2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
İlk hamileliklerde anne adayının bebeğin hareketlerini hissetmesi, ancak hamileliğin ilk yarısının sonlarına doğru gerçekleşir. Yani 19.ila 20. hafta sonrasında mümkün hale gelir.
İkinci ve daha sonraki gebeliğini yaşayanlar ise, bebeğin hareketlerini 4. aydan itibaren hissetmeye başlayabilirler.
Eğer anne adayı bebeğin oynamasının durduğunu fark ederse, o zaman durumdan şüphelenmelidir. Yalnız anne adayları dikkatli oldukları kadar soğukkanlı da olmalıdırlar.
Bebeğin özellikle ilk hareketlenmeye başladığı günlerde, özellikle de anne adayı ilk hamileliğini yaşıyorsa, bu endişeyle çok sık olarak karşılaşılır. Oysa bebek hareket etmektedir. Ancak anne adayı bebeğinin hareketlerini yeni hissetmeye başladığı zaman, bu hareketlerin ancak yüzde yirmisini, otuzunu fark edebilir. 24.-25. haftadan sonra bebeğin düzenli aralıklarla hareket etmediğini düşündüğü zaman yapacağı ilk şey, çikolatalı bir şeyler yedikten sonra bir saat kadar rahat bir şekilde oturup dinlenmektir. Bu durumda bebek, kanına geçen glikoza serileşen ve güçlenen hareketleriyle tepki verecektir. Zaten anne karnında bebek ölümü olasılığı öyle çok büyük bir olasılık değildir. Ancak her koşulda, özellikle 19. haftanın öncesi günlerde kanama veya ağrı şikayeti varsa, mutlaka doktoruna bildirmelidir. Çünkü bazen bu gibi durumlar, bebeğin rahim içinde ölmüş olduğunun ve hamileliğin düşükle sonuçlanacağının belirtisi olabilmektedir.

lütfen okuyun ve boşuna endişelndiğinizi anlayın

Tercih meselesi ama oto koltug hafif bisey değil birde bebeğin ağırlığı elinle taşıması cok zor ancak kucağında yada kanguruda taşıyabilirsin benim oğlum 1 yasında 3-4 aydır kanguruda bıle taşıyamiyirum cok ağır,ayrıca dediğin gibi kısın bebek arabasına pek ihtiyac duymuyorsun markete yada market arabalarının bulundug bu yere giderken kesinlikle almıyorum arabayı market arabasına otutturuyirum,sadece ota koltug alabilirsin baktın olmuyor uyguna baston bebek arabası alabilrsin,birde su var cocuklar yürümeye baslayincada fazla yürümek istemiyorlar o halleriylede kucakta taşınmıyor sende duruma göre ılerde uygun bisey alırsın

Kızlar moralim cok bozuk dün demiştim ya hiç hareketini hissetmyrm diye bgn saglık Ocağı'na kan sonuclarını almaya giittm hemşeriye dedim aşıdan beri hissetmyrm diye o da kalp atışlarına baktı 136 cıktı normlade 150civarı çıkardı dedi için rahat. Etsn ultrasona gir istersen kordon dolanmış olabilir cok moralim bozuldu saat 1 de Dr aradım gitcm dua edin bişey olms olmasın

canım benim de 2 haftadır böyle çok fena eşim görüyo halimi çok üzülüyo doktora söylemiştim son muayenede magnezyum verdi ama hap değil suyun içine eritilenden uyumadan önce iç dedi bazen içiyorum bazen içmiyorum onu da içtiğim gün etkisi de olmuyo sanki

GÜNAYDIN ANNİŞŞŞLEEERRR HAVA KAPALI BUGÜN AMA İÇİM KIPIR KIPIR BEBİŞİM OYNAYIP DURUYOR KAHVALTIYI YAPINCA COŞTU

allah korusun canım aman inş. bişey olmamıştır..allah esirgesin yavrunu..

Geçmiş olsun canım, inşaallah görüş gününüz güzel geçer güzel haberlerle gelirsin

Onlarla yatıp onlarla kalkıyoruz sonra rüyamıza giriyorlar. Ben de dün rüyamda en yakın arkadasımı hamile gördüm. Onunla göbek yarıştırıyoruz kiminki daha büyük diye. oysaki arkadaşımın eşi askerde
Ben çok bişey okumadım plasenta previa hakkında. Çünkü okuyunca moralim bozuluyor. Dr iyisin dedi nasıl olsa.. Zaten okuduğum yazıda bu rahatsızlık genelde ikinci üçüncü çocuğuna hamile olanlarda görülür yazıyordu. Kısmet işte tuttu beni buldu... Kendine nazar ettim diyorum. Çünkü bulantım falan olmadı hamileliğin hiç bir sıkıntısını yaşamadım diyebilirim. Rabbim de beni böyle sınıyor demek ki...

Ya pufpuf bizi uyardı onun suçu yok, ben yoğun talep üzerine açtım, ve burada sorulduğu için yazdım, artık yarından itibaren burada bu konu ile ilgili konuşmayalım,[/QUOTE]

Bu ankaradaki doktor kim canim bende ankaradayim ayrica neresindensin?

biraz önce sana yazdım ama görmedin sandım ben de plasenta previa yım ama benimki rahmin bi kısmını kapamış seninki nasıl.inşallah bişey olmaz dotorun ne dedi sana

Sıkıntı yapma canım, aletten alete fark eder, bizim bile kalp atışlarımız sürekli aynı olmuyorki,çocuk uyuyordur kalp atışları yavaşlamıştır...endişelenme önemli olan pıt pıtları duymak

gunaydın bu aylardakı tekmeler kelebek çırpıntısı gıbı oluyor. bendekı oyle.. benımde kızım olacak. 2. çocuğum. ilki çok rahattı.. 2.sı bırazdaha ağır geçiyor :)

Demek ki her hamilelik de farklı oluyor birbirini tutmuyor. Belki cinsiyeti farklıysa ondan olabilir mi? Benim hissettiğimi sandığım tekme kelebek çırpınışı gibi değildi su dolu bi yerde hareket edilmiş gibiydi. Demek ki hala hissetmemişim

canım korkma Rabbim korusun sonuçta kalbinin attığını duymuşsun ya sayılara çok takılma dua et git gör bebişini eminim kıpır kıpır görürsün için rahat eder

Bebislerin haraketleri baslyna kadar siyirmzsak ii bnde duymuyorum hicbisey artik yatarkn bile kndimi suclu hissetiyorm acaba ynlis poziyonda mi yttm diye of

Hoşbuldum canım:) âmin inşallah sağlıcakla kucağımıza alırız onları.. Ben koru hastanesine gidiyorum balgatta. Haftaya ayrıntılı ultrasona giricem. Memnunum hastaneden drdan. Gittiğim zaman çok az bekliyorum genelde randevu saatinde içerde oluyorum

İns biseyyoktur cnm icini ferh tut rabbim korusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…