2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
canım benim ben iki doktora gidiyorum.biri özel hastanedeki doktorum yani dogum yapacagım hastanedeki diğeri devletteki.tahliller özel hastanede çok pahalı açıkcası içim acıyor o yüzden devlete yaptırıyorum.özeldeki doktoruma daha yeni gittim 6-7 ocakta diger randevum o yüzden kan sonuçlarımı devlettekine erkenden göstereyim istedim ama yoktu.b12 vitaminim düşük çıkmış onu göstericektim.haftaya geliyor ama o zaman gidicem artık.merak konusunu hiç açma canım benim artık çok merak ediyoruuummmm :KK1: Insan ona göre hayal kurmak istiyo alcağı şeyleri ona göre tasarlamak istiyo :) gerçi sonrada farklı cinsiyet söyleyen doktorlarda oluyomuş o yüzden nasıl emin olcaz cinsiyet konusunda bilemiyorum :) tatlı yeme taviyen için teşekkür ederim..bende tatlı yiyemiyorum hiç ama meyve yiiyorum.meyve yiyip gidim en iyisi ve öğleden sonra gideyim :KK34:

Benim de b12 alt sınırda çıktı geçen hafta.

Dahiliye doktorum dodex (b12 iğnesi) yüklemesi yapacağız dedi.

Geçen hafta gün aşırı yaptırdım. önümüzdeki 1 ay içerisinde

haftada bir yaptıracağım, sonra da ayda bir yaptıracağım.

Kizlar kimse lierac konusunda yorum yapmamis. Neden? Kullanmaya baslamadiniz mi daha

eczacı arkadaşım bana lierac önerdi kendide kullandı 25 kilo aldı ama çatlamadı.güzel bir kremmiş.fakat ben vazelin kullanıyorum şimdi 6 aydan sonra başlamayı düşüyorum kreme yinede vazelinden vazgeçmem.kremi alıyosun 100 tl en az,10 günde bitiyor.son aylarda kullanırım belki oda sadece karnıma ve vazeline ek olarak tam karar vermedim.sadece vazelin kullananlar var hiç çatlamamış.:KK34:

eczacı arkadaşım bana lierac önerdi kendide kullandı 25 kilo aldı ama çatlamadı.güzel bir kremmiş.fakat ben vazelin kullanıyorum şimdi 6 aydan sonra başlamayı düşüyorum kreme yinede vazelinden vazgeçmem.kremi alıyosun 100 tl en az,10 günde bitiyor.son aylarda kullanırım belki oda sadece karnıma ve vazeline ek olarak tam karar vermedim.sadece vazelin kullananlar var hiç çatlamamış.:KK34:

Canim vazelinin icinde petroleum diye bir madde varmis zararliymis cok bilgim yok ama netten oyle okudum. Sen ne dusumuyorsun bu konuda

Kizlar kimse lierac konusunda yorum yapmamis. Neden? Kullanmaya baslamadiniz mi daha

Ben aldım ama kullanmaya başlamadım daha doktorum önerdi bana liaracı.Şimdilik bebe yağı sürüyorum vücuduma
gerginlik ve kaşıntı hissetmiyorum daha 16. haftadan sonra liarac a başlarım ama.

Canim vazelinin icinde petroleum diye bir madde varmis zararliymis cok bilgim yok ama netten oyle okudum. Sen ne dusumuyorsun bu konuda

ya bak sen dedin bende netten baktım gerçekten dediğin gibiymiş çok teşekkür ederim söylemesen ben devam edecektim kullanmaya allah razı olsun gebelikte tavsiye edilmez diyor nette:KK52::KK52: yarın aktara gidip kakao kayısı ve badem yağı alıp onlarla devam edecez.birde doktora sorayım bakalım ne diyecek. :26:

Ben aldım ama kullanmaya başlamadım daha doktorum önerdi bana liaracı.Şimdilik bebe yağı sürüyorum vücuduma
gerginlik ve kaşıntı hissetmiyorum daha 16. haftadan sonra liarac a başlarım ama.

Bende dermatologumla gorustum bugun. Catlaklar icin cok etkili bir urun yok bu buyuk oranla yapiyla alakali dedi. Ama piyasadaki en iyi urunun lierac oldugunu bir miktar faydali olabilecegini ve dermokozmetik bir urun oldugunu soyledi.

