2014 ikiz anneleri

Yok canım senin o dediğin spinal değil epidural.epiduralde bele bi alet yerleştiriyolar,sen ağrı hissettikçe kendin ayarlıyosun.ama spinalde sadece belden iğne yapıp uyuşturuyolar..epiduralde uyuşman 10-15 dk sürüyo,ama spinalde iğne yapılır yapılmaz uyuşuyosun...öyle yazıyo internette:)benim eşim fena korkak abartmıyorum bayılır:)girmem diyo o yüzden ama girmesini çok isterdim

enfeksiyonum varmış doktorum antibiyotik verdi diyorum, bir geçmiş olsun diyen yok :26::26: aşk olsun ama şaka bi yana bayağa da kuvvetli antibiyotik verdi doktor kızlar yaa, mecbur içiyorum tabi. Rabbim evlatlarımı korur inşallah.

bu arada benim doktorum da epidural yapıyor genelde...

Ama o uyuşukluk döneminde ağrılarını da atlatiyormussun canım bende spinal istiyorum ama korkuyorum daha da erken olduğu için konuşmadık ama topic öyle çalkalandi ki bizlerde konuşsak iyi olacak sanırım hakkımızda hayirlisi
Ya benim esimde girmeyecek düşer bayılırım hangimizle ugrasacak dr. Diyor

Son düzenleme:

Canim geçmiş olsunn idrar yollarında mi enfeksiyon bol bol su İçmesi önermisti bana dr. Sende iç bol bol ki hem antibiyotigi hemde enfeksiyonu at vucudundan

Canim geçmiş olsunn idrar yollarında mi enfeksiyon bol bol su İçmesi önermisti bana dr. Sende iç bol bol ki hem antibiyotigi hemde enfeksiyonu at vucudundan

evet canım, iki gündür kendimi suya verdim zaten, yarım saatte bi tuvaletteyim inşallah işe yarar...alt tarafta çok ağrım oluyordu, doktor o ağrıları da enfeksiyona bağladı. umarım onlar da geçer

aa evet haklısın o epiduraldi biz de spinal oluruz inşallah zamanı geldiğinde.
Benim eşim de "ben çok korkarım,düşüp bayılırım bi de benimle uğraşırlar" diyordu ilk başta. sonra ikna ettim. bak ben de uyanık olucam, önümüzde perde olacak. bebekler çıkarken görmiycez, ama böyle bir mucizeye o anda şahit olmak, onların hayata gözlerini ilk acışını birlikte görmek.. hayatta kaç kere yaşanır ki ?? hayatımızın en zor anlarinda hep birlikteydik. neden bu mutlulugu birlikte yaşamıyoruz dedim. o an ikna oldu. umarım kararı değişmez. . kuzular zamanında sağlıkla gelir inşallah :)

Son düzenleme:

Hayırlı olsun canım en kısa sürede kucağına alman dileğiyle...

Benim doktorda direk spinal dedi canım başka secenek sunmadı:)ben uyuşmadan kesecekler diye korkuyorum

ben cok korkuyorum sezeryan ameliyattan rüyalarıma giriyor psikolojik olrak hissederim diye korkuyorum..

Kızlar ben bu arada cok feci grip oldum çorba,meyve,nanelimon felan hepsini yapıyorum inşallah en kısa sürede geçer...

Canım biraz özleyeceksin kuzularını ama olsun sag ve saglıklı olsunlar tek..hepsi gececek ins..brlki 3 hafta kalmaz onlar daha erken gelirler eve..
Gecmis olsun canım idrar yolu enfeksiyonu ilerlemesi daha kötü allah korusun onun ağrısiyla erkem dogum oluyormuş sen ilaçları kullan bisi olmaz ins..bol bol su iç ve sıcak tut kendini ayaklarini..

Gecmis olsun canım ya havalar bi anda soğudu dikkat etmek lazım..tavuk sulu çorba yap kendine..iyi gelir..dikkat et dinlen bol bol..
bu arada bende korkuyorum sezeryandan keske vakitli zamanlı olsalar da normal doğursam diyorum dua ediyorum ins allah mecbur etmez sezeryana..

evet canım, iki gündür kendimi suya verdim zaten, yarım saatte bi tuvaletteyim inşallah işe yarar...alt tarafta çok ağrım oluyordu, doktor o ağrıları da enfeksiyona bağladı. umarım onlar da geçer
Yapar canım benim kramplar giriyordu geçer Allahımin izniyle bizim için en iyi ilaç su napacaksin
Oy oy damardan girmişsin tatlım dediğin gibi inşallah zamanında sağlıkla gelirler de hersey istediğimiz gibi olur ben eşimin o an yanımda olup elimi tutmasini çok isterim açıkçası ama doğum sırasında ağrı sancı değilde yapılanları hissetmekten korkuyorum
Çok geçmiş olsun canım tam hastalık havası bol bol dinlen ve c vitamini al vücudunun direncini arttırır

eeeee bu yolda her şey mübah şekerim. biz o kadar sıkıntısını yaşıyoruz.. neymiş efendim beyfendiler korkarmış ,dayanamazmış, bayılırmış yaşadığımız herşeyi ne kadar anlatsak da bibebir yasayamazlar. bari o anda yanımızda olup elimizi tutma lütfunda bulunsunlar

