2014 ikiz anneleri

Selam kızlar nasılsınız? Bizim dr kontrolümüz vardı bugün, herşey yolunda çok şükür. Yalnız biraz önde gidiyormuşuz haftamıza göre, ben bunu hep iyi zannediyordum ama doktorum tam tersini söyledi, önde gidersek erken doğum olur dedi ( Allah korusun) Fitil yazdı, eşim alacak eve gelirken, 2 gece kullanacakmışım makattan, nasıl olacak bilemiyorum:KK43:
Bi de 12 buçuk kilo almışım toplamda, çok fazla dedi, diyetisyene gönderdi :KK43:
Şeker yüklememizi de yaptık, o da akşama belli olacak..
Bizden haberler böyle, sizde ne var ne yok? Umarım herkes iyidir, herşey yolundadır.:nazar:
Topiğimiz sessizleşti mi, bana mı öyle geldi? :26:

kader canım iyi olmana sevindim bazen önde gider bazen geriye döner öyle oluyor arada fitilin adı ne canım ben de 9 kilo aldım bana bile kızdı doktor dahiliyeci artık bu kilonu koruman gerekiyor dedi seninki de fazla bitanem diyetisyen sana da diyecektir ama yine sorun değil çünkü bu kilo bebeğe değil bize zararmış doktorum öyle dedi şekeri yükselttiği için doğumdan sonra şeker hastası olma ihtimalimiz varmış bebeklere bi şey olmaz doktor söyleyince rahatladım diyet yapmaya çalışıyorum güyaa da nerdeeee o günler şeker yükleme sonucunu yaz canım merak ettim

Selam kızlar nasıldınız sizde benim gibi gün sayıyormusunuz size birşey soracaktım birkaç gecedir ellerimde dirsekten aşağısı birde ayak bileklerimde kaşıntı var acilden hemen gidip karaciğer enzimlerime baktırdım şükür iyi çıktı geçen hafta başında doktor magnezyum ve progestan ilacı fitil olarak verdi karaciğer değerlerimi yükseltmesin diye acaba bu iki ilaç kaşıntı yaparmı artık doktora gitmekten çok yoruldum benim gibi sebepsiz kaşıntısı olan varmı acaba?

canım aynı yerlerde benim de olmuştu hatta kaşımaktan kanatmıştım kolumu burda da çok bahsetmiştim 2 ay gibi sürdü bu kaşıntılar doktora gitmeyi düşündüm ama gitmedim ciddiye almadım sonra geçti o zamanlar da nemlendirici sürüyordum ilaçlardan olduğunu zannetmiyorum

Cok sükür iyiyim kuzum ama ilac kullanıyorum iste:KK43: bana yaşadığım stres yetti sadece yoksa simdi iyiyim cok sukur..
Bi ara zaman hızlanmisti canım iste su son günler yine yavaşladı sanırım kendimi dinlediğim için..

İlaçtan hiçbişiy olmaz canım yaaaaa sıkma canını ilaç olmasa daha mı iidi fayda sağlıyo sonuçta :KK34:stresede fşrme hiç geldi geçti inş..

Selam kızlar nasılsınız? Bizim dr kontrolümüz vardı bugün, herşey yolunda çok şükür. Yalnız biraz önde gidiyormuşuz haftamıza göre, ben bunu hep iyi zannediyordum ama doktorum tam tersini söyledi, önde gidersek erken doğum olur dedi ( Allah korusun) Fitil yazdı, eşim alacak eve gelirken, 2 gece kullanacakmışım makattan, nasıl olacak bilemiyorum:KK43:
Bi de 12 buçuk kilo almışım toplamda, çok fazla dedi, diyetisyene gönderdi :KK43:
Bizden haberler böyle, sizde ne var ne yok? Umarım herkes iyidir, herşey yolundadır.:nazar:

Ohhh ne güzel gözün aydınnnn..:KK16:
bende iyi zannediyordum ama doktorum hiçbir önemi yok hatta hoş değil dedi benimkilerde zaten ucu ucuna tam günündeler şimdi...
Neden fitil verdi ne fitili bide merak ettiim??
Bende 13 kg aldım ama dr ödemdşr o önemli deil sen dikkat et kalorili yeme dedi sadece

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım ne guzel iyi haberlerle geldin fitili niye verdi?

