2014 ikiz anneleri

Günaydın ben geldim ay geç kaldımmmmmmmmmmmm!!!!fotoları göremedim:KK43:

Hastaneye gittim 2 günlük istirahat verdi,gerisini de aile hekiminde tamamlamaya çalışacağım ,inşaallah..belim kopuyor resmen,sıra bekledim hastanede,oturamıyorum bile artık,uyuyamıyorum,her tarafım tutuk uyanıyorum,ah sedef ah geçecek demiştin kandırdın beni:))

hayırlısıyla zamanlı şekilde gözde ya,direkt darısı başımıza deme hemen doğurmayalım Allah korusun:KK43:
canım iznini aktarmak varken niye rapor almak istemiyorsun ki,sen bilirsin ama rapor daha mantıklı.

verir canım,Allah çook büyük,kokuları şimdiden burnunda tütüyorsa dayanırsın seve seve..maşallah maşallah:nazar:sevebilecek miyim,ne hissedicem diyordun bak maşallah ne güzel birşey diyorsun şimdi:nazar:

Olsun cnm,hemen tamamlanmaz kiloları belki ama ilerde elbet yakalarlar Allah'ın izniyle,aman bir sağlık sorunları olmasın da,Rabbim dermensız dert vermesin.
bu arada ne çabuk 40 gün olmuş maşallah:nazar::nazar:daha nice yıllarınız olsun inşaallah.

vay anasını sayın seyirciler,hatun birkaç gün önce gebeydi,doğumla demek ki nasıl bir boyut değiştiriyorsak,gebelikte diye geçmişten bahsediyor:) ay sedef çok tatlısın ya,hepimizin içini kıpır kıpır ediyorsun..ne zaman başlamıştın sen lansinoh'a? meme ucu için silikon başlıklar var canım 5-6 tlye bile var,takıyormuşsun,yaraların iyileşene kdr bebişler o silikon ucu çekerek senden emiyormuş,direkt temas olmadığı için de iyileşme hızlanıyormuş.bi de göğüs kalkanları var,onlardan da alabilirsin.tabi tecrübeli ark.lar daha iyi bilir de okuduğum kadarını söylüyorum,Allah yardımcın olsun cnm..biz ne zaman başlasak ki acaba? ben göbeğime sürdüğüm kremleri göğsüme de sürüyorum azcık,etkisi olmuyor mudur?

bu arada sedef yeğenlerimizi çok merak ediyorum geç kaldım ben ya,bana whatsapp'tan msj atsana,ben bir türlü bebeklerimin neye benzeyeceğini hayal edemiyorum kızlar,nasıl olacaklar acaba..sağlıklı doğsunlar da Rabbim hayırlsıyla..

Ewet sizden ustayım şuan:))canım o başlıkları kimse tavsiye etmedi burda hemşireler.sağarak vermeye calışcam.zaten mememi alamıyolar.işte ben düzenli kullanmadım hiç,sen simdiden başla canım inş faydasını görürsün.lansinoh krem var ondan al.resimleri atıyorum sana şimdi:)

Ayy kızlar bu bel ve sırt ağrısı öldürecek beni bu gece mahvoldum belimden resmen Çok canım acıyor 2dk dolaşsam evin içinde Doğrulamıyorum resmen son günlerde çok zorlanıyorum hiç halim yok kalbim çarpıyor. Daralıyorum resmen

Ewet sizden ustayım şuan:))canım o başlıkları kimse tavsiye etmedi burda hemşireler.sağarak vermeye calışcam.zaten mememi alamıyolar.işte ben düzenli kullanmadım hiç,sen simdiden başla canım inş faydasını görürsün.lansinoh krem var ondan al.resimleri atıyorum sana şimdi:)

canım gözün aydınnn analı babalı büyütün inşaallah...

Susam yağı.bugün aldırıyım o zaman canım çok canım acıyo çünkü

vay vay maşallah.Allah analı babalı büyütsün. Uzun, musmutlu, sağlıklı bir ömürleri olsun inşallah. Sen benim sıramı aldın:KK52: hani ben doğuracaktım arkadaşım :KK33: bu arada benim doğum 17 ocak olacak, 2 gün daha erteledik. tabi Allah bilir, biz planlayıp duruyoruz habire.her an herşey olabilr:18: hayırlısıyla gelsinlerde. herkese iyi haftalr, inşallah hep iyiliklerin olduğu bir hafta olur:nazar:

vay vay maşallah.Allah analı babalı büyütsün. Uzun, musmutlu, sağlıklı bir ömürleri olsun inşallah. Sen benim sıramı aldın:KK52: hani ben doğuracaktım arkadaşım :KK33: bu arada benim doğum 17 ocak olacak, 2 gün daha erteledik. tabi Allah bilir, biz planlayıp duruyoruz habire.her an herşey olabilr:18: hayırlısıyla gelsinlerde. herkese iyi haftalr, inşallah hep iyiliklerin olduğu bir hafta olur:nazar:
Iste bu islerin nasip oldugunu böylece bi kez daha anladık..hadi ins sıra sende artık sende ins koklarsin sağlıkla kuzularını..

