2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kizlar benim kullandigim ilaclar: kan hapi, magnezyum, kalsiyum ve decavit. Fazla degilmi sizce? Siz neler kullaniyorsunuz

bunlarda benim kullandıklarım canım...

$image.jpg

Gunaydın.,,..bugun evdeyim.....yuppi....dedim gec kalkıcam yatıp uyucam ne mümkün...kalkttım yine erkenden....öğlen annemle alışverişe gideceğiz.. bakalım yatak fiyatları neymiş ne değilmiş....hep netten baktım ilk defa piyasa araştırması yapacağım..tabletten yazdığım için alıntı yapamadım ..hepinizi öpüyorum..

Tecrübelerini bizimle de paylaşır mısın canım...

Nasılsınız canlar.

Ben oğluşumla yatmaya devam doktorun verdiği erken doğum tehlikesi için kullandığım ilaç yan etki yaptı malesef.İlaç alamıyorum ve açıkcası çok korkuyorum her an doğuracam diye.
Ne olur bana dua edin :KK43:

Çok geçmiş olsun canım, inşallah tez zamanda toparlarsın

Canım bi idrar tahlili yaptırmanı tavsiye ederim bazen enfeksiyondan kaynaklı olabilio durduk yere çıktıysa ama tamamen gebeliğe bağlı da olabilir

cnm idrar yolu enfeksiyonu olabilir diye düşündüm ben de başta ama enfeksiyonum yok, yeni tahlil yaptırdım. sabredemedim yarın gidecem doktora...bugün aradım sabah gel dedi...umarım sadece hamileliktendir...

Şeker yüklemesini yaptıran anneler...
bişey sormak istiyorum..
ücret olarak ne kadara yaptırdınız?
kendi gittiğim hastanede ne kadar sormadım ama hep sizlerin söylediği fiyatların 100 tl falan üstü çıkıyor ona göre hesaplayacağım,merak ettim 😁

:nazar::nazar::nazar::nazar:Eki Görüntüle 1006385 kızlar oğluşumun resmini yeni paylaşabiliyorum.... maşaallah deyin kuzuma nasıl güzel çıkmışmı?:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
:nazar: maşallah cnm oğluşuna..çok tatlı gözüküyor yaa yerim onu ben...
Kızlaaarrr biz geldiiikkkk :KK52::KK52::KK52::KK52:
kusura bakmayın cumartesiden beri uçurduğunuz için sayfaları okuyamadık daldık direk. geriden gelirkene yeşilerik sonuçların güzelmiş hayırlı olsun bebişide öpüyorum. Pufpuff odanın rengine bayıldım. mmkbl düşmüşsün dikkat et kuzum kendine. azerim bak dinlen yat kuzum iyileş bi an önce. çilekim cann ve adını sayamadığım diğer bütüüüüüünnnn arkadaşlarım hepiniz umarım iyisinizdir..

kızımla bugün şeker testimizi yaptırdık. sabahtan aç karna gittik 75 gr yükleme yapıldı ilk 1 saat sonra kan verdik 1 saat sonra bi daha verdik derken toplamda 4 tüp kan verdik. gece 12'den itibaren aç kalınca bir de şekeri içince ultrasonda kızım bayılmış gibi görünüyordu resmen. doktor teyzemin amanda bu kız bayılmış kalmış annesi demez mi bi telaşlandım. merak etme dedi. her şeker testinden gelende böyle çıkar sen otur dinlen dedi. aman o neymiş açlık susuzluk şekerin yakması resmen bayılacaktım. ilk su içtiğim anı hiç bir şeye değişmezdim :KK52::KK52::KK52: neyse sonuçlarımızda çıktı. gene kanım düşükmüş alt sınıra yakın. kan ilacına devam dedi.. şekerim aç karna 79, 60.dk 136 (75 gr yüklemede sınırlar 70-180 görünüyo) ve 120. dk.da 95 çıkmış. doktorumu aradım sormak için ama ameliyattaymış soramadım. ama sınırlar içinde ve gayet iyi gibi görünüyo. sanırım sorunsuz bunu da atlattık kızışımla :KK52::KK52::KK52:

bu arada haftasonu k.validemin doğum günü için eşimin memlekete gittik (merkezden 40 km uzakta ilçedeler) neyse pasta yendi hoş beş yattık kalktık. pazar günü bomba patladı. isim konusunda... Alya ismi söylemesi zor diye zaten beğenilmemişti ben de Zeynep olucak o zaman demiştim. konu kapanmıştı daha önce. Bizde durum daha beter a dostlar K.validem veya K.babam değil.. eşimin dedesi isme karışıyor:KK53::KK53::KK53::KK53: Kevser koyacakmışız. K. Validem bunu bir dedi ben de Anne olmaz dedim direk. Eşime baktım. Dedemi bir süre görmeyelim. görürsek yanına gidersek koymak zorunda kalırmış. Allah'ım dedim. sonra da babasıyla tartıştı. babası illa dayıngile git oğlu askere gitti diye tutturdu. bizimki de inattır. istemediği bişeyi söyleyince inadına yapmaz. yapası varsa bile yapmaz. öyle tartıştılar bi gerildiler. yani anlicaanız gergin bir pazar oldu bize. Olan da k.valideme oldu. kadıncaaz arada kaldı:KK53::KK53::KK53::KK53:

hepinizi sevgiyle kucaklar kızışımla minnoşlarınızı ve sizler öperiiizzz:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

çok şükür şeker testini atlattık cnm..isim konusunda büyüklerin müdahalesine sinir oluoyrum ya size noluyo insan karışmaya utanır yaa..içinize ne siniyosa onu koyun boşveeerrr

bişey sormak istiyorum..
kendi gittiğim hastanede ne kadar sormadım ama hep sizlerin söylediği fiyatların 100 tl falan üstü çıkıyor ona göre hesaplayacağım,merak ettim 😁

şeker yükleme testinden ekstra ücret alınmıyor bildiğim kadarıyla. ben de özel hastaneye gidiyorum sadece giriş ücreti ödedim.

Selam bacilarimmmm :KK16:
Nasilsiniz bakalim :KK54:
Bu arada benim goguslerimden sari su gelmis atletim sari su olmus....
Normal bir durum mu :KK17:
Biraz daha iyiyim cok sukur :KK52:

gelen sıvı, süt oluyo kolostrum yani. bazı hamilelerde 5. aydan itibaren geliyomuş. benden geliyor bikaç haftadır doktoruma sordum, şanslısın sütünün bol olacağı anlamına geliyor dedi. arada hafif kanla karışık gelmesi de normalmiş. aşırı gelirse o zaman genel cerrahiye gitmen gerekir dedi.

şeker yükleme testinden ekstra ücret alınmıyor bildiğim kadarıyla. ben de özel hastaneye gidiyorum sadece giriş ücreti ödedim.

15 tl 45 tl gibi fiyatlar duydum şoktayım
:KK53:
Ücretsiz olduğunu hiiiiiiç sanmam ama Allah'ım eğer benim gittiğim hastanede de böyleyse,cidden en düşük ödeyeceğim miktar olucak..
bakalım..

Arkadaşlar, acaba çok mu kilo aldım, :KK56: az mı kilo aldım diye düşünüp duruyordum. Aşağıda linkini verdiğim sitede, başlangıç kilonuz, gebelik haftanız ve şuanki kilonuzu yazınca, alınması gereken kilo aralığını yazıyor. Bu tarz hesaplamalar yapan pek çok site varmış ama ben yeni farkettim :KK1:

http://............/dosyalar/kiloalimi1.html

........ olan yerde ............ yazıyor ama nedense sistem kabul etmiyor. Başka site ismi vermek yasak sanırım. Komik oldu, ama isim çıkmıyor :)

Son düzenleme:

15 tl 45 tl gibi fiyatlar duydum şoktayım
:KK53:
Ücretsiz olduğunu hiiiiiiç sanmam ama Allah'ım eğer benim gittiğim hastanede de böyleyse,cidden en düşük ödeyeceğim miktar olucak..
bakalım..

umarım hiç ödemezsin :) zaten glikozlu su veriyolar bi maliyeti bile yok neden ücret alıyolarsa :) ben ödemedim ama itiraf edeyim ben de şaşırdım nasıl bundan ücret almadılar diye :)

Bende seker yuklemesine hic ucret odemedm kizlar muaneye yeternce ucret oduyoruz zaten :)bunu almasnlar bari

Tecrübelerini bizimle de paylaşır mısın canım...