kader canım iyi olmana sevindim bazen önde gider bazen geriye döner öyle oluyor arada fitilin adı ne canım ben de 9 kilo aldım bana bile kızdı doktor dahiliyeci artık bu kilonu koruman gerekiyor dedi seninki de fazla bitanem diyetisyen sana da diyecektir ama yine sorun değil çünkü bu kilo bebeğe değil bize zararmış doktorum öyle dedi şekeri yükselttiği için doğumdan sonra şeker hastası olma ihtimalimiz varmış bebeklere bi şey olmaz doktor söyleyince rahatladım diyet yapmaya çalışıyorum güyaa da nerdeeee o günler şeker yükleme sonucunu yaz canım merak ettim

İlaçtan hiçbişiy olmaz canım yaaaaa sıkma canını ilaç olmasa daha mı iidi fayda sağlıyo sonuçta :KK34:stresede fşrme hiç geldi geçti inş..

Ohhh ne güzel gözün aydınnnn..:KK16:
bende iyi zannediyordum ama doktorum hiçbir önemi yok hatta hoş değil dedi benimkilerde zaten ucu ucuna tam günündeler şimdi...
Neden fitil verdi ne fitili bide merak ettiim??
Bende 13 kg aldım ama dr ödemdşr o önemli deil sen dikkat et kalorili yeme dedi sadece

Çok sağolun kızlar, şeker sonucumuz güzel çıkmış çok şükür :KK9: Tabii kaç çıktığını bilmiyorum, haftaya kontrole gidince alacağım sonucu...
Fitili açıkçası çok anlamadım ne için verdiğini ama sanırım bebeklerin suyu toparlansın gibi bişeyler dedi :26: Fitilin ismi Endol 100 mg ama prospektüsüne bakınca hamilelikle ilgili bişey yazmıyor, hatta hamilelikte kullanılmaz yazıyor :KK53:

]Bismillahirrahmanirrahim....

İsim .........Ayetel kürsü.....Nas-Felak......Ya Şafi....Ya Mübdi

Aksu81----80--------80------- 100-----100 Okudu

Esalales----

Seybil------

Asbelove---

Glaze-------

Mrsbeyaz-- 20-------20-------

Nektar----

Alexandra-----

Allah kabul etsin şimdiden... Kızlaar gecen hafta yazan olmadigi için pek bu haftayla birlestirdim. Özellikle guncelliyorum motive olalim diye. Bu hafta inşallah Cumaya kadar daha fazla okuyalim olur mu :KK16: listeyi eski listeden güncelledim yeni katılmak isteyen yada okuyamayacak olan varsa ekleme çıkarma yaparım...

aksucum bu ne listesi acaba??? Bende okudum sifa niyetine rabbim saglikla bebeklerimzi kucagimiza almayi nasip etsin diye
Ayetelkursi -felak-nas; 50 adet ya safi-ya mubdi; 150 adet

aksucum bu ne listesi acaba??? Bende okudum sifa niyetine rabbim saglikla bebeklerimzi kucagimiza almayi nasip etsin diye
Ayetelkursi -felak-nas; 50 adet ya safi-ya mubdi; 150 adet

Canim hemen ekleyim seni de Allah kabul etsin. Her hafta cumadan cumaya okumaya calisiyoruz. Okudukça cuma yeniliyoruz... Okudugumuz dualari topikte bulunan arkadaslarimiz ve kendi evlatlarimizi saglikla kucagimiza alalim diye Rabbime iletiyoruz. Kuvezde bebekleri olan arkadaslarimiz hastanede bulunan arkadaşlar ben hepsini sayiyorum sen de gönlüne gore edersin duani :KK16:

Bismillahirrahmanirrahim....

İsim .........Ayetel kürsü.....Nas-Felak......Ya Şafi....Ya Mübdi

Aksu81----90--------90------- 200-----200 Okudu

Esalales----

Seybil------

Asbelove---

Glaze-------

Mrsbeyaz-- 20-------20-------

Emha------ 50-------50-------150----------150

Alexandra-----

Allah kabul etsin şimdiden... Kızlaar gecen hafta yazan olmadigi için pek bu haftayla birlestirdim. Özellikle guncelliyorum motive olalim diye. Bu hafta inşallah Cumaya kadar daha fazla okuyalim olur mu :KK16: listeyi eski listeden güncelledim yeni katılmak isteyen yada okuyamayacak olan varsa ekleme çıkarma yaparım...

