2014 ikiz anneleri

Ben tereddutteydim hepiniz yapacaksanız bi bildiginiz vardır dimi
Tereddüt etme bence ben eskilere güveniyorum bi konuda..
Kundaklarimizi ben dikiyorum tek kat pamuklu pazen kumaşdan üzerine keçe süsü yaptım kenarlarını yapıcam bide..bitince gösteririm..
hastane cikiskarini da giydiririz kundak yapınca ısınma sıkıntıları kalmazmis annem oyle diyo:) kafasından yapıcam ben kafaları da üsumesin kuzularımın..uzun sure uyuturken yapmayı düşünüyorum ben kuzulara cok sıkıntı vermemek şartıyla..

Yok ilk gebeliğim 18 +6 bugun haftamdaaa..tok ben onu esaleles in haftasına dedim kendime demedimmm

Benim kasık ağrım hep var normal yat dinlen takma kafana

Karnın yoksa senin ben kesin filimmmmmm

Bebek hareketlerini ne zaman hissettiniz bende hiçbişiy yokkkkusg de hareketliler ama ben bişiy hissetmiommmm

Hamarat hatun seni kesin istiyorum resim merak ederim bennn evde dikis makinen falan var mı canım bende çok istiyorum dikis falan becerebilmeyi ya mutfakta iyiyim ama kıyafet vs. Hiç denemedim

Ben diger ikiz topiginde pramature almayin cok cabuk buyuyolar gibi bisey okumustum hic almadim.Marka konusunda takintili degilim organik denilen o kumaslarada zerre kadar inanmiyorum herseyde kazikliyolar cunku sadece polar battaniye felan almam ve silikon die dusundum c&a da da gecen hafta indirim vardi 2adet citcitli badiyi 5.90 aldim guzel seyler var

Bu arada bugun chiconun sut saklama kabini aldim kizlar indirimdeydi 23 tl ye 4 adet var icinde ve anne memesi gibi kapagi cok hosuma gitti onunlada verilebilir hemen..

Dogru soyluyorsun canim dualarum hep o yonde rabbim hayirlisini versin...

Şu anda ani giren bir böbrek sancısı çekiyorum bebeklerim yapıyor olabilir mi sağ tarafım sadece ay kopacak sanki
Niyeki acaba? Gerçi geçti biraz diyorsun Canim su iç bol bol bari...
Canım birkaç haftaya en geç hissedersin. Ben 16+da ilk gıdıklanma şeklinde hissettim ama asil son haftalarda daha fazla hissediyorum. Şimdi artik otururkende hissediyorum ama ilk zamanlar sırt üstü yatınca hissediyordum, öyle odaklan bakalim göbişine . ilk hissettiğimde hiç unutmam annem vardi yanimda çığlık attim heycandan resmen insallah en kisa zamanda hissedersin...
Cinsiyetleri neydi seninkilerin? Ne kadar doğru bilmiyorum erkekler daha kolay hissediliyormuş. Birde zayıf anneler daha erken hissediyor o kesin..

Polar almamali mi battaniyee:26: penye mi tercih edilmeli? zaten Allah nasip ederse baharda doğacaklar... En iyisi bir liste yapip sizlere danişayim. Ama gereksiz fazla birşey almak istemiyorum. Bazi şeyleri doğduktan sonra alayim diyorum ama onlara bile karar vereyim gidip almasi yada netten sipariş vermesi kalsin...

herkese iyi gecelr,nasılsınız herkes iyidir inş.biz bugün evimize geldık şükür sezeryanım tahmin ettigmden kolaydı fakattttttttt sonsası çok zorlandım,karnım inmedi hala şiş,dikişlerim agrıyor ve en zoru bir anda giren ve gitmek bilmeyen baş ağrıları.çocuklarıma hiç bakamadm annem ablam bakıyor mama veriyorlar hala südüm gelmedi.çocuklar uyanıp duruyor zaten ben baş ağrısından duramıyorum.spinal uyudum.herşeyin en güzeli normal olanıymış.keşke eski kadınlar gibi güçlü olsakda normal dogurabilsek...buarada bebeklerde kilo verdi süt yok ki...yanınlarınızın kıymetini bilin dogumdan sonra çok lazım oluyorlar.ailemden Allah razı olsun.kendinizi koruyun sezeryandan çıkar çıkmaz üşütmeden giyinin.kendinızi çok sıcak tutun.fırsat buldukca yine yazarım.

