2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
günaydın iyi haftalar kızlar çalışanlara allah sabır versin içindede bana :KK14: ne kadar zor geliyor işe gelmek bu halde ama dayanmak istiyorum dogum parasını almak ıcın off puff:KK53:

daha kızmı erkekmı bılmıorum ama ıcımden kız gecıyor bende kızımız oluyor dıye oyladım bakalım tutucakmı :KK52::KK76:

günaydın hatunlar aşırının aşırısı bi halsizlik ve yorgunlukla işe geldik bakalım.. şükürler olsun ki bebeğim yormuyo beni bu aralar sandece bel ağrımız var herkese sıhhatli haftalar :KK49:

günaydınn canlarrrr...bir haftalık yıllık iznin ardından işe dönüş yaptık:KK53: son 4 ay sabır kızlarrrr :KK51:

arkadaslar şiddetli baş ağrısı çeken var mı aranızda tabiki inş yoktur ama ben çekiyorum 2 gunde bı nasıl bır agrıdır basımı kaldıramıyorum çok zor mıde bulantısından çekmedim ama baş ağrısı fena nasıl geçer ki :KK43:

bende de oluyo baş ağrısı ama her an değil, zaman zaman.. gerçekten şiddeti arttıkça dayanmasıda zor.. Allah yardımcın olsun valla..

günaydın hatunlar aşırının aşırısı bi halsizlik ve yorgunlukla işe geldik bakalım.. şükürler olsun ki bebeğim yormuyo beni bu aralar sandece bel ağrımız var herkese sıhhatli haftalar :KK49:

bende de bel ağrısı full valla..sorma yaaaa..

günaydın kızlar buarada kilolar ne alemde onu konuşalım ben şimdiden şiştim ve çok korkuyorum fazla kilo alcam diye 62 kilo ile hamile kaldım siz ne durumdasınız :18:

günaydın güzel anneler; bu hafta sadece 1 gün çalışacak olmanın huzuru içindeyim:KK55: salı boş günüm veee dönem sonu 31 Aralık olunca da diğer günler ders yok...

başı ağrıyan arkadaşlar, benim hiper orjinal doktorum baş ağrısını da hamileliğe bağlamıyor ve başka bir uzmana yönlendiriyor... bana kalırsa tansiyon takiplerinizi yaptırın...

çok şükür benim baş ağrım birkaç gece dışında olmadı,bel ağrılarım şu aralar yok... ama bulantım özellikle sabahları hiç sekmiyor aynen devam... yeni yılla birlikte tamamen normale dönmeyi ve oğluşumun keyfini çıkarmayı umuyorum:KK16::KK16::KK16:

günaydın kızlar buarada kilolar ne alemde onu konuşalım ben şimdiden şiştim ve çok korkuyorum fazla kilo alcam diye 62 kilo ile hamile kaldım siz ne durumdasınız :18:

Tatlım ilk 3 ay en fazla 2 kilo sonraki her ay ayda 1.5 kilo almak normal olan. Buna göre kendini kontrol et bence.
Ben 170 boyla ve 49 kiloyla hamile kaldım şuan 15. haftadayım 51 kiloyum

Son düzenleyen: Moderatör:

ben berbat durumdayım:KK1: 170 boy 74 ile hamile kaldım, şu an 76-77 arası gidip geliyorum ve doktorum 3 kilo aldığım için bana kızıyor:18: ( ama görüntümden memnunum,kilolu bir görüntüm yok denebilir, 18.haftadan sonra da pilatesime devam edicem inşallah... hedefimiz maksimum 85kg ile doğum... yoksa normal doğum yaptırmam diye tehdit etti doktorum:KK1:

günaydınn canlarrrr...bir haftalık yıllık iznin ardından işe dönüş yaptık:KK53: son 4 ay sabır kızlarrrr :KK51:

kolay gelsin, neyse ki 4 gün iş günü...

kızlar sizde de var mı, yetememe korkusu... ya iyi bakamazsam endişesi... doğum hikayelerini okudum burada,sonra ilk bakım süreçlerini... ve sanırım biraz korktum,endişelendim... ya iyi bir anne olamazsam ya bebeğime yetemezsem ya ona iyi bakamazsam... maddi imkanları sağlayamazsak, nasıl bir geleceği olacak,vb...

çok mu abartıyorum, sizde var mı böyle endişeler...:KK14:

kolay gelsin, neyse ki 4 gün iş günü...

kızlar sizde de var mı, yetememe korkusu... ya iyi bakamazsam endişesi... doğum hikayelerini okudum burada,sonra ilk bakım süreçlerini... ve sanırım biraz korktum,endişelendim... ya iyi bir anne olamazsam ya bebeğime yetemezsem ya ona iyi bakamazsam... maddi imkanları sağlayamazsak, nasıl bir geleceği olacak,vb...

