2014 ikiz anneleri

Asbelove canim iyi dusunelim iyi olsun.icin rahat olsun nasil olsa hastanedesin dr lar sık sık bakarlar bebislerin durumuna.inşallah biraz daha buyuyup oyle gelicekler annesinin koynuna kuzularin.dualarimiz seninle canim insallah hersey güzel olucak Allaha emanetsiniz.

Merhaba canlar ...

aranızda yeniyim ... daha cuma günü öğrendik bebeklerimizin iki tane olduğunu... tüp bebekle hamile kaldım yalnız size bi sorum olacak.. tecrübenize dayanaraktan yardımcı olabilirseniz sevinirim.

geçtiğimiz cuma günü hafif akıntıyla birlikte kanamam oldu.. hemen apartopar doktora gittik.. henüz ilk muaynemizi olmamıştık.. gittik doktorum baktı keseleri gördü hiç bir sorun yok iki hafta sonra gel kalp atışını duyalım dedi...
o gün bir iki kere daha kan geldi sonra kesildi... bugün kullandığım progestan jelleri dışarıya kahverengi olarak geliyor çok yoğun değil ama gelen tortuların rengi koyu...

sizlerin başına böyle bişey geldimi.. iyi örnekleri toplamaya çalışıyorum.. doktor sorun yok desede sizde bilirsiiniz işin içine kan girince rahat olunmuyor ... beni anlıycağınıza eminim.. az çok fikirlerinize ihtiyacım var ...

Tabiki rahat olmazsın canım benşm gayet normal hele şu haftalarında panik modu tam ben her sorunumda gözümğ kapatıp kucağımda olduklarını hayal ediorum sende kendini motive ve telkin edecek birşey bul inan en iyisi o..yoksa burada hepimiz ne badireler ne sıkıntılar atllattı halada devam edio ü inan kimse rahat rahat göbeğini ovuşturamadı bi türlü şimdiden alıştır kendini elinden geldiğince eahat olmaya..sıkıntına gelirsek her kanamadan sonra kahverengi hatta siyah gelir sonuçta adet olunca bile başlamadan ve bitmeden olmak üzere iki kere kahverengi gelio yani o aktif kan değil içeride kalan birikmiş kan..benim doktorum senin haftalarında aktif parlak kan olmadığı sürece sakın korkma kahverengiden hiç birşey olmaz demişti.hem ayrıca kaç yumyum toplandı senden bilmiom ama oda yumurtalıklarda kanama yapıo biriken kanda kahverengi olarak çıkıomus zaten.proegestanını aksatma doktorunlada sürekli iletişimde ol ama en önemlisi stres yapma :KK34:bebiklerinde hayırlı olsun allah tamamına erdirsin hayırlısıyla:KK16:

Canım benim inan pişman oldum senin okuycağını düşünemedim.inşallah senin bebeklerşnde mis kokularıyla koynuna gelirler umudunu kaybetme.seni çok sewiyorum canım benim

Ben görmedimmmmmmmm banane bananeeeeeeee hıh küstüm :KK43:
Badem yağıda çok iyi geliomuş aklında olsun meme uçlarına inş en yakın zamanda geçerrrrrr bir an önceeeee:KK16:
Öp kokla bebiklerini bizim için :KK16:

Kızlar alıntı yapamadım kusura bakmayın hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim bıraktım nidilatı Rabbim hakkımızda hayırlısıni nasip etsin. Dualarınıza ihtiyacımız var kizimin suyu az ve ilk defa bugün erkegimizin kalp atislari dengesizlesti sabaha göre daha iyi ama korkuyorum hepinizi seviyoruz. Rabbim yardım etsin hepimize:KK16:

Canım hep sölüom haftan gayet iyi bundan sonra kalacakları her gün kar oldu dşye bak ve sakın canını sıkmaaaa inş hepsi geçecek sağlıkla alacksın kucağına bebiklerini:KK16:

Tabiki rahat olmazsın canım benşm gayet normal hele şu haftalarında panik modu tam ben her sorunumda gözümğ kapatıp kucağımda olduklarını hayal ediorum sende kendini motive ve telkin edecek birşey bul inan en iyisi o..yoksa burada hepimiz ne badireler ne sıkıntılar atllattı halada devam edio ü inan kimse rahat rahat göbeğini ovuşturamadı bi türlü şimdiden alıştır kendini elinden geldiğince eahat olmaya..sıkıntına gelirsek her kanamadan sonra kahverengi hatta siyah gelir sonuçta adet olunca bile başlamadan ve bitmeden olmak üzere iki kere kahverengi gelio yani o aktif kan değil içeride kalan birikmiş kan..benim doktorum senin haftalarında aktif parlak kan olmadığı sürece sakın korkma kahverengiden hiç birşey olmaz demişti.hem ayrıca kaç yumyum toplandı senden bilmiom ama oda yumurtalıklarda kanama yapıo biriken kanda kahverengi olarak çıkıomus zaten.proegestanını aksatma doktorunlada sürekli iletişimde ol ama en önemlisi stres yapma :KK34:bebiklerinde hayırlı olsun allah tamamına erdirsin hayırlısıyla:KK16:

Çoookk teşekkür ederim. yorumlarınız için.. 21 yumurta toplandı ama taze transfer değil o ay dondurduk ertesi ay transferim oldu..
aktif kan deil ama akıntıyla bariz kan geldi şimdi akıntım açık renk oldu sadece o jeller koyu renk geliyor geriye... tortu halinde..

haklısınız özellikle tedaviyle hamile kalan hiç kimse gönül rahatlığı ile karnını sevemiyor :KK14:
allahım hepimize güç kuvvet versin çok teşekkür ederim sizlerede

Aynı durumdayım özellikle sağ tarafım kopuyor gibi ama fakettim ki sağ tarafıma cok yatıyorum eşime masaj yaptırıyorum rahatlatıyor Allah sabır versin canım

Canım dualarım seninle inşallah hayırlısıyla alacaksın bebeişlerini kucağına hiç telaş yapma

Sedefcim tebrik ederim seni hemen toparlandın maşallah kocaman:nazar:Bebişlerini göremedim ama eminim senin gibi tatlıdır onlarda sezeryandan korkuyodun bak Rabbim birkerede kurtardı darısı başıma benimde ödüm kopuyor :KK52:

Kızlar ben bugün cok halsizim ve çarpıntım var zor nefes alıyorum tansiyonumu ölçtüm normal ama biraz uzandım umarım geçer
Insallah canım benim insallah:KK16:
Asbelove canim iyi dusunelim iyi olsun.icin rahat olsun nasil olsa hastanedesin dr lar sık sık bakarlar bebislerin durumuna.inşallah biraz daha buyuyup oyle gelicekler annesinin koynuna kuzularin.dualarimiz seninle canim insallah hersey güzel olucak Allaha emanetsiniz.
Bugün 3.nst ye gireceğiz az sonra canım Allah razı olsun biraz daha kalabilseler şu 32.haftayi tamamlasak içim biraz daha rahat edecek Allahım yardımcımız olsun:KK16:

Ben görmedimmmmmmmm banane bananeeeeeeee hıh küstüm :KK43:
Badem yağıda çok iyi geliomuş aklında olsun meme uçlarına inş en yakın zamanda geçerrrrrr bir an önceeeee:KK16:
Öp kokla bebiklerini bizim için :KK16:

Canım hep sölüom haftan gayet iyi bundan sonra kalacakları her gün kar oldu dşye bak ve sakın canını sıkmaaaa inş hepsi geçecek sağlıkla alacksın kucağına bebiklerini:KK16:

Canim hafta iyi de oğlum geçen hafta 650 gr.olculdu. daha çok küçük 1 kiloyu geçse içim rahatlayacak biraz daha. Insallah dediğin gibi olur inşallah:KK16:

sedefcim rabbim analı babalı büyütsün darısı tüm hamişlerin başına inşallah..hepimiz vakti zamanı geldiğinde hayırlısıyla bebişlerimizi kucağımıza alırız inşallah....

Ayy kızlar bu bel ve sırt ağrısı öldürecek beni bu gece mahvoldum belimden resmen Çok canım acıyor 2dk dolaşsam evin içinde Doğrulamıyorum resmen son günlerde çok zorlanıyorum hiç halim yok kalbim çarpıyor. Daralıyorum resmen
zeynep aynı durum bende de var akşam bende doğrulamadım ayaktayken oturamadı mafoldum yaaa

