2014 haziran annelerinin kıymetlilerine aldıkları ciciler

amin canım benim bizdede öledir ama ben annemgili o kadar yıpratmak istemiyorum ama durmaz biliyorum negüzel heyecanlar bunlar rabbim bebebişlerimizi kucagımıza alcagımız günleri göstersin inşallah

Amin canım inşallah.. Benimde tersine annem bukadar teferruatı cok istiyor değil de ben pek bi hevesliyim napim yaa

çılgın arkadaşım en cesurumuz sensin vala 3 ünüde bayıldım bayramlık gbiler maşallah rabbim bebeğine güle güle giydirmeyi nasip etsin 25 lira cok uygun o kıyafetlere

teşekkür ederim canımm inşaallah markafoniden almıştım takip ediyorum tekrar gelirse hepinize haber vericem :)) ah ah 8 tane zıbın 10 liraydı.kız erkek rengi farketmezki nasılsa içine giydiricez :) bidaha gelsin kaçırmıcam inşaallah :)

teşekkür ederim canımm ben concord neo bebek arabasını seçtim fakat çok pahalı. fotografı bu canım.çok kullanışlı gerçekten konforlu bebek için.katlandıgındada bagaja sıgması çok kolay.bir de chicco I move var o bundan daha uygun fakat çok agırmış ve bagajda çok yer kaplıyormuş.Eki Görüntüle 861618 o da bu :) şimdilik ikisi arasında kararsızım.concord neo 1450 tl chicco ı move internette900 liraya bulunabiliyor.üretimden kalkmış dedi bana jokerde çalışan bir eleman.bir de bebek arabasını muhakkak yerinde görmek lazım.oncord neoyu bize çocuk bütün özellikleriyle gösterdi en az yarım saat hemde :) daha zamanımız var ama ben araştırmalara şimdiden başladım.çok konuştum ya

Tesékkurler canim:) cnm ben ingilterdeyim resimdeki herseyi buradan aldim yani..bu sordugunuda ingilteredeki bir alisveris sitesinden cok guzel bir indimrimle aldim.tl fiyatiyla 90 tl orjinal fiyatiydi ben indirimle 36 tlye aldim

Hazır ingilteredesin madem bebişine next den ciciler alabilirsin çok tatlı kıyafetler var orda Türkiyedeki mağazalarını kapattılar bende cinsiyeti belli olsun kuzenimden istiycem de bakalım...:)

Benim istediğim arabada bu,beni düşündüren tek şey tekerleklerin yere çok yakın olması malum İstanbul kaldırımlar çok v,s. değerlendiricez artık concorde benimde aklımda
bu da nuna pepp katlanınca çok az yer kaplıyor,ana kucağı monte oluyor sanırım ben bunu alıcam :)

ebebek de tanıtım videosu vardı benim çok hoşuma gitti hatta sarı rengi baya güzelmiş nuna pepp in Dediğin gibi sırf anakucağı ile de kullanılabiliyor fiyatı da fena değil... aklımda bulunsun...:)

ebebek de tanıtım videosu vardı benim çok hoşuma gitti hatta sarı rengi baya güzelmiş nuna pepp in Dediğin gibi sırf anakucağı ile de kullanılabiliyor fiyatı da fena değil... aklımda bulunsun...:)

ben yakından gördüm mürdüm rengi hoşuma gitti,maxi cosi ana kucağıyla da kullanılabiliyomuş ama kendi ana kucağıda gayet güzel bence ah ah şu 5 ay geçsede bende alsam arabamızı

ben yakından gördüm mürdüm rengi hoşuma gitti,maxi cosi ana kucağıyla da kullanılabiliyomuş ama kendi ana kucağıda gayet güzel bence ah ah şu 5 ay geçsede bende alsam arabamızı

Sarı renk hem erkek hem kıza gider diye düşündüm ben bide internetten gözüktüğü kadarıyla fena değil ama renkler başka çıkabiliyor o yüzden en iyisi yakından görmek... Dediğin gibi bir an önce günler geçse...

Hazır ingilteredesin madem bebişine next den ciciler alabilirsin çok tatlı kıyafetler var orda Türkiyedeki mağazalarını kapattılar bende cinsiyeti belli olsun kuzenimden istiycem de bakalım...:)

Olabilir canim bakarim orayada.ama bence turkiye kiyafet konusunda buradan daha iyi urunler daha guzel daha hesapli bence

Kızlar merhaba. 2013 haziran annesiyim ben de.3 haziranda doğum yaptım. Tecrübeli anne sayılırım az buçuk :) Bazı fikirler vermek istiyorum cicileriniz hakkında..
Yenidoğan kıyafetleri maximum 10 gün giyiliyor sonra kaldırılıyor o yüzden cok sayıda almamanızı öneririm. Bunu yerine 0-3 ay şeklinde alırsanız daha uzun süre kullanırsınız.
Oğluma alışveriş yapılırken ''Aman bebeğin yediği helal giydiği haram'' tarzında söylemlerde bulunulmuştu fakat dinlemedik ve bol bol body ve kısa kollu tulum aldık.(Haziranda doğum yaptığım için 25 günlükken falan hastane çıkışlarından kısa kollu tulumlara terfi ettik:) İyi ki de almışız çünkü çok kusan bir bebekti.Kıyafetlerimiz bol olmasına rağmen gün aşırı makina açıyorduk. İyi ki insanları dinleyip 3-5 tulumla geçiştirmemişiz. Ki kusmaları 5. ayda bitti.
Bunun dışında 9 aya kadar tüm kıyafetleri alındı hamileliğim süresince yavaş yavaş. İyi ki alınmış çünkü çok çabuk büyüyorlar şu anda 5,5 aylığız ve 6-9 ay kıyafetlerine geçtik bile. Eğer elimin altında hazır olmasaydı bu zaman darlığı içinde bir de ah ne alsam diye koşturuyor olacaktım.
Ve en önemli şeylerden biri de battaniye... penyesi,pazeni,peluşu her türünü bulundurmanızı tavsiye ederim. penye battaniyeleri çarşaf niyetine bile kullanacaksınız emin olun.

