2014 ikiz anneleri

Hadi geçmiş olsun Canim atlatmişin. Benim de gitmem lazim aslinda kaniyo baya :KK43: ihmal etmeyim en iyisi... :KK16:

Heee git git benim gibi olma son haftalarda allah korusun..benim telefonumda çok güzel bi takvim uygulaması var ingilizce amerikan doktorlardan tavsiye oluo her hafta geçen hafta orda şikayetinşz olmasada gidin dişlerinizş temizletin çok önemli yazıodu dün ordada bi kalın broşür gebeler ve dişleri hakkındaydı.benim 4dişim sallanıomuş mesela bu diş eti problemim yüzünden çürüyüp gider doğum sonunda dedi dişçi öle diyince doktorumda yaptır bişiy olmaz diyibce yaptırdım hayırlısı artık..

Kız biz senle aynı gidiyoruz hemen hemen :) bende 3 kilo aldım bu hafta sonu 4 olabilir o:KK66:

Beni delirtmek için yapıosun yeminlennnnnn:KK35::KK52::KK37:

Bende araniza yeni katildim7#5 gunluk ikizlerime hamileyim tup bebek yontemiyle kavustum onlara 31yasindayim ve istanbulda yaşıyorum benide araniza alirsaniz sevinirim

Hoşgeldin canım hayırlı uğurlu olsunnnnn allah sağlıkla tamamına erdirsin inş:KK16:

Cani sagolasin.okadrda dikkat ediyrum nasil usutmusum acaba anlamadim..ilaclara hemen basladim umarim hemen fayda eder.haftaya kalp atislarina gidecektim doktor makineye baglayacagim demisti hafta nasil gelir diye dusunurken bu cikti.cok kisi gecirmis bende ilaclar ve su icerek geciririm insallh.sakinan goze cop batarmis dikkat etmis halim buysa :KK66:)etmesem zature olurdum heralde:KK66:)

Valla ben progesteron fitil kullanıodum o uhu gibi yapışmış içeri hiçbişiy farkedilmemiş o bitince doktor vajinal usg yle serviksini ölçeyim dedi bi baktı iltihap akıo 10 gün fitil kullandım geçti ama şükür ..:KK16:

Valla ben progesteron fitil kullanıodum o uhu gibi yapışmış içeri hiçbişiy farkedilmemiş o bitince doktor vajinal usg yle serviksini ölçeyim dedi bi baktı iltihap akıo 10 gün fitil kullandım geçti ama şükür ..:KK16:

Canim bende progestan fitil jullaniyrum yapis yapis dedigin gibi anlamadim akintim varmiydi yokmuydu.zaten kayip kayip geliyor:KK66:insallh bende kurtulurumda gecer bu sldert basimizdan saglik sihhatle

hosgeldınn :) hayırlı ugurlu olsunnn.. rabbım hepımıze saglık ve agız tadı nasıp etsın ınsallah :) bende ıstanbuldayım. asılama ıle tek yumurta ıkızlerıne hamıle kaldım. 11. haftaya gırdık şükür.. nasıl gecıyor hamılelık :):nazar::nazar::KK49::KK49::KK49:

Merhaba asiri migdem bulaniyor devamli ne yesem daha migdeme inmeden cikiyor ben tedaviyi bahcecide oldum ama şimdi kontrol icin iiyi bir hastane ve doktor arıyorum

arkadaşlar katılmak isteyen arkadaşlar için linki veriyorum.
aramıza yabancıların katılmaması için sizden ricam burdan özel mj atarak face adınızı söyler misiniz?
nasip olur da bir aya kadar doğum yaparsam grubun yöneticisini küçük haftalarda olan arkadaşlardan birine vermem gerekebilir.
elbette burada da sohbet edip paylaşımda bulunmaya devam edeceğiz. ama şahsen benim çok sık girmeye vaktim olmuyor.
telefonda her an face açık ama telefondan burayı takip etmek gerçekten çok zor. :KK50::KK50:
Link tam çıkmaz ya da açılmazsa "2014 İKİZ ANNELERİ" olarak arayabilirsiniz.
burdaki profil resmim var kapak fotoğrafında.

