2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Ayselim ben sirf bu hatunlardan ayri kalmamak icin internet paketimi degistirdim bide telden giriyorum düşün

Bende 23. Haftamdayim ve hala gebeliğe başladığım kilodayim. Dr bir sorun olmadığıni bebegin gelismesinin güzel olduğunu söyledi. Bende üzülüyordum kilo almadim diye artik takmiyorum
Ohh valla ne güzel. Nasıl böyle bir şey olabiliyor çok ilginç geliyor bana. Bende 6.5-7 civarı aldım.
Ahh canım kötü haberi almışsın:-D evet asıl kilolar yeni gelecek bakalım kaçla bitiricez?
Ben öyle olduğunu sanmıyorum. Asıl kilolar son aylarda alınıyor ve o kadar kilo alan varki etrafta hic birinin dogumla gitmedi. O arkadaşının bünyesi bence az kilo almakmış zaten. 9 kilo almış zaten hamilelikte Doğumla 9-10 hatta bazı annelerin suyuna göre 12 kilo kadar gidebiliyor. Umarım biz de onlardan oluruz

Pufpufum birsey itiraf edeyim mi ben sezaryenden ayilirken de gozum bebegi gormemisti. Bebek benden once cikmis ameliyathaneden kocisin kucagina vermisler benim ki donup kalmis ama gozyaslari akivermis(uyyyyy yesinler onlari). Sonra ben cikmisim odamda actim gozlerimi bebegi gosterdiler tamam gordum goturun dedim (nasil bi anneyim ben yahu). Biraz kendime geldim minigim agliyordu nasil yuregim parcalandi anlatamam iste o an butun agriyi sanciyi unuttum

Kizcekler nasilsiniz. minik bebisleriniz nasil biz iyiyiz kizimla. sayfalari okudumda az once dogum konusunda konusmussunuz. bende normal dogumdan korkanlardanim. o yuzden spinal sezeryani dusunuyorum ama sonrasinda gobegimin kalmasindan korkmiyo degilim. :-( ne yaicam bilmiyorum. suan ki kararim kesinlikle sezeryan ama ilerleyen aylarda ne okur bilemiyorum

hay Allah iyiliğini versin yaaaa güldürdün beni kız çok yaşa emi..ben hariç herkes inanıyo yapabileceğime :18:

tüm sözlerine harfiyen katılıyorum simage'cim emin ol..doğru,inançlı ve Allah'a güvenen inanan biriyim..ve biliyorum ki Allah kullarına çekemeyecekleri acıyo yüklemez..tüm bunları idrak etmiş bulunsamda o anı düşününce gerekenleri yapamam,bebeğe zarar veririm diye ödüm patlıyor + ben uyanıkken oranın kesilmesi dikilmesi beni dehşete düşürüyor..acı eşiğim çok düşük öyle böyle değil bak inan bana..düşükler elimde olmadan ani gelişti çekmek zorunda kaldım acıyı sancıyı ama normal doğum öyle değilki..bile isteye aaaaay uf yaaaaa

bende öyle olucağımı düşünüyorum..hani sezeryanda değil ama normal doğumda hep diyolar ya yok bebeği görünce hissetmiyosun ona odaklanıyorun falan hikaye onlar

Neee!!!! Pufpuff normal dogummu yapacakmis

puhahahahhaha ay ne güldüm yaaaa yorumunu görünce yok canım yok öyle bişey yok..

doğuma bir adım daha yaklaşıyoruz mutlu

şuan beni de korkutan şey oranın kesilmesi ve dikilmesi hadi dikmek neyse de kesmek çok ürkütücü

şuan beni de korkutan şey oranın kesilmesi ve dikilmesi hadi dikmek neyse de kesmek çok ürkütücü

kesmek derken 3-4 dikişlik yer kesiliyor. en fazla parmagının bir çizgisinden bir çizgisine kadar valla sen böyle yazınca bilmesem ne kadar kesilip dikileceğini ben bile korkardım

ohhh afiyet bal şeker olsun bende şimdi öğlen yemeğine inicem ama resmen içimdeki kız aç bir kurta dönüştü annesini kemiriyor durmuyor yerinde zilli kızım

Size de afiyet olsun canimmmm
Bu aralar gercekten doymak nedir bilmiyoruz ama kiloda o kadarda artis olmuyor maalesef

