2014 ikiz anneleri

Kızlar bu gün hastahaneden çıktım ama çok zor oldu bebeklerimi orda bıraktım Dr ile görüştüm en az üç hafta küvezde kalacaklar mış ciğer gelişimleri iyi dedi ama daha anne sütünü damla ile veriyorlarmış ama kusuyorlarmış daha emme refleksleri yokmuş ama her gün görebilirmişim zaten hergüne süt götürmem gerekiyormuş inşallah dua edin bebeklerimin kilosuda biri 1.350 biride 1.750 ama kilonun önemi yok küvezde kalmalarında onun için ne olur dinlenin ve inşallah zamanında doğurursunuz ....

Canım bin şükür. yat kalk şükret. olsun, küvözde olsunlar ama sağ salim olsunlar. kiloları da iyi maşallah. hiç üzülme. dua edelim ama hiç canını sıkma. hiç kötü değil bu söylediklerin. bak hem ciğer gelişimleri de iyiymiş. çok çok şükür. boşver, git gel hergün ama yeter ki onlar orada olsunlar...benim dinlenecek durumum yok canım ya...çalışıyorum. bırakaca işi gücü o olacak var ya...offf...

flufem için okulda arkadaşlarımla da görüştüm 27.haftasında bir arkadaşım doğum yaptı dedim hiç korkmasın yaşatırlar dedi hatta antakyalı bir arkadaşın da durumu öyleymiş devlet hastanesinde bebeğe bakılmış ve yaşamış böyle duyunca umutluydum tabi en iyisini flufem biliyordur biz ne oldu bilmiyoruz

işte ben de ona şaşkınım. neden yani 27. haftada bebek yaşar demişti benim doktorum. 27 yi görelim, korkma demişti hatta...ben daha neler duymuştum mesela, yaşar çok uzun süre küvözde kalır ama yaşar diye duymuştum hep...

Rabbim ne isterse onu yaşıyoruz canım..hazırlıklarını tamamlamaya korkma içimizi hep ferah tutmamız lazım bebişlerde stresi hissediyo eminim.hem bi kaç hafta sona zor yürüyeceksin.yürüdükçe sancın olcak benim öyle...biz yapıcağımızı yapalım gerisi allahın takdiri

Aynen, Allah'ın takdiri, biz ne yapsak ne desek küçücük irademizle boş. önemli olan sabretmek, dua etmek, Allah'a sığınmak ve ne olursa olsun isyan etmemek galiba... Yine de tamamlayayım o halde canım hazırlıkları. Allah büyük, ne olacaksa olacak zaten öyle değil mi...benim şimdiden sancılarım var canım. işe nasıl gelcem ben bi kaç hafta sonra, onu düşünüyorum.

Allahım sabır versın sana.başın sağ olsun canım.ne denebılırkı böyle bır durumda ,off buz gıbı oldum çok kotuyum çoook

Aynen, Allah'ın takdiri, biz ne yapsak ne desek küçücük irademizle boş. önemli olan sabretmek, dua etmek, Allah'a sığınmak ve ne olursa olsun isyan etmemek galiba... Yine de tamamlayayım o halde canım hazırlıkları. Allah büyük, ne olacaksa olacak zaten öyle değil mi...benim şimdiden sancılarım var canım. işe nasıl gelcem ben bi kaç hafta sonra, onu düşünüyorum.