Kusura bakma geçmişi çok fazla okuyamıyorum

ben 32 . Haftalık doğum yaptım

Kuveze girdiler ama elhamdulillah hiç solunum sıkıntısı çekmedikler

kilosu düşük olan bebeğim : 21 gün kaldı

diğer bebeğim 15 gün kaldı

çok şükür hergüne onların yanına gidip görebiliyordum

şimdi yazınca anılarım tazelendi :KK43:çok şükür şimdi yanımdalar Rabbim şuan hastahanede olup şifa bekleyen herkese acil şifalar versin

cvp için teşekkür ederim canım bende geçen salı 31+4 doğum yaptım yavrularım küvözdeler kızım 1300 oğlum 1580 doğdu 28 de iğne olmama rağmen ciğer gelişimleri tamamlanmamış seninkiler kaç kg doğdular iğne olmuş muydun

sedefcim tebrik ederim allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.gözünüz aydın olsun.gögüsleriniz için tavsiyem var kızlar benim sütüm çok az olduğu için zorladık süt gelsin diye zorlayınca da yara oldu.tahinin üzerinde birkien yağı sürdük hemen iyileşmeye başladı tavsiye ediyorum.sevgiler.(bu arada bebeklerim hala kötü detaylı olarak daha sonra yazarım hepiniz kendinize iyi bakın)
Canım senden küçük de olsa bi haber almak cok iyi geliyo..inan bana bebeklerin hayata tutunacak Allah'ın izniyle sapasaglam çıkacaklar kuvozden..allah yardımcın olsun ins..
Merhaba canlar ...

aranızda yeniyim ... daha cuma günü öğrendik bebeklerimizin iki tane olduğunu... tüp bebekle hamile kaldım yalnız size bi sorum olacak.. tecrübenize dayanaraktan yardımcı olabilirseniz sevinirim.

geçtiğimiz cuma günü hafif akıntıyla birlikte kanamam oldu.. hemen apartopar doktora gittik.. henüz ilk muaynemizi olmamıştık.. gittik doktorum baktı keseleri gördü hiç bir sorun yok iki hafta sonra gel kalp atışını duyalım dedi...
o gün bir iki kere daha kan geldi sonra kesildi... bugün kullandığım progestan jelleri dışarıya kahverengi olarak geliyor çok yoğun değil ama gelen tortuların rengi koyu...

sizlerin başına böyle bişey geldimi.. iyi örnekleri toplamaya çalışıyorum.. doktor sorun yok desede sizde bilirsiiniz işin içine kan girince rahat olunmuyor ... beni anlıycağınıza eminim.. az çok fikirlerinize ihtiyacım var ...
Canım benim hic kanamam olmadıgı halde ara ara o jeller kahve rengi gelmişti doktorum kırmızıyı girmezsen korkma dedi cok sükür bisi olmadı..biraz rahat olmaya çalış ins jel bitince o da biter..
Kızlar alıntı yapamadım kusura bakmayın hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim bıraktım nidilatı Rabbim hakkımızda hayırlısıni nasip etsin. Dualarınıza ihtiyacımız var kizimin suyu az ve ilk defa bugün erkegimizin kalp atislari dengesizlesti sabaha göre daha iyi ama korkuyorum hepinizi seviyoruz. Rabbim yardım etsin hepimize:KK16:
Ay kuzum ya bak sen stres olma ins bisi olmayacak sen 36 lari bile göreceksin küçücük oglusun da kızın da büyüyecek o zamana kadar ins..dualarimdasin..sakın ve sabırlı olmaya çalış.bol bol oku dua et..Rabbim yardımcınız olsun..

Merhaba canlar ...

eger calışıyorsan rapor vermeli doktorun kanama tamamen kesilmeyene kadar yatmalısın bendede oldu 10-18 haftalar arası sadece wc ye gidiyordum rahim ağzını sıksık ölçtür iğne vermedimi doktorun proluton iğne bide progestan hap kullandım halada kullanıyorum

Merhaba canlar ...

Merhaba canim oncelikle rabbim bebeklerini sana bagislasin.bende tup bebek tedavisi gorerek ikizlerime hamile kaldim.ayni senin gibi cok yunurtam vardi.o ay transfer olmadi ve aralikta transfer edildi.sukurler olsun bu hafta 8 .haftam onlarla:KK66:) 5. Ve 7..haftamda kanamam oldu.daha mucizelerime sevinemeden moralim bozulmustu.ama sukur doktora gittim keseleri gordum.kalp atisida var dedi doktr ama ben kendim seslerini duyana kadar rahat edemeyecegim galiba;(( benin doktoruma gore ikizse ve tup bebekse kanama normal cok kirmizi ve yogun olmadigi surece. Az lekelenmem olsada hemen yatiyorum ve bol sivi aliyorum.oyle dedi doktorum..
Jelin kahve olarak geri gelmesi normal canim jel kullananlar hep ayni korkuyu yasiyir.benimkiler dondurulmus oldugundan fitil verdi doktorum jel oyle duruyor evde..kalbini ferah tut ve duani eksik etme sakin..uzulmek sadece kotuye goturur durumumuzu.i yuzden icini ferah tut.rabbimin ol dedigine ne karsi koyabilirki..birbirimize bol bol dua edelim..rabbim sagljkla kucagimiza almayi nasip etsin insallah

Son düzenleme:
Canım benim kuzum iyiydin sen noldu sana ya üf birer birer dökülüyoruz. Benim de tansiyonum çıkmaya başladı korkuyorum tabi. 13 lerde şimdi. 14 olmasın inşallah ama olursa gitcem doktora. Allah hepimize 36 ları göstersin inşallah kızlar. Allah yardımcımız olsun.

