2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
valla güya evdesin canım bide ümraniyedesin yani ben orayı karış karış bilirim desem yeri var
bak internet sitesini buldum adresi tarif edeyim caminin önündeki çeşme varya bayanlar için abdesthane felan var ordan yukarı doğru devam et cami
solunda ilk sol değil ikinci sol dan gir ilerde sağda iki basamaklı bi dükkan :)

http://www.tugratuhafiye.com/

belli başlı yerleri biliyorum ama böyle karış karış bilmiyorum :KK1: ohhh süper tarifide var adıda var tamam ilk fırsatta ilk buraya bakiyim ben..çok sağol canım :KK19:

cok geçmiş olsun canım allaha emanet bebişlerimiz sakın sıkma canını yat dinlen bol bol ağlama bebişinde üzülmesin dua et sağsağlim kucağımıza alacağız inşallah kendine ii bak arkadşım :nazar:​dualarımdasın

Allah razı olsun canım benim... Korkuyor insan ister istemez... Yazayım derdimi rahatlayayım dedim, sizlerden de güzel dualar alayım dedim, içim ferahlasın biiznillah... Hepimiz, bebeklerimizi kucağımıza alalım sağ salim inşaallah...

sanırım ben çok fazla geziyom kızım bana çekerse yandık demektir işimiz var şimdiden evham yapıyom ben bu kızı karnımda zaptedemiyom doğunca napcam bu kız yerınde durmaz beni fişekliyo resmen bi o mağaza bi bu mağaza ben dur girmeyelim diyom bi tekme atıyo istersen girme :KK1:

ben gezip alıcak bişeylerde bırakmadımki artık yapcak bişey yok..odada boyandı mobilyaları bekliyoruz işte :KK1:

Allah razı olsun arkadaşım... Rabbim hiçkimseye yaşatmasın, nasıl korkuyor insan, canından can gidecek diye...
Evlat acısı yaşatmasın hiçkimseye... Rabbim korusun hepimizi....

amin canım arkadaşım yürekten aminnnn...

Bacim buyuk gecmis olsun ne kadar zor gunler geciriyorsun oyle .....
Rabb'im melegini sana bagislasin ve sorunsuzca zamaninda gelsin ins. ♥
Lutfen kendini uzmemeye calis lutfen....
Bebegininde korkmasina izin verme kardesim....
Senin guclu olman gerek ki bebegine daha rahat bir ortam sunasin....
Umarim bir daha bu gibi durumlar icin hastaneye gitme durumun olmaz....
Dualarim seninle bacim .....

Allah razı olsun canım benim...
Dualarınız yeter Allah'ın izniyle...
Ağlamamaya çalışıyorum, bol bol cevşen dinliyorum youtube'dan...
Sekine duasını inliyorum bir de... İçime ferahlık veriyor dualar...
Rabbim kimselere yaşatmasın böyle acıları, korkuları...
Çok zor çok... :KK43:

canım ya..içim cız ederek ve korkuyla okudum yazdıklarını..bebeğin iyimiş çok şükür olaya hep iyi tarafından bakalım..bende hergün ayaktayım ve bin tane merdiven inip çıkıyorum yazdıkların bizleri aydınlatmk için çok önemli aslında..sende bol bol dinlen inşallah akıntın biraz daha tekrarlamaz ve dikişe falan gerek kalmaz..ama dikişlik bir durum olsa bile sakın telaşlanma cnm en azından bi çaresi var baksana öyle düşün..Rabbim yardımcın olsun cnm

Allah razı olsun arkadaşım... Bu bakış açısıyla bakmamıştım olaya hiç... Evet dikiş atılma gibi bir çaresi var, Rabbim o anları yaşatmasın da şu 3 haftayı sağ salim geçirelim inşaallah... Sonuna kadar gidebilir miyiz bilmem ama bari şu 3 hafta sağsalim geçsin diyorum. Takdir Allah'ın...

Cok sagol bacim bilgilendirdigin icin :KK54:
Hadi ins. Sutumuz bol olurda bebisleri doyurabiliriz :KK16:
Benim kv basta olmak uzere cevrem bu cocuga bu halimle nasil bakacagindan endiselide ....
Gorur onlar cocuk bakmak nasil olurmus :KK52:

Aynen bacim bende canim sikildikca kendimi o paylasimlarda buluyorum :KK9:
Zaman zaman onlarla aglayip onlarla guluyorum :KK19:
Rabb'im saglicakla kucaklarimiza almayi nasip etsin :KK16:

rica ederim cnm ne demek. bildiklerimi söylüyorum belki bi faydası olur :) ben de burdan çok şey öğrendim. ben de çok zayıf hamile kaldım ama şimdi maşallahım var, tontiş oldum, gösterelim bizden nasıl süt çıktığını herkesciklere :))))))))))

yuhhhh hangi hastane orası kız?? :KK1: ben muayeneye ayrı testlere ayrı para ödüyorum her seferinde.. Doktoruma bayıldığım içinde hastaneyi değiştirmek istemiyorum.. Ams yani testlere para almayanınıda hiç duymadım ben

her teste ayrı ücret mi alınıyo ki? ben muayene ücreti ödüyorum kan tahlili, idrar tahlili, biyokimyaya ücret ödemiyorum ekstra...tarama testlerinden, ayrıntılı ultrasondan falan ücret alındı...bugün günü birlik yatış yaptım, serum takıldı, kan tahlili, biyokimya, idrar tahlili her şey yapıldı sadece giriş ücreti ödedim mesela...

her teste ayrı ücret mi alınıyo ki? ben muayene ücreti ödüyorum kan tahlili, idrar tahlili, biyokimyaya ücret ödemiyorum ekstra...tarama testlerinden, ayrıntılı ultrasondan falan ücret alındı...bugün günü birlik yatış yaptım, serum takıldı, kan tahlili, biyokimya, idrar tahlili her şey yapıldı sadece giriş ücreti ödedim mesela...

hastaneden hastaneye değişiyor mu bilmiyorum canım ama benim gittiğim hastanede muayene ücreti ayrı onun dışında istenen yapılan herşeyin ücreti ayrı :KK34:

Bence ters degilde ileriye donuk bu sekilde olabilir diyorum canim...
Yani zamaninda bende de bayagi bir asagidaydi sende oldugu gibi :KK34:
Himmm insallah .valla 1melodinin yazdıklarını gorunce tirsmadim degil.
bende bazenn çoook aşağılarda hissediyorum mujjum..benmkinin kafası aşağıdaymış..nerde olursa olsun hissetmek çook güzel:KK16:
Peki basi oldugunu sen kendin ayirt edebiliyor musun?
canim ya masallah, senin pizza hareketli, asagiya dogru cok tekmelediginde dur kizim daha erken yol kapali, acildiginda ben sana haber verecem diyorum:KK52::nazar::emir_bebek:
Hehe ne guldum.aynen yaa o yol 40 a kadar acilmasin.

Sana da günaydın canım. Benim de catıdaymış kafası ayaklar da göbekte:-) bazen kasıklardan bazen de yukarıdan hissediyorum tekmeleri:-)
Ay benimki nerde acaba şıp orda şıp burda.Surekli cikisa yakin durmasin da.

dün izin günüm çok yorucuydu canım..sabaha kadar uyuyamadım eklem ağrıları vs..ama olsun bebeğime annanesi çok güzel şeyler aldı biraz sonra eklerim.....dayak yemiş gibiyim ...

bu arada herkese
günaydın günaydın günaydın.......yarın ANKARA yolcusuyum.....eşim ameliyat olucak dizinden..sabah kendi aracımızla gideceğiz...herkes gitme diyor ama ben onun yanında olmak istiyorum...akşam hızlı trenle geri dönücem ....arabayla gidicez arabayla gelicez eniştesi kalıcak refakatçı...ama ameliyat sırasında yanında olmak istiyorum....

çok yorulmam dimi kızlar..sonuçta acıbademde olucaz yani hastanede olucam çıkarım odasına gerekirse dinlenirim...bişi olursa doktorlar orda...ki ne olacak..yanlış mı düşünüyorum...eşim yanında olmassam üzülür içten içe...destek olmak istiyorum..o sen bilirsin diyor ama..

Ben de olsam duramazdim iyi yapmışsın. Ama kendini yorma bari orda.herseye sen kosturma.