2014 İKİZ ANNELERİ
https://www...................../2014ikizanneleri/

Canı facede bulamıyorum sayfa açık dimi?

Canım ben bu sene hiç çalışmadım doktorum Eylül'den beri heyet veriyor ama keşke bende sağlıklı olsaydımda okula gidebilseydim çok sıkıldım:KK43: 12 senelik öğretmenim ilk kez bu kadar uzak kaldım ama sonunda çok güzel şeyler olacak inşallah...

olsunnn napcan okulu çocuk büyütüyon sen hmde 2 tane:)))zaten 65 ekadar çalışcaz:))))bebekleri kucağına aldığında hepsini unutursun:)))

canım maşallah sanada bebeklerınede hatırlıyorumda ılk transfer zamanını geçmek bılmeyen gunlerı hergun sabah bızlere yaşadığın sıkıntıları yazmanı kız senın heranını hatırlıyorum.şimdi meleklerın senınle ZAMAN SU GIBI GEÇTİ MASALLAH..

O günler daha dün gibi tatlım:)sizden görün yaşayın inş bu duyguları.sana muhtaç iki minik melek.rabbimn mucizeleri

günaydımm kuzumm burnun tıkalıymış söylemeden geçmeyeyim benim de çoğunlukla tıkalı kardeşimin tavsiyesi üzerine otrivine burun spreyi aldım burnumu 10 numara açıyor doktoruna söyle istersen

kızlar yavyuşlarımla hastaneye gidiyoruz şeker için dua edin her şey yolunda olsun :KK16:
Canim teşekkür ederim akşam vizitinde sorayım da ona göre aldirayim eşime:KK16:
Ne kadar oldu kuzu bebiklerin kiloları ?? Oğlanın kalbinde bi daha düzensizlik oldu mu ??sen ii misin ??nidilatı bırakınca kasılmaların nasıl oldu??
Ay çok sordum napim merak ediom:KK17::18:
Dua ediom senin için hep darlama sakın canını..

5 günden fazla kullanılmıo canım o gebelik kategoriside c aklında olsun.benimde burnum kanıo sonra kanlar birikip hep burunumu tıkıo az bi açıklığım var öle zar zor nefes alıom işteee..
Hadi cnm hayırlı haberlerle gelll...merak ettirme yaz hemen..

Belguzar sana bi dolu şey yazdıydım geçmiş sayfalarda gördün mü görmedin mi bilemedimmmm..

Dün dişçiye gitmiştim yaaa ay bi sürü anestezi verdi canım çıktı hala çok ağrım var yanaklarım şiş..hep dua ettim allah kimseye vermesin diyeee..bu arada orada forumlarda okudum gebelikte mutlaka diş eti bakımı yaptırın bu olmazsa olmaz diye bir sürü tıbbi mantıklı açıklama vardı diş etinde kanama olan varsa benim gibi boşver normaldir demesin aman sonrası daha felaket gelio..bide 26 dan hiç ama hiçbişiy yapmıolarmış haberiniz olsunnnnn...
Canim şans eseri haftaya p.tesi alması gereken ölçüleri bugün aldı kızımın suyunun azaldığını görünce kızım 1280gr oğlum da 876gr olmus maasallah subhanallahh:nazar: kocaman olsunlar insallahh hepimizinkiler. Oğluşun kalbi bugunde bi kere dengesizdi ama düzeldi hemen nidilatı bıraktıktan sonra kasilmalarim arttı canım ama nst de sancim çıkmadı sukur:KK16::KK16: yatıp dinleniyorum şimdi inşallah daha iyi olacağız canimm Allah razı olsun iyi ki varsiniz:KK16:

Heee git git benim gibi olma son haftalarda allah korusun..benim telefonumda çok güzel bi takvim uygulaması var ingilizce amerikan doktorlardan tavsiye oluo her hafta geçen hafta orda şikayetinşz olmasada gidin dişlerinizş temizletin çok önemli yazıodu dün ordada bi kalın broşür gebeler ve dişleri hakkındaydı.benim 4dişim sallanıomuş mesela bu diş eti problemim yüzünden çürüyüp gider doğum sonunda dedi dişçi öle diyince doktorumda yaptır bişiy olmaz diyibce yaptırdım hayırlısı artık..

