2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
arkadaşlar... güzel anneler... sayfa yöneticiliğini devraldım...
bundan sonra listeye yeni eklenmek isteyenler, cinsiyet ve koyacağınız isimler belli oldukça bana belirtin..
sitede bildirimlerde,alıntılarda sorun olduğu için yorum olarak yazarsanız gözden kaçırmam olası..
özel mesaj hakkı olanlar mesaj atarsa daha kolay olur..
atamayacak olanlarda mecbur yorum olarak yazsın artık..

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Hayirli olsun tatlimmmmm....
Hadi kutlayalimmmmmmmmm....
:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

yaa kızlar ben profil sayfamda güncelleme yapmak istiyorum, bazı bilgileri sonra doldururum diye eksik bırakmıştım şimdi de yapamıyorum. nasıl yapacağım ki?

kızlar benim de kızım olacak inşallah. fakat kız çocuk doğurmak kötü bişey mi bugün kayınvalidem eltim ve görümcem duydukların OLSUN dediler olsun nedir ya eltim doğum yaptı erkek onun ki yani erkek olunca iyi kız olunca olsun nedir anlamadım. insan ne diyeceğini şaşırıyor ben sağlıklı olsun da diyorum

bundan sonra listeye yeni eklenmek isteyenler, cinsiyet ve koyacağınız isimler belli oldukça bana belirtin..
sitede bildirimlerde,alıntılarda sorun olduğu için yorum olarak yazarsanız gözden kaçırmam olası..

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar::nazar:

Hayırlı olsun cnm :KK9:

Hayirli olsun tatlimmmmm....
Hadi kutlayalimmmmmmmmm....
:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

haydi halaya :118:

yaa kızlar ben profil sayfamda güncelleme yapmak istiyorum, bazı bilgileri sonra doldururum diye eksik bırakmıştım şimdi de yapamıyorum. nasıl yapacağım ki?

sayfada yukarda sağda "kullanıcı kontrol paneli"nden canım..
ordanda sağ tarafta aşağı doğru profili düzenle,seçenekleri düzenle oralara gir..

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Pufpufum hayirli olsun cnm bende alintilari goremiyorum. Nasil halledebilirim bana da yardimci olur musun tatlim

kızlar benim de kızım olacak inşallah. fakat kız çocuk doğurmak kötü bişey mi bugün kayınvalidem eltim ve görümcem duydukların OLSUN dediler olsun nedir ya eltim doğum yaptı erkek onun ki yani erkek olunca iyi kız olunca olsun nedir anlamadım. insan ne diyeceğini şaşırıyor ben sağlıklı olsun da diyorum

canim oncelikle hayirli olsun :nazar:
Oyle bir zaman geliyor ki kizlar erkek evlatlardan daha hayirli oluyor....
Ve anne babalarina sahip cikiyor.....
Bizde doguluyuz .... yaslilarda ve genelinde kiz cocuguna karsi bir tavir var.....
5 kiz kardesiz annem sukredip duruyor.....
Zamaninda amcamlar falanda laf etti sonuc onlarinda hep kiz oldu....
Neyse sen aldirma canim.....
Cok sukur prensesin olacak ileride bak bakalim o prensesi nasil ovup duracaklar ins. :nazar:

canim oncelikle hayirli olsun :nazar:
Oyle bir zaman geliyor ki kizlar erkek evlatlardan daha hayirli oluyor....
Ve anne babalarina sahip cikiyor.....
Bizde doguluyuz .... yaslilarda ve genelinde kiz cocuguna karsi bir tavir var.....
5 kiz kardesiz annem sukredip duruyor.....
Zamaninda amcamlar falanda laf etti sonuc onlarinda hep kiz oldu....
Neyse sen aldirma canim.....
Cok sukur prensesin olacak ileride bak bakalim o prensesi nasil ovup duracaklar ins. :nazar:

yine de insanın morali bozuluyor. eşim de erkek istiyor sanırım ama ilk çocuğun kız olması daha iyi bence

güzel haberlerle gelmişsin,tebrikler :KK9:
sağlıklı olsun hep ki böyle sevinelim :KK69: ne güzel..
bende kızım olursa eğer, ECE NAZ istiyorum..binevi adaşlar :KK1: tabi şimdiki düşünce bu,değişir belki netleşince..

"naz" lar çok olacak herhalde, kızım olursa ben de "naz" ya da "nazlı" düşünüyorum... kayınvalidem hayatta olmadığı için hatırasına istinaden ilk adı rahmetlinin adı olacak Allah'ın izniyle...

oğlum olursa aklımda bir isim bile yok iyi mi:KK1:

eşim anne-babasının isimlerini çocuklarında yaşatmak istese de, ben çocuğuma anne-babamın adıyla seslenemem diyor ve bu yüzden büyüklerin isimleri sadece kimlikte kalacak biz de... açıkçası ben memnunum bu durumdan:KK1:

nasıl kızıyorum bu tavırlara anlatamam... düşüncesiz insanlar, hiç aldırma canım, sakın ola ki kafanı takıp kendini de üzme... :KK16:

tabiki sağlıklı olsun öncelikle. hiç üzülme. cahil insanlarla uğraşmak zordur.
ne demişler; cahil dostun olacağına, alim düşmanın olsun.