Cok sagol canim onumde 4ay var hergunu boyle dusunerek gecirirsem ne olur halim elimi karnima koydugumda ve ogluslar beni tepiklediginde mutlu oluyorum bence dunyanin en guzel duygusu
Evet canimcim guzelliklerone odaklayalim kendimizi yoksa düşün düşün nereye kadar dk sayariz Allah korusun ben mevlam a emanet ettim o bizi bizden iyi dusunur
Aldım basucuma sisemi aksamcilara döndüm canimcim korkudan inşallah geçer de rahatlarim ama ilk zamana göre çok iyiyim
Canım ben netten liste edindim kendime bizim için gereklileri alıp isaretliyorum bende sendenim gereklileri alıyorum sonrasına bakacağız artık zamanla

canım anneliğin hayırlı olsun.ne kadar sevindim anatamam.birbirinizden rabbim ayırmasın sizleri ve kocaman yürekli aile olmanız dileğiyle.bebekler iyidir inşalla.iliklerine kadar benim yerimede kokularını içine çek canım.sende sabırla inançla bunca yılın mükafatını aldın canım.

Hoşgeldin güzel anne Canim maalesef sezaryanda bazılarında oluyormuş baş ağrısı inşallah o da geçer hemen toparlarsin kendini... Sütün gelmese de emziriyorsun demi Canim benim görümceminde sezaryandan sonra hemen gelmedi ama doktor emzirmesini istedi 3-4 güne geldi tabi o arada mama da verdi... Canim doğumdan sonra emin ol bütün bebekler önce kilo veriyor, emseler de verirlerdi... Sonra inşallah öyle bir çabuk toparlanacaklar ki Allah'a emanet olun...
Fırsat buldukça gel canım çok mutlu oluyoruz...

Bugün 2 tane dergi aldım, bebeğim ve baby&You kociş erken yattı... ohhh bende dergilerimi aldım birde maden suyu açtım neler yazıyor bakayım maşallah keyfime evlenmeden önce decor dergilerine bayilirdim şimdide bebek dergilerine bayılıyorum faydalı şeyler olursa paylaşırım sizlerle de

Canım karnım çıktı benim ama karnımda damar yok henüz zaten sadece karnım ve göğüslerim büyüdü ön tampon ediniyorum kendime bol bol:)
Hamarat hatun seni kesin istiyorum resim merak ederim bennn evde dikis makinen falan var mı canım bende çok istiyorum dikis falan becerebilmeyi ya mutfakta iyiyim ama kıyafet vs. Hiç denemedim
Evet canım makinem var 2. Evlilik yıldönümü hediyem hatta makineye keceleri diktim ve kenarlarını temizledim sadece elle de yapılabilir cok mühim seyler degil yani..daha battaniye de dikicem kuzulara ama henüz tasarlamadım net:)
Ayy kuzum bebeklerin ne tatlidir simdi..sen emzir sütun gelir ins..birazcık zayıflamaları normal sanırım..ins en kısa zamanda toparlanırsin canim..

3

Kundak battaniye gibi kare dimi? Annem bana verdi ama sanırım onlar kundak ay ne cahilim yaa:)))
Ewet canım kare.ince bizimki.battaniye gibi kalın değil.kundağın üstüne battaniyede sararım:))

Senin yazmanı bekliyodum canım:)1 haftaya acıların hafifler inş canım.süt sağma makinası almamışmıydın sen?keşke alsaydın canım ya o sütünü cekerdi stok yapardın.fırsat buldukça yaz canım

Kızlar ben dün size en önemli şeyi sölemyi unuttum:)lökosit çıktı 8-10eritrosit 3-4...doğuma az kaldığı için kültür yaptırmak istemedim.doktorda çok ısrar etmedi yaptır diye,su çok iç dedi.