çok teşekkür ederim canım elimden geleni yapmaya çalışıyorum. yarın doktorum istirahat da verecek 10 gün kadar, dinlenirim evde inşallah

evet doktor ilk kontrolden beri bana su iç, bol su iç diyip duruyordu. ben de içiyorum sanıyordum ama yetmiyormuş demek ki... arttırdım bakalım...

O kadar bile cesaretleri yok maalesef diyorum siz tasisaniz doğumu siz yapsanız nolurdu acaba acaip Korkaklar yaa gün aşırı gobusten iğne yapıyorum ona bile bakmıyor korkudan bakalım bende yavaş yavaş işlemeye başlayayım inşallah formül bizimkinde de ise yarar

Evet canım olayın ciddiyetini bende bi süreden sonra algiladim ama dikkat et riskli dönemdesin zaten Allah korusun enfeksiyon erken doğumu da tetikleyebiliyor bol bol dinlenmeye bak çok fazla ayakta kalip kasiklarini zorlama

ay bu aralar burdaki haberlerden korktum zaten... dinleneceğim. gerçi gördük ki testler ölçümler ne çıkarsa çıksın kısmetten ötesi yok. önce üzerimize düşeni yapıp sonra da tevekkül edeceğiz...

benim eşim de doğuma girecek Allah nasip ederse. doktorum alıyor ameliyata. önce anneyi alıyor hazırlıyor ve kesiyor o arada babayı alıyorlar, bebek çıkışını görüyor bebek. inşallah sağlıkla o günlere ulaşırız

geçen haftasonu dolap siparişini verdik biz de, 4-5 haftada gelecekmiş. birkaç haftada havalandırıp sonra içini yerleştirmeye başlarım nasipse

Kizlar yavrularimi kaybeettim bugun.nolur benim icin dua edin.hepinizi cok seviyorum.a.e.o

Ne diyeceğim bilemiyorum rabbim yar ve yardımcın olsun arkadaşım onlar melek oldular sana şefaatçi olacaklar çok üzüldüm neolur dua et Allahım gücünü kuvvetini kırmasın canım benim dualarım seninle ve hepimizle

Bi yandan olanlara üzülüyoruz bi yandanda hayat devam ediyor.. Bugun bende gecelik sabahlik takımı aldım %50 indirimdeymis bitane hoşuma gitti 100 ₺ ye..uygun geldi bana.. Markası garbo..sabahlihi tam baharlik yani hafif kalın geceliği ince..annem de iki tane lohusa gecelik almış bana artık iki tane de lohusa pijama alıcam fazla fazla yeter ins..pijama da buldum cok guzel ama cok pahalıydi almadım indirime girsin oyle alıcam..

Geçmiş olsun canım, idrar tahlili ile anladı değil mi enfeksiyonu, tuvaletini yaparken de yanma vs oluyor muydu?
Benim de altta bazen zonklama şeklinde ağrılarım oluyor idrar tahlilim kültürüm temizdi bitek sende de çikan üreplasma çikmisti selviks kültüründe acaba ondan mı oluyor diye düşündüm bir an:26:
Geçmiş olsun Canim, nane çok iyi değil deniyor hamilelikte çok içmemeye çalış, sanırım ıhlamur daha zararsız...

amin inşallah ...Ben ablamın sezeryan ameliyatına girmiştim :) ama ona sorsan yine hamile kalsam yine spinal anestezi olurdum diyor hiç hissetmeyip çok rahat geçtiğini söyledi.İlk ameliyatı genel anesteziydi ve solunum durmuştu .Hayırlısı olsun hakkımızda...

teşekkürler canım d.ediyorum inşallah e kısa sürede geçer...

Söylediğin cok iyi oldu canım bilmiyordum d.edicem sağolasın....

İyi günlerde kullan bende aldım hazır ettim şimdiden yavaş yavaş herşeyi hazırlamaya calısıyorum ki biliyorum ileride dısarı cıkamam bir tane aldım gecelik ben onuda hastanede giyerim diye 2 adette pijamam var.Allah kullanmak nasip etsin...

rabbim sabrını bol wersin canım..yaşadığın acının tarifi yoktur eminim..meleklerin sana şefaatçi olacaklar inş..ne desem bilmiorum günlerdir aklımdaydın bugün okuyunca çok kötü oldum allah rahmet eylesin sana da bol sabır wersin cnım benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…