2014 ikiz anneleri

Bana hep yasakti Canim. Benim bide. Çikolata kistim var doktor basınç istemeyiz dedi birde Rahim kasılmasini tetikleyebiliyormuş, senin tek yumurta onun da riskleri var doktora sormadan elleşmeyin derim
sen de benim gibisin o zaman aylardır kardeş kardeş takılıyosun eşinle
evet, birde benim tek yumurta olmaları ayrı bi risk o sebeple de cesaret edemiyorum..

Beyaz, eşim de doktora bi sor diye dürtüklüyo beni ama ben utanıyorum, her defasında "tamam sorucam" diyorum yine sormadan çıkıyorum dr odasından. Biz de 16yı geçtik gerçi..

Heyooo:)
Bugun son 3 rakamli sayimizdayiz 100 gun kaldı:)
ve tam olarak 6 aylık olduk teyzeleri bitirdik Allah'ın izniyle..
ins hepimiz 8 ayı sorunsuz bitiririz..
maşallahh
ben topiği keşfettiğimde sen 15 yada 16. haftandaydın sanırım..
ne çabuk geçiyo aslında zaman :))

aminnnn inş hepimiz 36 dan sonra doğururuz

Canım benim hiç bişeyim yoktu ne bi kasılma ne bi acılma doktorum tedbir amaclı başladı günde 3 kere alıorum ayarladım 8 saatte bir içiorum.şubatın 12sinde randevum var ntsye baglancam duruma göre ilaçların dozunu fazlalaştırcak ben 26. haftadayken başladım canım.cok şükür bi sıkıntım yok şimdilik allah herkeze nasip etsin 36ları görmek ama benim hedefim 38 hafta

maşallahh
ben topiği keşfettiğimde sen 15 yada 16. haftandaydın sanırım..
ne çabuk geçiyo aslında zaman :))

aminnnn inş hepimiz 36 dan sonra doğururuz
Bende topigi keşfettiğimde jelybondsdf 16 haftadindaydi:) simdi dogum yaptı..evet geriye bakınca zaman hızlı geciyo..kuzularımıza gun gun yaklaşıyoruz:)

son 1 haftadır kullanıyorum Nidilatı.. Hastaneye gittiğimde kasılmalar 40 civarındaydı ama zaten NST ye bağlandığında benim rahim ağzım çok ciddi kısalmıştı ve enteresandır hiç bir şey yapmadığım halde bir anda sancı geldi. Hastaneye bi gittik 31-32lerden 20 ye düşmüştü.

valla bize de yanlış hatırlamıyorsam 15-16.haftalarda yasak geldi,o günden beri de yasak...
Kardeş kardeş takılıyoruz :)

Heyooo:)
Bugun son 3 rakamli sayimizdayiz 100 gun kaldı:)
ve tam olarak 6 aylık olduk teyzeleri bitirdik Allah'ın izniyle..
ins hepimiz 8 ayı sorunsuz bitiririz..

Maşallaaah canım zaman hem çabuk geçiyor hem geçmiyor...Sanki dün gibi üç ayı atlattım dediğim. Korkularimiz olmasa saglikla vaktinde geleceklerini bilsek hamilelige de doyamiyorum hep söylüyorum ya hele hareketleri bazen gözlerimi kapatıp sadece hissetmek istiyorum. Mevlam isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın. Bizlere de vaktinde saglikla kucagimiza almayi nasip etsin...

Sağol canım, benim doktorda 26'dan sonra düşünüyor sanırım. İnşallah doğru degerlendiriyordur. Mecbur ne derse onu yapıyoruz...
40 çok değil sanki gerçi sıklığı ve düzenli olmasi önemli sanirim. Ben 5-6 saat bagli kaldim arada 60-80 bile olduğu oldu tabi senin rahim ağzının kısalmasını da baz almışlardır, bende ciddi bir kısalma olmadığını söylediler çok şükür. Biranda sancı derken ağrın da mı vardı? Sen agriyla mi gittin yoksa sık kasılma olduğunu fark edince mi? Şimdi azaldi mi kasılmalar ilaçla... Canım maşallah en riskli dönemi atlatmışınız nidilat ve sürekli yatışla 36'lari da görürsün inşallah. Hastanede çok kişi vardi bu ilaç sayesinde haftalarca doğumu erteleyebilmişler.

evet aslında 40 çok değil ama asıl korkutan rahim ağzındaki kısalmaydı. Bir anda nerdeyse %50 kısalmıştı.
Her an doğurabilirsin dedi doktorum.. Beni gece hastaneye götüren şey kasıklarımdaki sancıydı. Yattım falan geçmedi, geçmeyince şüphelendim bende. Kasılmalarım hala var ama düzenli değil.. Bir de bende bebeklerden biri biraz ufak, direnç varmış. Doktorum küçük bebeği de takip ediyor bir taraftan. Eğer beklediğimiz gelişimi göstermezse gebeliği sonlandırabiliriz dedi. Bekliyoruz bakalım..3 günde bir dopplere giriyoruz.. İnşallah hepimiz 35-36 ları görürüz..

Amiiiin..Evet bende hatırlıyorum 3 ay bitti 4 ay bitti diye saydığımızı..hamilelik ilerledikçe korkular çoğalıyor galiba bende doyamiyorum onları hissetmeye..allah izin verir de saglıklı sıhhatli kucağıma alırsam kuzularımı sadece bu hareketlerini cok özlicem

3hafta sonra detayli ultrason var acayip korkuyorum simdiden stres vardi bebeklerimle ilgili.Rabbim cumlemize evlatlarimizi saglikli hayirli kucaklamamizi nasip eylesin.... ist avrupa yakasinsa inereceginiz doktorlar var mi.. ve fiyatlari. Simdiden tesekkurler..

Güven canım doktoruna bende ne derse onu yapıorum maşallah şimdilik bi problem yok allah sanada nasip etsin

Merhaba
Bende yeni üyeyim ve 7 haftalık ikiz anne adayıyım,10 yıllık tedavi sürecinden sonra tüp bebek ile bu şansı yakaladım mutluyum, endişeliyim, korkuyorum , huzursuzum ve yalnızım umarım banada bu sitede birileri yardımcı olabilir
Rabbim herkese çocuğunu bağışlasın kimseyi evladı ile sınamasın inşaallah

Hoşgeldin hayirli olsun canim kucagina almayida nasip etsin Rabbim.topigimiz çok sicaktir tabiki herkese yer var buradan çok şey öğreniyoruz hepimiz sana da çok faydasi olacaktir

Hoşgeldin canım hayırlı ugurlu olsun.İçini ferah tut hepimiz korka korka bu haftalara geldik.Allaha emanet hepsi

Canım içini ferah tut insan neyden korkarsa o gelir başına allahın dedigi olur şimdiden stres sıkıntı yapma allahın izniyle hiç bişey cıkmaz

Aksu ben kapi susu ve bebek sekerlerini nerden alacam bulamiyorumm bi turlu ne yaptin sen nerden aldin??
Bi fikir ver canim yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…