Canim tebrik ederim Rabbim anali babali saglikli huzurlu büyütmek nasib etsin evlatlarini.cok şükür kazasiz belasiz atlattin darisi hepimize vakti zamani gelen senin kadar rahat dogum yapsin.boylesi hayirliymis Rabbim seni sevdigi icin cumaya kadar kafanda kurup korkma diye acil aldirdi bebislerini kucagina.spinalde dikiste kotu oldum bayilttilar demissin sanirim kisa sureli bir bayilma icin az narkozla genel uyuttular.evet yapistirma dikis ama ondan onceki karninin diger katlarini dikiyorlar en ustte gelen kisim yapistiriliyor.sen yine iyisin baska biyerde okudum odem oldugu icin spinal yada epidural yapmamislar direk genel anestezi vermisler.gerci senin tansiyonu dengelemislerdir odem de geceye kadar hafiflemistir.göğüs ucu sayende arkadaslardan oneri alıyoruz ama bi yakinim bana dedigi eger gogsum aciycak korkusuyla yaklasirsan canin cok yanar ama bebislerin icin o korkuyu kafandan atip denersen hic bisey olmaz demisti.birde sicak suyla bir havluyu islatin o sicak havluyla gogsune masaj yap yukaridan asagi sut inemesinde faydaliymis.bende yakinlarimdan ogrendiklerimi paylasmak istedim.ins sende faydasini görürsün.
Sağolasın canım benim.benimde tamsiyonum ve ödemim yüksekti canım,ameliyattan çıkınca tir tir titredim havale geçirmek üzereymişim nerdeyse.
Canım benim dualarımdasın sen...gzl düşün bebeklerin yaşam sınırını geçti inşallah.sağlıkla kucağında olcaklar inş

Kızlar tansiyonum 14-10,14-8 değişiyo yüksek yani.5 gün kendim ölçüp not alcam eğer yüksek devaö ederse tansiyon ilacına başlıycam:KK43:(

canım duamızdasın,Allah kuzularını sağlıkla sana bağışlayacak inşaallah.benim de bir kuzum biraz geriye düştü,ama moralimi bozdukça kasılıyorum daha kötü oluyor,hep iyi düşünelim,bol bol dua edelim,iyi olsun inşaallah.google play'den cevşen indirecektin indirdin mi cnm?okursun yattığın yerden tlf.dan..bir karıştır çok güzel dualar,esmalar var google playde..

Kızlar tansiyonum 14-10,14-8 değişiyo yüksek yani.5 gün kendim ölçüp not alcam eğer yüksek devaö ederse tansiyon ilacına başlıycam:KK43:(

canım neden çıkıyormuş,sebep neymiş,alexandriacım sana da geçmiş olsun,neden yükseliyormuş ya..dün bende uyumak için yattığımda kaç kez nefes alamadım rahat,çıktı mı düştü mü anlamadım,ölçtük normal çıktı ama bana o an birşeyler oldu yani.sebebi bilsek..

canım duamızdasın,Allah kuzularını sağlıkla sana bağışlayacak inşaallah.benim de bir kuzum biraz geriye düştü,ama moralimi bozdukça kasılıyorum daha kötü oluyor,hep iyi düşünelim,bol bol dua edelim,iyi olsun inşaallah.google play'den cevşen indirecektin indirdin mi cnm?okursun yattığın yerden tlf.dan..bir karıştır çok güzel dualar,esmalar var google playde..

canım neden çıkıyormuş,sebep neymiş,alexandriacım sana da geçmiş olsun,neden yükseliyormuş ya..dün bende uyumak için yattığımda kaç kez nefes alamadım rahat,çıktı mı düştü mü anlamadım,ölçtük normal çıktı ama bana o an birşeyler oldu yani.sebebi bilsek..

Bilmiyorumki neden yükseliyo.ayaklarım bacaklarım hala çok şiş.inş önemli bi problem değildir kızlar böbrekler falan:KK43:

Canım senden küçük de olsa bi haber almak cok iyi geliyo..inan bana bebeklerin hayata tutunacak Allah'ın izniyle sapasaglam çıkacaklar kuvozden..allah yardımcın olsun ins..

