2014 ikiz anneleri

Bende araniza yeni katildim7#5 gunluk ikizlerime hamileyim tup bebek yontemiyle kavustum onlara 31yasindayim ve istanbulda yaşıyorum benide araniza alirsaniz sevinirim

Merhaba canim hos geldin aramiza .bende tup bebek ile hamile kaldim ikizlerime.benimkiler cift embriyo transfer wdilmisti.sukur ikiside tuttu simdi benimle kalsinlar diye ugrasiyorum:KK66: rabbim saglikla bebeklerimizi annesine babasina bagislasin insallh

selamün aleyküm güzel anneler nasılsınız biz geldik cok sükür hiçbir sorun yok dedi doktor detaylıdan da baktırdık Rabbim'e bin şükür onda da problem yok ama zayıf mıyız bilemiyorum biri 310 gr diğeri 320 gr civarındalar boy 21-22 dedi galiba baş ayak doktor normal ikize göre dedi :) bide tam doktora gittik bi abla vardı kocaman karnı vardı bildiğiniz 9 aylık zannedersiniz kanaması gelmiş yatırdılar hemen sordum ikizmiş ve 7 aylıkmış acılma olmus ondan normal doğumla gelmiş bebişler 1500 gr civarındalarmıs sağlıklılarmış cok şükür ama cok küçük oldukları için izmire sevk ettiler küveze onun için de dua edin lütfen bu gece ama

Canim gözün aydin :KK16: maşallah gayet iyi kilolari birbirlerine bu kadar yakin olmalarida ayrica güzel ...
Rabbim o arkadaşa ve bebişlerine yardimci olsun inşallah en kisa zamanda kuvezden çıkarlar....

Canim gözün aydin :KK16: maşallah gayet iyi kilolari birbirlerine bu kadar yakin olmalarida ayrica güzel ...
Rabbim o arkadaşa ve bebişlerine yardimci olsun inşallah en kisa zamanda kuvezden çıkarlar....

amin canım . Çok şükür ben de sorun olmamasına cok sevindim en son kanamam olduğundan beri cok endişeliyim Rabbim vaktinde hayırlı sağlıklı doğmalarını nasip etsin.doktor progestanı bıraktırdı bitmişti zaten tekrar gerek yok dedi kan ilacına bile gerk yok dedi ama kız kardeşim tek bebeğe hamile doktoru 4 ceşit vitamin vermiş kan balık magnezyum-çinko hepsi var ben de kana başlamak istiyorum
bu arada faceden istek gönderdim kim kabul ediyor beni de kabul ediiin :KK70:

Kizlar normalde lierac ve palmers kullaniyorum çatlaklar için ama cevremde kati kalip gibi kakao yagini öven çok kişi oldu. Lierac yine kullanirim ama gün içerisinde bi kere de kakao yagi kullanirim diye düşündüm. Hem lieraca o kadar para veriyorum hemen bitiyor. Netten aldim ilk kez denedim baya da yagli birşey ve bitter çikolata gibi korkuyorum :KK1: inşallah alerji yapmaz iki gün bebe yagi surdum kuru cildime hic iyi gelmedi kaşındı :KK43:
Var mi aranizda kullanan duyan? Bide kakaoda kafein var ya dıştan sürüyorum sonuçta ama bir zarari olur mu ki :26:

Kizlar normalde lierac ve palmers kullaniyorum çatlaklar için ama cevremde kati kalip gibi kakao yagini öven çok kişi oldu. Lierac yine kullanirim ama gün içerisinde bi kere de kakao yagi kullanirim diye düşündüm. Hem lieraca o kadar para veriyorum hemen bitiyor. Netten aldim ilk kez denedim baya da yagli birşey ve bitter çikolata gibi korkuyorum :KK1: inşallah alerji yapmaz iki gün bebe yagi surdum kuru cildime hic iyi gelmedi kaşındı :KK43:
Var mi aranizda kullanan duyan? Bide kakaoda kafein var ya dıştan sürüyorum sonuçta ama bir zarari olur mu ki :26:

ben de duydum canım ama almadım ben dalin organik bebeyağı be ceviz yapı kullanıyorum bakalım catlıcam mı

kızlar doktordan geldik 24 haftalığız bugün 75gr lık şeker yükelemesi yapıldı 3 defa kolumdan kan alındı açlık 87 çıktı . 60 dk 229 çıktı 120 dk 105 çıktı sonucu telefonla öğrendim doktor bana acıklama da yapmadı Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları dokroruna gitmemi ve bu değerleri ona söylememi istedi şimdi benim gebelik şekerim ne durumda sonuçlar hakkında bilgisi olan var mı yüksekse ne yapılacak :KK43: zannedersem yüksek :KK43: daha önce yaptıranlar var mı

canım bendede çıktı ama senin değerin den düşüktü sen bu değerleri al ya dahiliye doktoruna yada endokrinologa git ben dahiliyeye ordanda diyetisyene gittim diyetteyim şuanda dikkat et canım önemli bir durum şeker ölçüm cihazı yazsın doktor sana ölçümlerini kaydet ben ölçüyorum 2 hafta sonra gideceğim eğer düzensizleşirse insülin verecek bana

