2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
nerde caaniiimmmm bu liste tekrar paylaşır mısn

SABAH(07:00-8:00) Şekersiz çay yada ıhlamur,1 kibrit kutusu kadar peynir(suda bekletilmiş),1 yumurta,2 dilim tam buğday ekmeği,3 adet zeytin,domates,salatalık vs.yeşillik sınırsız.
ARA(10:00-10:30) 1 porsiyon meyve ve 1 su bardağı süt
ÖĞLEN(12:00-13:00) 60 gr et(tavuk,hindi,balık 2 kibrit kutusu kadar olacak),2 yemek kaşığı yoğurt,1 dilim tam buğday ekmeği,1 kase çorba,sebze yemeği 1 porsiyondan az olacak ve salata.
ARA(15:00-16:00)1 porsiyon meyve ve 1 su bardağı ayran(2 yemek kaşığı sulandırılmış yoğurttan olacak)
AKŞAM(18:30-19:30) 30 gr et,2 yemek kaşığı yoğurt,1 kase çorba,1 dilim ekmek,sebze yemeği ve salata.
ARA(21:30) 1 porsiyon meyve ve 1 su bardağı süt.

SABAH(07:00-8:00) Şekersiz çay yada ıhlamur,1 kibrit kutusu kadar peynir(suda bekletilmiş),1 yumurta,2 dilim tam buğday ekmeği,3 adet zeytin,domates,salatalık vs.yeşillik sınırsız.
ARA(10:00-10:30) 1 porsiyon meyve ve 1 su bardağı süt
ÖĞLEN(12:00-13:00) 60 gr et(tavuk,hindi,balık 2 kibrit kutusu kadar olacak),2 yemek kaşığı yoğurt,1 dilim tam buğday ekmeği,1 kase çorba,sebze yemeği 1 porsiyondan az olacak ve salata.
ARA(15:00-16:00)1 porsiyon meyve ve 1 su bardağı ayran(2 yemek kaşığı sulandırılmış yoğurttan olacak)
AKŞAM(18:30-19:30) 30 gr et,2 yemek kaşığı yoğurt,1 kase çorba,1 dilim ekmek,sebze yemeği ve salata.
ARA(21:30) 1 porsiyon meyve ve 1 su bardağı süt.

bu liste gebelik için mi sonrası için mi?

ragli ağrısı gibi geliyor ağrı onlar kasılma oluyor sanırım diymi? her zamn değilde akşamları özellikle dinlenmeyle geçiyor evet. yarın tahlil yaptırcam bakalım artık. belki benimde idrar yolu enfksyndur ve senin gibi çabucak geçer...
Insallah canim agri geciyirsa problem yok :KK66: hadi guzel haberlerini bekliyoruz
bu liste gebelik için mi sonrası için mi?
Bu liste gebelikte seker icin olmasi gerek.Detrrjan daha detayli bilgi verir zaten.
merabalar bende hazirann annesiyim ve de 30. haftadayım.dün gece sancım oldu sabaha karşı bacağımda kramp oldu sık sıkta kasılmalarım oluyor sizde durum nedir?

Ara ara gecici kasilmalar oluyor canim .Kramp da normal.Sanci suresi ne kadar o önemli ve yeri.kisa sureki olup geciyorsa dogal.Surekli ise gecmiyirsa doktora gorunmeli ama ilk idrar tahlili iste o agrilar karisabiliyir genelde.

neyse cok yoruldum iyi geceler guzel anneler ve komik Aysel muckkk

merabalar bende hazirann annesiyim ve de 30. haftadayım.dün gece sancım oldu sabaha karşı bacağımda kramp oldu sık sıkta kasılmalarım oluyor sizde durum nedir?

Hosgeldin bacim...:KK16:
Rabb'im saglicakla kucagina almayi nasip etsin :nazar:
Sancilar beni de gunde birkac kere yoklar oldu....
Doktoruma soyledigimde eeee olsun artik dedi :KK52:
Eger duzenli ve sik sanci gelmeye baslarsa vakit kaybetmeden gel dedi....
Kasilmalarda oluyor tabi ama o kadar fazla degil....
Kasilmalar hakkinda pek bir bilgim yok....:KK34:

Insallah canim agri geciyirsa problem yok :KK66: hadi guzel haberlerini bekliyoruz

Bu liste gebelikte seker icin olmasi gerek.Detrrjan daha detayli bilgi verir zaten.