Son düzenleme:
Ayy kızlar bu bel ve sırt ağrısı öldürecek beni bu gece mahvoldum belimden resmen Çok canım acıyor 2dk dolaşsam evin içinde Doğrulamıyorum resmen son günlerde çok zorlanıyorum hiç halim yok kalbim çarpıyor. Daralıyorum resmen
Canım benim bi ara cok sırtım agrıdı hatta nası gececek bu vakit diye düşündüm ama simdi eskisi gibi degil...gece tek bir yana yatmıyorum o zaman biraz agrı fazlalasiyor hatta bazen sırt üstüne yakın yatıyorum bacaklarımın altına yastık mutlaka koyarak..birde eğile kalka veya ayakta dikilerek is yapmıyorum hic..eğilmem gereken yerde comeliyorum..belki sana da faydası olur..

sedefcim tebrik ederim allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.gözünüz aydın olsun.gögüsleriniz için tavsiyem var kızlar benim sütüm çok az olduğu için zorladık süt gelsin diye zorlayınca da yara oldu.tahinin üzerinde birkien yağı sürdük hemen iyileşmeye başladı tavsiye ediyorum.sevgiler.(bu arada bebeklerim hala kötü detaylı olarak daha sonra yazarım hepiniz kendinize iyi bakın)

Merhaba canlar ...

aranızda yeniyim ... daha cuma günü öğrendik bebeklerimizin iki tane olduğunu... tüp bebekle hamile kaldım yalnız size bi sorum olacak.. tecrübenize dayanaraktan yardımcı olabilirseniz sevinirim.

geçtiğimiz cuma günü hafif akıntıyla birlikte kanamam oldu.. hemen apartopar doktora gittik.. henüz ilk muaynemizi olmamıştık.. gittik doktorum baktı keseleri gördü hiç bir sorun yok iki hafta sonra gel kalp atışını duyalım dedi...
o gün bir iki kere daha kan geldi sonra kesildi... bugün kullandığım progestan jelleri dışarıya kahverengi olarak geliyor çok yoğun değil ama gelen tortuların rengi koyu...

sizlerin başına böyle bişey geldimi.. iyi örnekleri toplamaya çalışıyorum.. doktor sorun yok desede sizde bilirsiiniz işin içine kan girince rahat olunmuyor ... beni anlıycağınıza eminim.. az çok fikirlerinize ihtiyacım var ...

Kızlar bebeklerin kokusu hep burnumda rabbim hepinize yaşatsın bu duyguları.gece 1 saat uyumadım ama hiç uykusuz gibi değilim rBbim inş hep sabrını verir.

sedef gözün aydın çok duygulandım rabbim bizlerede nasip etsin böyle dogum ama bende resimleri göremedim bir daha koysan bizde görsek allah sana boool süt versin aqkıllı uslu olsunlar tekrar gözün aydın..

Merhaba canlar ...

aranızda yeniyim ... daha cuma günü öğrendik bebeklerimizin iki tane olduğunu... tüp bebekle hamile kaldım yalnız size bi sorum olacak.. tecrübenize dayanaraktan yardımcı olabilirseniz sevinirim.

geçtiğimiz cuma günü hafif akıntıyla birlikte kanamam oldu.. hemen apartopar doktora gittik.. henüz ilk muaynemizi olmamıştık.. gittik doktorum baktı keseleri gördü hiç bir sorun yok iki hafta sonra gel kalp atışını duyalım dedi...
o gün bir iki kere daha kan geldi sonra kesildi... bugün kullandığım progestan jelleri dışarıya kahverengi olarak geliyor çok yoğun değil ama gelen tortuların rengi koyu...

sizlerin başına böyle bişey geldimi.. iyi örnekleri toplamaya çalışıyorum.. doktor sorun yok desede sizde bilirsiiniz işin içine kan girince rahat olunmuyor ... beni anlıycağınıza eminim.. az çok fikirlerinize ihtiyacım var ...

hayırlı ugurlu olsun canım :) bende asılama ıle ıkızlerıme hamıleyım . progestan kullanırken benımde kahverengı akıntım oldu , bunlar cok sorun degıl canım.. arkadaslarımdan ufak tefek kanamalarda duydum.. benım bildiğimdayanılmayacak kasık agrısı , yesıl akıntı vs. olursa dr gıtmek gerekıyor.. :nazar::nazar::nazar: ınsallah sorularının cevabını dıger kızlar daha net verebilir :) :KK49:

hayırlı ugurlu olsun canım :) bende asılama ıle ıkızlerıme hamıleyım . progestan kullanırken benımde kahverengı akıntım oldu , bunlar cok sorun degıl canım.. arkadaslarımdan ufak tefek kanamalarda duydum.. benım bildiğimdayanılmayacak kasık agrısı , yesıl akıntı vs. olursa dr gıtmek gerekıyor.. :nazar::nazar::nazar: ınsallah sorularının cevabını dıger kızlar daha net verebilir :) :KK49:

canım çok saol duydukça rahatlıyorum biraz ... inşallah bi sorun olmadan sağlıklı sıhhatli doğurur herkes

canım bebeklerin kaç haftalık doğmuştu kaç kg dılar küvöze girdilermi daha öncede sordum sanırım gözünden kaçtı