Canım katı olanını bilmiyorum ama ben de Gebe mağazasında satılan kakao kreminden almıştım onu kullanıyorum, evet herkes kakao yağı çok faydalı diye söylüyor. Karnımın üst tarafları için de eşim badem yağı aldı onu kullanıyorum birkaç gündür, ağrılarım devam ediyor ama yapacak fazla bişey yok maalesef :KK43:

kızlar doktordan geldik 24 haftalığız bugün 75gr lık şeker yükelemesi yapıldı 3 defa kolumdan kan alındı açlık 87 çıktı . 60 dk 229 çıktı 120 dk 105 çıktı sonucu telefonla öğrendim doktor bana acıklama da yapmadı Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları dokroruna gitmemi ve bu değerleri ona söylememi istedi şimdi benim gebelik şekerim ne durumda sonuçlar hakkında bilgisi olan var mı yüksekse ne yapılacak :KK43: zannedersem yüksek :KK43: daha önce yaptıranlar var mı

Biz de pazartesi yaptıracağız canım ama benimki 50 gr. 2 defa kan alınacakmış, bence doktora göster sen sonuçlarını en kısa zamanda ama telaş yapma. Yüksekse diyet uygulayacak sana muhtemelen...

bnde bebek yağı kullanıyorum ama hiç bi fayda etmiyo kaşın kaşın ölüyorum kafayı yedirck derecede.lieracda aldım günde kaç defa sürüyosunuz.badem yağı göbeğimi kıllandırdı.aklıma bişi gelmio artık

2 gecedir karnım daki yırtılma hissi beni öldürecek kaşınma falan değil sanki milyonlarca iğne batıyor ve yanmış gibi sızlama var elimi değdikçe artıyor yağlar kremler Avuç avuç döküyorum banamısın demiyor bir şey kullanılıyormu bunun için karnım yırtılıyor yoksa bir cilt rahatsızlığımı gece artması ilginç sizce yine cilt doktoruna giymelimiyim...

Canım beni anlatıyorsun sanki :KK43: İnan bana aynı durumdayım, gündüz de çok kötü ama geceleri de özellikle üst kısımlar beni öldürüyor... Doktora söyledim, bol bol nemlendir, cildin hassas olduğu için dedi. Eşim badem yağı aldı ondan sürünüyorum bol bol ama biraz rahatlıyor, sonra yine aynı :KK43: Cilt doktoruna gidersen lütfen bana da yaz ne önerdiğini...

Biz de pazartesi yaptıracağız canım ama benimki 50 gr. 2 defa kan alınacakmış, bence doktora göster sen sonuçlarını en kısa zamanda ama telaş yapma. Yüksekse diyet uygulayacak sana muhtemelen...

canım bendede çıktı ama senin değerin den düşüktü sen bu değerleri al ya dahiliye doktoruna yada endokrinologa git ben dahiliyeye ordanda diyetisyene gittim diyetteyim şuanda dikkat et canım önemli bir durum şeker ölçüm cihazı yazsın doktor sana ölçümlerini kaydet ben ölçüyorum 2 hafta sonra gideceğim eğer düzensizleşirse insülin verecek bana

hemen yarın doktora gidicem panik oldum biraz hamilelikten önce yoktu bi de ben hep yürüyüş yapardım hamilelikten sonra bıraktım doktorum da sürekli yat uzan diyor nasıl şekerim yüksek çıkmasın normal bekliyodum her gün yürüyüş yapma imkanım olsa şeker böyle olmazdı şeker ölçüm cihazı hemen alıcam ama hangisini alsam bi sürü var hangisini tavsiye edersin

Arkadaşlar Merhabalar bende yeni katıldım aranıza 9 + 3 haftalık hamileyim Allah a çok şükür sizlere sorum olacak benim çok bulantim ve aşermem olmadı ikiz gebelikte daha fazla oluyor diye duymuştum sabahtan oluyo kahvaltı yapınca akşama kadar hafif hafif bulantılarım oluyor karnım acikiyor ama iştahlı yiyemiyorum birde hâlâ rahimim de ağrı oluyor normal midir sizce? ? Birde tüp Bebekle hamile kalan arkadaşlar nasıl geçiriyorsunuz bu dönemlerinizi istirahat ilemi geçirdiniz yardimci olursanız sevinirim ♥ ♥ RABBIM hepimizin Bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :)

