2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Canım benimde bel ağrım oluyordu. Dr. magnezyum eksikliğinden kaynaklandığını söyledi ve ilaç verdi bakalım içiyorum şimdilik

Evet bel agrilarima benimde cok iyi geldi canim ama baldir kismimda garip bir agri var....
Sanki curumus gibi ic kisimda damarlarim falan cekiliyor kotu oluyorum .....
Ins. Fazla uzun surmeden gecer....

canlarım bu konu yazılalı baya olmuş ben şimdi gördüm sayfaları yakalamaya çalışırken.

O haberi ben de gördüm ve bir süre kullanmadım. sonra haberlerin nedense tek bir kaynaktan çıktığını farkettim. ve aynı sıralarda köklü ilaç firmalarına sıra sıra karalama kampanyalarının başlatıldığını farkettim. ve sonra eşimle bu konuyu konuşurken (eşim aynı zamanda kimyagerler derneği antalya il temsilcisi ve derneğimiz ilaç ve kozmetik üzerine bir çok kongreler düzenliyor. bu kongrelerden eşim ilaç eczacılık genel müdürlüğünde bir çok tanıdığı var) eşim bana yeni bir firmanın kurulduğunu ve bu firmanın diğer firmaları kötüleyerek piyasaya kendi ilaçlarını dağıtmaya başladığını söyledi. kozmetik ürünlerde denetim bu kadar değil ama ilaç ruhsatları zor alınıyor öyle bir şey olsaydı sağlık bakanlığından geçmezdi onayı dedi. ben de içiyorum kalbimi bozmayarak. içenler de kalbini bozmasın bence.
zaten kötülük yapmak isteyen nelerin içinde neler yediriyor bize Allah bilir..:KK20::KK20::KK20:

Akla ilk gelen ihtimallerden bitiymis yani....
Firma karalama taktigi ....
Cok sagol tatlim bilgi verdigin icin iste aranan sonuc buuuu :KK19:

Gunaydin kk nin eennnn guzel anneleri ve eennnn sirin bebekler... gunaydin canim arkadaslarim gunaydin gunaydin gunaydiiiiinn :)
Sabah sabah cosasim var yine :) iki haberim var size. Birincisi bugun oglusumla gorus gunumuz, cok mutluyum. Ikincisi bende sifayi kaptim galiba dunden beri bogazim giciklaniyo r agriyor hele oksurunce asagi kadar tirmalanmis sanki bogazim. Boyle olan var miydi aranizda kizlar nasil iyilestiniz. Nasil onlem almaliyim

Gunaydinnnn :KK16:
Ilk olafak gozun aydin oglunu gormeye gidecegin icin :nazar:
Hayirli haberlerle gelirsin ins. :nazar:
Ikinci olarak cok gecmis olsun canim.....:KK19:
Bende de uzun suren bir oksuruktur var karnima kramplar giriyor....
Ins. Uzun surmeden atlatiriz :nazar:

Ben bir sitede sormuştum 2-2,5 cm den kısa olmaması gerekiyormuş, 10 cm olduğunda doğum başlıyormuş. Bana dr.um hiç ölçü vermedi korkulacak birşey yok dedi. Yani kadından kadına bile değişiyorken sen rahmim yarım diyorsun. Şimdi sana burda bir ölçü verirsek için içini yiyecek. Onun için en doğru şeyi doktorun söyler. Ama zaten düşüşüğün varmış ve rahim sorunun varsa doktorun mutlaka bakıyordur, endişelenme yani canım

Canim sunu anlayamadim 2-2.5cm den kisa olmayacak tamam onu anladim cunku kisalmasi demek.hunilestigi anlamina geliyl rahim agzi aciliyor...daaa bu 10 cm cok farkli bi rakam onu anlayamadim..
Benim suan olcumlerim cok.iyo dr da normal rahimden farki yok dedi hatta her gittigimde degrlerim daha arttiyor ama iste icimdeki korku

bence endişelenme bak ben 18.haftadayım hala tekme felan hissetmiyorum mevlam koruyor onları içini ferah tut
ama benden tavsiye eğer çok takılıyorsa kafana git benimde öyle dayanamayıp gittiğim oldu yalan söyleyemem hatta bigün sabah kalktım karnım yok olmuş bebeğim yok diye nasıl endişelendim hemen izin alıp işyerimden doktora gittim içeri girdim bebeğim yok dedim doktor güldü ve hemen açtı kalp atışlarını dinletti korkma ters dönmüş dedi

Allah koruyor onları ama çok ta kafana takıyorsan 2 gün önce git doktora bişey olmaz

karnım kaybolmuş kısmına çok güldüm :KK52::KK52: allahım sen bu hamilelerin aklını koru :)
en fazla 4.5 - 5 ayımız kaldı , inşallah sağlıkla ve akıl saglığla tamamlarız... bizim aklımıza gelen kimsenin aklına gelmez :)

