2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
kızlar ya özel hastaneler ne kadar pahallılaştı ya ben gecen ay 40 tl veriyodum tahlil hepsi dahildi şimdi öle değil 85 tl ödedim muayane 53 tl tl 30 tlde tahlile verdim

Günaydın kızlar... Bende bugün doktora gideceğim ikili tarama çin nedense çok tedirginim gece çok kötü rüyalar gördüm ve hiç uyuyamadım... Benim korkum ikili testen ziyade acaba gelişimi nasıldır boyu falan çünkü eşim sürekli yeterli beslenemediğimi söyleyip duruyor. Balık ve süt tüketemiyorum ve kendimi suçlu hissediyorum :2::2:

Canım günaydın. Ben birçok şeyden tiksinmiştim. Balık, tavuk, et hiçbirini yiyemedim. Faydalı olan ne varsa ağzıma sürmedim diyebilirim. Ama Rabbim çok şükür koruyor miniklerimizi. Gelişiyorlar merak etme. Bende ikili test için giderken çok tedirgindim. Annelik duyguları böyle yapıyor insanı. Elim ayağım titriyordu resmen. Ama güzel haberlerle geleceksin inşAllah.

canım hiç öle düşünme yoğurt ye ayran iç onlar mideyi cok bulandırmıyor bende balık yiyemiyorum dr omega 3 verdi :KK6:

yogurt yemeye calışıyorum en az 1 kase yiyorum yada ayranlı çorba yapıyorum.. Benim hiç mide bulantım olmadı azda olsa yemek, meyve falan bugüne kadar yedim ama nedense sanki bebeğimde bi sorun olacak gibi korkuyorum :KK43:

aaaay cnm benim sağolllll :KK69:
yalnız şu 2.resme bayıldım..elleri koymuş boyna uzanmış gibi keyfe bak :KK1:

Tatlım ne şekillerde göreceksin onu. Özellikle çikolata yediysen iyice coşuyorlar. Bir dakika sabit kalmıyorlar. Bir bakıyosun popişini dönmüş yatıyo. Bir bakıyosun bacak bacak üstünde keyif yapıyo.

evet bende adanadayım Selçuk aslana geçen ay gittim metrodaki bu. sen ortadoğuda hangi doktora gidiyorsun memnunmusun

canım hicran girişe gidiyorum ben fena değil ama başka dr bende bakıyorum cok kalabalık hastane randevu almama rağmen 2 saat bekledim :KK25:metro nasıl memnun musun ?

Tatlım ne şekillerde göreceksin onu. Özellikle çikolata yediysen iyice coşuyorlar. Bir dakika sabit kalmıyorlar. Bir bakıyosun popişini dönmüş yatıyo. Bir bakıyosun bacak bacak üstünde keyif yapıyo.

hey Allah'ım mucizeye bak yaa..
bu hamilelik gittikçe ilginçleşiyor,meraklandırıyor insanı..

cumartesi yoğun bir lekelenmem oldu ve ben hemen soluğu hastanede aldım..Allahtan doktorumda hastanedeymiş gel hemen dedi... o kadar stres yaptım ki çok korktum.. kendimi o kadar kasmışım ki doktor ultrasonda bebekten ölçüm alamadı...ölçüm alamıyorum deyince o kadar koktum ki.. sonra birden bebişim çişini yaptı :) ve rahatladı sonra başladı kıpırdanmaya..biraz suyun azalmış dedi ..bol sıvı iç dedi.. ben korktum yine. dedim ciddi bir durum mu? yok dedi olsaydı yatırırdım dedi..ama bol sıvı tüket dedi.. ve sanırım bir oğluşum olacak :) doktor bir çıkıntı görüyorum ama kesin birşey diyemem dedi erkek olabilir dedi..

