2014 ikiz anneleri

Evet canım baya tuzlu ama digerlerine bakıorum onlarda icime sinmior :S ama anlamadıgım biraz büyüdükce pusetleri degişekmi? bunlar bebekken kullanılan cünkü

aaa çok hoşmuş, kullanışlı mıdır ki acaba..
ben de iki tane tek bebek arabası mı alsam diye düşünmüyo değilim..

bende iki tane tek alıp birleştirme aparatıyla kullanmayı planlıyorum.
Chicco Liteway Plus modelini beğendik, hem tek hem ikiz kullanılabiliyor. Hem de travel system yani oto koltuğu da var..

Nkonuya topluca yorum yapma yetkisi buldum kendimde çünkü biz aldık
Chicco liteway plus ama iki tane arayada birleştirme aparatı+70ytl de o tutuyor..
Birleştirme aparatıyla normal ikiz arabalarından yaklaşık 7cm daha uzun oluyor ama endişe edecek durum yok ikiz arabaları ne yürüyen merdivene nede kapılardan içeri sığmıyor zaten ikisinşde denedikbu yüzden o büyükülüğün önemi kalmıyor.psikologlar cgicco together yada bu sizin model olanlardan tavsiye etmiyorlar çocuklar özellikle önde arkada yada yukarıda aşşağıda olmayacaklarmış yanyana olmaları her zaman en tavsiye edilen.birde dışarıda birbirlerine bakmasınlar algıları gelişmez sürekli kendini görmüş gibi olursa diyorlar o yüzden biz o together modelini eledik yoksa ilk beğendiğimiz oydu.
Birde liteway plus hem normal araba hemde hemde pusetli olması çok güzek zaten parada tutan pusetleri..
Bu arada aklınızda olsun birşetirme aparatlıların bir vidalısı birde bu bizim aldığımız tak çıkar olanları var.tak çıkar sistem lego gibi çok basit ama vidalılar şçin bir koca birde tornovşda lazım bence çok kullanışsız o yüzden.ha bu tak çıkarların kötü tarafı çok sınırlı sayıda arabaya oluyor mesela cihccoda sadece iki modele kraftta bir modele vs gibi..
Bu arada eğer bir çocuk daha düşünüyorsanız bu vereceğiniz oradan çekinmeyin bir ikiz arabası bir normal araba alırsanız hemen hemen aynı fiyata geliyor zaten .
Kilo olarak her bir çocuk 15kg diyor ama ben oturdum gayette taşıdı valla kenarları falan çökmedi
İşte böyle varsa aklınıza takılan sorun kolilerden açmışken resmini gönderirdim bileydim şimdi tekrar paketledik olurda açarsak kesin koyarım ama buraya isterseniz

Biz doktordan geldik rahşm ağzım şki haftaya önceye göre kısalmış ama dr sıkıntı yok olcak o kadar yerçekimi bu aşşağıya düşücek eni konu desede ben sıkıntı yaptımmmmm var mı bildiğiniz??
Birde devlette çalışıp heyet raporu alan arkadaşlara sorum var bana bugun heyet verdi ama 30.haftaya kadar dedi ondan sonra resmi doğum izni başlar veremem dedi halbuki ben doğum izinlerini saklamak istiyordum doğumdans onraya sizler nasıl yaptınızzz???

ben 19.haftadan beri yatıyorum maalesef bu rahim ağzı kısalığından.
hatta 5 gündür de hastanedeydim de dün çıktım. 2 cm olmuş maalesef dr her an doğurabilirsin diyor, bir tek tuvalete kalkıyorum işte.. Ne kadar içerde kalırlarsa kar bizim için. Bu arada evet 30.haftan bitince doğum iznine hemen başlatıyorlar. Ben de saklamak istiyordum ama kanunen 30. haftada başlamak zorunluymuş, normal rapor verilmiyor yani

Ayyyyyy geçmiş olsun çok inş sonuna kadar güzelce dayncak bebikler sn sıkıntı yapma
Benim haftalarımda kaç cm di hatırlıo musun ???
Ama çok kötü bişiy yaaaa onca hafta heba olucak böle hamileyken kolay rapor alınıo sağlıklı insana kimse rapor vermek istemezki 8 hafta gidio boşu boşuna ben hep heyet alırım soğumdan sonrayada 16 kalır oh ne güzel diodum işede gidememki bu halde kıpırdayamıorum bile sayılır hadi onu geçtim uyuyamıyorumki geceleri gündüzlerim güzel geçsin ..ücretsiz izinde sıkıntı bunca masrfaın arasında neyse artık hayırlısı ne diyelim...
Bu arada sağlık bakanlığı yeni doğan paketi dağıtıomuş içerisinde şampuan zıbın bez bi çok şey var alan var mı nerden alınıo yada bilen var mı ???

