2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
bugün özel bir muayenehaneye gideceğim bakalım o ne dıyecek. inşallah kanamam durur artık hamileleğimin keyfini çıkarmak ıstıyorum ama stresim hiç bitmiyor:KK43:

inşallah herşey yoluna girer canım, en güzel zamanlar ama mutlu olmaya korkuyorum ya bişi çıkarsa diye, her gün yeni bişi duyuyoruz. geçen haftalarda bendene toksoplazma çıkmıştı 3 haftam rezil oldu :KK43: ama sonunda yüzüm güldü inşallah seninde öyle olur.

yok canım kendı doktorum yaptırmamı söyledi fakat şehirdışında bi yer tavsiye etti benim de kanamam var şuan o yüzden tehlikeli olur dıye bugün özel muayenehaneye gıtmışken ordamı yaptırsam dıyorum

heee anladım cnm.. ama tabi en yakın olan yere git öyleyse, riske girme kanamanda varsa..

bugün özel bir muayenehaneye gideceğim bakalım o ne dıyecek. inşallah kanamam durur artık hamileleğimin keyfini çıkarmak ıstıyorum ama stresim hiç bitmiyor:KK43:

güzelim gör bak bitecek zamanla azala azala bitecek..endişe stres yapmamaya çalış..herşey yoluna girecek sen sakın canını sıkma arkadaşım..bak diyorum gerçekten herşey güzel olacak bebeğini alacaksın sağlıkla kollarına..iyi düşnelim iyi şeyler olsun..bebeğinin sağlığı iyi buna sevinmelisin bence..:) dualarım seninle..

canım benim imkanın varsa ki bizim çok yok ama yine zorlıcaz sınırları, en az bir yıl kendin bak derim. bir daha bu zamanları olmıcak, hem senin terbiyenle büyüsün kızçen hemde bebeklikten hasret çekmesin derim ben. kayınpederinse anlayış göstermesi lazım. ve saatlerde çok kötü hakikaten ne zaman eve geliceksin yemek yiceksinde bebişinle zaman geçirceksin. madem işe dönmeyide düşünmüyosun iki ay kala çık eğer borcun bitiyorsa, bende kk vs kapatsın diye çalışıyorum senin gibi, ne kadar az para verirsek dışarıya o kadar rahat ederiz. herşey gönlüne göre olsun canım..

saol canım benim..hakkımızda hayırlısı..ve doğru diyorsun enaz 1 yaşına kadar onunla olmalıyım...

bitek sonda bulunan kutucuğun ne olduğunu anlayamadım, onu olduğu gibi bıraktım..
"ERKEK" çıktı bana :KK1: :KK55:

ben alt kısma bebeğimin muhtemel doğacağı yılı günü girdim :) kız çıktı

kızlar geçen hafta doktor beni iç kanama geçiriyorsun demişti. bugün gittim kanama durmamış bebeğimin hayatı tehlikede böyle bişey yaşayan var mı tanıdıklarınızdan. ama üçlü test sonucum iyi çıktı çok şükür sevinsem mi üzülsem mi bilemedim

geçmiş olsun canım doktor ne dediyse harfiyyen uy dinlen. Bişeycik olmaz inşallah. Rabbim şifa versin sana bebeğini de korusun

ayy ne olcak bizm bu halimiz :KK70: valla 5 kiloya doğru bende gidiyorum

ben de hamile kaldığımdan beri 3 kilo almışım ya öfff napcaz böyle :KK70:

kızlar merhabalar, umarım bebişleriniz ve siz çok çok iyisinizdir...
bir kaç gündür misafirim vardı, yazamadım...
cumartesi günü randevum var, merak ve endişe içindeyim... bulantılarım da kesilince hamile olduğumu unutur oldum birkaç gündür...
kilomda değişiklik yok ama karnım hayli büyüdü, annem bile 6 aylık gibi karnın dedi:18: eee haliyle kışlık kabanımın düğmeleri kapanmıyor, kapatsam da pot pot duruyor:KK1: ben de düğmelerin yerini değiştirdim bedenime uydurdum... amaaaa düğme izleri belirgin ve kötü görünüyor... ne yapabilirim kızlar, ütü bassam geçer mi:26:

ayy benim de kapanmıyor valla ben gururla dolaşıyorum öyle bence çok tatlı gözüküyor hep severdim böyle hep bakardım hamile bayanlara çok hoşuma giderdi :):KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

muhasebecim aradı şimdi dediki aynen yazıyorum
"Çiğdem abla 16 hafta iznin var dedi yani 4 ay gibi bir süre ... o süre zarfında işveren senin sigortanı yatırmıyor dedi ve maaşda ödemiyor dedi..sen iş görememezlik raporu aldığın için devlet ödüyor senin maaşını ama oda kesiliyor dedi asgari ücretten gözüküyorsa sigorta ödemelerin 600 şeklinde ödeniyor maaşın oda 4*600 : 2400 tl yapıyormuş..ve birde 80 tl gibi süt parası ödeniyormuş..
sen çalıştığın süre boyunca sigortanı zaten yatırmakla yükümlü..ama sen izne ayrıldığın günden itibaren sigortan yatmıyor arkadaşım yani işverenin burda mali bir yükmlülüğü olmuyor..

inşallah aydınlatabilmişimdir. :)

aynen öyle canım, ellerine sağlık :KK54::KK54::KK54:

kızlarrr merhaba biss geldiikkk drdann... herşey çok ıyı cinsiyetimizi ögrendiik oğluşum oluyooo :nazar:

anaaam benim yakışıklşıya arkadaş mı geliyormuşşş :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: Maşallaahhhh tüüüh tüh tüh

Kızlaaaaaaaaaaaaaar!

Dayanamadım bugün öğleden sonra doktora gittim.

Bizimkisi yine göstermedi.

Doktor çok ilgiliydi, baya uğraştı göstersin diye,

hatta pıt pıt bir kaç kere vurdu ki dönsün diye.

Bağdaş kurup oturmuş kerata açmıyor bacaklarını.

Sonra doktor, hadi 1 saat dolaş da yine gel bakalım,

yürüyüş yapınca yani hareket edince çocuk hareket eder dedi.

Ben de 1 saat yürüyüp biraz da çikolata yedim çok şükür fazla bulantı yapmadı.

Veeee cinsiyetini gördük :KK55: doktor bebeğin pipisini zoomladı ve bir tane çıktı alıp verdi bana :KK1:

Bana da ekranda bebeğin pipisini gösterdi, şoke oldum.

%90 erkek dedi :KK55: :KK55: :KK55: :KK55: :KK55: :KK55:

Ahanda ikinci arkadaş yakışıklıma :) :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: Maşallaaahhh

Hadi gozun aydin canim .....
Bizim ogullarimiz nazli olacak galiba .... :26:
Benide baya bekletmisti cinsiyet icin :KK55::KK31:

ayy evet ya canım valla benim kuzucuk da geç gösterdi çok süründürdü bizi :):KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

detyalı ultrasonları ne zaman yaptıracaksınız ben bugün yaptırmayı düşünüyorum erkenmi :44:

canım ben dayanamadım 16sında devlet hastanesine gittim muayene olucam diye ordaki dr detaylıya gönderdi ama sanırım özeldeki gibi değil bu detaylı yada senin sorduğun o mu bilmiyorum. kemiklerini ölçtü, sıvının durumuna baktı birazcık bebeğe baktık bu kadardı. ama normal hastanemde 4 boyutlu var, onu dra sorucam onun yönlendirmesine göre giricem. böbreklere ve kalbine bakılıyo sanırım onunla. pztsi randevum var sorunca yazarım sizede, ne zaman önerdiğini.

inşallah herşey yoluna girer canım, en güzel zamanlar ama mutlu olmaya korkuyorum ya bişi çıkarsa diye, her gün yeni bişi duyuyoruz. geçen haftalarda bendene toksoplazma çıkmıştı 3 haftam rezil oldu :KK43: ama sonunda yüzüm güldü inşallah seninde öyle olur.

ben de öyle bebeğime kıyafet bıle almak istemıyorum ya bişey olursa dıye inşallah olmaz önceden doğurmak ne kolaymış bi çocuğu doğuramayacaz:))