Güzel Günler Kızlar;
Cumartesi Günü'nden beri sıkıntıdayım kızlar...
Rabbim daha kötüsünden korusun.
Cumartesi öğleden sonra lavaboya gittim ve KIRMIZI renkte akıntı gördüm.
Hemen doktoruma gittim.
Acilen kontrol etti, rahmim çok kasılmış, bebeğim içeride sıkışmış iyice...
Hemen "Endol" adlı bir fitil kullandım makattan, acilde bir sedyede uzandım 1 saat boyunca...
Daha sonra doktorum tekrar kontrol etti, daha iyiymişim.
Sonra bu fitili her gün 1 kez kullanmamı, Pazartesi Günü tekrar gelmemi söyledi, aç gelmemi tembihledi eğer hala düzelmemişse durumlar RAHİMAĞZINA DİKİŞ uygulanacaktı.
Dün gittim, iyiymiş çok şükür fakat rahmim hala sertti, daha tam anlamıyla düzelmemiş durumlar...
Bebeğim iyi ama içeride rahat değil, az hareket ediyor.
Doktorum, kasıklarımda sancılarım olursa bana verdiği fitili kullanmamı söyledi.
Eğer yine kırmızı renkte bir akıntı görürsem, fitili kullanıp hemen hastaneye gitmeliymişim, rahimağzını dikecekmiş bu sefer... Dün gittiğimde dikmedi, tekrarlarsa kırmızı renkli akıntı o zaman dikecek...
3 hafta boyunca yatmamı söyledi kesinlikle fazladan hareket yasak... 3 haftadan sonra da erken gelme ihtimali var bebeğimin, kurtarılma olasılığı yüksekmiş 27. haftadan sonra... Şuanda 24. haftadayım bu arada...
Dün doktora gittim, eve geldim yine kasıldı karnım, fitil kullandım akşam...
Ağlaya ağlaya bir hal oldum kızlar, buraya yazayım yazarken de rahatlayayım dedim.
Dün akşam yazacaktım da sancım olunca yazmaya mecalim kalmadı...
Ağlayarak uyumuşum...
Biraz yürüdüm diye oldu böyle, daha önceden de birkaç işimi halletmek için yürüyordum rahattım ama demekki bebek büyüdükçe sıkıntı arttı rahmimde...
Dikkatli olun kızlar, başınıza gelmeden bebeğinizin kıymetini daha da bilin.
DUA EDİN KIZLAR...
Rabbim bebeğimi bağışlasın bize... :KK14::KK14::KK14:

Gecmis olsun canim hay allah ne buyuk tehlike atlatmissiniz.ben de sabahleyin bebegim taa en asagilari tekmeliyor hayirdir insallah diyodum.benim de 30 40 dk yuruyunce rahim kaslarim kasiliyor.doktor mutlaka yuru demisti.ben de ama yuruyunce kasiliyorum demistim .yani rahim kasilmasina sebep yuruyus mu? Baska bi etken var mi başka

hastaneden hastaneye değişiyor mu bilmiyorum canım ama benim gittiğim hastanede muayene ücreti ayrı onun dışında istenen yapılan herşeyin ücreti ayrı :KK34:

benim hastenedede ikil tarama, ayrıntılı ultrason ve şeker yüklemem için ayrı ücret ödemiştim..ama idrar tam kan tahlillerim için ayrı ücret ödemedim..:KK51:

Canım geçmiş olsun, yine allah korumuş, yat dinlen en azından şu 27. Haftaya gelin, benimde erken doğum riskim var, şimdi raporlu evde yatıyorum, bol su içiyorum. Benim sorun su azalmış. Sınırdaymış, birçok arkadaşım ve buradan bir kaç arkadaş bizimde son 2 ayımız sınırda su ile geçti, korkma diyorlar ama insan işte kafaya takıyor. Ama şimdi normale döndüm, psikolojim iyi...inşaallah seninde dikişe gerek kalmadan atlatırsın...yat dinlen, keyifli şeyler oku ve seyret.

Allah razı olsun desteğin için arkadaşım... Rabbim sana da bol bol şifalar ihsan etsin... Zor geçiyor biraz günlerim, alıştırmaya çalışıyorum kendimi herşeye...
Bebeğimin kıpırtılarını duymuşken böyle şeyler yaşamak daha da zor geliyor, inan bana... 8. haftada çok feci bir kanama geçirmiştim, o zaman hastanede yattım bir gece, 15 gün boyunca iğneler vuruldum vs. ama o zaman anlayamamıştım daha neyin ne olduğunu... Bebeğimi daha hissetmediğim için anlayamamıştım... Ama şimdi daha zor geliyor her sıkıntı bana... Ahhh, Rabbim hepimizin bebeğini bize bağışlasın...

Canim cok cok gecmis olsun. Stres yapma atlatirsin insallah hic birsey bebeklerimizden onemli degil canim kalkma yerinden Allah sifa versin bebeginizi korusun size bagislasin canim

Allah razı olsun canım benim... Dikkat edeceğim inşaallah birşey olmasın bebeğime diye... Amin, Rabbim hepimize bağışlasın kuzucuklarımızı....

Allah razı olsun arkadaşım... Bu bakış açısıyla bakmamıştım olaya hiç... Evet dikiş atılma gibi bir çaresi var, Rabbim o anları yaşatmasın da şu 3 haftayı sağ salim geçirelim inşaallah... Sonuna kadar gidebilir miyiz bilmem ama bari şu 3 hafta sağsalim geçsin diyorum. Takdir Allah'ın...
inşallah cnm bol bol dinlen ve hep dediğim gibi duayı hiç bırakma Allah yardımcın olsun sonuna kadar sağ sağlim git inşallah
hepiciğiniz bi an önce izne çıkın inşallah :KK52:

amiiinnn diyorum bu mseja :KK1:

X