2014 ikiz anneleri

çok hasta oldum ben 1 gün içinde oldu herşey dün ateşim yükseldi şimdi daha iiyim ya kızlar bebeklere bişey olmamıştır dimi ya dün hiç hareket etmediler bugün yine kıpırdanıyorlarda
Canim çok geçmiş olsun... Yok Allah korusun bebişlere birşey olmazda ateşe dikkat çok çıkarsa doktara git mutlaka...
Canim benim de biri solda birisi sağda bende hep sola yatiyorum, sola yatmak iyi diyorlar ama benim de aklima gelmiyor değil oradaki be iş rahatsiz oluyor mu diye senin haftalarinda daha hiç rahatsiz olmazlar ama... Kuzularimiz amniyon sıvısında Allah tarafindan en korunakli yerdeler inşallah hiçbirsey olmaz inşallah...
Canim gel istediğin zaman bizde bazen havadan sudan sohbet ediyoruz işte

Sagol canim tesekkur ederim. Benim daha yeni ama 6. Sene sonunda gelince (tedavi ile) hamd olsun insan tedurgin oluyor :) benim midem de bulanmiyor biseyde hissetmiyorum bilmem normal mi gecen hafta kanama Moralimi bozmustu. Ama 3-4 gundur yok hamd olsun. Insallah sonuna kadar hersey iyi olur. Memnun oldum tanistigimiza. Insallah saglikla kucagina alirsin bebislerinizi

canım sen anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı peki? :) onun gibi oldu bu soru :) ikisinin de sevgisi yeri farklı senin için degil mi? bu da öyle birşey.çocuk başka anne bambaşka.
yani anne degişmiyor yerinde kalıyor.ama hayatına iki minik giriyor.annemi kesinlikle daha iyi anlıyorum.çocuk büyütmek çok başka çok meşakkatli.benim de abimle aramda bir yaş bile yok.abimle ben de haziran dogumluyuz.benim çocuklarım da haziran dogumlu.biz de haliyle ikiz gibi büyümüşüz.ve benim annem de bizi ananemle büyütmüş.tarih tekerrür etti gibi birşey
biri birinin önüne geçmiyor.asıl kocayla çocukların sevgisi yer degiştiriyor desem

Ayy gerçektenmi:)kocamıda çok sewiyorum allaha şükür:)ama onun beni çocuklardan kıskanmasıda çok hoşuma gider ne yalan söleyim:))canım ya bebeklere bakmak yeni doğduklarındamı daha kolay yoksa 6,7 aylık olduklarındamı?

Çok sağol canım aminn... Cümlemiz inşallah... Canim pek çoğumuzun (benim de) tedaviyle bebişleri ister istemez endişeler de daha çok artiyor, 6 sene baya da beklemişiniz maşallah mukafaatin çifter olmuş... İnşallah rahat bir hamilelik geçirip kuzularini sağlikla kucaklarsin
Canim benim de bulantim çok değildi, iki gün varsa bir gün yok oluyordu bende endiseleniyordum kizlara sorunca rahatlamiştim biraz. Burda hiiç bulantisi olmayan arkadaşlarimizda oldu, ilerleyen aylara rağmen bulantisi devam eden de kişiye göre değişiyor yani. İnşallah senin de çok fazla olmaz zor çünkü

Kızlar bugün okuduğum bir bilgiyi paylaşmak istedim. Hollanda ve İsviçrede yapilan araştirmaya göre Hamilelikte bol bol elma yiyen annelerin bebişlerinin hiç yemeyenlere göre astım hastalığına yakalanma riskinin ciddi oranda düştüğü tespit edilmiş. Bebişlerimiz için bol bol elma yiyelim yani

Hiihhh bunu okurken hardal yememek gerektiğini öğrendim köfteyi patatesi hep hardal ve ketçapla yiyordum. Mümkün olduğunca yemem artik arada kaçamak olabilir tabi

Şimdi bile odak noktamız bebişler olmaya başladi, ister istemez kocişler ihmal oluyordur. Bende maşallah eşime çok düşkünümdür. Aramizdaki bağın uzaklaşmasini istemiyorum, diyorum ona da ayda bir de olsa bebişleri kvdeye birakip başbaşa romantik yemek yada evde film keyfi ve başka şeyylleer yapalim

Bende iki bebiş arasinda sevgi, düşkünlük farkı oluyor mu merak ediyorum. Hani evlat ayirt edilmez denilir ama...