Beni delirtmek için yapıosun yeminlennnnnn:KK35::KK52::KK37:

Hoşgeldin canım hayırlı uğurlu olsunnnnn allah sağlıkla tamamına erdirsin inş:KK16:

Ayy kuzum kızma ya valla nisbet için yazmadım :KK17:Özür dilerim..zaten bilerek yaptıgım bisi degil ben normal yiyorum bu kadar oldu..soz bundan sonraki kilolarımı senin için alıcam:) :KK49:

kızlar doktordan geldik 24 haftalığız bugün 75gr lık şeker yükelemesi yapıldı 3 defa kolumdan kan alındı açlık 87 çıktı . 60 dk 229 çıktı 120 dk 105 çıktı sonucu telefonla öğrendim doktor bana acıklama da yapmadı Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları dokroruna gitmemi ve bu değerleri ona söylememi istedi şimdi benim gebelik şekerim ne durumda sonuçlar hakkında bilgisi olan var mı yüksekse ne yapılacak :KK43: zannedersem yüksek :KK43: daha önce yaptıranlar var mı

Son düzenleme:
kızlar doktordan geldik 24 haftalığız bugün 75gr lık şeker yükelemesi yapıldı 3 defa kolumdan kan alındı açlık 87 çıktı . 60 dk 229 çıktı 120 dk 105 çıktı sonucu telefonla öğrendim doktor bana acıklama da yapmadı Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları dokroruna gitmemi ve bu değerleri ona söylememi istedi şimdi benim gebelik şekerim ne durumda sonuçlar hakkında bilgisi olan var mı yüksekse ne yapılacak :KK43: zannedersem yüksek :KK43: daha önce yaptıranlar var mı
Cok bilmiyorum ama cok da yüksek degil gibi..bide 75 lik ilk defa duydum kuzum..

Bol su icmeye dikkat et yiyebilirim seylerden ye..simdilik yeter..et süt yumurta yogurt ceviz yiyebiliyosan bunları tercih et..

ahh canım yaa suyu okadar severdimki ama şimdi fazla içince yediklerimle beraber çıkarıyorum fazla içemiyorum..yumurta yoğurt peynir fln yiyorumda diğerlerini cok yiyemiyorum kötü yapıyorlar beni :KK43:(

Hadi geçmiş olsun Canim atlatmişin. Benim de gitmem lazim aslinda kaniyo baya :KK43: ihmal etmeyim en iyisi...

Canim ben tam senin haftalarindayken 1 hafta hastanede yattim enfeksiyondan (idrar yolu değildi ama,) baya antibiyotik iğne yedim. Acayip de ağrım vardi, ateş vardi.. Ben ilaçlarin zarari var midir korkusu yaşamiştim doktor da enfeksiyon ilaçlardan daha zararli dedi. Doktorun ilaçlari kullanman gerektiğini vurgulamak için önemini hatirlatmiştir. Tabi enfeksiyon iyi birşey değil ama şükür fark edilmiş ilaç da kullaninca Allah'in izni ile hiçbirşey olmaz.

Canim ben 23. Haftaya girdim 3,5 kilo aldim daha maşallah çok da seviniyorum fazla almadim diye asil 6. Aydan sonra aliniyo çünkü, doktor fazla kilo iyi değil diyor. Senin haftalarinda almak değil vermiştim bile kuzucuklar her halükarda depolarını sömürüyor sen merak etme :KK16:

ohh içim rahatladı valla yaa diyorum acaba ben mi yanlış bişeyler yapıyorum zaten kilo almaktan cok korkuyorum kilolu hamile kaldım ama böle azcıkta alınca bebeklerimin gelişimini etkileyecek yanlış bişeyler mi yapıyorum acaba diye düşünmedende edemedim..