Bu haftadan sona dahada zorlaşcak canım hamileliğin.geceleri yattığım yerlerim uyuşuyo ağrıyo yatamıyorum bile.bebeklerin için herşeye razıyız

Kızlar bu gün hastahaneden çıktım ama çok zor oldu bebeklerimi orda bıraktım Dr ile görüştüm en az üç hafta küvezde kalacaklar mış ciğer gelişimleri iyi dedi ama daha anne sütünü damla ile veriyorlarmış ama kusuyorlarmış daha emme refleksleri yokmuş ama her gün görebilirmişim zaten hergüne süt götürmem gerekiyormuş inşallah dua edin bebeklerimin kilosuda biri 1.350 biride 1.750 ama kilonun önemi yok küvezde kalmalarında onun için ne olur dinlenin ve inşallah zamanında doğurursunuz ....

kengo canım hayırlı olsun bebeklerin rabbim sağlıkla tez zamanda kavuştursun inşallah dua ediyoruz 32.hafta iyi bir hafta canım ben daha kısa süre kalır diye biliyordum 3 hafta çok söylemişler belki daha önce çıkarlar

Son düzenleme:
Bu haftadan sona dahada zorlaşcak canım hamileliğin.geceleri yattığım yerlerim uyuşuyo ağrıyo yatamıyorum bile.bebeklerin için herşeye razıyız

Canım zaten gün gün farkediyo ya inanamıyorum değişikliklere. herşeye hoplayıp kalkan ben, zar zor hareket ediyorum. ne güzel basket topu gibi karnım vardı, şimdi artık kocaman olunca, kalkması, yürümesi, herşeyi bi dert. derste bile hiç oturmazdım ben, oturarak ders anlatıyorum işte... napayım... ama dediğin gibi onların şu kıpırtıları, tekmeleri içn 2 katı olsa da razıyım. Rabbim kuzuları bize bağışlasın...

Kizlar yavrularimi kaybeettim bugun.nolur benim icin dua edin.hepinizi cok seviyorum.a.e.o

ne desem ne yazsam bilmiyorum.. şoktayım ve tir tir titriyorum, nutkum tutuldu, boğazım düğümlendi ağlayamıyorum canım. Haftalarımız aynıydı nerdeyse, "bakalım kim önce doğuracak" diye şaklaşmıştık daha geçenlerde :KK43: ne oldu, neden bu kadar ecele etti kuzuların? Rabbim sabrını selametle versin inşallah. Yüreğindeki acının tarifi tesellisi yok biliyorum ama ne olur bırakma kendini, güçlü olmaya çalış. Rabbim emanetlerini çok çabuk aldı, kendisi için yaratmış demek ki :KK43: Seni çok seviyoruz canım, dualarımız kalbimiz seninle.. Allah'a emanet ol..

arkadaşım gözün aydın, Rabbim kuzularını sağlıkla evine kucağına getirmeyi nasip etsin inşallah..

Sabahtan beri yazılanları okuyorum,okuyorum,okuyorum...ama ne yazacağımı bilemiyorum :KK14::KK14: herkes gibi ben de Allak bullak oldum... 26 haftalık yaşatılan bebekleri okuyup izliyorduk, flufemin yavruları da yaşayacak diyordum. nasıl bir yıkımdır kim bilir... Rabbim başka kimseye vermesin. flufeme de dayanma gücü versin. acısını bir ömür taşıyacak belki ama Rabbim inşallah toparlanınca ona yine evlat nasip eder. bir de uğraşarak hamile kalınca kayıplar daha da üzüyor beni...Rabbimin imtihanı neden bazıları için daha zor oluyor...inşallah mükafatlandırmak içindir...

benim de iki gündür alttan ağrılarım vardı. doktora gittim bugün. rahimağzı kapalı dedi doktor ama idrar yolları enfeksiyonundan olabilir dedi. antibiyotik verdi...onu kullanacağım. yarın da hastaneye gidip 10 gün istirahat alacağım bir aksilik olmazsa. dinlenmek iyi gelir diye umuyorum...

:nazar::nazar: maşallah canım haftaları iyi. inşallah iyice toparlanıp kucağına da gelecekler. bazı arkadaşlar yazmış sağlıklı olsunlar da kuvezde olsunlar, sonunda eve gelecekler...

biz dün hastaneden çıktık sancılar dyrduruldu çok şükür.cuma günü kontrolumuz var eşim bugün gitti agri çok fazla oluyor.

