2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

canım güzel haberlerle dön inşallah.. kramplarını doktora söylesene magnezyum vermişmiydi doktorun onları kullanınca kesiliyo ya da doğal yöntem muz. ben ilacın tadını sevmedim 1 hafta kadar içtim sonra muz yemeye başladım onun da fazlası kabız yapıyo ama günde 2 'yi geçmemeye ve bol lifli gıda tüketmeye dikkat ediyorum.

kızlar bu sabah bebeğim hiç harelet etmedi nedenki acaba gece çok güzel b tekme atmıştı halbu ki çok tedirgin oluyorum

canım bebişlerimizin hareketleri henüz düzenli değil. ara ara hissediyoruz. 24. haftalardan itibaren düzenli hale geliyomuş. hemen korkup telaşlanma. ben de arada 1 gün hissetmiyorum. sonra bi hissediyorum. ve belirli saatlerde değil benim kız kafasına göre bi sabah bazen akşam. ama pasta yedik mi fırfır sen de telaş yapma annesi o içerde mışıl mışıl uyuyodur

günaydııııınn tatlı minnoşların güzel anneleri.. 2 gündür felaket bir enerjinin içerisindeyim. aşırı yoğun bi çalışma tempom var.. ona rağmen sanki hamiş değilmişim gibi hoplayıp zıplayasım var hayırlısı diyorum..

bugün minişimle detaylı için randevu aldık. görüş günümüz 17 şubat. umarım sonuçlarımız iyi çıkar sonra da 3 martta doktorumuza gidip şeker testi yaptıracağız hem de detaylımızın sonuçlarını göstereceğiz.. İnşallah bu kadar tatlı yemeye şekerimiz çıkmaz

hala kız olup olmadığına tam emin değiliz ama kızım diye sevmeye başladık. detaylıda belli olacağını umuyorum inşallah ondan sonra buraya ankette işaretlememi yapacağım

hepinizi öpüyorum sıpamla

çok enteresan..
aaaay nasıl heyecan vardır hala, cinsiyet konusunda..

:))

bak ben bunu bilmiyordum...iyi oldu..sağol canım..

rica ederim canım uyarayım dedim tüm anne adaylarını bebeğin ciğeri balı kaldırmıyormuş allahım korusun zaten balın üzerinde dahi yazar 1 yaşından küçük bebeklere yedirmeyin diye nettende bakabilirsiniz

çok enteresan..
aaaay nasıl heyecan vardır hala, cinsiyet konusunda..

olmaz mı canım hem de nasıl.. ama biliyoruz yani inatçı ana babadan ne olacak inatçı bir minnoş. doktor 2 defa kız dedi diye kızdır diyoruz etrafa da kız diye duyurduk ama kesin değil diye de belirttik. detaylıyı bekliyoruz sabırsızlıkla

canım doğumdan sonra asla içme ve yeme bal çocuğa geçer emzirirken bebeklere yasak aklınızda bulunsun ben bi yiğenimi bu şekilde kaybettim sakın arkadaşlar

ooooovvvvv bende bunu bilmiyordum..
zaten ben kısmet olurda, bebişim aramıza katılırsa bişeyler vermeden yapmadan önce herşeyi doktorumuza danışıp öyle yaparım zaten.. ama yinede bu tarz bilgiler iyi oluyor

Bak neden yasak canm ben de severim

canlarım Bal aşırı alerjik bir yiyecektir. keza inek sütü de öyle (laktoz alerjisi) bu yüzden 1 yaşına kadar olan bebeklerin alerji riskleri max. olduğu için 1 yaşından önce bal inek sütü gibi alerjik besinlerin verilmemesi gerekmektedir. yoksa Gold Woman arkadaşımızın yazdığı gibi bebişleri kaybetme olasılığı oluyor. başka besinler de var doktora sorup ek gıdalarda ona göre hareket etmek gerekiyor. ama sütten geçtiğini bilmiyordum ben de öğrendiğim iyi oldu çünkü ben balı çok seviyorum.. ben de yemem bebişim için doğduktan sonra..

kızda yanılma payı az canım :) benim kesin kız dedi 2 doktor.18 şubatta detaylı ultrasona giricez bakalım hayırlısı :)