Ah canım keşke dedigin gibi olsa :)) 4 yaşında oglum var odak noktamız o birbirimizi unutuyoruz valla hem o hem ben

Benim kv yakında yan apartmanda:)istediğim zaman bırakabilirim.bence cocuklar arasında fark olmuyodur.

benim eşim her gün mutlaka sen degiştin eskisi gibi degilsin der çocuklarla ugraşmaktan inan ki insanın yüregi kalmıyor.açıkçası yattıgın yeri bile bilmiyorsun.
canım yenidogan bakmak zor.6 7 aylık kesinlikle daha kolay.çünkü yeni dogduklarında senin de bebeklerin de uyku düzeni yeme düzeni vs. hiç bir düzen oturmamış oluyor. gecen gündüzüne karışıyor.daha dogar dogmaz gece gündüz ayrımını yapmaya başla.

Anladım canım.biz sonbahara eylül gibi taşıncaz.kv yanımda olmayabilir belki.annem o zaman bakıcı tutarsın dedi.ilk zamanlar alışırsam o zaman bakıcıya gerek kalmaz inş dedim.oda gözümü korkuttu asıl o zaman bakıcı lazım olur diye:)

canım emekliyorlar sürünüyorlar temizlik işi ek gıda işi vs. artıyor onu kastetmiştir ama büyüdükçe oyalanıyorlar zaten sen de işlerini yapabiliyorsun :)

Kizlar ablam bir siteden göndermiş odayla ilgili yaratici şeyler var. Hoş benim 1 seneyi bulur sanirim oda yapmam (taşınınca inşallah) çok hoşuma giden ve yapayim dediğim birseyi paylaşmak istedim.... Baş uclarina bebişlerin ilk giydiği tulumu çerceveleyip asmışlar çok sevimli geldi bana bide bizim tulumlar minik minik ilk çorapta eklenebilir bence süper olur...

Kizlarrrr vitamin kulllaniyormusunuzzz...ben elevet icerfim tedavi oncesi ve hamile kaldiktan sonrafa uc aya kadarr ..ama simdiiii icemiyorum midem bulaniyo ve kusuyorumm ictimin ertesi gunu.yani illa gereklimi sizcee doktora sorma unuttum ...ayrica folil asit ve b12 degerlerim cok iyiydii sizde hala folkasit kullaniyormusunuZZZ?????

Ewet canım çok şirin olur:)eşimde arabasının dikiz aynasına patiklerini asıcak:)

Benim 8.haftaya kadar hiçbirşeyim yoktu midem gayet normaldi hatta gittim doktora sordum endişe edip bana güldü ve bulantı olmaması allhın bir lütfu ben kendime nazar ettim ertesi gün başladı en kötü 7haftam öyle her sabah öğür öğür şeklinde geçti onun için her mide bulantının olmadığı gün allah şükür et ha ayrıca böyle şeyler inan herkeste farkli doğuma kusarak gittim diyenden var hüç olmadı diyende ama genel anlayış 14.haftada kesildiğ şeklinde biz ikiz olunca pek genele uymuyoruz sanırsam

Ben bir kere bile elevet decavit vs içmedim doktorum gerek yok dedi.folik asitide 8.hafta bıraktırdı tamam kapandı omurgası yeter diye .yemeğine içmene dikkat ettiğin sürece hiç sıkıntı olacağını düşünmüyorum.ilerleyen haftalarında kan değerlerin düşerse demir verir doktorun zaten.

Canım bende vitamin kullanmadım hiç.3 aydan sona folik asiti kesmiştik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…