Orkide Flufem ve kengo Allah yardımcımız olsun bebislere sağlık versin.inşallah en kisa sürede sağlıkla bebiskerle evlerimize döneriz.bebekleriniz kaç gr dogdular dualarim sizlele.
Şükür güzel bir haber aldık yaaa Allahım sağlıkla dünyaya gelmeleri ni nasip eder inşallah aysecimm
Kiloları güzel canım maasallah inşallah eve götürdüğü günleri de goreceksiniz:KK16:

Canimmmm bunu hiç beklemiyordum:KK14::KK14: ne diyeceğim bilmiyorum allak bullak oldum Rabbim bu sınavını da hakkıyla verebilmeniz nasip etsin çok ağır bir sınav bu Allahım yar ve yardımcın olsunn Allahima emanetsiniz ..

Kızlar nerdesiniz gelin sohbet edelim biraz.doktoruyla doğum şeklini konuşan yokmu yahu benden başka.başka kimler spinal sezeryan olcak

Kızlar nerdesiniz gelin sohbet edelim biraz.doktoruyla doğum şeklini konuşan yokmu yahu benden başka.ba. şka kimler spinal sezeryan olcak
benim kontrol haftaya canım. o zaman konuşacam doktorumla. geçen hafta gebelik okuluna başladım. orda doğumu anlatan dr kesinlikle spinal öneriyorum dedi. hem anne için hem dr için en rahat yöntemmiş.tek dezavantajı uyuşukluk geç geçtiği için biraz geç yürüyormus hasta.nasip olursa ben de spinal düşünüyorum. sağlıkla o günleri görelim inşallah.

Son düzenleme:
benim kontrol haftaya canım. o zaman konuşacam doktorumla. geçen hafta gebelik okuluna başladım. orda doğumu anlatan dr kesinlikle spinal öneriyorum dedi. hem anne için hem dr için en rahat yöntemmiş.tek dezavantajı uyuşukluk geç geçtiği için biraz geç yürüyormus hasta.nasip olursa ben de spinal düşünüyorum. sağlıkla o günleri görelim inşallah.

Benim doktorda direk spinal dedi canım başka secenek sunmadı:)ben uyuşmadan kesecekler diye korkuyorum:KK43:

Benim doktorda direk spinal dedi canım başka secenek sunmadı:)ben uyuşmadan kesecekler diye korkuyorum:KK43:

Bildiğim kadarıyla eline bi cihaz veriyorlarmış, ağrı hissettikce basıyormuşsun, ilaç gönderiyorlarmış vücuda belden. korkma yani canım. hemen kesmezler :) eşin yanında olacak mı ameliyatta? Ben ikna ettim ama bakalım drcum ne diyecek? :)

topiğe yeni girebildim,henüz okumadım ne oldu bitti diye ama bana gelen msj ve son sayfada gördüğüm flufemden yapılan alıntı mahvetti beni..:KK43:

Flufem,sana ne desem,ne yazsam az biliyorum.. Hiç kimse tatmasın diye insanların birbirine dua ettiği o tarifsiz acıyı yaşanışsın,Allah yar ve yardımcın olsun,başın sağolsun..Hiçbirimiz şu an seni tam olarak anlayamayız,ama artık öz kardeşime ettiğim dua gibi duamda olacaksın inşaallah canım,ve herkes..Onlar zaten melekti,tertemizdi,şimdi o tertemiz halleriyle size cennet için şefaatçi olacaklar inşaallah.acın bir de değil,2 güzel melek,Rabbim bu sınavı da hakkıyla atlatabilmenizi nasip etsin,en hayırlı zamanda sağlıklı,hayırlı evlatlar nasip etsin inşaallah.Ne olur birşeye ihtiyacın olursa yaz bize,bana..Allah acınızı dindirecek hayırlı kapılar açsın size inşaallah..

X