Aynen öyle canım ben 1 aydır gitmiyorum kontrole ama içim çok rahat yaşadığını biliyorum en azından sadece çooook özledim kızımı görmek istiyorum Pazartesi gidicem kızımı görmeye

Kızlar bu sabah şirkette genel müdürm bana dikkat et aşırı kilo alıyorsun dikkatimden kaçmıyor dedi yaaaaaa. Geri zekalı sanki ben bunun farkında değilim. Zaten ben bu durumdan müzdaribim. Sanki ben çok memnunum bu halimden. 7 kg aldım yaaa daha 5. aydayım. ALıyorum işte ne yapayım. İNsanın yüzüne yüzüne dalga geçer gibi söylenirmi bu... Sinir etti beni. Kendi dombalak göbeğine bakmadan.
Yürüyüşlere başlayan var mı aranızda.

kızda yanılma payı az canım :) benim kesin kız dedi 2 doktor.18 şubatta detaylı ultrasona giricez bakalım hayırlısı :)

canım işte sorun da orda benim inatçı minnoşum göstermemek için elinden geleni yaptı. sıpa ilk gittiğimizde poposunu dikti sırtını döndü. göstermediğine göre kızdır dedi doktorum göremeden. son gittiğimizde de bacakları makasladı ayakları kafasının orda yan yatıp keyif yapıyodu. doktor teyzemiz hareket etsin de göreyim diye baya bi evirdi çevirdi en son kıza benziyo, kız galiba deyip kesin bişey söylemedi. detaylıyı bekleyelim dedik bizde.. ama kızım olduğu fikrine alıştım. şimdiden hayallerim o bücür cadı üstüne. tokaları kıyafetleri oyyy yirim ben onuuu o tombiş ellerini yanaklarını

canımcım kuru kayısıyı falan aç karnına yiyip üzerine 2 büyük su bardağı su iç. Yada öğlen yemeğine kadar 1,5 lt su pişirmeye çalış ben öyle yapıyorum öğlende çıkıyorum Wc ye.

ooooovvvvv bende bunu bilmiyordum..
zaten ben kısmet olurda, bebişim aramıza katılırsa bişeyler vermeden yapmadan önce herşeyi doktorumuza danışıp öyle yaparım zaten.. ama yinede bu tarz bilgiler iyi oluyor

evet çok dikkat etmeli yenilen içilen şeye sonuçta emzirecez bizim yediğimiz bebeğe geçecek yavrularımıza zarar vermeyelim

kIZLAR GÜNAYDIN,
4 Gündür memleketteydim, eski sayfaları okuyamadım, umarım herkes iyidir,

Annemlerde doktora gittim, doğumu orada yapmayı düşündüğüm için.

Maraş taki doktorlara 1000 basar, mükemmel bir doktordu. 4-5 gündür

ayak bileklerim şişdi, doktor tartıya çık bakalım dedi, çıktım bi de ne görim 86,9

2 haftada 3,3 kg almışım. geçen ay 1 ayda 3,6 kg almıştım. Daha 5 aylıkken toplam 12 kilo almışım.

Doktor muayeneden sonra ayak bileklerime de baktı. Ayaklarımın şiş olduğunu görünce kaç kilo ile hamile kaldığımı sordu.

75 deyince, bundan sonra yediklerime çok dikkat etmemi söyledi. Eğer böyle gidersen erken doğum olabilir dedi.

Aşırı kilo erken doğumu tetikler dedi. Teyzem geçen ay doğum yaptı. O da çok kiloluydu ve sürekli elleri ayakları şişiyordu,

bebeği 8 aylık doğdu, teyzem 2 gün yoğun bakımda kaldı bebek 1 ay küvezde kaldı.

Kilolarıma dur diyemiyorum. Görseniz resmen topal tavuklar gibi yürüyorum. Ayaklarım balon gibi.

