK52:
Chicco liteway plus aldık biz onunda kullanımı nasıl olur bilmom ama ben beğendim şimdilik tavsiye ederim:KK34:

Biz iyiyiz çok şükür. Yalnız 2 gündür oğluş sağ tarafımda öyle bir toplanıyor ki öldürüyor beni, bir ara korktum hatta kasılma mı acaba diye ama sonra rahatladım. Çarşamba doktorumuz var, soracağım ama aranızda böyle bişey yaşayan var mı?

Benimkilerin ikisininde kafalar sağda bariz sağ tarafım daha şiş dışardan şöle bi baksan anlaşılıo o kadar:KK9:sor mutlaka ama sıkıntı yapma bence bizde söle öerak ettim:KK16:

Walla hiç söylemedi genelde cok konuşuo herşeyi anlatır ama bunu atlamış olcagını sanmıorum bi kere sordum dedim rahim agzı ölcülüormuş siz ölcmicekmisiniz dedim hayır gerek yok nidilat alıorsun kısalma yoktur dedi :S maşallah bi sorunda cıkmadı şimdilik:nazar:
Canım çok şükür sende sorun cikmamiş maşallah zaten sorun olacagi haftalari geçmişin ama diğer arkadaşlara da bilgi olsun diye söylüyorum kasılma rahimagzini kısaltiyor nidilat alinca kasılma yoksa kısalmaz diye düşünülebilir ama anotomik yapi olarak bazilarinin zaten kısa olabiliyor Allah korusun fark edilip önlem alinmazsa da erken doğuma sebep olabiliyor...
Bebeğinde gelişme geriliği yoksa dopplere ne gerekki hiç dıymamıştımmm:KK53:hoş koskoca doktor vardır bi bildii hepsi bi değişik işte :KK52:son haftalarda bebeklere giden kan azaldı mı ne alemde die bakıolar benim bildiim yada bi bebeğin diğerinden çok geriyse demekki seninkinşnde tarzı böle ii bari bunuda öğrenmiş olduk:KK34:annemde dioki bizim zamanımızda hiç böle şeyler yoktu benim bildiin herkeste çok sağlıklıydı bi yerde doğru ıcık cıcık inceleyince böle bizde manyak oluoruzzzz:KK37:
23/1 im ben tam bugun sen ???benim kaburgalarım ve bacaklarım ağrıo yatamıom ben artıkkkkkkk üç yastık anca ondada gece hep nerdeyse saat başı uyanıorummm:KK43:
Bende hemen okuyup psikopata bagliyorum :KK1: dopplerle bakılmali mi diye :KK1: yine de sorayim ben doktora gerçi dediğin gibi Allah korusun bi gerilik durumunda öyle bir kontrol oluyor sanirim. Bu arada benimde iki hafta oncesine kadar kaburga agrim çoktu maşallah azaldi sanki yerleşince biraz geçiyor. 20-23 arasi coktu oturarak yemek yerken bile batıyor gibi oluyordu Canim. İnşallah senin de geçer...
Annen dogru soyluyo canim ben de eski donemde gebe olmayi isterdim diyorum bazen...Tamam gunumuz imkanlari bir cok seyi var ediyor ufacik bebeler bile yaşıyor cok sukur ama bi yandan da herkes her bilgiye dogru yanlis ulasabiliyor ve aynen dedigin gibi sonuc biz :p
Benim bebeklerimden birisi digerine gore daha kucuk ama onun disinda her seyi normal sanirim bu yuzden istedi perinatolog da doppleri...
Ben de bugun tam 21+4 um canim... Ben su hamile yastiklari var ya ondan almistim onunla biraz daha rahat uyuyorum belimi destekliyor ama yine de uyaniyorum 2 saate bir simdiden boyleyim ilerde hic uyuyamicam ben :/ :p
Canim hamile yastiklarinda sirt kismi belin altina giriyor gibi inceliyor mu ? Yoksa sadece arkandan yastik var gibi mi oluyor yada önce göbek altini destekliyor mu? Bilmem anlatabildim mi ne sormak istediğimi :KK1:
cnm bu rahim ağzı karından ultrasonlamı bakılıyor yoksa alttan usg ile mi bakıyolar.bnm karından ölçtü 31 mm dedi.siizn ölçülere göre az geldi.nasıl yükseltebilirim :44: birde bu ara misafir çok ayakta çok kalıorum onunla ilgisi varmıdır
Canim 25 alti riskli deniliyor ama 31de de biraz dikkat etmek gerekiyor ayakta durmak kesinlikle etkiliyor, bide sana tavsiyem kesinlikle bi kere de olsa alttan baktirman, çok daha güvenli sonuç veriyor benim doktorum çok yoğun olmasina rağmen mutlaka alttan bakiyor.
Canim bi tarafta bariz toplanip sepsert oluyorsa ve için bi garip oluyor gibi yada kalp atışın hizlaniyor gibiyse nasil anlatilir bilmiyorum başka o zaman kasılmadir. 30 sn falan sonra yumuşuyor. Bebek öyle bir hareket yapsa o anda ve yumuşama aninda direk bebek hareketi hissedersin? Oluyor mu bebek hareketi? Bu arada özelliklede senin haftanda kasilma olmasi da çok normal yeterki sık düzenli aralikli ve ağrili olmasin...