Geçtiğimiz haftanın heyecanları taşındı bu haftaya; Üzüm’ün kimi gün kıpır kıpır ettiğini anladığım anda dış dünyayla iletişimimi birden kesiverdiğim ve “şşşşşşşhhhhh kesin toplantıyı bebeğim tekmeliyor” demek istediğim çılgın dakikalar da yaşandı, sessiz sakin yatarken sabırsızlıkla bekleyip hiçbir şey hissedemeden uykuya dalıverdiğim anlar da. Her ne olursa olsun kıpırdak Üzüm’le ben 20. hafta kontrolümüze hazırlandık sanki tüm hafta; her gün elma ve cevizimizi mutlaka yemeye devam edip kafamız hep çok çalışsın diye de balığı ihmal etmedik. Bir dolu ailevi, iş problemine birlikte göğüs gerip, yaşlanan gözleri çabuk çabuk kuruladık! Bu gözler de daha bir kolay yaşlanır mı oldu ne?

Cigdem19

Hiç oyalanmadan gelelim 19+6’da Cumartesi günü ilk kez tanıştığımız ama Üzüm için çok önemli olduğunu bildiğimiz için ufak bir karın ağrısı ve bolca heyecanla kapısına dikildiğimiz perinatoloji uzmanı doktorumuz ile yaşadığımız maceraya!

Daha önceki yazılarımda kısaca belirtmiştim ama kısaca özetlemek gerekirse Üzüm’ün cinsiyetiyle ilgili hikâyemiz şöyle; anne, baba, arkadaş, internet ve çin falı tahminleriyle geçen 12 haftalık kafa karıştırıcı dönemi geride bıraktıktan sonra, ilk olarak 12. hafta muayenesinde doktorumuz ultrasonda gördüğü “çıkıntıyı” adını zikretmeden %70’ten yüksek bir ihtimalle “erkek” olarak değerlendirdiğini ima ediverdi! Ancak elbette 16 hafta öncesi görüntülerine çok güvenmemek gerektiğini de zaten dinlemiştik kendisinden ve heyecanımızı saklayarak konuyu sadece en sevdiklerimizle paylaştık.

16. haftaya geldiğimizde ise “cinsiyeti öğrenmeden muayenehaneden çıkmam” hazırlığıyla dikilmiştim doktorumun karşısına. Fakat o haftaki yazımda da dile getirdiğim gibi Üzüm ters yatıp inatla “pek kıymetli yerlerini” sakladı bizden. Doktorumuz ise allem etti kallem etti aşağıdan yukarıdan bakıp Üzüm’ün erkek olduğunu beyan ediverdi!

Durumdan tatmin olmayan ben, doktoru artık sinir etme pahasına 4-5 kez sordum emin olup olmadığını ve en sonunda “kesin mi, haberi yayabilir miyim” soruma “evet” yanıtı alarak ama yine de nedense tatmin olamayarak ayrıldım hastaneden. Bu işte bir terslik vardı ama ne? Baba adayımız doktora güvenme noktasında daha rahatken ben soran herkese muhtemelen Üzüm doğana kadar bu garip görüntülerden hareketle yapılan tahminlere inanamayacağımı söyleyip duruyordum. Arada da şapşal annelik triplerine girdiğimi düşünerek kendimle dalga geçmeyi ihmal etmeyerek…

Bu kez 20. hafta ayrıntılı kontrolü için hastaya yaklaşımını ve tarzını daha bu ilk seferden çok sevdiğim Prof.Dr. Cihat Şen’e gittik ve Üzüm’ün en az 15-20 farklı ölçümünü titizlikle belirledikten sonra tüm organlarını tek tek bize gösterip anlatmasını heyecanla takip ettik. Ta ki doktorun Üzüm’ün minik bir kız olduğunu ifade ettiği o büyülü ana kadar!!! Dadan dan da dannnnnnn!!! Baba adayımız yeni tanıştığımız sevgili doktorumuzun ciddiyetini sorgular büyük bir şaşkınlıkla “şaka mı yapıyorsunuz” cümlesini yapıştırıverince, doktor da gayrı ihtiyari tekrar aynı bölgeye dönüp bize yeniden görüntülü açıklama ihtiyacı duydu elbette.

O da ne! Bizim Üzüm’ün en az 8 haftadır taşıdığını sandığımız pipisi düşüvermişti!!! O anda sevgilimle yaşadığımız şaşkınlığın bir tarifi olsa da yapabilsem keşke. Bize sürprizlerin en büyüğünü yapan minik Üzümümüz tüm sevdiklerimize dayanamayıp duyurduğumuz üzere maviş sincap değil de pembiş bir tavşanmış. Tavşan veya sincap her haliyle deliler gibi seveceğimiz bu canlı bize küçük bir oyun oynamaya kararlıymış meğer.