Canım bende 14 haftaya kadar ne yediysem kustum onun için hiç kilo almadım. Ama merak edilecek bişey yok zaten bebekler ihtiyacı olanı senden alıyorlar. Ben 14 haftadan sonra almaya başladım çünkü kusmalarım ve bide bulantılarım geçmeye başladı. Şu an tam 22 kilo aldım.

ahh işte en korktuğum şey tatlım yaa ben zaten kiloluyum birde okadar fazla alırsam yusyuvarlak bişey olurum heralde sen kaçıncı haftasın canım?

Canim şans eseri haftaya p.tesi alması gereken ölçüleri bugün aldı kızımın suyunun azaldığını görünce kızım 1280gr oğlum da 876gr olmus maasallah subhanallahh:nazar: kocaman olsunlar insallahh hepimizinkiler. Oğluşun kalbi bugunde bi kere dengesizdi ama düzeldi hemen nidilatı bıraktıktan sonra kasilmalarim arttı canım ama nst de sancim çıkmadı sukur:KK16::KK16: yatıp dinleniyorum şimdi inşallah daha iyi olacağız canimm Allah razı olsun iyi ki varsiniz:KK16:

Ay çok sevindimmmmmm:KK16:gözün aydın bak iyi geldi orası canım sana inş büsbüyük kocaman sapsağlıklı olcaklar ayakalrını uzat dinlen sendeeede olabildiğince bak keyfineeeeeeee

Ayy kuzum kızma ya valla nisbet için yazmadım :KK17:Özür dilerim..zaten bilerek yaptıgım bisi degil ben normal yiyorum bu kadar oldu..soz bundan sonraki kilolarımı senin için alıcam:) :KK49:

Kızmadım canım yaaa aşkolsun takılıorummmmmmm:KK16:
Tamam benim için al bi sürü:KK52::KK76::KK56:

Canim henüz seker hakkinda bilgim yok ama sanki birisi 2. Saat önemli demişti. Gerçi endokrine gönderdiğine göre belki ilk saati yuksek diyedir. İnşallah çıkmaz sorun, zor tabi diyet yapmak ama çok arkadaş da cikti en azindan kontrol edilebilen birşey...
Kız biz senle aynı gidiyoruz hemen hemen :) bende 3 kilo aldım bu hafta sonu 4 olabilir o:KK66:
:)) sen de mi ilk aylar kilo vermiştin? Bu arada ben 3,5 kiloyu hesaplarken verip aldiklarimi katmiyorum. 50 baslangic simdi 53.5 diye hesapliyorum. Yoksa bir ara 48.5 falan olmuştum. Oradan aldigimi katmama gerek yok demi :KK1: bide maşallah senin boyun da daha uzun ben çok da zayif durmuyorum :KK1: tek avantajim zayif hamile kaldim aslinda ideal kilom 52-53 o yuzden Allah nasip ederse doğumdan sonraki kilo hedefim 50 değil 53 :) ayy beyaz bizde 10 kilo aldik 15 kilo aldik zamanlarini o haftalari görürüz inşallah... Hepimize göstersin Mevlam :KK16:
Bende araniza yeni katildim7#5 gunluk ikizlerime hamileyim tup bebek yontemiyle kavustum onlara 31yasindayim ve istanbulda yaşıyorum benide araniza alirsaniz sevinirim
Hoşgeeeldiiin Canim :KK16: inşallah rahat bir hamilelik geçirip saglikla kucaklarsin kuzularini, nasil geçiyor ilk günler var mi sıkıntın? Ben de pek çok arkadasimiz ve senin gibi tüp bebekle hamile kaldim yaşta ayniymiş 31'im :KK1:

Kizlaaaar dua listemizi arada hiç guncelleyemedim kusura bakmayin:KK17: yarin geceye kadar okuyabilenler yazsın olur mu yapayim listemizi inşallah... Daha önce yazan olduysa da tekrar yazabilir mi çünkü kimseyi görmedim gözümden kaçmiş olabilir....