Biz de pazartesracağız canım ama benimki 50 gr. 2 defa kan alınacakmış, bence doktora göster sen sonuçlarını en kısa zamanda ama telaş yapma. Yüksekse diyet uygulayacak sana muhtemelen...
Canim sana aç mi gel dediler? Bana da 50'lik yapilacak ama özellikle aç gelme dediler, o yüzden kahvalti yapip gidicem ama kafama takildi. İnşallah çıkmaz bizlerde de zor diyeti :KK43:
ben de duydum canım ama almadım ben dalin organik bebeyağı be ceviz yapı kullanıyorum bakalım catlıcam mı
Canim bana bebe yaği hiç iyi gelmedi daha önce duşta ıslak vücuduma sürüp duruluyodum onda sıkınti yoktu kuru ciltte kizardi kaşındı hatta şimdiden catliycam mi dedim iki gün kestim düzeldi... Deneye deneye bulucam inşallah çatlamadan :KK1:
Canım katı olanını bilmiyorum ama ben de Gebe mağazasında satılan kakao kreminden almıştım onu kullanıyorum, evet herkes kakao yağı çok faydalı diye söylüyor. Karnımın üst tarafları için de eşim badem yağı aldı onu kullanıyorum birkaç gündür, ağrılarım devam ediyor ama yapacak fazla bişey yok maalesef :KK43:
Palmers mi başka bi krem mi? Badem yagina dikkat et Canim kıllanma yapiyor diyorlar.
bnde bebek yağı kullanıyorum ama hiç bi fayda etmiyo kaşın kaşın ölüyorum kafayı yedirck derecede.lieracda aldım günde kaç defa sürüyosunuz.badem yağı göbeğimi kıllandırdı.aklıma bişi gelmio artık

Sagol Canim... Yalniz o kadar kaşınıyorsan bi bebe yagi disinda birşey dene istersen belki sana da alerji yapmiştir. Arastirinca bunu söyleyen çok duydum. Bu arada sadece göbeğinde değil mi kaşinti elinde bacaginda falan yok?

ben daha cok kilo alamadım 4 kilo aldım 20.haftamdayım çok şükür şimdilik çatlamada yok ama sanki göbeğim yırtılcak gibi oluyor badem yağı almıstım aklıma gelirse onu sürüyorum.
Annem çatlamış ablam çatlamış genetik olduğuna göre ben de çatlıyacağım malesef ne sürersem süreyim kuru ciltli olduğum için onlara benzeyeceğimi düşünüyorum

Kızlar sanırım KK linki tam çıkarmadığı için bulamadınız cici grubumuzu.
linkin ".com" kısmını siliyorum. Bu şekilde bulabilirsiniz .
Linki kopyalayıp araç çubuğuna yapıştırın,
facebook yazısından sonraki ".com" kısmını siz ekleyin.
Grup çıkıyor karşınıza :KK66:
Bura özelden face adınızı yazmayı unutmayın :KK66:

https://www.facebook..../groups/2014ikizanneleri/

Merhaba ben guler orhan insar gruba katilmak istiyorum fakat ekleyemedim

Arkadaşlar Merhabalar bende yeni katıldım aranıza 9 + 3 haftalık hamileyim Allah a çok şükür sizlere sorum olacak benim çok bulantim ve aşermem olmadı ikiz gebelikte daha fazla oluyor diye duymuştum sabahtan oluyo kahvaltı yapınca akşama kadar hafif hafif bulantılarım oluyor karnım acikiyor ama iştahlı yiyemiyorum birde hâlâ rahimim de ağrı oluyor normal midir sizce? ? Birde tüp Bebekle hamile kalan arkadaşlar nasıl geçiriyorsunuz bu dönemlerinizi istirahat ilemi geçirdiniz yardimci olursanız sevinirim ♥ ♥ RABBIM hepimizin Bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :)

Bende araniza yeni katildim7#5 gunluk ikizlerime hamileyim tup bebek yontemiyle kavustum onlara 31yasindayim ve istanbulda yaşıyorum benide araniza alirsaniz sevinirim
Merhaba kızlar hoşgeldiniz aramıza. Rabbim tamamına erdirsin inşaallah. Önce aşağıdaki linke tıklayıp tabloya adınızı yazdırın, sonra muhabbete gömülün. :KK52: Burası ikiz anneleri topiği bi girdiniz mi burdan çıkış yok:KK14::KK14::KK14:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=669353&page=13&p=33560076#post33560076