Kızlar herkese iyi pazarlar nasılsınız neler yapıyorsunuz bol bol kaynatmışsınız tabiki vaktiniz bol kıymetini bilin bebişleriniz gelince ararsınız bu vakitleri

Kızlar eskilerin bebekleri kundaklayip uyutmasi ve bi sure kundakta büyütmeleri aslında iste o vücut ısısını muhafaza içinmiş..o cok önemliymiş yeni dogan bebekte annem oyle diyo haberiniz olsun..
bende ince patiska gibi battaniyeler var ona sarıyorum ama çok sıkı değil Dr yanındada sardım Dr çok sıkı sarma arada hareket edebilsinki gazını rahat çıkarsın dedi bilginiz olsun

Şu anda ani giren bir böbrek sancısı çekiyorum bebeklerim yapıyor olabilir mi sağ tarafım sadece ay kopacak sanki

canım çok geçmiş olsun benimde hamilemin son 3haftasında sol böbreğim ağrıdı hatta hastahanede yattığım süre içinde böbreğime ultrosonda baktılar baskıdan dolayı böbrekler büyüyor bu normal demişti doktorum Allah sabır versin

Allah analı babalı büyütsün sağlıkla büyüt inşallah çok şükür eve çabuk çıkmışsanız inşallah diğer arkadaşlarımızda senin gibi olur
sonrası gerçekten biraz zor baş ağrısı için nacizane tavsiyem kafeini yüksek kahvelerden iç günde 4 tane falan içe bilirsin benim Dr minosetide içebilirsin demişti sabah öğle akşam biraz dayan en geç bir haftada Allah'ın izni ile geçiyor , dikişlere gelince ilk günler gibi olmasada biraz yorulunca benim bile sızlıyor bir ay oldu amaliyAt olalı :44:
Bebeklerin kilo vermesi normal zaten her bebek doğduğundaki kilo da kalmaz ama sonra toplarlar inşallah
benimkileri görsen zavallı Pazartesi kontrolümüz var inşallah 2 kilo olmuştur biri diyoruz diğerinde 1.800 falan olduysa şükredicez seninkiler maşallah kiloları iyi sağlıklı olsunlarda kilo alırlar anneleri merak etme
Ben 32. Haftalık doğum yaptım amaliyattan çıktım 1 saat sonra hemşire geldi süt sağdı ilk başta gelmedi ama her saat başı süt sağdık ve o günün akşamı sütüm geldi çok şükür hatta akşamı hemşire bebeklerini gör daha çok sütün gelir dedi bebeklerini kucağına al sütün olmasada emzir 5 dak falan o bağ sütün gelmesini tetikliyor çok şükür sen kucağına alabilirsin ben camın ardından gördüm ve sevdim onları anne sütü çok önemli bunu bebeklerim kuvezde kalınca anladım
hiç ümidini kesme emmeseler bile sağ sütünü biliyorum zor sen hastasın ama bebeklerin için dene dereotu ye ve incir Hoşafı iç canım inşallah bol bol sütün olur

canlar hepiniz sağolun yazmışsınız hmn...eşimi bıraktım evde başkalarıyla çıktım yola.adam 3 saatte indirdi adanaya uçtu resmen.gelince dinlendim,ağrım sızım çok olmadı.karnımı gören 5.5-6 aylık zannediyor.sizinkide o kdr büyümüşmüydü.gerçi önceden hafif bi göbek vardı ama şimdi deliğim bile düzleşme yolunda:)sizleri merak ediyorum kendim bu haftada böyleysem.rabbim yardımcımız olsun...

Güzel annelerimizden biri gelmiş:)hoşgeldin canım sana helal olsun valla 4 çocuk bide koca:)nazar değmesin sanabebeklerin iyiymiş varsın zayıf olsunlar.zayıf bebekler daha çabuk toparlanır diyolar eskiler:)bebeklerin uykuları nasıl canım birinin sesine diğeri uyanıyomu:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…