2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Arkadaslar 3. Gebeligini yasayan tecrübeli bir anne olarak catlaklar konusunda size onerim pahali kremlere boşa para yatirmayin.ben sadece bebe yagi kullandım. Ve bir cizgi bile catlagim olmadi. Onemli olan vücudu guzelce nemlendirmek.bu isi badem yagi kakao yağı vazelin vs. Ile halledebilirsiniz

Benim Dr.um da aynısını söyledi :) Bebe yağı kullanmamı tavsiye etti . Tabi birazda bünye meselesi , ne kullanırsan kullan yine de çatlak oluşabiliyor bazılarında ama önemli olan en az'a indirebilmek.

Selam arkadaslar..yogun ve kötü bir grip geciriyorum ve takip edemedim..yarin isyerinde hepsini okumaya calisacagim....ozledim sizi...gorusmek uzere iyi aksamlar

Slm cnm , Çok geçmiş olsun .. Acil şifalar diliyorumm. En büyük duam hasta olmamak , Ben grip olunca boğazlarımda şişiyor , 20 adet iğneden aşağısı ayağa kaldırmıyor, umarım bu sene pas geçer :KK43:(

Kizlar kimse lierac konusunda yorum yapmamis. Neden? Kullanmaya baslamadiniz mi daha

canım, ben mustela aldım, 2 haftadır kullanıyorum... 10 günde bitmesi imkansız, bana 3 ay yeter gibi geldi, eczacı da 2-3 kutu ile hamileliği tamamlarsınız dedi... lierac daha az ml olabilir bilmiyorum... şimdilik sadece akşamları ya da duş sonraları sürüyorum... daha ileride sabah akşam süreceğim... çatlama konusu yapısal,annemin de doğum çatlakları var, o yüzden önlem almalıyım, olacaksa asgari seviyede olsun... nasılsa çatlayacağım diye kendi haline bırakmak istemedim...

Kızlar geç gösterir derler ya onun etkisi herhalde bu :)
Allah isteyen herkese nasip etsin inş. :)
Darısı öğrenmeyen diğer arkadaşlara :)
Su an kac hafta kac gunluk canim....
Sanirim benimki erkek olmasina ragmen gec ogrenen nadir kisilerdenim :KK9:
15+4 de ogrenmistim....
Daha oncesinde tahmin bile yoktu :KK9:

Gelir gelmez bizede yazin canim merakta birakmayin .....
Hayirli haberle gel ins. :KK16:
Darisi yarin benim basima :KK9:
[/QUOTE]

Ben şuanda tam 15 haftalığım cnm aslında sana göre erken bile öğrenmiş oluyorum herhalde :) senin oğluşun terbilyeliymiş çok baksana saklamış öle ulu orta göstermemiş annesi :)

Hayırlı evlat olur inşallah canım , biz 31 aralıkta öğrenicez cinsiyetimizi gösterirse tabi :)) Dr. cihazların 16 haftadan önce göstericek kalitede olmadığını söyledi malesef.. Özeli bırakıp ssk yamı gitsem :KK70:

amin cnm inş. herkesinkiyle birlikte :)
Benimde doktorum 16.haftada söylerim demişti dün biraz ısrar edince sadece kıza benziyor dedi. Kesin olarak bir dahaki geldiğinde söylerim dedi. Bir sonraki randevumda 07 ocak'ta :) Ben hiç SSK'ya gitmedim cnm yorum yapamıycam onunla ilgili.

kızlar benim bugun yani perşembe öğleden sonra randevum var.topikte hareket sabah erken saatte başlıyor.lütfen dua edin bebeğim iyi olsun yaşıyor olsun,çok paniklemiş durumdayım:18: ve çok korkuyorum:18:.uyuyamıyorum her yerime kramplar giriyor gerildim iyice:KK53::KK53:.geldiğim gibi yazarım inşallah iyi haberlerle gelirim.allahım inşallah offfffff

ah arkadaşım...bende grip olduğumdan beri acayip bir korku var içimde halbuki ptesi günü görmeme rağmen hala endişe ediyorum çünkü hareket falanda hissetmiyorum hala.sonra diyorum ki meleğim bana sıkıca sarılmış ben niye onu üzüyorumki diyorum rahatlamaya çalışıyorum ama geceden beri elim karnımda ne olur diyorum bir ses ver birşey yap orda olduğunu belli et bana diyorum ama nafile...ama o daha minnacık o yüzden hissetmemem normal diye kendime moral vermeye çalışıyorum...lütfen sende üzme e kendine moral vermeye bak..annesi sana sıkı sıkı sarılırken ona inanmamazlık etme olur mu ben biliyorum güzel haberlerle geleceksin bakmışsın cinsiyeti belli oluır çok selam söyle bizden :)