Canım tam olarak o dediğin katı kalıp kakao yağını kullanıyorum. Sabun gibi bir şey. Ben önce susam+kakao+badem+aynı sefa yağı karışımı kullandım. Gel gör ki çatııırrttt diye çatladım:KK1: Dedim kızım madem öyle de böyle de çatlıyosun boşver bu yağları. Zaten sürmesi bi dert, kokusu ayrı dert. Doktorum önerdi katı kakaoyu da. Ben de gittim Lokman Hekim den aldım. Oooohh dünyada rahatlık varmış:21::21::21:Ne rahat kullanması. Ha diyeceksin ki çatlaklar ne alemde.Onlar son gaz devam. Ama çatlakları sallamıyorum artık. Kaşıntımı alıyo, gerginliğimi gideriyo ya o bana yeter.Benimki gitsin önce kendi göbeğine baksın. Çatlaklarıma laf yok:KK49::KK19::KK20::KK35::KK1::KK37: Bi göbek atmadığım kaldı çatladım diye. Ne kadar kendiyle barışık bir insanım ben yaa:KK52::KK52::KK52:

Canım tam olarak o dediğin katı kalıp kakao yağını kullanıyorum. Sabun gibi bir şey. Ben önce susam+kakao+badem+aynı sefa yağı karışımı kullandım. Gel gör ki çatııırrttt diye çatladım:KK1: Dedim kızım madem öyle de böyle de çatlıyosun boşver bu yağları. Zaten sürmesi bi dert, kokusu ayrı dert. Doktorum önerdi katı kakaoyu da. Ben de gittim Lokman Hekim den aldım. Oooohh dünyada rahatlık varmış:21::21::21:Ne rahat kullanması. Ha diyeceksin ki çatlaklar ne alemde.Onlar son gaz devam. Ama çatlakları sallamıyorum artık. Kaşıntımı alıyo, gerginliğimi gideriyo ya o bana yeter.Benimki gitsin önce kendi göbeğine baksın. Çatlaklarıma laf yok:KK49::KK19::KK20::KK35::KK1::KK37: Bi göbek atmadığım kaldı çatladım diye. Ne kadar kendiyle barışık bir insanım ben yaa:KK52::KK52::KK52:
Canim cok sagol, doktorunun önerdiğine de ayrica sevindim :KK16: bu arada nasil sürüyorsun bunu :KK1: eritiyor musun? Ben elime bir parca alip karnimda eriyene kadar sürdüm de başka bir yolu var mı ki daha kolay sürmek için ? Bide buzdolabinda mi sakliyorsun disarida erirse diye dolaba koydum da ?
Buarada kaçıncı haftanda çatlamaya başladın :KK17: Çatlaklarinla aranin iyi olmasi en güzeli :KK1: zaten sevsekse de sevmesekte onlar bizimle olacak, inşallah bize en güzel zamanlarimizi hatirlatacak izlerdir hep tebessümle bakariz kuzularimizi sevdikçe :KK16:

Canim cok sagol, doktorunun önerdiğine de ayrica sevindim :KK16: bu arada nasil sürüyorsun bunu :KK1: eritiyor musun? Ben elime bir parca alip karnimda eriyene kadar sürdüm de başka bir yolu var mı ki daha kolay sürmek için ? Bide buzdolabinda mi sakliyorsun disarida erirse diye dolaba koydum da ?
Buarada kaçıncı haftanda çatlamaya başladın :KK17: Çatlaklarinla aranin iyi olmasi en güzeli :KK1: zaten sevsekse de sevmesekte onlar bizimle olacak, inşallah bize en güzel zamanlarimizi hatirlatacak izlerdir hep tebessümle bakariz kuzularimizi sevdikçe :KK16:
Nerden aldınız bunu ya:) ben mustela kullaniyom sabah aksam iyiyim simdilik ama merak ettim nası biseymis?

Canım direk sabunu gobegine sürer gibi sürüyorum. Ben biraz büyük bir parça almıştım rahat geliyo elime, onu öylece sürüyorum gobegime. Önce sert gibi geliyo ama hemen vücut isisiyla beraber kayganlasiyo. Ben dışarıda tutuyorum çekmecede ama serin yerde. Benim saygıdeğer çatlaklarım da 20. haftadan sonra gobegimin alt kısmından göz kırpmaya başladılar bana. Şimdilerde ise göbek deliği hizasindan yukarı doğru çıkma mücadelesi veriyolar. :-D Amaniin telefondan yazmaya çalışırken bir çatlagim daha doğdu :-D

X