İkiz Annesi Olmak Demek

İkiz annesi olmak demek ; herşeyden önce kendini iki melekle ödüllendirilmiş özel bir insan gibi hissetmek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; "aaaa bunlar ikiz mi?" diye heryerde dikkat çekmek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; "normal mi tüp bebek mi?" sorularına sürekli maruz kalmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; bir ninniyi iki bebek için ayrı ayrı besteleyip gerekirse ikisine ortak bir şekilde söylemek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; işe gelirken arkanızdan ağlayan 2 çocuk birden bırakmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; gerekirse iki bebeğinizi aynı anda emzirmek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; "o benim annem, hayır benim annem" diye kavga eden çocuklarınızı görünce gözünüze yaşlar dolması demektir.

İkiz annesi olmak demek ; yemeğini yemiyen bir çocuğunuzdan kahrolduktan sonra arkasından ikinci bir yemek yedirme savaşından da malup ayrılıp yemekleri çocuklarının başından aşağı dökmeyi istemek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; yeni yeni tuvaletini söylemeye başlıyan bir çocuğunu iki damla çiş için binbir zahmetle ve oyunla klozete oturtmuşken diğer çocuğunun bir anda banyoya dalıp elini ayağını yıkamasına engel olmaya çalışmak bu arada klozette oturan çocuğunun yerinden kalkmaması için eline tuvalet kağıtlarını tutuşturmak ve kendisini mumyaya çevirmesine izin vermek akabinde elimi yıkayacağım diye ağlayan çocuğununa iyi hadi yıka bari demişken her yeri ıslatmasına ek olarak kayan taburesinden düşmesin diye müdahale etmek bu sefer de kakasını yapmış ama poposu daha yıkanmamış çocuğunun salona kaçmasına engel olmak ve sonrasında poposunu yıkamaya tam ikna etmişken diğer veledin taharet musluğunu sonuna kadar açmasından dolayı üstünün hatta hatta ağzının burnunun su içinde kalması ve sonrasında çöp kovasının üstüne basılarak etrafı mahvetmiş olan sifonu ben çekicem yarışı içindeki çocuklarına sabırla tuvalet eğitimi vermeye çalışmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; evin içinde sürekli yapılan "o benim" kavgalarına iki tarafıda kırmadan müdahale etmek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; bir çocuğunuzu başarısından dolayı överken diğer çocuğunuzun da başarısını bulup onu da övmek demektir.

İkiz annesi olmak demek; evde yalnızken aynı anda ağlayan iki bebeği birden susturmaya çalışmak sonra da n'den 4 tane elim yok ki diye üzülüp ağlamak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; bir çocuğunuzu uyuturken diğerinin kapıda ben de annemi istiyorum diye ağlamasına kahrolmak aynı zamanda da kahrolurken kucağınızda ki bebeği uyutmaya çalışmak ama kalbi sürekli yarım kalmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; etrafa çil horozu gibi dağılan küçük çocuklarınızla tek başınıza parka, markete v.s. gidememek bundan dolayı da hep bir başkasına mahkum kalmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; zorla uyuttuğunuz çocuklarınızdan birinin uyanıp ses çıkarıp da diğerini uyandırmaması için dua etmek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; şöyle keyifle alayımda kuzucuklarımı sırayla yıkayayım dediğiniz vakit banyonun dışında kalan çocuğunuzun viyaklamalarına dayanamayıp yalap şalap sırayla ağlaşan çocuklarınızı yıkamak , ya da banyoda geçirilecek en az bir buçuk iki saati gözden çıkarmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; oğlunuzla arabalarla oynarken sıkılmış küçük kızınızı eğlendirmek için acıkan arabalara kızınızın yaptığı çay servisinden içirmek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; herşeyden 2 tane almak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; bir yavrunuzu kucağınıza almış öpüp koklarken, mahsunlanmış diğer yavrunuzu da kucağınıza alıp çifte mutluluk yaşamak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; beni kucağına al diye ağlıyan iki çocukla aynı anda nasıl başa çıkacağı çoktan çözümlemiş olmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; birbiriyle oynayan çocuklarını gördükçe çok mutlu olmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; çocuklarının birbirlerine sahip oldukları için çok şanslı olduklarını düşünüp sevinmek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; çete oluşturmuş çocuklarına karşı guardı almak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; bir çocuğuyla içerde oyun oynarken diğeri gözünün önünden kaybolduğu zaman eyvah şimdi kimbilir n'yapıyor diğer odada diye telaşlanıp bir türlü tam konsantre olmuş vaziyette birebir oyun oynayamamak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; bir yere gezmeye gidileceği zaman çekilen çocuk giyindirip soyundurma alt değiştirme eziyetini 2 kere yaşayıp kan ter içinde kalma durumunun çarpı 2 olması demektir.