Gunaydin kk nin eennnn guzel anneleri ve eennnn sirin bebekler... gunaydin canim arkadaslarim gunaydin gunaydin gunaydiiiiinn :)
Sabah sabah cosasim var yine :) iki haberim var size. Birincisi bugun oglusumla gorus gunumuz, cok mutluyum. Ikincisi bende sifayi kaptim galiba dunden beri bogazim giciklaniyo r agriyor hele oksurunce asagi kadar tirmalanmis sanki bogazim. Boyle olan var miydi aranizda kizlar nasil iyilestiniz. Nasil onlem almaliyim

cancım hayırlı haberle gel inşallah :KK16::KK16:gecmiş olsun canım dikkat et kendine

selam kızlar bugün hiç keyfim yok sabah 4 te uyandım bi daha uyuyamadım yoğurt felan yedim uykum gelsin diye tv yi açtım karşısında uzandım yine uyuyamadım kahvaltı da yapmadım pohaçayla geçiştirdim.. bugün hemen geçsin istiyorum.. ayrıca belim de çok fena sanırım beyin sinir doktoruna gitmem gerekicek yatakta dönerken bile acı çekiyorum:KK43:( normal doğum yapmak istiyordum umarım bel sorunum etkilemez doğum yöntemini:KK43:(

facebook konusuna gelince bir kaçımızın ortak kararıydı eğer çoğunluk istemiyorsa ben de uyarım buna amaç hep birlikte olmak ,bilgi paylaşımı yapıp birbirimize yardımcı olmak ama olsa iyi olurdu bence daha pratik çünkü orası bana göre..

Belinda canim cok gecmis olsun....
O agrilari yaklasik bir birbucuk ay kadar once bende cektim....
Her harekette o bel agrisi yok mu....
Hele ki oksururken hapsirirken bile feci bir agri saplanirdi.....
Ben magnezyum hapina baslar baslamaz kesildi agrim....
Daha onceden baslamadigima doktora gitmedigime pisman oldum....
sen kullandin mi hic ?

tatlıcım sezeryan konusunda iyi düşün derim. Biraz araştırma yap makale oku. en azından epidural normal doğum yapmayı seç. İnan ilerde pişman olursun sezeryanı seçersen. Yüzyıllardır kadınlar ve tüm memeli canlılar doğuruyor bu başka bi duygu ve muhakkak yaşamalısın. Doğumda kadının tüm hücreleri de yenilenir. Hem bebek hem senin için çok faydalı. Kendini telki edecek bi sürü yazı ve doktor tavsiyeleri var. Allah insanlara kaldıramayacağı acıyı vermez hem psikolojik hem fizyolojik olarak böyledir. Lüften biraz düşün

Agzina saglik canim

Sanada bebeğinede günaydın canım..
Ben yaptıklarımı anlatayım canım sana ;
*tavuk suyuna şehriye çorbası(bol karabiber ve bol limon)
*ılık su (her içtiğin suyu ısıt iç)
*bol vitamin (portakal mandalina ama ısıt ye , boğazından soğuk bişey geçmesin)
*bal+karabiber+limon 1kaşık ye hergün , boğazındaki mikroplar temizlenir
Ben bunları yaptım ağırlaşmadan atlattım canım benden sana tavsiye.. :)

Tesekkur ederim canim.

Kızlar hepinize günaydın bu güzel haberi sizlerle paylaşmak istedim İstanbul da olupta bu fuarı kaçırmak istemeyenlere özel
ANNE BEBEK FUARI BUGÜN BAŞLIYOOOOOO

Fuar Adı : CBME Türkiye Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı-2014
Fuar Açılımı : CBME Türkiye 26. Istanbul Uluslararası Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı

Fuar Alanı : Cnr Expo Center
Ülke : Türkiye
Tarih : 16 - 19 Ocak 2014 - (Organizatör firmadan teyit ettiriniz.)
Sektör : Çocuk ve Bebek Eşyaları, Oyuncak, Moda, Hazır Giyim

merhaba simage, bu fuar biletli mi bilgin var mı?