Kız Üzüm’ü öğrendiğimiz andaki şapşallaşma hali sayesinde o andan sonra doktorun söylediklerinden tek anladığımız; bebeğimizin ölçülen değerlerinin tamamının normal olduğu ve endişe edecek hiçbir husus görülmediğiydi. Bunun dışında ne doktora bir soru sorabildik ne de yanlış değerlendirmiyorsam Üzüm’ün “aklı başında ve ne yaptığını bilen” ebebeynleri olduğumuzu gösterir bir cümle kurabildik! Sadece elimizde sağlıklı bebeğimizin raporu ve bir cd dolusu görüntüsüyle kendimizi kalabalığın içine atıp amaçsızca yürümek istedik.

Hem şaşkın hem mutluyduk. Bebeğimiz sapasağlamdı ve fakat kandırıkçı bir yumurcaktı. Anne babalarımızı ve en yakın arkadaşlarımızı arayıp telefonda şaşkınlıktan dakikalarca kahkaha atarak tekrarlanan “bu sefer kesin mi” sorularına cevap vermeye çalıştık. Kimi aldığı minik erkek kılıklarını ikinci bebeğe saklama kararını açıklarken, kimi de aslında ikiz beklediğim için her seferinde farklı bir bebişin ultrasonda göründüğü yönündeki komplo teorisini anlatıyor ama bir şekilde neredeyse ilk hamilelik haberi kadar heyecan yaratan bu haberde istisnasız hepsi, Üzüm’e muhtemelen yıllarca anlatıp duracağımız hikayenin komik ve şaşkın kahramanları olarak yerlerini alıyorlardı. İyi ki varlardı, Üzüm’ün onu her haliyle heyecanla bekleyen dedeleri, babaanne, anneanne, teyze, dayı ve amcaları…

Şimdi önümüzde perinatoloji uzmanımızdan aldığımız ölçüm raporlarıyla gideceğimiz kendi doktor muayenemiz var. E artık tekrar değişmez değil mi bizim kara Üzüm’ün hikâyesi?

yine de insanın morali bozuluyor. eşim de erkek istiyor sanırım ama ilk çocuğun kız olması daha iyi bence

Benim de kayinvalidem ilk bebegi oglan istiyordu. Ama kizim oldu simdi deli gibi seviyorlar. Hiiiiiiiicc canini sikmana degmez. Emin ol esinde herseyden cok sevecek o minik prensesi. Ayrica bence de ilk bebegin kiz olmasi daha iyi. Arkadas yetisiyo sonucta bize. Allah korusun evlatlarimizi

üzülmekten çok sinir oluyorum olsun nedir ya. çok şükür diyorum ben onlar da olsun diyorlar

yeri sırası gelirse bu konunun, sakince "olsun" lafına kırıldığını, şaşırdığını, onlardan beklemediğin bir tavır olduğunu, vb. söylemelisin bence... ama öyle sinirli bir tonda değil, kırgınlığını belirt ki, böyle bir densizliği tekrarlamasınlar ve seni tekrar tekrar sinirlendirmesinler...

eşim de bir kaç kez erkek vurgusu yaptı, önce tepkisiz kaldım sonunda patladım... " eğer bir ablan ya da kız kardeşin olsaydı, annen vefaat ettikten sonra 3 erkek rezil olmazdınız ve erkek kardeşin var da ne hayrını gördün neden 2 aydır konuşmuyorsun madem" diye verdim veriştirdim... eee biraz gerçekçi örneklerle karşılaşınca, öyle bir sustu ki, o gün bu gündür insanın mutlaka kızı da olmalı diyor:KK1:

Benim de kayinvalidem ilk bebegi oglan istiyordu. Ama kizim oldu simdi deli gibi seviyorlar. Hiiiiiiiicc canini sikmana degmez. Emin ol esinde herseyden cok sevecek o minik prensesi. Ayrica bence de ilk bebegin kiz olmasi daha iyi. Arkadas yetisiyo sonucta bize. Allah korusun evlatlarimizi

ben de kendime arkadaş olarak düşünüyorum, ben çok memnunun bebeğimden sağlıklı olsun başka da bişey istemem

$002.jpg $001.jpg $049.jpg

meraba kızlar benim ikinci bebeğim olacak inşallah allah kısmet ederse birtane kızım var bakalım bu minik kuşum neolacak bende galiba haziran annesi olacağım özeldeki doktorm 3temmuz diyr devletteki dktrm 29haziran diyr sata göre 29haziran tabi bunu kimse bilemez hangisi kısmet olursa sağlıklı olsunda önemli olan oo kızlar inşallah allah herkese kucağına sağlıcakla alma nasip eder...:nazar::KK16::21::KK1::KK16:

Son düzenleme:
X