Doktor ödemi alacak en iyi şey protein ağırlıklı beslenmektir dedi. Tuzlu yiyecekler şalgam, turşu gibi yiyeceklerden,

su tutan yiyeceklerden uzak duracaksın dedi. Sezeryan istediğimi söyledim doktora, neden normal doğum düşünmediğimi sordu,

ben de korktuğumu söyledim. Normal doğumun psikolojik olduğunu söyledi, eğer anne normal doğum yapamayacağına inanırsa

normal doğumu yapamaz dedi. Tanıdığım ne kadar bayan akrabam varsa onların sezaryen doğumunu bu doktor yaptı.

Çok tecrübeli, bilgili ve çok ilgili bir doktor. Ekmeği 2 haftadır azalttım hatta pilav varsa bazen hiç yemediğim halde 2 haftada 3 kilo

almam çok kötü gerçekten. Erken doğum yapmak istemiyorum. Boğa burçlarıyla hiç aram yok

canım ayy takma onları bizim şirkette de bi tane dangoz var.. kendisini zaten sevmem yılışık iktidar yalakası biri yaptığı hataları 1000i aştı hala yalakalıktan çalışmaya devam ediyo bana da çok sırnaşıyo (şirketin patronu halamın eşi ondan bana da yalakalanmaya çalışıyo) geçenlerde geldi "canııımmm sen kilo almaya başladııınnn" dedi. benim de onun sesini duyunca sinirim tepeme çıkıyo döndüm "hamileyim alıcam tabi seni ilgilendirmez" diye tersledim. üstüne de bi hata yaptı işle alakalı gene bağırıverdim. şidmi bana bulaşamıyo herkes kendi üstüne vazifeymiş gibi laf atmayı çok seviyo. sen takma onları. ama yürüyüşe ben başladım ( özel durum kilolu hamile kaldığım için kilomu kaldıramamaya başladım sizler gibi ince ya da normal kiloyla değil bildiğimiz obez hamile kaldım 173 boya 86 kilo şu anda 89.5 kilooyum.) akşamları bi yarım saat 45 dk kocişle evin orları turluyoruz yemekten sonra aslında daha fazla yapmam lazım ama yoruluyorum hemencik eskiden 2 saat yürüsem banamısın demezdi peeehhh

valla dış çevrenin dedikleri,söyledikleri hatta imaları beni zerre ilgilendirmiyor.. bu huyumu çok seviyorum.. bence herkes böyle yapmalı, böyle kendini alıştırmalı.. bende 6 kilo aldım ve doktorum iyi gittiğimi söylüyor sende bu durumda benle aynı sayılırsın, o yüzden çok değil merak etme.. + diyorum yaaa çok bile olsa kime ne! boşveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer

Bak neden yasak canm ben de severim

canım bebeğin 1 yaşını bitirene kadar onu sindirecek enzimi olmuyormuş sanırım ve ciğerinde birikiyormuş emzirirken bizden ona geçtiği için bizimde yemememiz gerekiyo kesin bilgi için netten araştırabilirsin benim teyzem bebek bir haftalıkken ballı su içti kabızlık için ve bebeği emzirdi akşama kalmadan bebek fenalaştı ve hastaneye kaldırdık sonuç hüsran yavrumun ciğerleri dayanmamış ve tüm organları etkilenmiş kaybettik meleğimizi

eli ayağı düzgün olsun sağlıklı sıhhatli olsun :) Allah gönlünüze göre versin canım :) enerjin hiç eksik olmasın..

aman banada hergün veliler geliyor "aa canım kilo almışsın" diyor bende hamileyim diyorum :)

doktorum bana kilo alma dedi dikkat et.. kilo alıyorsun dedi..bende napayım işyerindeyim akşam eve gidiyorum saat 8..yemek yap hazırla ye saat 10 oluyor ben yatıyorum 11de..yemesem birtürlü yesem bir türlü...ama napayım şartlar böyle..dedim...doktorda "hımm..tamam anladım haklısın kilo almakla dedi :)))" güldü :) hakikaten her gün evden yemek getiremiyorum işyerine...sabah bazen simit poğaça idare ediyorum bazen getiriyorum evden..havalarda çok soğuktu Eskişehirde yürüyüş yapamıyorum..evde bisiklet var onada çok binemiyorum zaten sadece ayak kasları için iyi..yürüyüs bandıda yok..napayım kilo alıcam artık.. bende pek hoşnut değilim ama bebiş sağlıklı olsunda..veririz :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…