Kızlar günaydın;

Dün doktor randevumuz vardı öğleden sonra. Bende güzel haberlerle geldim çok şükür ki.. Herşey yolunda ve bebeğim 98gr.olmuş :) Doktorum nihayet cinsiyet tahmininde bulundu :KK36: benimde bir kısçem olacakmış :KK52:

maşallah annesi ne güzelde büyüyor kocaman oluyor :) kızçen hayırlı olsun başlarsın artık elbise almaya :)

tek tek isim yazmadan tüm geçmiş olsun diyen arkadaşlarıma merak eden arkadaşlarıma teşekkür ediyorum...gerçekten çok kötü bir grip geçiriyorum..bugün işe geldim ama nasıl geldim bir Allah biliyor bir ben..sayfaları tektek okuyamadım çünkü ben 998de gitmişim sizin maşallah çeneniz düşmüş :))

umarım hepiniz iyisinizdir..kurabiyeleriniz minnoşlarınız Ali Yasininiz melekleriniz köfteleriniz kızçeleriniz ...hepinize güzel günler iyi haberler alacağımız günler olsun...

Slm cnm , Çok geçmiş olsun .. Acil şifalar diliyorumm. En büyük duam hasta olmamak , Ben grip olunca boğazlarımda şişiyor , 20 adet iğneden aşağısı ayağa kaldırmıyor, umarım bu sene pas geçer :KK43:(

saol arkadaşım aynen faranjit bronşit sinüzit ne istersen var..o kadar korunmama rağmen grip olmamam imkansız..dersanede çalışıyorum çocukların içindeyim..biri hasta oldumu tüm personel tektek hasta oluyor..toplu taşıma kullnaıyorum..eşim fabrikada çalışıyor..ona bulaşsa direk bana..ay kimse grip olmasın ilaçsız çok zor...

Kizlar az once asiri bir bulantim oldu....
Nasil oldu anlayamadim ama altima kacirmisim :26::KK60::KK60:
Ilk defa basima geldi boyle birsey doktora soylemeli miyim ???
Tecrubeli anneler yardimmm :18:

kızlar benim bugun yani perşembe öğleden sonra randevum var.topikte hareket sabah erken saatte başlıyor.lütfen dua edin bebeğim iyi olsun yaşıyor olsun,çok paniklemiş durumdayım:18: ve çok korkuyorum:18:.uyuyamıyorum her yerime kramplar giriyor gerildim iyice:KK53::KK53:.geldiğim gibi yazarım inşallah iyi haberlerle gelirim.allahım inşallah offfffff
Hadi iyi haberlerini bekliyoruz.
Kızlar günaydın;

Dün doktor randevumuz vardı öğleden sonra. Bende güzel haberlerle geldim çok şükür ki.. Herşey yolunda ve bebeğim 98gr.olmuş :) Doktorum nihayet cinsiyet tahmininde bulundu :KK36: benimde bir kısçem olacakmış :KK52:

Gözünaydın canım, cinsiyeti ögrenmene de çok sevindim.Maşaallah kocaman olmuş senin bebiş.

@huzeyfee; iyi haberlerle dön inşallah kontrolden...:KK16:

grip olan annişler @azerikızı91 ve @çileksurat çokçana geçmiş olsun, dikkat edin kendinize... bol bol dinlenmeye çalışın...:KK16:

saç boyama konusu konuşulmuş alıntı yapamadım asıl msj ı bulamadım çünkü:KK1: ben dipler 3 parmak çıktı... dipler koyu kestane uçlar karamel... daha da uçlar soğan kabuğu balyajdı da o kısmı hamile olduğumu öğrendiğim hafta gittim kestirdim... çıkan diplerin içinde tek tük beyazlarım da var ama kesinlikle boyatmayacağım, göz göre göre kimyasal madde almak istemem... organik boya olayına inanmıyorum ( bu msjı daha önce yazmışım hissine kapıldım şu an:KK1:)

canım benim panik yapma hemen... kusarken mi oldu ( benim de oluyor kusarken çünkü:26:) ben doktora değil ama anneme söyledim, verdiği cevap şu " ben hapşırırken bile kaçırıyorum boşver, normal o :KK1:)

ah canım dikkat et hani bu konu hakkında hiçbir bilgim yok ama ileri dönemde olabiliyormuş..çıkartırken çok zorladıysan zaten mesanede artık rahimden dolayı baskı altında o yüzden olmuştur..canını sıkma..