Çok geçmiş olsun canım, inşallah tez zamanda toparlarsın

Sağol canımmmm inşallah toparlarız oğluşla :KK16:

cnm sen kendine dikatt et ilac bile kulanamuyorsan yat bol bol:)

Masallah hytm allah kucaginada almayi nasip etsinn:nazar::nazar::nazar:

Evet canımmmm ilaç kullanamıyorum malesef yarın kendi doktoruma gidecem bakalım ne diyecek

Son düzenleme:
Kızlar bir saattir mart ve şubat annelerinin doğum hikayelerini okuyorum gözlerim dolu dolu:'( Cok heyecanlandım. Fazla okumamak kaydıyla tavsiye edilir:-)

gelen sıvı, süt oluyo kolostrum yani. bazı hamilelerde 5. aydan itibaren geliyomuş. benden geliyor bikaç haftadır doktoruma sordum, şanslısın sütünün bol olacağı anlamına geliyor dedi. arada hafif kanla karışık gelmesi de normalmiş. aşırı gelirse o zaman genel cerrahiye gitmen gerekir dedi.

Cok sagol bacim bilgilendirdigin icin :KK54:
Hadi ins. Sutumuz bol olurda bebisleri doyurabiliriz :KK16:
Benim kv basta olmak uzere cevrem bu cocuga bu halimle nasil bakacagindan endiselide ....
Gorur onlar cocuk bakmak nasil olurmus :KK52:

Kızlar bir saattir mart ve şubat annelerinin doğum hikayelerini okuyorum gözlerim dolu dolu:'( Cok heyecanlandım. Fazla okumamak kaydıyla tavsiye edilir:-)

Aynen bacim bende canim sikildikca kendimi o paylasimlarda buluyorum :KK9:
Zaman zaman onlarla aglayip onlarla guluyorum :KK19:
Rabb'im saglicakla kucaklarimiza almayi nasip etsin :KK16:

bişey sormak istiyorum..
Benim 20 tlye yaptiricak cancanimm:))

Kizlar benim kullandigim ilaclar: kan hapi, magnezyum, kalsiyum ve decavit. Fazla degilmi sizce? Siz neler kullaniyorsunuz

Bacim bende olan ilaclar: Decavit , Magnorm , Gynoferon , EfaDAily....
Tabi ben hepsini degilde duzenli olarak Gyneferon ile EfaDaily i aliyorum....
Zaten duzenli olarak meyvemu kuruyemisi vs. Yiyorum multivitamini almamaya calisiyorum....
Baliktan tiksindigim icin ise mecburen Efa yi kullaniyorum ♥

Kızlaaarrr biz geldiiikkkk :KK52::KK52::KK52::KK52:
kusura bakmayın cumartesiden beri uçurduğunuz için sayfaları okuyamadık daldık direk. geriden gelirkene yeşilerik sonuçların güzelmiş hayırlı olsun bebişide öpüyorum. Pufpuff odanın rengine bayıldım. mmkbl düşmüşsün dikkat et kuzum kendine. azerim bak dinlen yat kuzum iyileş bi an önce. çilekim cann ve adını sayamadığım diğer bütüüüüüünnnn arkadaşlarım hepiniz umarım iyisinizdir..

kızımla bugün şeker testimizi yaptırdık. sabahtan aç karna gittik 75 gr yükleme yapıldı ilk 1 saat sonra kan verdik 1 saat sonra bi daha verdik derken toplamda 4 tüp kan verdik. gece 12'den itibaren aç kalınca bir de şekeri içince ultrasonda kızım bayılmış gibi görünüyordu resmen. doktor teyzemin amanda bu kız bayılmış kalmış annesi demez mi bi telaşlandım. merak etme dedi. her şeker testinden gelende böyle çıkar sen otur dinlen dedi. aman o neymiş açlık susuzluk şekerin yakması resmen bayılacaktım. ilk su içtiğim anı hiç bir şeye değişmezdim :KK52::KK52::KK52: neyse sonuçlarımızda çıktı. gene kanım düşükmüş alt sınıra yakın. kan ilacına devam dedi.. şekerim aç karna 79, 60.dk 136 (75 gr yüklemede sınırlar 70-180 görünüyo) ve 120. dk.da 95 çıkmış. doktorumu aradım sormak için ama ameliyattaymış soramadım. ama sınırlar içinde ve gayet iyi gibi görünüyo. sanırım sorunsuz bunu da atlattık kızışımla :KK52::KK52::KK52:

bu arada haftasonu k.validemin doğum günü için eşimin memlekete gittik (merkezden 40 km uzakta ilçedeler) neyse pasta yendi hoş beş yattık kalktık. pazar günü bomba patladı. isim konusunda... Alya ismi söylemesi zor diye zaten beğenilmemişti ben de Zeynep olucak o zaman demiştim. konu kapanmıştı daha önce. Bizde durum daha beter a dostlar K.validem veya K.babam değil.. eşimin dedesi isme karışıyor:KK53::KK53::KK53::KK53: Kevser koyacakmışız. K. Validem bunu bir dedi ben de Anne olmaz dedim direk. Eşime baktım. Dedemi bir süre görmeyelim. görürsek yanına gidersek koymak zorunda kalırmış. Allah'ım dedim. sonra da babasıyla tartıştı. babası illa dayıngile git oğlu askere gitti diye tutturdu. bizimki de inattır. istemediği bişeyi söyleyince inadına yapmaz. yapası varsa bile yapmaz. öyle tartıştılar bi gerildiler. yani anlicaanız gergin bir pazar oldu bize. Olan da k.valideme oldu. kadıncaaz arada kaldı:KK53::KK53::KK53::KK53:

hepinizi sevgiyle kucaklar kızışımla minnoşlarınızı ve sizler öperiiizzz:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

Canim oncelikle sana ve minnosuna masaallah diyeyim :nazar:
Yahu su isim konusuna neden karisirlar anlamam....
Ben cinsiyeti ogrenir ogrenmez adini koydum kimseyede fikrini sormadim acikcasi....
Yavruma isim koymak esimle bana duser tabi ki digerleri ne derse es gectim :KK1:
Sorunsuzca atlatirsin ins. Canim isim konusu gercekten onemli....:KK19:

bişey sormak istiyorum..

50 lik için 30tl 100 lük için 45tl ödedim...

Aynı şeyleri kullanıyoruz canım bi kalsiyum almıyorum ama fazladan balık yağı ve kan sulandırıcı iğne kullanıyorum... hatta şimdilerde listeme gaviscon da eklendi mide yanması sebebiyle ara sıra onuda alıyorum...

Ben kan hapı ve magnezyum kullanıyorum sadece. Decavit neden verdiler sana cann ım?

Ben vitamin olarak flogasit kan ilaci olarakta Gynoferon cnm

bunlarda benim kullandıklarım canım...

Eki Görüntüle 1006956

Bacim bende olan ilaclar: Decavit , Magnorm , Gynoferon , EfaDAily....
Tabi ben hepsini degilde duzenli olarak Gyneferon ile EfaDaily i aliyorum....
Zaten duzenli olarak meyvemu kuruyemisi vs. Yiyorum multivitamini almamaya calisiyorum....
Baliktan tiksindigim icin ise mecburen Efa yi kullaniyorum ♥

Canim oncelikle sana ve minnosuna masaallah diyeyim :nazar:
Yahu su isim konusuna neden karisirlar anlamam....
Ben cinsiyeti ogrenir ogrenmez adini koydum kimseyede fikrini sormadim acikcasi....
Yavruma isim koymak esimle bana duser tabi ki digerleri ne derse es gectim :KK1:
Sorunsuzca atlatirsin ins. Canim isim konusu gercekten onemli....:KK19:

Kizlar ben kan sulandiriciyi birakirken erken mi acaba demistim.. yaklasik 20 gundur icmiyorum.
En son gittigimde de decavit yazdi kalsiyum magnezyum kan hapi aliyorum zaten decavit nerden cikti dedim..
Dra gore ihtiyaca gore degisiyo galiba.

Mart annelerini okudum dogum yapan dogum yapacaklarin gunleri belii olan gun bekleyenn oyy cok hecanli ya bizde goruruz insallah o guleri onarada :)))

X