Annemin hazırlamış olduğu alışveriş listesini buldum açtığım bir konudan.Belki işinize yarar :

BEBEK ÇEYİZİ

0-3 AY:

3 adet pazen battaniye
4 adet penye battaniye
1 adet üstü kadife, altı penye battaniye
2 adet peluş tüysüz battaniye
1 adet fermuarlı kadife battaniye
1 adet tek kat triko battaniye
3 adet altı havlu, üstü penye mama önlüğü
2 adet banyo havlusu
36 adet penye-pazen-havlu ağız bezi

3 adet 0-3 ay tulum
6 adet 0-3 ay hastane çıkışı (önlük, eldiven, bere, iç zıbın, dış zıbın, patikli pantolon)
1 adet yeni doğan alt-üst takım
1 adet 0-3 ay pijama takımı
7 adet yeni doğan body
12 adet kısa-sıfır kol 0-3 ay body
6 çift çorap
2 adet yeni doğan patikli alt
2 adet 0-3 ay şort tulum
2 adet 0-3 ay patikli alt

3-6 AY:

15 adet kısa kollu body
4 adet kısa kollu sweat
4 adet beyaz patikli pantolon
4 adet tulum
10 adet alt-üst takım
3 adet penye yelek
3 adet penye hırka
2 adet salopet takım(patikli, patiksiz)

6-9 AY

12 adet kısa ve uzun kollu body
4 adet patikli pantolon
2 adet çift taraflı penye hırka
1 adet kapşonlu ayaksız penye tulum
1 adet patikli polo yakalı penye tulum
2 adet çift taraflı penye yelek
1 adet kadife çift taraflı yelek
4 adet penye alt üst takım
1 adet kapşonlu triko hırka
1 adet kadife gri 2'li salopet takım
1 adet kadife mavi alt-üst takım
1 adet kapşonlu yelekli 3'lü takım
1 adet peluş mavi tulum
1 adet chicco penye uyku tulumu
1 adet chicco eşofman takım
1 adet chicco patikli pantolon ve gömlek yaka üst
1 adet organik kadife hırka
2 adet penye ayaklı tulum
1 adet çoraplı pantolon
1 adet muşamba mama önlüğü

9-12 AY

2 adet kısa kollu body
1 adet kalın penye kapşonlu hırka

DİĞER:

Phlips Awent elektrikli pompa
1 adet 125 mg PES avent biberon
1 adet slikon avent emzik
1 adet slikon chicco kaşık
1 adet chicco yuvarlak uçlu tırnak makası
1 adet chicco kauçuk emzik
Saç fırçası, tarak seti
Graco Elektra park yatak
Mclaren XT baston puset
Büyüyen beşik
Gardrop
Anne bakım çantası

Alınacaklar:

1- Bebek bakım ürünleri (şampuan, sabun, bebe yağı, pişik kremi, can bebe bakım seti)
2- Bebek banyo ürünleri (küvet, file, kova, maşrapa)
3- Emzik kabı
4- Oto koltuğu
5- 6-9 ay beyaz patikli pantolon
6- 3-6 ay penye yelek, triko hırka
7- 0-3 ay penye yelek
8- Kısa çorap, külotlu çorap, triko-peluş patik, 3-6 ay, 6-9 ay için bebek ayakkabısı
9- 3-6 ay penye hırka
10-3-6 ay 3'lü kolsuz body set
11- Nevresim takımları
12- Uyku seti
13- Oto koltuğu
14- Tiny love ana kucağı
15- Park yatak için şilte
16- Büyüyen beşik için yatak
17- Çok amaçlı müslin bezler
18- Emzirme yastığı
19- Loğusa gecelik ve pijamaları
20- Sabahlık
21- Bebek bezi
22- Kullan at alt açma
23- Kapitone alt açma seti
24- Kulaktan ya da alından ateş ölçer

Liste ihtiyaçlara göre genişledikçe genişledi tabi :) İmkanlarınız dahilinde almaya çalışırsanız kafanız çok rahat olur doğumdan sonra.. Hepiniz sağlıkla alın bebişlerinizi kucaklarınıza :)

Merhaba hanımlar bende kısmetse haziran annesi olacağım ne güzel bebişlerinize ciciler almaya başlamışsınız. Biz daha cinsiyeti belli olmadan bir şey almamaya karar verdik eşimle. ama nereye gitsek sürekli kendimizi bebek eşyalarının olduğu yerde buluyoruz. Bu arada hamile kıyafeti almaya başladınız mı? Benim 9. haftam ama kıyafetlerim yavaş yavaş dar gelmeye başladı.

battanıyeler cok olmuş....

canım cok tsk ederim yardımların için ii liste olmus hersyi dusunmusun bol bol yapmıısnız güle kullansın bebeşin inşallah

Avent biberonumuz geldi bugün ben şeffaf rengini sipariş geçmiştim ama mavi yollamışlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…