@huzeyfee; iyi haberlerle dön inşallah kontrolden...:KK16:

grip olan annişler @azerikızı91 ve @çileksurat çokçana geçmiş olsun, dikkat edin kendinize... bol bol dinlenmeye çalışın...:KK16:

saç boyama konusu konuşulmuş alıntı yapamadım asıl msj ı bulamadım çünkü:KK1: ben dipler 3 parmak çıktı... dipler koyu kestane uçlar karamel... daha da uçlar soğan kabuğu balyajdı da o kısmı hamile olduğumu öğrendiğim hafta gittim kestirdim... çıkan diplerin içinde tek tük beyazlarım da var ama kesinlikle boyatmayacağım, göz göre göre kimyasal madde almak istemem... organik boya olayına inanmıyorum ( bu msjı daha önce yazmışım hissine kapıldım şu an:KK1:)

saol canım iyi dileklerin için..
bende boya konusunda katılıyorum..içinde kimyasal var ne kadar organik olsada bende çok inanmıyorum..ve benimde dipler geldi ama boyamam kesinlikle..

canım benim panik yapma hemen... kusarken mi oldu ( benim de oluyor kusarken çünkü:26:) ben doktora değil ama anneme söyledim, verdiği cevap şu " ben hapşırırken bile kaçırıyorum boşver, normal o :KK1:)

ah canım dikkat et hani bu konu hakkında hiçbir bilgim yok ama ileri dönemde olabiliyormuş..çıkartırken çok zorladıysan zaten mesanede artık rahimden dolayı baskı altında o yüzden olmuştur..canını sıkma..

bende boya konusunda katılıyorum..içinde kimyasal var ne kadar organik olsada bende çok inanmıyorum..ve benimde dipler geldi ama boyamam kesinlikle..

Oh o zaman sikinti yok :KK52:
Yok benim oyle kusmam falan olmuyor su ana kadar iki kere oldu o kadar....
Asiri bir bulantim oldu o nedenle kacirdim :26:
Neyse icimi rahatlattiniz kizlar cok sagolun :KK16:
Kahvalti vakti :KK56:

ayy aynen aynen her akşam ben de tekrar aşık oluyorum.. iyi ki diyorum seninle evlenmişim. Her nazımı kahrımı çekiyor. kaç gecedir öksürüyorum diye nöbet tutuyo başımda kuzum kıyamam ben ona:KK16::KK16::KK16:

Dün akşam midem bulandı yatak odasından lavaboya koşana kadar hertaraf battı, tabi yawrum kıyamam beni yatağa yatırdı aldı eline kovayı viledayı ıslak mendili yerleri sildi duvarları falan bide muz almış gelmiş bişeyler hazırlayayım ye aç yatma dedi yok istemiyorum dedim bari bu muzu ye böyle yatma sabah daha kötü olursun dedi canım benim ya Rabbim eksikliğini göstermesin herkese en az benimki kadar anlayışlı ve merhametli +AŞIK eş nasip etsin inşallaaahhh.

Kizlaaaar yardim edin lutfennnn dunden beri basimin agrisi gecmedi bi turlu kafami duvarlara vurucam uyudum uyandim hala agriyo ....midemede vurdu bulanmiyan midem agzimda....acaba parol icsem mi dr a hic sormadim daha once agri kesici ihtiyacim hic olmamisti

benim de iki gündür aşırı başım ağrıyor hatta bu üçüncü gün, daha önce doktoruma söylemiştim bana parol vermişti içebilirsin demişti ben çok mecbur kalmadıkça içmiyorum ama bende migren var ve dayanılmaz oluyor zaten midem kötü baş ağrısıyla daha da kötüleşiyorum. Allah şifa versin canım