İkiz annesi olmak demek ; farklı çizgi filmler izlemek isteyen çocukları için yarımşardan bir çizgi film oluşturmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; duyargalarının çifter çifter açık olması demektir.

İkiz annesi olmak demek ; arada bir tek çocuğum olsaydı n'kadar rahat olurdum diye düşündükten ve iç geçirdikten sonra vicdan azabından ölmek ve ayy ben böyle düşündüm ya çocuklarıma bir şey olursa şimdi ben n'yaparım diye de ağlamak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; ikiz annesi olmayan hiç kimsenin anlayamayacağı şekilde farklı bir yaşam farklı bir annelik yaşamak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; bu listenin hiç bitmemesi demektir.

ALINTIDIR
YAZANLARIN ELİNE SAĞLIK

çok beğendimmm ben bu yazıyyyı ellerinize sağlık paylaşımınız için:)

iyi geceler kızlar ben 2 gündür vajinama saplanan sancılarla uyanıyorum bugun burda ilçede devlet hastanesine doktora gittim gitmez olaydım hemsire beni bi alete bağladı unuttu zaten yarısı havadaydı hiç güvenilir bi sonuç vermiceği belliydi doktor ikiz normal dedi geçti ultrasonla bile bakmadı 5 gün önce detaylı cektirdim deyince neymiş yeni görmüşüm :KK43: anlamıyorum niye bu kadar sancıyor magnezyum verdi magnorm mu neydi adı zaten kalsiyum la kan ilacına da başlamıştım hangisini ne zaman alcam sasırdım.bide tuvaletimi yaparken ta karnımın üstündedn yan taraflardan acıyor sürekli ama nedense doktorum ona da bişi demedi dualarınıza ihtiyacım var :KK43:

iyi geceler kızlar ben 2 gündür vajinama saplanan sancılarla uyanıyorum bugun burda ilçede devlet hastanesine doktora gittim gitmez olaydım hemsire beni bi alete bağladı unuttu zaten yarısı havadaydı hiç güvenilir bi sonuç vermiceği belliydi doktor ikiz normal dedi geçti ultrasonla bile bakmadı 5 gün önce detaylı cektirdim deyince neymiş yeni görmüşüm :KK43: anlamıyorum niye bu kadar sancıyor magnezyum verdi magnorm mu neydi adı zaten kalsiyum la kan ilacına da başlamıştım hangisini ne zaman alcam sasırdım.bide tuvaletimi yaparken ta karnımın üstündedn yan taraflardan acıyor sürekli ama nedense doktorum ona da bişi demedi dualarınıza ihtiyacım var :KK43:

Tatlim ayni durumdayim m.etme bebekler buyuyo artik yerleri daraliyor dogal olarak baski yapiyolar o ust taraftaki acilarda tarifsiz kaburgalarimiz malesef uyuyamiyorum bende ne saga ne sola yatabiliyorum 2 gundur cok agrim oluyor oturarak uyumaya calisiyorum ama nafile bu haftadan sonra dahada agirlastigimi hissettim hqyirlisi artik

Canım ağrılar normal olabilir benimde bazen idrarımı yaparken karnım sızlıyor özellikle yapmayı geciktirdiysem..ama aslında bi idrar tahlili yapsa iyi olurmuş doktor ..saglık Ocağı'na git bi idrar tahlili ver bari..nst ye girmişsin galiba sancı olsa çıkardı canım..

Geçmiş olsunnnnnn cnm çok çokkkkkkk:KK16:bebikler nadıl büyüolar mı??

Olanı çok duydum canım enzimlerinde iyiyse sıkıntı yapma:KK16:bol bol nemlendirici sür..ilaçlardan olsa bütün vücudun allerji olur kaşınırdı belli bölgeler olmazdı diye düşünüyorum ama dediğim gibi elleri ayakları kaşınan çok biliyorumm

Valla kuzum bana hiç dourmicak hep böle kalıcam gibi gelmeye başladı artık şöle bi bakınca sadece yarısına gelmişim ben:KK37:
Sen nasılsın geçti mi şikayetlerin??
Sağol canimmm çok şükür atlatiyoruz dün hoplayip zıpliyorlar teyzesi:))) siz nasilsiniz bakalım nasıl gidiyor gobisle aran nasil:)))
Oh oh canım çok sevindim güzel haberler getirmene korkma bazen one geçiyorlar bazen geride kalıyorlar onlar annelerini uzmezler düzene girerler:KK16::KK16:

Canım o bende 2 aydır var hele biraz yürü yada iş yap vajinamın agrısından duramıorum.oturup kalkarken sagdan sola dönerken filan cok zorlanıorum doktoruma sordum gayet normal bebekler oraya baskı yapıor dedi Allah yardımcımız olsun

Tatlim ayni durumdayim m.etme bebekler buyuyo artik yerleri daraliyor dogal olarak baski yapiyolar o ust taraftaki acilarda tarifsiz kaburgalarimiz malesef uyuyamiyorum bende ne saga ne sola yatabiliyorum 2 gundur cok agrim oluyor oturarak uyumaya calisiyorum ama nafile bu haftadan sonra dahada agirlastigimi hissettim hqyirlisi artik

Aynen benimde ya ama benim sol kaburgam çok ağrıyı diye sola yatamıyorum sağa dönüyorum bi saat sonra kalçam çürümüş gibi ağrıyla uyanıyorum düz yatsam kasıklarım ağrıyo bilemedim ne tarafa yatayım bu hafta çok sıkıntılandım uyku konusunda 1 saatten fazla uyanmadan hiç durmadım hakkaten hayırılısı

Sağol canimmm çok şükür atlatiyoruz dün hoplayip zıpliyorlar teyzesi:))) siz nasilsiniz bakalım nasıl gidiyor gobisle aran nasil:)))

Oh oh canım çok sevindim güzel haberler getirmene korkma bazen one geçiyorlar bazen geride kalıyorlar onlar annelerini uzmezler düzene girerler:KK16::KK16:

Maşşallah canım ya hoplayıp zıplasınlarrrrrr ne güzellll:KK16:göbek değilde diş yedi beni bugun gene gidicem üst çene için hoş alttaki ağrımda daha tam geçmedi bakalım artık hayırlısı ..

Çok sağolun kızlar, şeker sonucumuz güzel çıkmış çok şükür :KK9: Tabii kaç çıktığını bilmiyorum, haftaya kontrole gidince alacağım sonucu...
Fitili açıkçası çok anlamadım ne için verdiğini ama sanırım bebeklerin suyu toparlansın gibi bişeyler dedi :26: Fitilin ismi Endol 100 mg ama prospektüsüne bakınca hamilelikle ilgili bişey yazmıyor, hatta hamilelikte kullanılmaz yazıyor :KK53:

Ay benimde 3 hafta sonra kontrolüm şeker yükleme yapıcak çok korkuyorum bn ondan :18:
Endole baktımda şimdi kategorisi c ymiş ya çok kişiyede vermişler sancılar için ama genelde benşm okuduklarım kullan sen şifa olsun kötü bişiy olmaz .zaten ben bu ilaçlarda yazanlarada çok inanmıyorum olabilecek en kötü şeyleri yazıyorlar kanunen risk almamk için elbet kullanılmamısı gerek bi sürü ilaç varda ben doktorların verdiklerine güveniyorum en azından onca ilaç kullandım zaten :KK37:

KIZLAR , doktorunuz 2lı test yaptımı sıze ?? bı arkadasıma ikizlerde degerler yuksek cıkıyo dıye yapmamıs , 3lude yapmamıs sadece ayrıntılı ultrason yapmıs ılerıkı zaman.. acaba bana bu hafta ya da haftaya yapacak mı???? sızlerın nasıldı ??:nazar::nazar::nazar::nazar:

KIZLAR , doktorunuz 2lı test yaptımı sıze ?? bı arkadasıma ikizlerde degerler yuksek cıkıyo dıye yapmamıs , 3lude yapmamıs sadece ayrıntılı ultrason yapmıs ılerıkı zaman.. acaba bana bu hafta ya da haftaya yapacak mı???? sızlerın nasıldı ??:nazar::nazar::nazar::nazar:

tabi ikili yaptı sonra ayrıntılı ultrasona girdim
bence gitsin gene de başka bir doktora derim.

Aynen arkadasın gibi ikili üçlü yapılmadı ayrıntılı ultrason yaptık 12. Haftada bizde.. Birde 20 hafta ayrıntılı dopler var..

Aynen arkadasın gibi ikili üçlü yapılmadı ayrıntılı ultrason yaptık 12. Haftada bizde.. Birde 20 hafta ayrıntılı dopler var..

zaten ikili testte kan veriyorsun ve doktor ense kalınlığını başını ölçüyor.

üçlü testte kan veriyorsun ayrıntılı ultrasona giriyorsun farklı bir şey değil yani bize yapılanlarda.

sadece bazı kişilerde değerler riskli çıkarsa amniyosentez yapılıyor.

X