cuma günü devlet hastanesine gittiğimde ense kalınlığı ve ikili tarama testi için, suyu ile ilgili hiç birşey dememişti doktor..cumartesi günü aradan daha 24 saat geçti özeldeki doktorum suyun biraz azalmış deyince çok korktum niye farketmedi devletteki diye düşündüm.. Acıbadem de ki doktorum ense kalınlığı için 0,66 mm dedi devletteki 1 mm dedi.. ikili tarama testi perşembe belli olacak sonuç devletteki de özeldeki.. dün sağlık ocağına gittim ebe sıvı için anlık olmuştur dedi.. ama fazla hareket etmekte sıvı kaybına sebep olur dedi..bende 3 gündür 3,5 lt su içiyorum normalde 2lt içiyordum demekki yetmiyor ikimize birden :)

Son düzenleme:

ya evet ben dün unuttum çikolata yemeği canım ne oynamsı benim cocugum agresif kompleksli :KK9:dr dediki müzik dinle

canım günaydın. Ben birçok şeyden tiksinmiştim. Balık, tavuk, et hiçbirini yiyemedim. Faydalı olan ne varsa ağzıma sürmedim diyebilirim. Ama rabbim çok şükür koruyor miniklerimizi. Gelişiyorlar merak etme. Bende ikili test için giderken çok tedirgindim. Annelik duyguları böyle yapıyor insanı. Elim ayağım titriyordu resmen. Ama güzel haberlerle geleceksin inşallah.

inşallah canım yaa son birkaç gündür daha da tedirginim nedense. Insallah dediğin gibi olur da aksam hayırlı haberleri bende alırım inşallah.

Ayy Allah razı olsun canım yaa kaç gündür gözüme uyku girmiyor.. ne zormuş doktor seçmek..:KK14:

Kızlaaar

sizde çatlak durumları nasıııll????

Bende kaşınmalar çok fena başladı.. Hemen önlem almak istiyorum ama ne yapsa kararsızım

ÇAtlak birazda vücutla alakalı malum Benim annem 4 çocuk doğurdu zerre çatlak yok ama benim ergenlikten kalma öyle derin çatlaklarım var ki hemen önlem almalıyım sanki :44::44:

Tavsiyeleriniz nelerdir? Doktorum Leırac önerdi ama oda 4. aydan sonra kullanılmalıymış benim daha 4 ayım olmadı.. ne yapsam bilemedim..

:44::44::44::KK49:
Siz ne yapmayı düşünüyrsunuz?:KK49::18:

ya canım benım doktorumda lıerac onerdı ama memnun kalmayan bır suru arkadas var. bende bebe yagı suruyorum sımdılık. yaglı yaglı kıyafetlerıme degmesını hıc sevmıyorum bu konuda ne yapıyorsunuz

kızlar biz geldik ne olur bilseniz off ne gündü halada devam ediyor rabbim beterinden saklasın :KK14:dün eşimle cok siddetli kavga ettik öle bir kavga değildi ama karnımı sakladım ama sancıdan uyuyamadım sabah hemen dr gittik baktı bebek yok sokta benim hemen rengim sarardı :KK43:kanamam olmamıştı bebğim nerdeydi meger benim rahim arkadaymış yeni öğrendm drda bende asagıda bebek gördü ama büzüşmüş bi kenarda annem benim ne oyanama ne bişe sen üzüldünm bebek küsmüş dedi şaka yapıyor sandım benim akıntım coktu biliyosunuz sanırım rahmim ter olmasınd gebeliğe engel değil dedi ama cok üzüldüm tabi :KK14:ense kalınlığı 1.5 cm ii dedi boyuna suyunada ii dedi göstermiyoki kendini ne oynama ne bişe yerinde oynuyor sadece müzik dinle dedi klasik müzikler stresli bir bebkmiş duymadıgım görmediğim seyleri duydum eşimle kötüyüz annemler gelecek düşüncesiz ya hamile insan üzülürmü :KK14::KK14:
ay o korkuyu bende yasadım canım.kan testınde ve evde yaptıgım testte hamıle kaldıgımı ogrendım e tabı herkes duydu. snra kanama oldu hastaneye gıttık ılac verdı donduk. ben genel muayeneye gıttım bır hafta sonra bakıyor bakıyor bebek yok. kese bıle yok. su ıc gel dedı ıctım bekledım stres oldum tabı. gene baktı gene yok. alttan bakın dedım o zaman gordu. rahmın ters dedı ondan gorunmuyor. 2hafta once gene muayeneye gıttım baska yere 10haftayı gecmıstı gorunur artık dedım gene gorunmedı dıs gebelık mı yasıyorsun sen yoksa dedı korktu doktor. alttan bakın dedım gene baktı ayan beyan orada. sımdı bugun ıkılı teste gıdecem ınsallah artık gorunur. esını de takma canım cok kafana uzuyorlar ıste. sen de duygusalsın onlar da saskın. bebegını dusun kulaklarına pamuk tıka yat uyu