valla 19.haftada acilen rapor verdiğinde 2.5 cm lerdeydi, dikiş atacaktı da yatarak 3 cm lere çıkarabildik. Böyle olunca dikiş gerekmedi ama hep yattım. senin haftalarında yanlış hatırlamıyorsam 2.8 -3 cm arasıydı.
ama çok dikkat et kısalma riskin varsa, ben son muayenemde 3.1 cm de falandı ve hep yatmama rağmen bir anda sancım başladı, acile bi gittik ki 2 cm e düşmüş bir anda. Şu an 1 gün bile kardı diyoruz ve içeride tutmaya çalışıyoruz kuzucukları. Daha kiloları düşük, 2 hafta daha durmazlarsa küveze girecekler ama doktorum 2 haftayı çıkartamayabiliriz , hazırlıklı ol diyor
sen de çok çok dikkatli ol,sakın kalkma

Canim arkali önlü arabalar içerisinde kullanişli görünüyor tabi ağirligi da çok önemli bir sure sonra iki bebek olunca baston tip kullanmak istiyormuş insan. Uzun vadede bu anlamda çok kullanisli olmayabilir sanki. Öndeki koltukta 180° yatiyor mu ? Bazilarinin öndeki yatmiyorda... Araba olayi cidden zor ikizlerde...

Canim geçmiş olsun bende ayni sorundan 4 gün hastanede kaldim benim nstde kasilmalarim görünüyordu ama cok sık ve düzenli olmadigi surece anlamlı değil bizim için denildi. Sende hiç mi çikmadi nstde? Bu arada karnin top gibi olmasi yani kasılma günde kaç kez oluyor aşaği yukarı? Onun için ne dediler? Magnezyumu günde kaç kez aliyorsun? İshal sorunum var o yüzden onuda almam sıkıntı oluyor.
Canim inşallah saglikla kavuşursun iki yavrunada... Seker yüklemesi bahcelideki ana binada oluyor Canim öncesinde doktorun istekte bulunuyor sanirim. Ben hazir hastanede yatiyorken yaptirayim dedim ama maalesef o kısım sinir bozucuydu, bilgisiz bir hemşireye denk geldim uyarmamiza rağmen 1 saat sonra almasi gereken kanı 1 saat 40 dk sonra aldi. Tabi bu ölçümde 40dk gecikme onemli sonuç 74 cikti ama pek anlamli degil sanirim yeniden yaptirmak durumundayim.
Hastane temizlik ve otelcilik anlaminda iyiydi ama hemşireler nazik ama çok tecrübeli değil ve hocalar sadece sabah uğruyor arada hep asistanlarla muhatapsin açikcasi çok aradigimi buldugumu söyleyemem. İlk yatarken 1500 TL depozito aliyorlar bizim 400 tuttu (3 gece 4 gündüz :)) kalani geri verdiler. Tabi ben bir nevi gözlem altindaydim pek işlem yapilmadi yoksa çok daha fazla tutardi. Bu arada 2 kişilik odalar. Günlük 45 TL (ozel oda 500-600 tl) onun dişinda tüm tahliller ekstra... İnşallah sadece vaktinde doğum için gideriz Canim sonuçta hastanede bulunmak sıkıntılı...
Taaam buldum seniii Canim banada bu arabalardan alip birleştirmek mantikli geliyor ama yan yana arabalarla arasinda kararsizim. Arabanin baston tipli hafif ama ayni zamanda anakucagi takilmasi avantaj sonuçta bebeklerden birisi ile de cikmak gerekebilir. Ama tek cikacak olursam nasil olacak bundada o sorun. Bide 7cm uzun derken kaç cm toplam biliyor musun? Çünkü 80 cm kısa olup kapidan geçebilecek modeller var. Birleştirince kolay sürülüyor mu?bebekler size dönük de bakabiliyor mu? Birde iki araba ve anakucaklari toplam ne kadar verdiniz Canim? Çok soru oldu ama yakalamışken dedim
Canim rahim boyun kisalirken kasılmalarin çok oldu mu? Bende bu kasılmalar kısalmaya sebep olacak diye korkuyorum da :18: günde 10 kez bile olduğu oluyor

Son düzenleme:

Benim de aklimda ilk basta chicco together vardi sonra bu biri yukarda biri asagida olan modeli begenmistim yanyana olanlari hic dusunmuyordum ama senin aciklamalarindan sonra acaba demeye basladim canim.. :) Demek yanyana olanlari tavsiye ediyorlar??? Ama bu iki tane ayri ayri alma fikri de hosuma gitmedi degil :)
Her konuda karisan kafam bunda da artik karisti :))

bu aralar çok sık oluyor açıkçası..sürekli kaç dakikada bir kasıldığıma bakıyorum

Canım cok gecmiş olsun.Erken dogum önleyici filan kullanmıormusun ?