Iyi geceler ikiz anneleri..yazdıklarınızı okudum ama alıntı yapamadım..
Beneklibonibon benim aclik 86 imiş ben yanlış bişeye bakmışim yani cok sukur sorun yok dedi doktor..ama 103 olsa hafif diyet vrecekti..
bugun doktora gittik cok sukur kuzularımız büyümüşler tam haftamizdalar:) 3 hafta sonraya randevu verdi doktor amcamız..bi dorun yok cok sukur..allah hepimize htp iyi haberler almak nasip etsin ins..

Bende hemen okuyup psikopata bagliyorum :KK1: dopplerle bakılmali mi diye :KK1: yine de sorayim ben doktora gerçi dediğin gibi Allah korusun bi gerilik durumunda öyle bir kontrol oluyor sanirim. Bu arada benimde iki hafta oncesine kadar kaburga agrim çoktu maşallah azaldi sanki yerleşince biraz geçiyor. 20-23 arasi coktu oturarak yemek yerken bile batıyor gibi oluyordu Canim. İnşallah senin de geçer...

Canim hamile yastiklarinda sirt kismi belin altina giriyor gibi inceliyor mu ? Yoksa sadece arkandan yastik var gibi mi oluyor yada önce göbek altini destekliyor mu? Bilmem anlatabildim mi ne sormak istediğimi :KK1:

Kızlar gunaydin :) doppler konusu benden çıkınca sizleri de korkutmus gibi mi oldum nedir:/ benim miniklerimin arasinda ağırlık farki oldugu için duzenli kontrol istedi sanirim doktor biri neredeyse bi hafta küçük görünüyor digerinden ama buna ragmen iskelet beyin kalp bobrek gelisimleri normal dendi.. o aradaki fark sadece agirlik farkından mi yoksa baska bi seyden mi bilmiyorum acikcasi dusunmekte istemiyorum... sanırım kan akisinda herhangi bir sorun olursa ki insallah olmaz aradaki farkin daha da acilmasindan korkuldugu icin duzenli kontrol istemistir diye dusunuyorum :) simdiye dek normaldi kan akışı vs her sey biri yapisal olarak küçük sadece insallah da boyle devam eder :)

Hamile yastigina gelince canim ben C gibi olanlardan aldim simdilik rahatim yan yatinca bel oyuntusuna denk felen kismi ince degil de nasil desem tam o oyuntuyu destekleyecek şekilde.. Bacaklarin arasina denk gelen kismi da karnimi destekliyor ben simdilik rahat ediyorum bununla :) yukleyebilirsem resimlerini yuklerim :)

Son düzenleme:
Kızlar nasılsınız vaktim olmuyo topiğe.bugün bi bakayım dedim asbe nasılsın canım kuzuların iyiymiş galşba sevindim inş en kısa zamanda eve dönceksiniz.benim büyüm oğlum hasta kızlar içim parçalanıyo o öksürdükçe minicik ağzıyla:KK43:enfeksiyon kapmış antibiyotik ve başka şıruplara başladık:KK43:perşemve kontrol var inş biraz düzelmiş olur.siz siz olun bebekleri her gelene göstermeyin minicik onlar her hastalığa açıklar.uyuyolar deyin odalarından çıkarmayın ben artık öyle yapcam.sewiyorum hepinizi kendinşze iyi bakın.haa bide ben annemdeyim yalnız yapamadım:)yaza kadar böyle idare etcez biraz ewimde biraz annemde.geçsin hemencecik 5,6 ay:)