Allah kabul etsin dualarimizi... Saglikla bebişlerimizi kucaklamamizi nasip etsin, hastanede kuvezde bebisleri olan arkadaslarimizin kuzularina tez zamanda Saglik versin...

Canim henüz seker hakkinda bilgim yok ama sanki birisi 2. Saat önemli demişti. Gerçi endokrine gönderdiğine göre belki ilk saati yuksek diyedir. İnşallah çıkmaz sorun, zor tabi diyet yapmak ama çok arkadaş da cikti en azindan kontrol edilebilen birşey...

:)) sen de mi ilk aylar kilo vermiştin? Bu arada ben 3,5 kiloyu hesaplarken verip aldiklarimi katmiyorum. 50 baslangic simdi 53.5 diye hesapliyorum. Yoksa bir ara 48.5 falan olmuştum. Oradan aldigimi katmama gerek yok demi :KK1: bide maşallah senin boyun da daha uzun ben çok da zayif durmuyorum :KK1: tek avantajim zayif hamile kaldim aslinda ideal kilom 52-53 o yuzden Allah nasip ederse doğumdan sonraki kilo hedefim 50 değil 53 :) ayy beyaz bizde 10 kilo aldik 15 kilo aldik zamanlarini o haftalari görürüz inşallah... Hepimize göstersin Mevlam :KK16:

Hoşgeeeldiiin Canim :KK16: inşallah rahat bir hamilelik geçirip saglikla kucaklarsin kuzularini, nasil geçiyor ilk günler var mi sıkıntın? Ben de pek çok arkadasimiz ve senin gibi tüp bebekle hamile kaldim yaşta ayniymiş 31'im :KK1:
Evet bende senin gibi hesapliyorum 2 kilo vermiştim ama onu hic dikkate almadım zaten bulantı geçince onu hop diye aldım :) başlangıç 53 simdi 56 ins 10 kilo aldığımız zamanları da görücez kuzum..bu arada bu kiloları tartıda ilk defa görüyorum ben cok degişik geliyo:)

Kızlar sanırım KK linki tam çıkarmadığı için bulamadınız cici grubumuzu.
linkin ".com" kısmını siliyorum. Bu şekilde bulabilirsiniz .
Linki kopyalayıp araç çubuğuna yapıştırın,
facebook yazısından sonraki ".com" kısmını siz ekleyin.
Grup çıkıyor karşınıza :KK66:
Bura özelden face adınızı yazmayı unutmayın :KK66:

https://www.facebook..../groups/2014ikizanneleri/

Kızlar bu şekilde oluyor. gelen arkadaşlar oldu.
Katılmak isteyen arkadaşları bekliyoruz :nazar::emir_bebek:emir_bebek::

selamün aleyküm güzel anneler nasılsınız biz geldik cok sükür hiçbir sorun yok dedi doktor detaylıdan da baktırdık Rabbim'e bin şükür onda da problem yok ama zayıf mıyız bilemiyorum biri 310 gr diğeri 320 gr civarındalar boy 21-22 dedi galiba baş ayak doktor normal ikize göre dedi :) bide tam doktora gittik bi abla vardı kocaman karnı vardı bildiğiniz 9 aylık zannedersiniz kanaması gelmiş yatırdılar hemen sordum ikizmiş ve 7 aylıkmış acılma olmus ondan normal doğumla gelmiş bebişler 1500 gr civarındalarmıs sağlıklılarmış cok şükür ama cok küçük oldukları için izmire sevk ettiler küveze onun için de dua edin lütfen bu gece ama

X