Güzel bayanlar ! yani bizler:) saçlarınızda bir değişiklik var mı? Haziran anneleri saçlarınıza hamilelikten bu yana boya vs gibi işlemler yaptınız mı? Benim saçlarım ,tırnaklarım normalinden iki kat hızla uzuyor sanırım.Bu da saç dipleri konusunda beni epey zora sokuyor.Hamileliğimin başından beri fondöten kullanmıyorum önceden onsuz yapamam sanıyordum ama durum o kadar kötü değilmiş cildim hava alınca sanki canlandı kendine döndü ,önceden fondoten sürmesem Çok solukmuşum gibi hissediyordum. Ama göz makyajını seviyorum abartmadan yapıyorum.ancak kaç aydır ojede sürmüyorum.
Aslında artık yapmadıklarım:
topuklu giymiyorum
fondoten sürmüyorum
saç boyamıyorum( gerçi doktor 4.aydan sonra boyayabilirsin tek renk ve organik olmak şartıyla dedi)
ojem yok
uzun palto giyememeye başladım kastırıp sıkıyor ,kısa mont giyiyorum
koca çantaları cok seviyorum artık onlar da yok
Bu değişimler ilginç geliyor aslında yapmadığım şeyleri yaptığım için hoşuma da gidiyor kişilik olarak kimi zaman çok asi olabiliyorum bu bakımdan bu kendime asilik etmem anlamına geliyor:)
Daha yazacaklarım var da sizin yorumlarınızı bekliyorum sonra başka değişikliklere geçiş yapacağım:)

Güzel bayanlar ! yani bizler:) saçlarınızda bir değişiklik var mı? Haziran anneleri saçlarınıza hamilelikten bu yana boya vs gibi işlemler yaptınız mı? Benim saçlarım ,tırnaklarım normalinden iki kat hızla uzuyor sanırım.Bu da saç dipleri konusunda beni epey zora sokuyor.Hamileliğimin başından beri fondöten kullanmıyorum önceden onsuz yapamam sanıyordum ama durum o kadar kötü değilmiş cildim hava alınca sanki canlandı kendine döndü ,önceden fondoten sürmesem Çok solukmuşum gibi hissediyordum. Ama göz makyajını seviyorum abartmadan yapıyorum.ancak kaç aydır ojede sürmüyorum.
topuklu giymiyorum
fondoten sürmüyorum
saç boyamıyorum( gerçi doktor 4.aydan sonra boyayabilirsin tek renk ve organik olmak şartıyla dedi)
ojem yok
Bu değişimler ilginç geliyor aslında yapmadığım şeyleri yaptığım için hoşuma da gidiyor kişilik olarak kimi zaman çok asi olabiliyorum bu bakımdan bu kendime asilik etmem anlamına geliyor:)
Daha yazacaklarım var da sizin yorumlarınızı bekliyorum sonra başka değişikliklere geçiş yapacağım:)

aynen canım benimde tırnak ve saçım uzadı bebeşim sayesinde. bende boyamadan yapamam diyordum ama şuan alıştı saçımda bende, çok çok farklı bi renge boyatmadığım içinde sırıtmıyor diplerim. ojemi sürüyorum hala. makyajımıda yapıyorum zaten çok ağır yapmam ve dediğin gibi göz makyajını çok seviyorum. boya dışında yapmadığım bişi yok aslında.

topuklu giymiyorum
fondoten sürmüyorum
ojem yok

normalde çok severim süsü püsü.. her zaman yapmam ama,arada bi yaparım öyle daha anlamlı oluyo çünkü :KK34: ama köftemi öğrendiğimden beri yapmadıklarım :

• oje sürmemek
  • ihtiyaç olmasına rağmen saç boyamamak
  • makyaj yapmamak
  • düzleştirici,maşa bile kullanmamaya özen göstermek
  • yavaş hareket etmeye çalışmak
  • yavaş yürümek

ki bunlar benim için baya zor olan şeyler.. tam terslerini yapardım hep :KK1: bunlar ilk aklıma gelenler