karnım kaybolmuş kısmına çok güldüm :KK52::KK52: allahım sen bu hamilelerin aklını koru :)
en fazla 4.5 - 5 ayımız kaldı , inşallah sağlıkla ve akıl saglığla tamamlarız... bizim aklımıza gelen kimsenin aklına gelmez :)

aynen canım bende sonradan düşününce gülüyorum halime ama o günki endişemi görmeniz lazımdı bide o gün midem bulandı hamileliğimde ilk defa kustum çok korkmuştum :KK1:

merhaba canlar...bana bişeyler yazın beynimi yiyen şu evhamlardan kurtarın beni nolur..şeytan resmen tepemde dolanıyo..kızımın hareketlerini hissetmiyorum diye yedim kendimi..bi kıpırtı duysam sanki içimdeki endişeler sel gibi akıp gidicek..işim ağır sürekli stres..hiç dikkat etmiyorum kendime..bu cumartesi randevum var..saatler günler geçmek bilmiyorum..işten izin alıp aniden doktora gidesim var..bu kadar fazla düşünmek iyi değil hemde günah biliyorum onu benden çok düşünen koruyan Rabbim var O'na emanet ama böyle olmak istemiyorum ben :KK5:

canım sen niye bu kadar evham yapıyosun kendi ağzınla söylüyosun Rabbim'e emanet diye neden bböyle hem kendini hem beebği üzüyosun bizde heran hissetmiyoruz ki zaten geçen eşimin ayağı kırıldı diye üzüntüden mavf oldum hissetmedim o gün kardeşime sordum oda dediki doktoru söylemiş sekiz aylıkken bile günde 10 kere hissetmezsen ki bişey olmaz ancak o zaman gelde için rahatlasın dedi ki 8 aylıkken nasıl olur sen düşün üzülmek yok artık tamam mı::KK20:

günaydınnn hatunlar bugün 3lü test günümüz ve en önemlisi farklı bir doktora sıra aldım cinsiyetini öğreneceğiz inşlhh :) son iki seferdir doktorum prensip icabı söylemem diyordu bu sefer böyle bi taktik denedim haydi hayırlısı :KK9:

hayırlı haberlerini bekliyoruz canım baklım prenses mi paşa mı geliyor sağlıklı haberlerini duy inşallah..:KK16:

Güzel anneler ve onların kıymetlileri herkese günaydın..
günaydınnnn :KK16: canım

Gunaydinnnnnnnnnnn :21:
Teyzelerrrrrr ruyamda oglum yanimda ana kucagindaydi.....
Emziricektim basladi yalandan aglamaya oyyy kiyamam acikmis mi benim oglum dedim.....
Ya cok yakisikliydi ama yine gormek istiyorum yine :KK16:

günaydınnn canımm n güzel rüya görmşsünn öyle hayırllara vesile olsun inşallah ben normalde rüya delisiyim film gibi rüya görürüm bebeğimi hiç göremiyorum yaa :KK19:

Günaydın annelerim, cok heyecanlıyım 2 saat sonra randevumuz var💝

hadi bakalım güzel sağlıklı hayırlı haberlerini bekliyoruz .......:KK16:

Herkese merhaba kızlar. Sizi uzun zamandır takip ediyordum. Bugünkü Facebook muhabbeti itibariyle artık ben de konuya dahil olayım dedim:) tabii aranıza kabul ederseniz.. Ankara'da oturuyorum ilk bebeğim 30 yaşındayım kızım olacak inşallah 5haziran da tahmini doğum tarihimiz. Alıntı vs yapmayı bilemiyorum umarım pufpuff görür msjımı ve beni de listeye ekler... Normalde çalışıyorum ama şu sıra raporluyum evde takılıyorum yaklaşık bir aydır. Kanamam oldu plasenta aşağıdaymış biraz o yapıyormuş kanamayı. Allah'tan sorun ortaya çıktı da ben de rahat bir nefes aldım. Allahım kimseye göstermesin çok sıkıntılı bir süreç.. Plasenta previa mı neymiş rahatsızlığımın adı. Bu arada bu rapor sayesinde herkesin yazdığını neredeyse satır atlamadan okuyorum. Inanılmaz keyifli. Ama doğrusu çok vakit alıcı. Gündüz çok yazıyorsunuz yahu:KK1: ben işe gitmemesine rağmen sabah erken kalkan arkadaşlara imreniyorum doğrusu. Hayatım boyunca hiç öyle olamadım. Keşke erken kalkabilsem azıcık. Işe başlayınca çok zorlanıcam kesin:KK1:
Sizin de gördüğünüz gibi gayet geveze bir insanım ilk günden korkutmayayım sizi:KK17:
Ayy inşallah arada kaynamaz yazdıklarım. Sabah olsun bi an önce de hoşgeldin yazılarınızı göreyim istiyorum hihhi
Ha bi de ben hala tekme hissetmiyordum. Bakıyordum foruma benim dönemde olup hissetmeyen kimse kalmadı diye hayıflanıyordum. Ama sanki dün geceden beri bi şeyler hissediyorum. Bilemiyorum gaz gibi de geliyor ama inşallah tekmedir. Tekmedir artık değil mi nerdeyse 5 aylık olucaz yani tembel kızım Nazlı kızım narin kızım..