çok mu abartıyorum, sizde var mı böyle endişeler...:KK14:

maddiyat ve gelecek endişesi birazda ani gelişen şeyler.. yaşam standartlarına bağlı farklılık gösterir.. zaten bunu önceden kestirmek pek mümkün olmuyor..
ama bakamama endişesi, korku falan yok bende.. aksine bir an önce gelsin, bu özlem bitsin istiyorum..

maddiyat ve gelecek endişesi birazda ani gelişen şeyler.. yaşam standartlarına bağlı farklılık gösterir.. zaten bunu önceden kestirmek pek mümkün olmuyor..
ama bakamama endişesi, korku falan yok bende.. aksine bir an önce gelsin, bu özlem bitsin istiyorum..

gelmesini ben de sabırsızlıkla bekliyorum, düşündükçe şapşal şapşal sırıtıyorum kendi kendime, müthiş heyecanlıyım elbet...
daha önce hiç dile getirmemiş olduğumu farkettim şimdi yazarken, ben bebeğimi sizler gibi özlemle beklemedim, yanlış anlaşılmasın benimki biraz nankörlük gibi oldu şimdi:KK17:17 ağustosta evlendim ve manzara aşağıda 2 gün sonra 17.haftama gireceğim...kesinlikle kazara falan değil,şubat ayında nikahımız olmuştu ve o günden itibaren planlamaya başlamıştık... pko lu olduğum için doktor doktor gezdim, hamilelikte yapılması gereken bazı testleri daha evlenmeden yaptırmıştım bile ( rubella,toksoplazma gibi) yani hiç birşey beni daha mutlu edemezdi oğluşumun varlığından başka...

ben öğretim görevlisiyim ve hiç düşünmeden doktora tezimi uzatmayı göze aldım, yaşadığım şehirden 200 km uzaktaki bir şehirdeki üni.de çalışıyorum. haftanın 3 günü yollardayım... sonrasından biraz da bu yüzden korkuyorum sanırım, tayinim çıkmıyor,çakılı kadroyuz... kurumlararası geçiş yaparım diyorum o da kısmet... doktoram bitmeden bir adım ilerleyemem ve yer değiştiremem... bütün bunlar ister istemez stres oluşturuyor üzerimde... şimdiden oturup ağlıyorum ben bebeğimi bırakıp nasıl yollara düşerim diye... ne bileyim böyle saplantılar işte...

ama kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş, gün doğmadan neler doğar değil mi? çok şükür ki bebeğim benimle ve bunların hesabını yapabiliyorum:KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:

Gunaydinn, hamilelige basladigimda 50 kiloydum simdilerde 54 leri gorur oldum ve bir hafta oncesine kadar 52 kusur maksimum 53 cikiyordum nasil bir haftada artti bu kadar sasirdim:18: Biraz istahim artti sanirim veya odemim var bilemiyorum :KK17::KK17:

Son düzenleme:
Guzel haziran anneleri cevaplar icin tesekkurler. Göğüs ucu kremi lansinoh marka kullandim zerre kadar catlagim yaram olmadi. Süt pompasina gelince biraz pahali oldugundan ben ilk aylardan arastirmaya basladim ve daha 5 aylik hamileyken indirimde görünce aldim. Kesinlikle olmazsa olmaz oldu benim icin. Umarim kimse sorun yasamaz ama göreceksiniz ki dogum yapar yapmaz süt gelmiyor gelse bile bebek yeterince ememediginden goguslerde birikiyor ve malesef felaket agri yapiyor. Ve tek care göğüsleri boşaltmak oluyor

Canım ben Lansinoh göğüs ucu kremi sipariş edeceğim netten, 40 ml olan tek tüp yeterli olur mu? Bir de doğumdan önce mi sürmeye başlıyoruz yoksa doğumdan sonra mı?

Kizlaaarrr, gunaydin herkeseee:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Gecen hafta cuma gunu 17+4 olarak hastanede doktorumla kontrolum vardi... Cinsiyetini ogrendik, erkek olacakmis oglusum benim. Acikcasi hepp kiz olacak gibi geliyordu icimden doktor erkek deyince cok sasirdim :KK9::KK9: Tabii mutluyuz, Allah saglikla kucagimiza almayi nasip eder insallah :nazar:

Kizlar ufak ufak bebek esyalarina bakmaya basladik. Biz dogum icin Turkiyeye gelirken bebek arabasini alip gelecegi mart gibi onun icin bebek arabalarini arastiriyorum ama isin icinden cikamadim. Siz de varmi bu konuda oneriler tavsiyeler, hele daha once dogum yapmis kidemli anneler daha iyi bilirler. Hangi marka, hangi tip vs vs vs...????

günaydın :) ben 50 ile basladım ilk aylar 48.5 e düştüm şimdi 49 larda gidip geliyorum bakalım ama bu haftadan sonra almaya baslarım herhalde :KK49:

X