hey Allah'ım mucizeye bak yaa..
bu hamilelik gittikçe ilginçleşiyor,meraklandırıyor insanı..

Aslında 4,5 - 5. aya kadar böyle olacak. Sonrasında bir değişim olmicak. Bebeğimiz gelişecek ama biz ultrasonda farklı bir görüntü görmeyeceğiz. Tabikiii o zamanda artık tekmelerini hissediyor olacağız. O daha farklı bir heyecan olacak bizim için.

cumartesi yoğun bir lekelenmem oldu ve ben hemen soluğu hastanede aldım..Allahtan doktorumda hastanedeymiş gel hemen dedi... o kadar stres yaptım ki çok korktum.. kendimi o kadar kasmışım ki doktor ultrasonda bebekten ölçüm alamadı...ölçüm alamıyorum deyince o kadar koktum ki.. sonra birden bebişim çişini yaptı :) ve rahatladı sonra başladı kıpırdanmaya..biraz suyun azalmış dedi ..bol sıvı iç dedi.. ben korktum yine. dedim ciddi bir durum mu? yok dedi olsaydı yatırırdım dedi..ama bol sıvı tüket dedi.. ve sanırım bir oğluşum olacak :) doktor bir çıkıntı görüyorum ama kesin birşey diyemem dedi erkek olabilir dedi..

cuma günü devlet hastanesine gittiğimde ense kalınlığı ve ikili tarama testi için, suyu ile ilgili hiç birşey dememişti doktor..cumartesi günü aradan daha 24 saat geçti özeldeki doktorum suyun biraz azalmış deyince çok korktum niye farketmedi devletteki diye düşündüm.. Acıbadem de ki doktorum ense kalınlığı için 0,66 mm dedi devletteki 1 mm dedi.. ikili tarama testi perşembe belli olacak sonuç devletteki de özeldeki.. dün sağlık ocağına gittim ebe sıvı için anlık olmuştur dedi.. ama fazla hareket etmekte sıvı kaybına sebep olur dedi..bende 3 gündür 3,5 lt su içiyorum normalde 2lt içiyordum demekki yetmiyor ikimize birden :)

geçmiş olsun canım dikkat et bende cok su içiyorum bende kendimi kasmıştım dün göremedi bende devletede bir görünmeyi düşünüyorum kıslarrr

canım hicran girişe gidiyorum ben fena değil ama başka dr bende bakıyorum cok kalabalık hastane randevu almama rağmen 2 saat bekledim :KK25:metro nasıl memnun musun ?

ben hastaneden çok memnunum zaten metro hakkında olumsuz bir şey duymadım ama Selçuk bey için birisi ilgisiz dedi kafam karıştı çok zor iş bu doktor seçmek

ya canım benım doktorumda lıerac onerdı ama memnun kalmayan bır suru arkadas var. bende bebe yagı suruyorum sımdılık. yaglı yaglı kıyafetlerıme degmesını hıc sevmıyorum bu konuda ne yapıyorsunuz

ay o korkuyu bende yasadım canım.kan testınde ve evde yaptıgım testte hamıle kaldıgımı ogrendım e tabı herkes duydu. snra kanama oldu hastaneye gıttık ılac verdı donduk. ben genel muayeneye gıttım bır hafta sonra bakıyor bakıyor bebek yok. kese bıle yok. su ıc gel dedı ıctım bekledım stres oldum tabı. gene baktı gene yok. alttan bakın dedım o zaman gordu. rahmın ters dedı ondan gorunmuyor. 2hafta once gene muayeneye gıttım baska yere 10haftayı gecmıstı gorunur artık dedım gene gorunmedı dıs gebelık mı yasıyorsun sen yoksa dedı korktu doktor. alttan bakın dedım gene baktı ayan beyan orada. sımdı bugun ıkılı teste gıdecem ınsallah artık gorunur. esını de takma canım cok kafana uzuyorlar ıste. sen de duygusalsın onlar da saskın. bebegını dusun kulaklarına pamuk tıka yat uyu