hoşgeldin aramıza canım ne güzel benimde kızım olucak çoğalıyoruz iyice:KK9:çok geçmiş olsun canım Rabbim bebeğini sana bağışlasn

Canim sunu anlayamadim 2-2.5cm den kisa olmayacak tamam onu anladim cunku kisalmasi demek.hunilestigi anlamina geliyl rahim agzi aciliyor...daaa bu 10 cm cok farkli bi rakam onu anlayamadim..
Benim suan olcumlerim cok.iyo dr da normal rahimden farki yok dedi hatta her gittigimde degrlerim daha arttiyor ama iste icimdeki korku

Normali 3,5 cm galiba, internet bilgisi

Canim icimizdeki en endiselilerden biri sensin galiba. Bu kadar strese girmene gerek yok.. eskileri dusun canim dr yuzu gormeden 9 ay nasil sabrediyorlardi cinsiyeti dogumda ogreniyorlardi. Ayrica su anda bile dogana kadar yanlizca iki defa goren yurtdisinda yasayan arkadaslarimiz var onlar napsinlar.. biraz rahat olmaya calis ama yok yinede kurtulamiyorsan endiselerinden bebegini strese sokmaya devam edeceksen git gor bebegini. Gor ki ne kadar rahat annesinin rahminde nasilda huzurla uyuyo minisin. Senin stresinden etkilenmesin annesi :)

şu doktora gitme işi bendede var ya her c.tesi oldumu ıcım ıcımı yıyor dr gıt dıe kendımı or tutuorummmmm ama suan 2 haftada bır gıtım dr ona bakarken ben sankı ruyadayım cıkınca dıorum bukadarcıkmıydı yaaa gene bıttı :26::KK53:

canım sen niye bu kadar evham yapıyosun kendi ağzınla söylüyosun Rabbim'e emanet diye neden bböyle hem kendini hem beebği üzüyosun bizde heran hissetmiyoruz ki zaten geçen eşimin ayağı kırıldı diye üzüntüden mavf oldum hissetmedim o gün kardeşime sordum oda dediki doktoru söylemiş sekiz aylıkken bile günde 10 kere hissetmezsen ki bişey olmaz ancak o zaman gelde için rahatlasın dedi ki 8 aylıkken nasıl olur sen düşün üzülmek yok artık tamam mı::KK20:

hayırlı haberlerini bekliyoruz canım baklım prenses mi paşa mı geliyor sağlıklı haberlerini duy inşallah..:KK16:

günaydınnnn :KK16: canım

Gunaydinnnnnnnnnnn :21:
Teyzelerrrrrr ruyamda oglum yanimda ana kucagindaydi.....
Emziricektim basladi yalandan aglamaya oyyy kiyamam acikmis mi benim oglum dedim.....
Ya cok yakisikliydi ama yine gormek istiyorum yine :KK16:

günaydınnn canımm n güzel rüya görmşsünn öyle hayırllara vesile olsun inşallah ben normalde rüya delisiyim film gibi rüya görürüm bebeğimi hiç göremiyorum yaa :KK19:

hadi bakalım güzel sağlıklı hayırlı haberlerini bekliyoruz .......:KK16:

hoşgeldin aramıza canım ne güzel benimde kızım olucak çoğalıyoruz iyice:KK9:çok geçmiş olsun canım Rabbim bebeğini sana bağışlasn

Beni niye alintilamadin kiskandim bak... kustum sana :)

Agzina saglik canim

Sağol tatlım.kendimi normal doğuma adadım. Ben de daha önce doğurmadım ama bu bambaşka bi deneyim. Hani eskiler derler ya çatır çatır doğurdum diye. Aynen öyle çatır çatır doğuralım kızlar. Sağlık problemi olmadığı sürece sezeryan yasaklanmalı bence. :KK1:

günaydınn cann-ımm birincisi iyi haberde ikincisini hiç beyenmedim:KK9: bol meyve ye ve bal zencefil çok işe yrıyo tabi soğuk bişey yemeemyede dikkat et canım hemen yaz bize merakta bırakma oğluna bizden slmmmm

Sağol tatlım.kendimi normal doğuma adadım. Ben de daha önce doğurmadım ama bu bambaşka bi deneyim. Hani eskiler derler ya çatır çatır doğurdum diye. Aynen öyle çatır çatır doğuralım kızlar. Sağlık problemi olmadığı sürece sezeryan yasaklanmalı bence. :KK1:
Aynen katiliyorum sana sezaryen dogum mecburi olmadikca yasaklanmali. Normal dogum hem anne icin hem bebek icin cok faydali. Insan dogasinda olan bir seyi nasil reddedip ameliyati tercih edebilir ki.

X