100ml 90TL civarında ve 10 gün kadar gidiyormuş sanırım..

Hem ilk gebeligimde gittigim prof hem de dermatologum (ki ikisi de alanlarinda adanada isim yapmis drlar) yapiyla alakasi oldugunu catlayacaksa her sekilde catlar dediler. Bende buna inandigim halde etrafimda ornekleri oldugu halde keske birseyler surseydim diyorum. Bu bebegimde de cok kasiniyorum ve pul pul oldu goguslerim (kis ayinda oldugumuz icin mi bilemedim) en azindan bunda keske dememek icin bebek yagi ve lierac kullanacagim arkadaslar

Benim de b12 alt sınırda çıktı geçen hafta.

Dahiliye doktorum dodex (b12 iğnesi) yüklemesi yapacağız dedi.

Geçen hafta gün aşırı yaptırdım. önümüzdeki 1 ay içerisinde

haftada bir yaptıracağım, sonra da ayda bir yaptıracağım.

bana da aile doktoru benexol diye bir hap yazmış ama doktoruma göstermeden içmeyi düşünmüyorum

Hem ilk gebeligimde gittigim prof hem de dermatologum (ki ikisi de alanlarinda adanada isim yapmis drlar) yapiyla alakasi oldugunu catlayacaksa her sekilde catlar dediler. Bende buna inandigim halde etrafimda ornekleri oldugu halde keske birseyler surseydim diyorum. Bu bebegimde de cok kasiniyorum ve pul pul oldu goguslerim (kis ayinda oldugumuz icin mi bilemedim) en azindan bunda keske dememek icin bebek yagi ve lierac kullanacagim arkadaslar

Benim doktorum da çatlıcağın varsa çatlarsın dedi.Ama yine de oluruna bırakmamak lazım sen kullan dedi.
Hiç krem kullanmamış ama hiç çatlamamış arkadaşlarım var
Hergün düzenli krem kullanıp çatlayan arkadaşlarım da....

Benim doktorum da çatlıcağın varsa çatlarsın dedi.Ama yine de oluruna bırakmamak lazım sen kullan dedi.
Hiç krem kullanmamış ama hiç çatlamamış arkadaşlarım var
Hergün düzenli krem kullanıp çatlayan arkadaşlarım da....

Aslinda benim ilk gebeligimden catlaklarim var daha fazla catlamamak icin kullanmayi dusunuyorum ama bilmem deger mi verecegim paraya. Az para degil sonucta 10 gune bir 100 lira

İyi akşamlar herkese... :KK3: Bu gün hava güzeldi fırsattan istifade dışarı çıktım yürüyüş gayet iyi geldi tabi bebişime de bişeyler aldım... napim dayanamadım... :KK1: Bu ara test sonuçları güzel çıkan arkadaşları tebrikediyorum bide hepinizin de kızı olacakmış :nazar: erkek topiği diyorduk kızlar sonradan atağa kalktı anlaşılan... :KK9:

Aynen valla yazsammi yazmasammi deyip vazgecmistim. O avatari gorunce ekranin ust tarafina kaydiriyordum. Oetsgl bu cok daha guzel:))

Teşekkürederim ben öbürünü de seviyordum ama bu kadar korkutucu gözükebileceğini hiç düşünmemiştim... :44:

benim de aynen tüm yıl devam eden allerjik rinitim var.Sabahları burnumun içi kurumuş şeikilde kalkıyorum Dr sprey veremem dedi.Serum fizyolojik verdi onu kullanıyorum

Serum fizyolojik işe yarıyormu ben hap almadan pek iyi olmuyorum spreyler bende pek işe yaramıyor da malesef...

Tatlı badem yağı kullan.. Benim kızım 4700 doğmasına rağmen hiç çatlağım olmadı...

Evet bende dün tatlıbadem yağı aldım ıkı gundur sürüyorum ertesı gun uyandığımda bıle yumuşak oluyor hem sürmeside kolay çok yağlı yağlı olmuyor vucut emiyor hemen

Kızlar bugün topikte bir arkadaş kırmızı lahana ile cinsiyet tahmini nasıl yapılır onu anlatmış.Ben de denedim biraz önce.Lahana suyu pembe renk aldı.Yani erkek çıktı.Sizler de dener misiniz bakalım dogrulugu ne?

X