bende üşütmüşüm, dün gece öksürmek için uyandım bi kaç kez. bugünde belli burnumda boğazımda bişi var. kötülemez umarım, izin alamam. bol kivi mandalina ye canım ve limon ye, sıcak suyun içine sık iç. dikkat edin kendinize:2:
Sağol canım geçti zaten sıcak uyguladım sırtıma geçti
hemşerim nerelere gittin sen bende diyorum nerede bu kız....kaçırmışım gideceğini yazdığını..çok geçmiş olsun canım..dikkat et hava değişikliğide seni hasta yapmasın iyice..dinlen..bol bol c vitamini al .canım selam söyle memleketine :) bizde seni özledik
Canım bende özledim sizi. Bu arada ben grip değilim kızlar soğukta kendimi kasmışım sırtım belim tutuk gibi kramplar giriyordu bugün baya geçti sıcak uyguladım soğuklara dikkat
kızla doktordan geliyorumm beebeğimin cinsiyetini öğrendim kıza benzettim dedi doktor kesin mi dedim %80 dedi.çok şaşkınım ama çoookkta sevindimm :109: hala inanamıyorum hep erkek hissediyodum yaa :) çok sevinmeye de korkuyorum ya sonradan değişirse diye :KK1:
Rabbim gönlüne göre versin canım hayırlı evlat olsun. Bana doktor 12.haftada erkeğe benziyor demişti ve erkek çıktı kızlar değişebiliyor ama inşallah senin gönlündekidir. Çok sevindim
detyalı ultrasonları ne zaman yaptıracaksınız ben bugün yaptırmayı düşünüyorum erkenmi :44:
Geçmiş olsun canım ihmal etme yaptır hemen. İnşallah bi sorun kalmaz hamileliğin tadını çıkarırsın.

Sağol canım geçti zaten sıcak uyguladım sırtıma geçti

Canım bende özledim sizi. Bu arada ben grip değilim kızlar soğukta kendimi kasmışım sırtım belim tutuk gibi kramplar giriyordu bugün baya geçti sıcak uyguladım soğuklara dikkat

Rabbim gönlüne göre versin canım hayırlı evlat olsun. Bana doktor 12.haftada erkeğe benziyor demişti ve erkek çıktı kızlar değişebiliyor ama inşallah senin gönlündekidir. Çok sevindim

Geçmiş olsun canım ihmal etme yaptır hemen. İnşallah bi sorun kalmaz hamileliğin tadını çıkarırsın.

inşallah değişmezzz :KK16: ama değişirse de üzülmem ilk bebeğim her türlü çookk sevicem inşaallah :KK16:

ben alt tarafa "hamile kalınan zamanı" yazdım :KK1:

canım conception yazıyo (gebe kalma anlamında) yani tekrar yap :KK34:

benim de erkek çıktı, rus takvimi de erkek çıktı. bakalım ben de rüyamda erkek gördüm... hayırlısıyla sağlıkla gelsin bebişim.. kızım olsa da oğlum olsa da :18::18::18: sadece artık kıyafetlerimiz için öğrenelim istiyorum 20 ocağa kadar sabır artık...:KK31::KK31::KK31:

topuklu giymiyorum
fondoten sürmüyorum
ojem yok

*saçlarımı boyamıyorum bende..dipleri geldi ama kendi rengine yakın olduğu için sıkıntı yok şimdilik..
*fondoten bende kullanmıyorum artık..ama allık ve gözkalemi rimel maalesef vazgeçemedim :)
*abur-cubur ve asitli birşey içmiyorum hiç.. ki severdim..
*hamama gidemiyorum :))
*çorapsız gezemiyorum :KK70:
fast food yiyemiyorum :KK70:

topuklu giymiyorum
fondoten sürmüyorum
ojem yok

normalde de makyaj yapan bir insan değildim (kimyager olduğum için ve nasıl yapıldıklarını bildiğim için bir de cildim sivilceye eğimli bir cilt olduğu için özel günler harici pek kullanmam makyaj malzemesi)
saç boyası maalesef beyazım olduğu için kullanıyordum ama kendi saç rengime boyattığım için beyazlarım haricinde göze batan bir şey yok boyatmayı da planlamıyorum..
boyum uzun olduğundan topuklu giyemezdim gene giymiyorum.
gene laptop çantamı sırtımdan maalesef eksik edemiyorum. :KK50::KK50:
tek değişiklik olarak ayağımda çorap eksik olmuyor gece yatarken dahi.. :KK52::KK52:

Bir de cildim zaten bozuktu feci halde bozuldu saç diplerime yakın bölgelerde sivilce döküyorum resmen :KK14::KK14::KK14: önceden de vardı ama bu kadar değildi :KK14::KK14::KK14:

X