2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
hayırlı günler arkadaşlar beni de ekleyebilirsiniz listeye memleket manisa yaş 27 ikiz oğullarım gelicek inşallah 7 haziran görülüyor tarih olarak ilk gebelik.

hoşgeldin elif..güzel paylşımlarımız olur inşallah..Allah ikizlerine sana bağışlasın..maşallah maşallah...

Saol canim gece uyumus kalmisim.bu sabahta kalkamiyorum tansiyonum dusuyo.ruyamda kiz cocuk gordum bu sefer.persembe dr. randevum var umarim belli olur kesin

canım geçmiş olsun..yatağın yakınında çubuk kraker gibi birşeyler bulundur..yemeden kalkma yataktan ... Allah gönlüne göre versin..kızımız mı gelecek acaba..

arkadaşlar facebook grubuna nasıl katılıyoruz bi kere daha yazmıştım görmediniz sanırım

hoşgeldin elif..güzel paylşımlarımız olur inşallah..Allah ikizlerine sana bağışlasın..maşallah maşallah...

canım geçmiş olsun..yatağın yakınında çubuk kraker gibi birşeyler bulundur..yemeden kalkma yataktan ... Allah gönlüne göre versin..kızımız mı gelecek acaba..

Saol canim.aslinda bulantilar gitti ama bas donmesi kaldi.7 yasinda kizim var oda cok kiz istiyo,babasi erkek diyo.tabi once saglik diyo tabi.valla ben bukadar zahmet cekiyorum ablamin da cocugu olmuyo bide kiz erkek mi aricam.bu arada bi yandan cubuk yiyorum.zaten hic tatli yiyemedim

Saol canim.aslinda bulantilar gitti ama bas donmesi kaldi.7 yasinda kizim var oda cok kiz istiyo,babasi erkek diyo.tabi once saglik diyo tabi.valla ben bukadar zahmet cekiyorum ablamin da cocugu olmuyo bide kiz erkek mi aricam.bu arada bi yandan cubuk yiyorum.zaten hic tatli yiyemedim

Allah ablanada inşallah en hayırlı zamanda bebek sahibi yapar...bende hep diyorum sağlıklı olsun sıhhatli olsun eli ayağı düzgün olsun diyorum..kız erkek bende hiç aramıyorum..ama kızım olacakmış..hepimiz sağlıkla alırız kucağımıza inşallah...

Slm güzeller güzeli annişler ve onların muhteşem bebişleri sağlıklı mutlu huzurlu günler

Canım bende alınıyo dıye duymustum hatta hastaneden bıle ıstıyolrmıs sanırım bırde süt fazla geldıgınde sağıp saklamak için şart ama hangii daha ıyı bılmıyorum elektrikli olanlar falan da var

Canım ben almayı düşünen var mı, gerçekten çok lazım oluyor mu diye soruyorum aslında.

Eğer alacak olursam hangi markayı alacağımı baya bi araştırdım. Sizi de bu konuda biraz bilgilendireyim o zaman.

En iyisi Philips Avent in hem elektrikli hem de manuel olanıymış. Chicco' nun ki meme ucunu acıtıp yara ediyormuş,

medela' nın ki gürültülü çalışıp tam yarım saatte sağıyormuş. Avent hem daha sessiz çalışıyormuş,

hem 10 dakika da sağıyormuş hem de bebek emerken nasıl hissediyorsan öyle sağıyormuş yani acı hissetmiyormuşsun.

Şimdi bu süt makinasını alırsam 3 sebepten dolayı alacağım.

1. Eğer doğum sezeryanla olursa süt hemen inmeyebiliyormuş, bu cihaz sütün çabuk inmesini sağlıyormuş.

2. Süt inse bile çocuk memeyi alamayabiliyormuş, bazen dudak kasları hemen gelişmiyormuş, 10-15 gün erken doğanlarda görülüyormuş daha çok. O arada mama vermeyip anne sütüyle beslemek isteyenler için.

3. Ben bebek 4-5 aylık iken işe başlamak zorunda kalabilirim. Öğretmen değilim bu yüzden tüm gün çalışıyorum. Sütümü sağıp, süt poşetlerine koyup bebeğimi evde olmasam bile anne sütüyle beslemeye devam etmek istiyorum.

Ayrıca bu Avent in elektrikli ve manuel olanını araştırdım fiyatı 300 TL civarı. İşyerime yakın bir mağazada gördüm, bu mağaza kapanmak üzere olduğu için %33 indirim var. Bu mağazada fiyatı 199 TL. Gitti gidiyorda 300 küsürdü.

Geçen hafta bir alt açma minderi aldım 40 TL den 27 ye düşmüştü. Bütchen marka bebek bakım ürün seti 52 TL ye düşmüş. Piyasada 70-100 TL arasında bir fiyatı var. 10 parça yenidoğan seti 50 TL. Chicco nun şakaktan ateş ölçer 64 TL, piyasada 100 kürür TL idi. Bu mağaza kapanacakmış, kapanmadan bir kaç parça elzem olanlardan alayım diyorum. Biberon olarak da Avent i önerdiler.

Allah ablanada inşallah en hayırlı zamanda bebek sahibi yapar...bende hep diyorum sağlıklı olsun sıhhatli olsun eli ayağı düzgün olsun diyorum..kız erkek bende hiç aramıyorum..ama kızım olacakmış..hepimiz sağlıkla alırız kucağımıza inşallah...