saol canım benim temeninelerin için görürsün inşallah canım hayırlı haberlerle gel biraz zor gorunuyor göbeğin altına baktır orada oluyor dr dediki ilerde cok göbeğin büyümez dedi ama gayet buyuk :KK9:cinsiyeti hc göremiyolar ama benim ki cok oynamadı ondanda göremedi dediki bebeği zor göryom cinsiyet diğer aya dedi :KK6:

inşallah canım yaa son birkaç gündür daha da tedirginim nedense. Insallah dediğin gibi olur da aksam hayırlı haberleri bende alırım inşallah.

Sırf hiçbirşey eksik olmasın herşey takip edilsin diye birsürü testlerden geçiyoruz. İnternette hangi siteye girerseniz girin ikili test sonuçları için net bir ifade kullanmazlar. Çünkü testlerin kötü çıkması demek %100 bebeğin sağlıksız olacağı anlamına gelmiyor. Rabbim bizi imtihan edecekse bir şekilde eder ben buna inanıyorum. Tabiki endişe ediyoruz, her test sonucu alışımızda kalbimiz yerinden çıkıyor. Ama yapılacak tek şey dua. Rabbim bize en muhteşem hediyesini gönderdi, sağlıkla kucağımıza almayı da nasip etsin inşAllah.

çok geçmiş olsun. insan kime inanacağını şaşırıyor ama ben hiçbirşey yokken bile başka bir doktora daha gözükmeye karar verdim. bende su içemiyorum içtikçe kusuyorum korktum şimdi.

ben hastaneden çok memnunum zaten metro hakkında olumsuz bir şey duymadım ama Selçuk bey için birisi ilgisiz dedi kafam karıştı çok zor iş bu doktor seçmek

canım benimde kafam karıştı nerdeyse 5 aydır bu doktora gidiyom dun gördü rahmin arkada olduğunu yani görünmezmi şimdiye kadar vajinal muayenede oldum ben ilgisni begeniyım hicran hanımın ama sende cok soru sorman gerekiyor :KK16:

tahmin işte bazen tutuyor bazen tutmuyor. benim bir arkadaşa doktor 6 aay falan erkek demişti onlar da herşeyi mavi almaya başlamıştı son aylara doğru kız dediler. insan kötü oluyor. umarım Allah herkese gönlünden geçen sağlıklı bebekler verir

Ayy canım onlarınkini de çok geç farketmiş doktorlar, yazık ya... Çok enteresan olmuş valla... Bizimki o kadar gecikmez inşaallah :)

azerikizi .!.:
Evet pufpufum sorma ya bize iyi bir havalarini attilar kizimizi alacaklardi falan filan...
Allah (c.c.) buyuktur belkide bizim oglumuz olacak artik biz onlarin kizini aliriz :KK9:
Evet bugun 14. Haftaya girmis bulunmaktayim...
Bulantilarim devam ettigi icin ilac icmeye devam :KK24:
Elbet birgun sende gececeksin bu haftalardan pufpufum sabir :KK19:

Evet canim fazla bir hazirlik yapmamaya calis....
Ben bile tereddutteyim acaba tahmin etseler bile net mi olur diye ....
Bizim kalp atisimizda 142 cikmisti...
Saat 10.40 da randevum bakalim neler olacak :26:

Zaten geçen gün eşimle e-bebeğe girdik, baktık baktık beğendik bir şeyler ama alamadık, ya kızsa diye. Bekliycez bakalım biraz daha. Randevu saatin gelmiş bile canım, hadi güzel haberlerle dön bize inşaallah:)

Son düzenleme:
X