Kusura bakma geçmişi çok fazla okuyamıyorum

ben 32 . Haftalık doğum yaptım

Kuveze girdiler ama elhamdulillah hiç solunum sıkıntısı çekmedikler

kilosu düşük olan bebeğim : 21 gün kaldı

diğer bebeğim 15 gün kaldı

çok şükür hergüne onların yanına gidip görebiliyordum

şimdi yazınca anılarım tazelendi :KK43:çok şükür şimdi yanımdalar Rabbim şuan hastahanede olup şifa bekleyen herkese acil şifalar versin

sedefcim tebrik ederim allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.gözünüz aydın olsun.gögüsleriniz için tavsiyem var kızlar benim sütüm çok az olduğu için zorladık süt gelsin diye zorlayınca da yara oldu.tahinin üzerinde birkien yağı sürdük hemen iyileşmeye başladı tavsiye ediyorum.sevgiler.(bu arada bebeklerim hala kötü detaylı olarak daha sonra yazarım hepiniz kendinize iyi bakın)
Canım benim inan pişman oldum senin okuycağını düşünemedim.inşallah senin bebeklerşnde mis kokularıyla koynuna gelirler umudunu kaybetme.seni çok sewiyorum canım benim

Kızlar alıntı yapamadım kusura bakmayın hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim bıraktım nidilatı Rabbim hakkımızda hayırlısıni nasip etsin. Dualarınıza ihtiyacımız var kizimin suyu az ve ilk defa bugün erkegimizin kalp atislari dengesizlesti sabaha göre daha iyi ama korkuyorum hepinizi seviyoruz. Rabbim yardım etsin hepimize:KK16:

Aynı durumdayım özellikle sağ tarafım kopuyor gibi ama fakettim ki sağ tarafıma cok yatıyorum eşime masaj yaptırıyorum rahatlatıyor Allah sabır versin canım

Kızlar alıntı yapamadım kusura bakmayın hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim bıraktım nidilatı Rabbim hakkımızda hayırlısıni nasip etsin. Dualarınıza ihtiyacımız var kizimin suyu az ve ilk defa bugün erkegimizin kalp atislari dengesizlesti sabaha göre daha iyi ama korkuyorum hepinizi seviyoruz. Rabbim yardım etsin hepimize:KK16:

Canım dualarım seninle inşallah hayırlısıyla alacaksın bebeişlerini kucağına hiç telaş yapma

Sedefcim tebrik ederim seni hemen toparlandın maşallah kocaman:nazar:Bebişlerini göremedim ama eminim senin gibi tatlıdır onlarda sezeryandan korkuyodun bak Rabbim birkerede kurtardı darısı başıma benimde ödüm kopuyor :KK52:

Kızlar ben bugün cok halsizim ve çarpıntım var zor nefes alıyorum tansiyonumu ölçtüm normal ama biraz uzandım umarım geçer

Canim tebrik ederim Rabbim anali babali saglikli huzurlu büyütmek nasib etsin evlatlarini.cok şükür kazasiz belasiz atlattin darisi hepimize vakti zamani gelen senin kadar rahat dogum yapsin.boylesi hayirliymis Rabbim seni sevdigi icin cumaya kadar kafanda kurup korkma diye acil aldirdi bebislerini kucagina.spinalde dikiste kotu oldum bayilttilar demissin sanirim kisa sureli bir bayilma icin az narkozla genel uyuttular.evet yapistirma dikis ama ondan onceki karninin diger katlarini dikiyorlar en ustte gelen kisim yapistiriliyor.sen yine iyisin baska biyerde okudum odem oldugu icin spinal yada epidural yapmamislar direk genel anestezi vermisler.gerci senin tansiyonu dengelemislerdir odem de geceye kadar hafiflemistir.göğüs ucu sayende arkadaslardan oneri alıyoruz ama bi yakinim bana dedigi eger gogsum aciycak korkusuyla yaklasirsan canin cok yanar ama bebislerin icin o korkuyu kafandan atip denersen hic bisey olmaz demisti.birde sicak suyla bir havluyu islatin o sicak havluyla gogsune masaj yap yukaridan asagi sut inemesinde faydaliymis.bende yakinlarimdan ogrendiklerimi paylasmak istedim.ins sende faydasini görürsün.

X