Resimlerle sorularına cevap verebilmişimdir umarım canım :KK16:

$Screenshot_2014-02-04-08-26-48-1.jpg

$2014-02-04 08.27.28.jpg

Kızlar ben geldim Nasılsıniz inşallah hersey yolundadir. Girip yazdım mi hatırlamıyorum o yüzden tekrarlayacagim 27.01.2014 tarihinde minislerim acele edip dünyaya geldiler sezaryen doğumla. Şu an kuvozdeler çok çok minikler daha dokunmadım bile çok şükür durumları stabil devam ediyor inşallah zamanı geldiğinde evimize de getireceğiz uzun sürecek belki ama olsun onlar iyi olsun da:KK16::KK16: Rabbim hepinizin evlatlarını hiç sıkıntı yaşamadan direk evinize kucağınıza almanızı nasip etsin insallahhh:KK16:

inşalllah canım Allah tez zamanda kuzularını kucağına versin çok merak ediyordum bende seni.benimde rahim boyu kısalmış evde yatıyorum hersey bebişlerimiz için.güzel haberlerini bekliyorum.

Kızlar nasılsınız vaktim olmuyo topiğe.bugün bi bakayım dedim asbe nasılsın canım kuzuların iyiymiş galşba sevindim inş en kısa zamanda eve dönceksiniz.benim büyüm oğlum hasta kızlar içim parçalanıyo o öksürdükçe minicik ağzıyla:KK43:enfeksiyon kapmış antibiyotik ve başka şıruplara başladık:KK43:perşemve kontrol var inş biraz düzelmiş olur.siz siz olun bebekleri her gelene göstermeyin minicik onlar her hastalığa açıklar.uyuyolar deyin odalarından çıkarmayın ben artık öyle yapcam.sewiyorum hepinizi kendinşze iyi bakın.haa bide ben annemdeyim yalnız yapamadım:)yaza kadar böyle idare etcez biraz ewimde biraz annemde.geçsin hemencecik 5,6 ay:)

gecmiş olsun canım benim ark. ikiz doğum yapmıştı onunda odasında 7-8 kişi varken doktor odaya girmiş herkesi kovmuş ikizler enfeksiyona çok açık demiş onunda 38de doğdu evine gitti 3 gün sonra enfeksiyondan küvöze girdi bebeği bencede gündüz yatak odana götür uyuyolar de.nazarda ederler Allah korusun hepinizi

gecmiş olsun canım benim ark. ikiz doğum yapmıştı onunda odasında 7-8 kişi varken doktor odaya girmiş herkesi kovmuş ikizler enfeksiyona çok açık demiş onunda 38de doğdu evine gitti 3 gün sonra enfeksiyondan küvöze girdi bebeği bencede gündüz yatak odana götür uyuyolar de.nazarda ederler Allah korusun hepinizi

Ewet canım çok minikler çünkü.allah yavrularımızı bize bağışlasın hasta olmasın bebekler:KK43:bazı insanlar bi kalın kafalı oluyoki sorma,laftan anlamıyolar.artık gerekşrse kalp kıracam yawrularımdan önemli değil

Arkadaslar merhaba.17 ocak gece sabaha karsi 2 gibi suyum geldi. erkenden bebeklerim oldu. 2 saat sonra beyin kanaması geçirdim. sag tarafim tutmuyordu.Istanbula sevk ettiler beni. ölebilirdim arkadaşlar. Allah beni bebeklerime, eşime, anneme babama bagisladi.bebekler için endisenrken, 2600 ve 2010 gr dogdular.küveze girmedilr Allaha Şükür. bende iyilesiyorum yavastan.fizyoterapiye basladim. Allahım hepinize hayırlı dogumlar nasip etsin.Dualarınıza benide eklerseniz, çok memnun olurum...

X