Neee!!!! Pufpuff normal dogummu yapacakmis

Hayatta inanmam
Bacilar gelin hep birlikte normal olarak catir catir doguralim
Ayyy ins. Suni sancisiz kendi sancilarimla normal dogururum oglumu

kızlar ben mecburen sezeryancıyım ilk oğlum sezeryan çünkü size çok kısa ilk doğum hikayemi anlatayım..
sene 2005 37+5 de suyum geldi 26 haziran olan tahmini doğum tarihim 30 mayıs oldu yanii neyse hastaneye gittik hiç sancım yoktu ama çatalda muayenede suyum iyice boşaldı ben hemşireye dedimki susuz bişey olmasın bebeğe dedim oda bana 2 gün bile susuz yaşar dedi neyse bana doktorum son aylarda albüm rahatsızlığım başlayınca sezeryan demişti zaten ben gece 2 de hastanedeydim gram sancım yok karnım indi resmen su kalmayınca ben eşime dedimki 2 hafta önce kontrolde bebeğim 2400 ben bunu nomal doğururum doktora sakın haber verme dedim yaş 23 ne kadar cahilmişim allahım eşim olmaz desede izin vermedim beni sancı odasına aldılar hafif hafif sancım başladı saat sabaha karşı 5 ben kıvranıyorum hemşire geldi sacede 1 cm açılma normal olmuyo dedi ve beni hazırladılar işte o zaman olmıcanı anladığımda eşime doktoru aramasına izin verdim ve sabah 8 de oğlumu kucağıma aldım kızlar 3000 kilo olmuş bebeğim sağsağlim kavuştum oğluma... şimdi sırada 2. oğlumda onuda sağsağlim kucağıma bi alayım allahın izniyle

ne güzel betimledin canım valla aynen öyle gerçekten muhtesem bir duygu.. Hayırlısıyla yavrularımızı kucagımıza alırız insallah o günü iple çekiyorum

kesmek derken 3-4 dikişlik yer kesiliyor. en fazla parmagının bir çizgisinden bir çizgisine kadar valla sen böyle yazınca bilmesem ne kadar kesilip dikileceğini ben bile korkardım

bende korkuyorum kesilmekten, daha doğrusu ben iyileşme sürecinden korkuyorum. nemli bir bölge ya, Allah korusun iltihap filan kapmasın...

öyle ya da böyle inşallah bebişlerimizi sağlıkla hepimiz kucağımıza alırız

ben de çok yorgunum, işe gitmek istemeyen arkadaşları ben de çok iyi anlıyorum. 37. hafta bitene kadar çalışacaklar içindeyim hemde. Allah hepimize kolaylık versin...

sen orayı temiz tuttuktan ve koruduktan sonra neden iltihap kapsın ki.. steril ortamda da doğum yaparsan neden sorun olsun? dediğim gibi kiçicik bir kesik... sezeryan da anestezi oluyorsun ya uyanamazsan? ikisininde riskleri var.. hayat zaten başlı başına bir risk değil mi? Allah'ın izni ile sağlıkla ve sağlıcaklı alalım. artık alnımıza hangisi yazılmışsa o olur...

canım bana da zaten tüm tecrübeli arkadaşlarım diyor ki sakın şimdi zorunlu olmadıkça izin kullanma rapor hakkını kullanma eğer ciddi bişey yoksa diyorlar. çünkü bebek doğduğunda fazladan bir gün bile ilaç gibi geliyor diyorlar. 5 haftayı doğum sonrasına aktarabilirsem sonra rapordu yıllık izindi Allah ne verdiyse uzatcam da uzatcam:) benimki özel sektör değil o yüzden çıkmayı düşünmüyorum açıkçası ama maden sen zaten çıkmayı düşünüyorsun, senin elemanı erkenden yetiştirip doğum öncesi çıkman çok iyi olur.bebiş alışverişini rahat rahat yaparsın. ayrıca doğum sonrası uykusuz geceler için de enerji toplamış olursun

ahahaha ben böyle yaza yaza herkesi korkutuyormuşum ah anacım bilmem ki ben mi büyütüyorum gözümde
:18:

canımcım bişeyler sorcam sana.. Gerçi sene baya eski şartlar fln aynımıdır bilmem ama o zaman sana lağma yapıp sonda takıldı mıydı? Aaay ben sezeryanda da bunun olmasından tırsıyorum...

bilemiyorum ama ilkinde çok zorluk yaşamadım inşallah bunda da yaşamam hayırlısı... bende ki tek sorun hemoroiddi. fazla zorlamaktan o cıktı. 2 sene sonra ameliyat oldum. itiraf ediyorum benim tek korkumda hemoroid

şimdi lavman yapıyorlar ama eskiden uzundu şimdi kısacıkmış kendin yapıyormuşsun.. sonda normalde takılmıyo ama sezeryanda bilmiyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar doğum yaklaştıkca merak ediyorum. Nasıl olacak nelerle karşılacağım. Ama doğumla ilgili normal yada sezeryan herhangi bir video resim izlemek yada görmek istemiyorum kendimi zor tutuyorum bu konuda. Korkarım diye. bilinçsiz olmak bazen daha iyi oluyor galiba.
Bunların yerine doğum hikaleri okuyorum olumlu olanları tabi ..
Şubat annlerinde ne güzel doğumlar gerçekleşmiş. Okuduklarım arasında hiç ters birşey yaşayan yok. Hepsine maşallaah normal doğum yapanda çok epidural sezeyan yapan da. Kimisi sancılaırnı evde çekmiş. Ne güzel yaa. Rabbim bizlere de hayırlı doğumlar nasip eder inş..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…