2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Bi dakka bi dakka 2. Dogum yapaan mi varrrr :KK53:
Carcabuk toparlanmalari dilegiyle :KK16:
Ben yaparim ilk dogumu derken sonlara kalacam galiba ...
Normal dusundugum icin :KK9:

evet canım bi doğum daha var.. yine 27.hafta ve son alınan bilgiye göre,ikiside iyi.. ama kkçya çok yazmamış arkadaş o yüzden nick'ini bilmiyoruz henüz..

kızlar bebişlerin isimleri neler benim 2. bebeğim olcak inşallah bi kızım var defne oğlumuzun adının rüzgar olmasına karar verdik bir sürü kararsızlıktan sonra :KK1::emir_bebek:

Allah bağışlasın yavrularını inş sağlıkla..
ilk sayfada topik listemiz var,bebiş isimleri belli olanları yazıyoruz hepimizin orda yazıyo bakabilirsin :KK34: hatta bak ön sayfaya kopyaladım listemizi..

bu arada benim köftemin ismi Efe olucak inş..

Canım öncelikle geçmiş olsun, dikkat et biraz az kaldı sağ salim şu bebekler bir doğsaydı:KK19::KK19::KK19:
Senin de nevruz bayramın kutlu olsun canım, yumurta tokuşturdunuz mu :nazar::nazar::nazar:
Benim eşim de IĞDIR lı Azeridir kendisi...Nevruzu düğün gibi kutlarlar...:119::119::119:
Sagol bacim...
Son haftalarda sallantiya gectim resmen....
Nevruzu biz azeriler baya bir agir kutlariz dogrudur canim ....
O oo yumurtalarimiz once boyandi sonrada tokusturuldu....
Akraba ziyaretleri diger bayramlara gore bunda daha cok oluyor :KK9:

evet canım bi doğum daha var.. yine 27.hafta ve son alınan bilgiye göre,ikiside iyi.. ama kkçya çok yazmamış arkadaş o yüzden nick'ini bilmiyoruz henüz..
Ohhhh sukur iyi olsunlarda :nazar:
Amaninnnn benim dogum cantami hazirlamam gerek en kisa zamanda :KK6:

Melodi de yeni doğum yapmış arkadaşımızda 27. haftada, tesadüfki bende 27. haftada olunca korktum bi an. Allah hepimize vakitli doğumlar nasip etsin. Pufpuff cum seçeceğimiz doğum yöntemleri ile ilgili konuşacağımız bi başlık açsan mı acaba? Biz yeni anneler hem bilgi alırız birbirimizden hem doğum korkumuzu belki anlatırız. Burda daha çok günlük gelişimleri takip ediyoruz. Yani ciciler, kilolar, doğum yöntemi seçimleri ve bu başlık olmuş olur.

valla canım arkadaşım...bazen olmuyor öyle..eve git yemek-temizlik..işe gel işle uğraş..inan hamileyken kolay değil...yarın izin günüm temizlik vs..ister eve kadın gelsin ister annemler gelsin yinede işin birucundan tutuyorsun mecburen...dinlenmek bile yok..
napayım kızım iyi olsun sağlıklı olsunda razıyıım..

Sen yine de kendini çok yorma. Yarın izin günün, iş günün değil unutma. Bebisini de yorma
Bi dakka bi dakka 2. Dogum yapaan mi varrrr :KK53:
Carcabuk toparlanmalari dilegiyle :KK16:
Ben yaparim ilk dogumu derken sonlara kalacam galiba ...
Normal dusundugum icin :KK9:

Evet canım ikinci dogum oldu, ikinci bebeğimiz geldi:-) mart anneleri oldular. Söylemesi bile değişik geliyor. Allah hepimize hayırlı dogumlar versin, güzel yazılar yazsın

Merhaba tontisleriiiiiiimmmm ben geldimm

Kizlar merhaba beni de araniza alinnn ben de haziranin sonu da olsa haziran da doguracagim insallaaahhh. O kadar guzel paylasimlarda bulunmussunuz ki gece boyu okumaktan gozum akti 😄 kapatamiyorum da 😄
Aldik bile canim hosgeldin aramiza

Eki Görüntüle 1034013

Cuma iş çıkışı eve geldiğimizde eşime bu hafta dışarı çıkmayalım, evimle ve bebeğimin eşyalarını düzenlemekle vakit geçirmek istiyorum dedim.
Ama dün o kadar güzel bir hava vardı ki ben dayanamadım, küçük bir piknik yaptık babamız ve oğlumuz Hasan Kerem ile birlikte
:KK56::KK56::KK56:
Ohh miiiiisssss :KK70:

herekese selamlar:KK16: haziranın güzel anneleri onların minik melekleri :KK16: arkadaşlar nasılsınız çoook özled,im sizi yaa neler olmuş burda böyle doğumlar ama böyle oldukça iyice heyecen basıyor benimde daha doğru dürüst bi hazırlığım yok ::18: Rabbim herşeyi zamanında versin hepimiz için hayırlısı neyse o olsun ee kimler burda :KK49:
Unuttuk mi ki seni hatirladiniz mi diye soruyosun deli kiz :KK1: nerelerdesin nasilsin :KK19:

Slm kızlar sizlerinde eklemleri ağırıyormu ben yürüyemiyorum nerdeyse kollarımı kaldıramıyorum :KK19:
Canim sen kalsiyum magnezyum aliyor muydun

Cigdemcim nereye kayboldun :44: az once burdaydin...
Ben senin can sikintina ortak olurum arkadasim. Uzme sen kendini fistik :KK54:

haziran annelerii size bir şey soracağım doğum çantanızı hazırlamaya başladınız mı ? gecelik-pijama alışverişinizi yaptınız mı?ben bir gecelik bir -iki de pijama takımı almayı düşünüyorum ama nasıl bir şey olacak mesela hangi bedende almamız gerek bi türlü bilemedim :KK50:

Kuzuuuş ben 2 takım aldım. Buradaki alışveriş merkezine gitmiştim, geçen senenin ürünleri yarı yarıya indirimli denk gelince aldım valla :KK9: Hastanede giyeceğim m beden sabahlıklı gecelik, bir de mevlüt için altlı üstlü takım aldım. Hastane için de alıcam altlı üstlü takım. Bi gecelik, bi pijama takımı yeter sanırım :26:

Melodi de yeni doğum yapmış arkadaşımızda 27. haftada, tesadüfki bende 27. haftada olunca korktum bi an. Allah hepimize vakitli doğumlar nasip etsin. Pufpuff cum seçeceğimiz doğum yöntemleri ile ilgili konuşacağımız bi başlık açsan mı acaba? Biz yeni anneler hem bilgi alırız birbirimizden hem doğum korkumuzu belki anlatırız. Burda daha çok günlük gelişimleri takip ediyoruz. Yani ciciler, kilolar, doğum yöntemi seçimleri ve bu başlık olmuş olur.

canım zaten bu topik genel başlık ya,bence doğum seçeneği için ayrı başlığa gerek yok,o zaman takip etmek daha zor oluyo ayrı ayrı..burda konuşuluyo zaten zaman zaman normaldi sezeryandı falan..
ayrı olarak ciciler topiği var,bura var bide doğum hikayeleri topiği var 3 topik yeter bence..

canım merhaba beni hatırladınmı iki aya kadar sizinle beraberdim işten ayrılınca netim yok o yüzden sizi sık takip edemiyorum çok şey kaçırdımm:KK5: eklem benim belim hep ağrıdı şimdi karnım büyüdüğü ve kilo aldığım için sırtımda çok ağrıyor ama yürüdüüm zaman bacaklarda ağrıyo öyle net bi eklem ağrım yok çabuk yoruluyolR um

Hatırladım tabiki canım ya benim belimde ağırıyor ama bacaklarım çok kötü oturup kalkamıyorum yürümekte zorlanıyorum bacaklarım katlanmıyor çok feci gece sabaha kadar ağlıyorum ağrılarımda Rabbim kimseye yaşatmasın bu acıları çok zor

canım benim de eklem yerlerim değil de gece yatarken bacaklarıma kramp giriyo genelde kalça kısmına yakın yerlere. yatamıyorum bu yüzden kalkıp oturunca geçiyo .geçen gün sabah kalktığımda da o kramplar geçmeyince baya bi telaşlandım sonra kalsiyum eksikliğinden mi diye düşünüp yoğurda ayrana saldırım :KK52: sonra da geçti kendiliğinden ama gece mutlaka kramp oluyo.yürüdüğüm zamanlarda çok çabuk yoruluyrum hem bacaklarım ağrıyo yol yürüyünce hem de nefes nefese kalıyorum bunlar normal şeyler her halde :KK53:

Gece kramp ta giriyor bacaklarıma ama bacaklarım inanılmaz ağırıyor katlayamıyorum yürürken ayağımı kaldıramıyorum ayaklarımı sürterek yürüyorum namaz kılamıyorum çok feci durumum

selam yarı hemşerim :) biz seni unutmuyoruz ama sen bizi unutuyorsun :) nasıl gidiyor güzelim hamilelik....herşey yolundadır inşallah..sorma aceleci haziran bebekleri annelerine kavuşmak için martta geldi.hazırlık konusunda giyimden başka bende birşey almaıdm.....

ne iyi yapmışsın bol oksijen bol d vitamini daha ne olsun.... :) bizim yerimizede bol bol temiz hava alsaydın içine...yarasın kuzucuğa..