Canım benim hic kanamam olmadıgı halde ara ara o jeller kahve rengi gelmişti doktorum kırmızıyı girmezsen korkma dedi cok sükür bisi olmadı..biraz rahat olmaya çalış ins jel bitince o da biter..

Ay kuzum ya bak sen stres olma ins bisi olmayacak sen 36 lari bile göreceksin küçücük oglusun da kızın da büyüyecek o zamana kadar ins..dualarimdasin..sakın ve sabırlı olmaya çalış.bol bol oku dua et..Rabbim yardımcınız olsun..

canım dualarımız seninle inşallah zamanında sağlıkla alacaksın yavrularını kucağına..moralini yüksek tut

Canım benim kuzum iyiydin sen noldu sana ya üf birer birer dökülüyoruz. Benim de tansiyonum çıkmaya başladı korkuyorum tabi. 13 lerde şimdi. 14 olmasın inşallah ama olursa gitcem doktora. Allah hepimize 36 ları göstersin inşallah kızlar. Allah yardımcımız olsun.

Sağolasın canım benim.benimde tamsiyonum ve ödemim yüksekti canım,ameliyattan çıkınca tir tir titredim havale geçirmek üzereymişim nerdeyse.

Canım benim dualarımdasın sen...gzl düşün bebeklerin yaşam sınırını geçti inşallah.sağlıkla kucağında olcaklar inş

Canlarimmmm iyi ki varsınız. Bugün dr.lar böyle söyleyince hepten panik oldum ama geçti geçecek bebişlerim için ayakta dik olmalıyım olmalıyız bugunleri de atlatacagiz Allahımin izniyle dualar sayesinde hersey çok güzel olacak Allahımin izniyle....
Sizi cok seviyoruz biz....

Kızlar bebeklerin kokusu hep burnumda rabbim hepinize yaşatsın bu duyguları.gece 1 saat uyumadım ama hiç uykusuz gibi değilim rBbim inş hep sabrını verir.

Alıntı yapmayın kaldırıcam:)
Canimm maşallah ay daha dün ne konuşuyorduk çok şükür bugün neyden bahsediyoruz. Darisi başimiza :KK16: kuzucuklarini göremedim ama inşallah görürüz daha...
Tansiyonun biran önce yoluna girer insallah ilaç kullanmadan. Seni ve mis kokulularini öpüyorum Allah'a emanet olun...
sedef, gözün aydın :KK9::KK9::KK9:
bebeklerine de maşallah çok tatlı görünüyorlar :nazar::nazar::nazar: inşallah bundan sonra da herşey hep yolunda gider, sağlıkla kalın :KK16::KK16:
Canim nerelerdesiiiin merak ettim seni herşey yolunda mi? Rapor aldin mi?
sedefcim tebrik ederim allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.gözünüz aydın olsun.gögüsleriniz için tavsiyem var kızlar benim sütüm çok az olduğu için zorladık süt gelsin diye zorlayınca da yara oldu.tahinin üzerinde birkien yağı sürdük hemen iyileşmeye başladı tavsiye ediyorum.sevgiler.(bu arada bebeklerim hala kötü detaylı olarak daha sonra yazarım hepiniz kendinize iyi bakın)
Senin kuzularin çok özel bak gör Allah'in izni ile inatla hayata tutunacaklar... Dualarimiz seninle...
Merhaba canlar ...

Canim hayirli olsun öncellikle inşallah rahat bir hamilelik geçirip saglikla kucagina alirsin... Arkadaşlar yazmislar zaten kahverengi akinti sorun değil deniliyor hatta aylarca kanama yaşayip hamileliğini tamamlayanlar var. Sen yine de dinlenme tabi... Bide kan sulandirici birşey kullaniyorsan kanama olduğunda doktoruna hatirlat Canim...

Kuzuum yaa canimsin . Allah korusun sen gönlünü ferah tut iyiki yatmisin hastaneye... Konuş annesi onlarla hem sen sakinlesirsin hem onlar sözünü dinleyecekler gör bak uslu uslu bekliycekler zamaninda gelecekler. Rabbim yardimcin olsun Allah'a emanet olun...

Canim rapor almana sevindim inşallah dinlenmek iyi gelecek sana ve oğluşlarina. Rahim boyun bile uzayabilir değişiyor çünkü... Hepimize vakti zamaninda doğum yapmayi nasip etsin Rabbim ...

X