Kizlar esim nasil uzuluyor kiyamam ben ona ya....
Kendisi hasta ola ola bana bakiyordu meyvesularimi falan sikardi her aksam....
Sakinan goze cop batarmis hesabi.. cok korkmustu hasta oldum...
Aman bacilar cok dikkatli olun ben hayatimda boyle hasta olmamistim...
Asiri agir geciyor o kadar ozenmemize ragmen....
Ben oldum sizler olmayin :2:
Sizleri seviyorum.... ♥♥♥

geçmiş olsun canım. biz de seni seviyoruz :KK16::KK16::KK16::KK16:

evet cnm bas bas bağırdın :KK52: mecbur kalmak çok zor bişey..yarın gitmicem dinlenicem boll bolll :KK49:

saol canım benim vicdansızlık diz boyu..insan canının hiç kıymeti yok..yarın eim göndermez zaten

bebeğimi Rabbi korusun inşallah çok yoruluo annesiyle beraber :KK1:

sen nasıl gidersin işe ya istedikleri kadar çağırsınlar bu senin yasal hakkın şikayet etsen haklı olursun. sakın gitme yat dinlen keyfi bişeymiş gibi çağırmak da neymiş canım.

Insanin sevdigi biriyle evli olmasi ne guzel. Benimki de cocugun oyuncaklarini toplarken bile kiziyo niye egiliyorsun ben toplarim diye. Onu coooooookk seviyorum evimi cok seviyorum kizimin sevgisi anlatilmaz zaten. Allahim nazarlardan korusun. Herkese nasip etsin

Maşallah canım ya çoook şanslıyızzz...Çok şükür Rabbim korusun hepimizi inşallah...

Kizlar kimse lierac konusunda yorum yapmamis. Neden? Kullanmaya baslamadiniz mi daha

krem kullanmıyorum henüz ben ama bu sefer gittiğimde soracağım doktoruma.

Kızlaar Selaaamm :KK3:

Uzun zamandır uğrayamıyordum buraya.. Umarım herkeste hersey yolundadır.. :KK49:

Biz ogluşumla doktorumuzu değiştirdik mutlu mesut kaynaşıyoruz birbirimize. :) Zaman ilerled,kçe dahda heyecanlanıyor insan :):):KK52::KK9:

kızlar ya bişey sorucam benim göğüs altlarımda bir kaşıntı ve kızarıklık var ya kaşısam artıcak diye korkuyorum kaşımasam duramıyorum. deli olucam. Sizde var mı? Ne yapıcam ya yaşayan var mı bunu?:18::18::18::18::18::18::18:

Kızlar günaydın;

canımmmmmm çok sevindimmm tebrikler :KK12:

şişşşttttt görünürde hiçbi sorun yokken bu karamsarlıkta ne böyle aaaa kızarım ama :KK47: :KK20:
tedirgin olmak falan ok ama sakin ol azcık,bebişe yazık..

Nerelerdesin yaw çilek özledik seni. Gripmişsin geçmiş olsun :KK16::KK16::KK16::KK16:
bu arada evet canım saç boyamamak gerekiyomuş.

kızlar ya bişey sorucam benim göğüs altlarımda bir kaşıntı ve kızarıklık var ya kaşısam artıcak diye korkuyorum kaşımasam duramıyorum. deli olucam. Sizde var mı? Ne yapıcam ya yaşayan var mı bunu?:18::18::18::18::18::18::18:

arasıra kaşınıyor ama çok rahatsız edecek şekilde değil..normaldir mutlaka..ama sne kaşımamaya çalış ne olur ne olmaz..geçmiş olsun canım..

doktorum kan hapına başlattı..sabah aç karnına içeceksin dedi..ve arkasından enaz 1saat çay kahve kafeinli içecekler yasak..c vitamini alıyorsun dedi hapı içtikten sonra..mutlaka sizede demiştir doktorunuz yada biliyorsunuzdur ama ben hatırlatayım dedim..

ah şu karamsarlıklar korkular..her kontrole gidişimizde doktorun ağzından çıkıcak kelimeleri sabırsızlıkla beklemek..bunları hepimiz yapıyoruz ama kendimizi ve bebeğimizi üzmekten başka bi işe yaramıyo içini ferah tut canım..inşallah çook iyi haberlerle geliceksin
Kızlar günaydın;

hayırlı olsun hemşerim..ohh ne güzel cinsiyette öğrenmişiz darısı başımıza

Nerelerdesin yaw çilek özledik seni. Gripmişsin geçmiş olsun :KK16::KK16::KK16::KK16:
bu arada evet canım saç boyamamak gerekiyomuş.

saol canım ya..bir tutuldum pir tutuldum..halada canım birşey yapmak istemiyor ama işe geldim bugün...bugün bitermi acep..ne olur dikkat edin kendinize..parolda 1 kere içtim inat ettim içmedim..geçirmeye çalışıyorum..

X