evet aceleci melekler...çok özlemişler annelerini biran önce kavuşmak istemişler...inşallah küvezde büyür gelişirler biran önce annlerinin kucaklarına gelirler...

unutturmuyum hiç Emlebimmmmm....sen iyi olda bebişimiz iyi olsunda böyle minik ayrılıklara razıyız canım...nasıl gidiyor hamilelik bebiş nasıl...hazırlıklara sende başlamamışsın hala..

geçmiş olsun canım ya..zaten eklem ağrıları normal hamilelikte ama üstüne birde üşüttün mü yoksa yada temizlik evişi çok mu yordun kendini...dikkat et canım grip zamanı..Allah korusun hasta olma canım...

Yok canım temizlik yapmadımda camları çok açıyorum herkes ondan olmuştur dedi doktora gittim normal dedi ama bende erken başlamış dedi kas gevşetici verdi kullanıyorum

Merhaba tontisleriiiiiiimmmm ben geldimm

Aldik bile canim hosgeldin aramiza

Ohh miiiiisssss :KK70:

Unuttuk mi ki seni hatirladiniz mi diye soruyosun deli kiz :KK1: nerelerdesin nasilsin :KK19:

Canim sen kalsiyum magnezyum aliyor muydun

Canım ben decavit ve ferrum fort kullanıyorum şimdi bide kas gevşetici verdi doktor

Selamlar canlarim. . Uzun zamandır kk ya giremiyorum. Bizim vericide bir problem var 2 3 haftadır ne internet ne tel çekmiyor. Hepinizi çok özledik prensesim le. 1 melodi ve diger doğum yapan arkadaşlarımıza sağlık sıhhat diliyorum. Insallah tez zamanda daha iyi haberlerini de alicaz. .
Bu arada bizde kızımızın hastane cicilerini aldık. Internet problemimiz duzelirse atarım inşallah. Güzel bebislerimize ve kendinize çok iyi bakin. Kısa zamanda görüşmek ümidiyle. .

Gece kramp ta giriyor bacaklarıma ama bacaklarım inanılmaz ağırıyor katlayamıyorum yürürken ayağımı kaldıramıyorum ayaklarımı sürterek yürüyorum namaz kılamıyorum çok feci durumum

canım ben de ciddi ayak ağrıları yaşıyorum, gerçi kaydığım için sağ dizimin ön bağlarını zedeledim ama sol ayağım ve dizim de çok ağrıyor...
evde idare ediyorum ama dışarıda yürümek, merdiven inip çıkmak çok canımı acıtıyor... şöyle uzun yürüyüşler yapmayı kıpır kıpır olmayı çok isterdim şu süreçte...

mr çektirdik,ödem çıktı kemiklerde... sol ayak içinde sebebi bilinmeyen gezici ağrılar dedi doktor... merhem doldu ev ama hepsi c grubu kullanamıyorum...
ayak ağrısından muzdarip yaşlı teyzeler gibiyim... tek çarem soğuk kompres ve kantaron yağı...

Canım ben decavit ve ferrum fort kullanıyorum şimdi bide kas gevşetici verdi doktor

Canim bu kadar agrin kramplarin olmasina ragmen neden magnezyum yada kalsiyum kullanmiyorsun anlamadim. Bak benim ilk gebeligimde gebelige bagli kalsiyum eksikligi cikmisti cok sikintili gunler gecirdim. Cok nadir cikan bir hastalik ama beni bulmustu iste. Netten arama yapinca cikiyor. Senin agrilarinin sebebi de budur demiyorum kesinlikle ama bilincli olmak adina paylasiyorum. Ben cektim baskalari cekmesin.

Baktim kimsenin cevap yazdigi yok bari bi dus alayim dedim bizim kocaman bi bahcemiz var canim ailecek toplandik mangal yaptik sonra kocisle beraber temizlik yaptik. Biraz yoruldum ama hala gozum disarida. Hava miss gibi valla napayim temiz hava aseriyorum :KK52::KK52:

ohh taze temiz hava sana ve kuzumuza yarasin afiyet olsun.ben de bol bol temiz hava aldim bugun. yemek de yedik hala oturuyoruz bir cay icip yavas yavas kalkicaz

canım zaten bu topik genel başlık ya,bence doğum seçeneği için ayrı başlığa gerek yok,o zaman takip etmek daha zor oluyo ayrı ayrı..burda konuşuluyo zaten zaman zaman normaldi sezeryandı falan..
ayrı olarak ciciler topiği var,bura var bide doğum hikayeleri topiği var 3 topik yeter bence..

Evet pufpufum bende senin gibi dusunuyorum topikler çoğaldıkça takip etmesi zor oluyor

X