Ara ara gecici kasilmalar oluyor canim .Kramp da normal.Sanci suresi ne kadar o önemli ve yeri.kisa sureki olup geciyorsa dogal.Surekli ise gecmiyirsa doktora gorunmeli ama ilk idrar tahlili iste o agrilar karisabiliyir genelde.

neyse cok yoruldum iyi geceler guzel anneler ve komik Aysel muckkk

komik aysellll iyi geceler mujummm:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:1:

Gunaydin bacilarimmmmm :KK16:
Biz oglumla kalktik teyzemizi okula gonderiyoruz simdi....
Sonrada ver elini ruyalarrrrr :KK52:
Cok aciz ama yiyemiyorum sabah yediklerim niyeyse midemde durmuyor pffffff :KK14:

arkadaşlar merhaba uzun suredir yazamamıştım bugun biraz canım sıkkın :KK43: son bir haftadır yoğun şekilde akıntım vardı ve kasıklarımda zamn zaman sancı oluyordu.bu gun doktora gittim tahlil falan istedi ve ultrasonda bakdı bebek doğum pozisyonunu almış dedi yani baş aşağı duruyormuş. bana unıversite hastanesine gitmemi orda görülmem gerektiğini tavsiye etti. Acaba erken doğum falanmı yapıcam ondanmı öyle söyledi içim hiç rahat değil. benim durumumda olan varmı aranızda?
Baş asagı durması normal. Ben dahil bir sürü annenin bebeği baş aşağı duruyor. Senin sancıların sebebiyle göndermiştir diye tahmin ediyorum. Sen ihmal etmeden git yine de için rahat olsun

Cok aciz ama yiyemiyorum sabah yediklerim niyeyse midemde durmuyor pffffff :KK14:

günaydın bacım son haftalarda hafif mide bulantıları olur arada demişlerdi geçsin inşlallah biran önce

günaydın haziran anneleri ve güzel bebişleri

Günaydın anneler..

günaydın bacım :KK16:

günaydın günaydınnnnnn.....gününüz o güzel yüreğiniz gibi aydın olsun......
:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Günaydın sevgili teyzoşlar ve kızımın arkadaşları :KK16:

herkese keyifli , mutlu, sağlıklı ve bol tekmeli bir gün diliyoruz.... :emir_bebek:
hepinizi en kocamanından öpüyoruz :KK54:

günaydın güzel annelerimm ve yiğenlerim..bursada mis gibi bi hava var..günümüzde mis gibi geçsin inşallah..:KK16:

heyooooo anneler... biz geldik...
görüş günümüzdü bizim bugün... ve hastane/doktor değiştirmemin ilk günü...
çoğunuz biliyorsunuz ben Hisar'a gidiyordum ve doğum orda 7.000 tl olduğu için önceden gittiğim (2.düşük zamanımda) ve en yakın arkadaşımın doğum yaptığı hastane olan Kavacık Medistate'i tercih edip bikez daha oraya gittim bugün... bahsettiğim en yakın arkadaşım,annem ve babamla...
bu kez çok memnun kaldım, anlatamam... doktorun ilgisi,sempatisi,detaylı anlatışı ve esprili yaklaşımı beni baya memnun bıraktı... hastaneyi zaten seviyor,beğeniyorum...

köftem sat'ıma göre 29.haftada ama ultrasonda 30+4 çıktı bugün, 2 haftaya yakın önde gidiyor :KK1:
1572 gr olmuş.. :nazar: muhtemel doğum tarihi aynı : sezeryanla 17 haziran :KK34:
herşey normal ve yolunda...

bidahaki kontrol 3 hafta sonraya,mayıs başında...
6 tane ilaca devam :KK34:

bomba haber : bu zamana dek aldığım kilo toplamda 15'e ulaştı :KK53: şekerin yok,herşeyde yolunda ama kendin için karbonhidrat ve tuzu kes dedi,baya detaylı anlattı... yoksa bikaç hafta sonra tansiyon sorunum olabilirmiş...