geçmiş olsun murderoz Rabbim şifa versin bu rahim ağzı kısalığı nasıl kontrol ediliyor benm doktorum hiç alttan bakmadı ama ben bu konuda endişeliyim bu arada raporumuz 27.haftada verilir diye hesaplamıştım ben 37.hafta baz alınır diye düşünüyordum 30 cok geç doktorum heyette veremiyormuş 15 tatilden sonra 3 hafta çalışır ayrılırım diyordum cok uzuldum

Sor canım tabiii ya aşkolsunnnnnnnhazır almışız sor tabi sen istemezsen başka şey alırsın iice değerlendir maksat o zaten ben doğrusunu yaptım değilbenim eşim herzaman yanımda olmuyor bende birleşik arabalarla çıkamam diye çekindim açıkçası.yada sadece biri dr ye gidecek nasıl götürücezhasta çocugun yanına dipdebe olmasınlar vs gibi düşündümpuset haliyle sana dönük oluo oturaç haliyle karşıya dönük oluyo.ben kısa kapıdan geçecek modelleri ileriki yaş için çok dar buldum açıkçası.normal araba 300 pusetler 450ytl ikiyle çarp.birde lite way var plus olmayanı ona puset takılmıo ama oda ayrılıp birleşio onun fiyatı hemen hemen yarısı o da aklında olsunnormal koltukları tam yatıyor ilk aylar için uygun bu arada.puset zaten max 8 ay kullanılcak ne gerek var para vermeye düşünceside gayet mantıklı bence.tam boyunu bilmiyorum ölçmedim canım ama devasa rahatsızlık verecek boyutta değil bence ..şimdilik bu kadar sor daha hatta açtık birini şimdi foto çekip koyarım

Canım dediğim gibi ben üçüncü düşünüyorum birde ona bu kadar masraf edemem inanki belimiz büküldü zaten hatta herşeyide mavi almadım o yüzden sarı yeşil beyaz gibi renklerimde çok.birde biz kangru aldık iki tane cihicco go 50 ytl den bulduk ben tek çıkarsam bi onu takarım bide bebek arabası gayet rahat ettim öyle çünkü her zaman yok benim eşim yanımda tek kaldığım günlerim var birde onu düşündüm.

Ben de genelde tek oluyorum diye chicco togetheri alirim diye dusunuyordum ama onlu arkali olmasi da tam icime sinmemisti. Ote yandan yanyana olanlari kaldirimlar dar nasil tek basima kullanirim diyorum valla laf aramizda ben de ucuncuyu dusunmuyor degilim tabi once bi sag salim alayim kuzucuklarimi kucagima da :) senin dediklerin gayet mantikli canim ben zaten araba alma isini dogumdan sonraya birakmistim.. sizlerinde fikir oneri ve deneyimleriyle netlesir sanirim bende de araba konusu :) ben daha pek bi sey almadigim icin fiyatlari da bilmiyorum tabi ama bel bukulmucek gibi degil sanirim Allah hepimize maddi manevi guc versin:)

"............................."

Eklentiler

• $image.jpg
    44,8 KB · Görüntüleme: 32
  • $image.jpg
    42,2 KB · Görüntüleme: 33
  • $image.jpg
    36,2 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:

Ben kız istiyorummmmmmmbide battı balık yan gider moduuuuuu
Together işte bir diğerinin hep arakasında olucak ve kesinlikle önünğ göremicek etrafa bakmak için yana dönmesi lazım birde 3 yaşındaki kavgayı düşünsene ben öne oturcam hayır ben öne oturcam ya ama anne geçende ben arkaya oturmuştummmmm:)))))

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kız istiyorummmmmmmbide battı balık yan gider moduuuuuu

Ay eveet yaa ben de kiz istiyorummm :)) daha dogrusu biz :) eşim hele kiz bunlar kiz diyip duruyordu :) iki kizimiz olsaydi belki dusunmezdik ucuncu ama simdi neden olmasin diyoruz Tabi nasip olur insallah tum isteyenlere :)

Iste ben de o ön arka kavgasindan korktugumdan tamam budur diyemedim.. o yukarda asagida olan modeli de 2 yasina kadar kullanabiliyormussun sonra bi de baston tipi al ohooo diyorum

Son düzenleme:

İnşallah canım yaaaaa benim bi tanesi bile kız olsa üç belki derdim ama takdir böleymiş demekki üç nasipmişşşşşşsağlıklı sıhatli olsunlar önce gerisi yalan zaten ..üç acaba mı bile diyosan fazla masraf oluo bence bi ona onu bide bunlar ..senin dediğinde doğru bi buna 1000 versen 2 yaşında 500 versen aynı para oluo işte bi o var ama dediğim gibi sadece lite wayide düşünün zaten pusetsiz ama onlarda tam arkaya yatıyor.

Beyazzzzzzz sen o beşikleri aldın mı resim koysana bende beşik bakıom seninkiler çok güzeldiiii

Ben de pusetli alirim herhalde canim yaa kirmiziyi begenmistim ben de tek tek olmasi daha aklima yatti gibi hem kiza da kalir di mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…