Allah bagislasin kizini canim.hayirli evlat olur ins.ablam tup denediler ama olmadi.6 yillik evli ,tupleri kapali kistlerden.umarim onunda bi evladi olur.subatta tekrar denicekler
:KK25:

merhabalar bende kızımı haziranda kucağıma alacağım inşallah hepinize sağlıklı hamilelikler diliyorum hayırlısıyla bebeklerimizi kucağımıza alırız inşallah..

Kizlar sakaryadan arkadaslar yokmu ya?gerci farketmez farkli sehirlerden de olsak guzel
arkadasliklar yasiyacagimizainaniyorum.....En Büyük TÜRKİYE

Arkadaslar Merhaba tecrübeli bir anne olarak ara sira topige yazıyorum ama kimselerden cevap alamayınca bırakıyorum yazmayı sadece okuyorum. Size kesinlikle ve kesinlikle süt pompasi tavsiye ederim markaya gelince piyasadaki en iyi pompa Philip avent elektronik diyebilirim süper bir makina. Ayrıca doguma 3 ay kalada göğüs ucu jremi kullanmanizi oneririm. Buda benin nacizane fikrim :) sevgilerimle

Arkadaslar Merhaba tecrübeli bir anne olarak ara sira topige yazıyorum ama kimselerden cevap alamayınca bırakıyorum yazmayı sadece okuyorum. Size kesinlikle ve kesinlikle süt pompasi tavsiye ederim markaya gelince piyasadaki en iyi pompa Philip avent elektronik diyebilirim süper bir makina. Ayrıca doguma 3 ay kalada göğüs ucu jremi kullanmanizi oneririm. Buda benin nacizane fikrim :) sevgilerimle

Cevap için çok teşekkür ederim canım herhalde ben de alacağım bu gidişle...

İnternette baya bir araştırdım, kk de herkes deneyimini paylaşmış...

öncelikle herkese merhaba. bende deneyimli bir anne olarak aynı marka pompayı öneriyorum. ben bi ark ımdan medela almıstım, gogüslerim sis olmasına ragmen dogru düzgün sagamıyordum 50 ml, zorla cıkıyordu. avent i bir aldım 200 ml e cıktı. tabi ben ikinci el medela kullandıgım icinde bu sorunu yasamıs olabilrim.

Son düzenleme:
selam güzel anneler ve melekleri...

umarım herkes iyidir..keyiflidir...ben hala bebişimin hareketlerini hissedemiyorum..ama artık yaşıyormu yaşamıyormu diye düşünmüyorum..biliyorum ki meleğim benimle..annesiyle ..birbirimize tutunup günlerimizi sayıyoruz..
dün kuzenimin eşine gittim ziyarete..bebişi gördüm..kızlar bir görseniz ne kadar güzel yatıyordu öyle..etrafa bakıyor..sesleri dinlemeye çalışıyor sanki...ağzı açık aranıyor süt istiyor..nasıl özendim nasıl özendim..maşallah maşallah ..ismine HİRANAZ koymuşlar..Allahım dedim haziran gelsin bende göreyim bebeğimi ..
kızlar hepimize nasip etsin Allahım çok güzel bir duygu..
Mrb canım iyiyiz bebişimle birlikte. Bebişi gördüm deyince ben de kendi bebegini gördün sandım:-) o zamana daha çoook var.Bu zamanların da tadını çıkaralım ama zaman geçmek bilmiyor di mi? Inş. Hep birlikte geçiricez bu dönemleri

Evet topik çok kalabalık oldugu için herhalde.Ben de cevap alamıyorum bazen.Tavsiyeni aklımda tutucam teşekkür ederim kendi adıma.Gögüs ucu kremi ne önerirsin?

öncelikle herkese merhaba. bende deneyimli bir anne olarak aynı marka pompayı öneriyorum. ben bi ark ımdan medela almıstım, gogüslerim sis olmasına ragmen dogru düzgün sagamıyordum 50 ml, zorla cıkıyordu. avent i bir aldım 200 ml e cıktı. tabi ben ikinci el medela kullandıgım icinde bu sorunu yasamıs olabilrim.

Cevap için çok teşekkür ederim canım. Bizzat tecrübeli annelerden duymak çok güzel...

Kizlar benim gogus uclarimda catlaklar olustu.....
Ben bir arkadasin tavsiyesi uzerine ayva cekirdeklerini yaklasik 7-8 tanesini yarim cay bardagi suda birkac gun beklettim....
Agzi kapali kalacak hava almamasi gerek ...Jel kivamina gelince bir pamuk yardimiyla jele batirip gogus uclariniza surun.....
Gercekten cok iyi geliyor.... :KK34:

öyle düşünmeyin, siz ısrarla yazın lütfen, buradaki bütün paylaşımlar çok faydalı, hepiniz iyi ki varsınız...

çok teşekkürler öneriniz için, limango da var bahsettiğiniz ürün alsak mı diye eşimle konuştuk hatta dün, şimdi msjınızı okuttum eşime de... peki ne zaman almalıyız, doğumdan hemen sonra mı, yoksa bu sıralarda alsak olur mu... bir de krem önerinizi de alabilir miyiz?:KK16:

X