ve ilk kez bi kontrolden bu kadar zevk aldım,anlatamam... o kadar net görüntüler pozlar yakaladı ki doktor,bayıldık yaaaa... hele babam :21: bisürü resmimiz + videomuz var bugüne dair (videoyu her kontrolde annem çekiyor) 4 ayrı resmi birleştirip yüklüyorum size,bir tanesini seçemedim hepsi çok güzel...

maşallah demeyi de unutmayın güzellikler :KK19: :nazar:

Eki Görüntüle 1057514

yeni hastanehye,doktora artık gönül rahatlığı ile devam edeceğim... en çokta buna sevindim...

maşallah canım :nazar:çok tatlı çıkmış köften
gözün aydın yeni hastane ve dr
Rabbim hep böyle güzel haberler nasip etsin inş:KK16:

çoğunuz biliyorsunuz ben Hisar'a gidiyordum ve doğum orda 7.000 tl olduğu için önceden gittiğim (2.düşük zamanımda) ve en yakın arkadaşımın doğum yaptığı hastane olan Kavacık Medistate'i tercih edip bikez daha oraya gittim bugün... bahsettiğim en yakın arkadaşım,annem ve babamla...
bu kez çok memnun kaldım, anlatamam... doktorun ilgisi,sempatisi,detaylı anlatışı ve esprili yaklaşımı beni baya memnun bıraktı... hastaneyi zaten seviyor,beğeniyorum...

köftem sat'ıma göre 29.haftada ama ultrasonda 30+4 çıktı bugün, 2 haftaya yakın önde gidiyor :KK1:
1572 gr olmuş.. :nazar: muhtemel doğum tarihi aynı : sezeryanla 17 haziran :KK34:

bomba haber : bu zamana dek aldığım kilo toplamda 15'e ulaştı :KK53: şekerin yok,herşeyde yolunda ama kendin için karbonhidrat ve tuzu kes dedi,baya detaylı anlattı... yoksa bikaç hafta sonra tansiyon sorunum olabilirmiş...

ve ilk kez bi kontrolden bu kadar zevk aldım,anlatamam... o kadar net görüntüler pozlar yakaladı ki doktor,bayıldık yaaaa... hele babam :21: bisürü resmimiz + videomuz var bugüne dair (videoyu her kontrolde annem çekiyor) 4 ayrı resmi birleştirip yüklüyorum size,bir tanesini seçemedim hepsi çok güzel...

Eki Görüntüle 1057514

yeni hastanehye,doktora artık gönül rahatlığı ile devam edeceğim... en çokta buna sevindim...
oyyy maşallah yerim bu paşayı..ne kadar net yakalamış ya..bizim ultrasonlar siyah beyaz hiç böyle değil :KK25: ayrıca kilosunuda maşallah..yeni hastanenin ve doktorun içine sinmesine sevindim pufpufum..velhasıl doktor hasta ilişkisi çok önemli :KK34:

Eki Görüntüle 1057514

Oyyy maşallah annesi çook tatlı olmuş köften baya da bi tosuncuk olmuş maşallah :nazar: :nazar: Yeni doktorunda hayırlı olsun canım :KK34:

kızlaaaaaaaaaarrrr, ben ilk 6 ay yatak odamda yanımda yatırmak için şöööle bir sepet beşik istiyorum, arayıştayım fakat fiyat olarak en fazla 250tl gibi bişeyler bakıyorum cunku malum uzun sureli kullanmayacagım birşey.. Biyerde buldum ama uzun zaman olmustu gecen gıttım satılmıs :KK43: normal mobılyadan olması yeterlı benım ıcın
http://www.cibinlikmodelleri.com/sarayli-bambu-besik.html
ben dıger ogluma bunu almıstım 1.5 sene evvel o zman hedıye cekıyle 280 gelmıstı sımdı fıyatlar pahalanmıs sanırım,ama cok memnun kaldım hem gorsel olarak coka begenerek aldım hem fazla yer kaplamıyor hafıf ve ıstersen sallanıyor,7 ay rahat yattı ama 8 ay yattı en son besıkten atlayınca kaldırdım,sımdı kardesı ıcın kullancam yanı kardeslerıde dusununce kısa vadelı olmuyor aslında

X