2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Normal kontrole gitmiştim, hiçbir şikayetimde yoktu, ondan çok şaşırdım ya, hani bir yerim ağrır, sancım olur şüpheleneyim. Ayaklarımda ve belimde akşamları ağrı oluyordu ama yatıp dinlenince geçiyordu. Sağol canım, su için sizde yormayın kendinizi.:nazar:

Babyim gecmis olsun bacim....
Su icemiyorsan ihlamur ayran tarzi seyler icmeyi dene ....
Benim doktorum bu sekilde daha iyi alirsin sivini demisti....
Gece lavaboya kalkarsan bile birkac bardak ic yat bacim.....
Bende de sivi azligi oluyordu bir hafta boyunca hergun en az 2 lt sivi ile duzeliyordu sukur....
Ins. Sende en kisa zamanda atlatirsin bu sorunu bacim:KK19:

Sağol Mujum allaha şükür iyiyiz canım...evet hissediyorlar, özellikle babaya daha duyarlı. Evet haftaya çarşambaya başka bir dr dan randevu aldım birde başka bir göz görsün. Cuma kendi doktorumuz yine görmek istedi bakalım ne diyecek. Günde 4,5 L ye çıkardım suyu bakalım inşallah düzelir.:nazar:

Hadi ya suyu az olunca sezeryan zorunlumu? Benimde suyu az dedi cuma dr um. Ay aman ben istemiyorum sezeryan:18:. Ama şimdi herşey yolundaysa sezeryan olmak zorunda değilsin değilmi. Kaç sene geçti üzerinden sezeryanının?

Teşekkür ederiz yeşilerikcim:KK1::KK16: sizede bol tekmeli huzurlu güzel günler diliyorum canım.:nazar::emir_bebek:

Yeniden yaptırma canım boşuna dr na göster, sonucun iyi bence. Benim 146 çıktı yeniden yaptırmadı dr um. Ama sonucunu seni takip eden doktora mutlaka göster canım.
Canim sezaryenin ustunden 4 yil gecti iyiyim cok sukur henuz konusmadik sezaryen mi normalmi diye ama gecen kontrolde bebegin ters durdugunu soyledi ama sen zaten sezaryenlisin sorun olmaz dedi. Dur bakalim hayirlisi. Allah bir sancida kurtarsin hepimizi
Nasılsınız canlar.

Ben oğluşumla yatmaya devam doktorun verdiği erken doğum tehlikesi için kullandığım ilaç yan etki yaptı malesef.İlaç alamıyorum ve açıkcası çok korkuyorum her an doğuracam diye.
Ne olur bana dua edin :KK43:
Coook gecmis olsun emacim Rabbim sifa versin hepimiz zamaninda saglicakla alalim kucagimiza
benim bebişim ters duruyomuş canım kafa yukardaymış bakalım inş. normal pozisyona geçer umarım bi sorun teşkil etmiyodur..

Benim bebiste ters duruyo canim. Drum duzelebilir ama daha doguma var dedi.

Canim sezaryenin ustunden 4 yil gecti iyiyim cok sukur henuz konusmadik sezaryen mi normalmi diye ama gecen kontrolde bebegin ters durdugunu soyledi ama sen zaten sezaryenlisin sorun olmaz dedi. Dur bakalim hayirlisi. Allah bir sancida kurtarsin hepimizi

aaayyyy aaaay aminnnnn diyerek lafa atlayasım geldiiiiii :KK4:

Bende de sivi azligi oluyordu bir hafta boyunca hergun en az 2 lt sivi ile duzeliyordu sukur....
Canim merhaba daha önceki yazinda gördüm de enfeksiyon sorunun varmis bende de var lokasitte fazla cikiyo bana dr sabah aksam papatya cayi ic dedi belki sana da bi faydasi dokunur soyliyim dedim

Bebegin cok guzel canim bir kere degil binlerce kez masallah Allahim esirgesin melegini. Ayy yerim ben o yanaklari :nazar::nazar::nazar:

Coook gecmis olsun emacim Rabbim sifa versin hepimiz zamaninda saglicakla alalim kucagimiza

Allah razı olsun canımmm.
İnşallah minikler bekler zamanını :KK16:

Canim merhaba daha önceki yazinda gördüm de enfeksiyon sorunun varmis bende de var lokasitte fazla cikiyo bana dr sabah aksam papatya cayi ic dedi belki sana da bi faydasi dokunur soyliyim dedim

Sana da gecmis olsun bacim ♥♥♥
Allah (c.c.) razi olsun canim ya :KK54:
Esim ekinezya cayi aldida ben ne olur ne olmaz diye icmedim...
Gonul rahatligiyla icerim bunu iste :KK19:

Son düzenleme:
Bende takviminde bu yazıyı görmek icin günleri bile sayıyorum erken dogum riskim oldug icin,bugünden sonra bebgin doğsa bile kuvezde yaşatirlar ama Yinede bekleseler iyi olur

İnşallah görürsün canım az kalmış seninde, hatta bu yazıyı görünce rahatlayıp 37. Haftaları da görelim inşaallah sağ sağlim.:nazar:

Bende rajphm ağzında dikiş oldug icin wc de sirkeli su kullanıyorum enfeksiyon kalmamak icin yerim litreye 4-5 damla sirke yeter fazla olursa tahrus edebiliyor,ayrıca ben evde parkları silerkende sirke kullanıyorum

Evet hatta sirkeyi bulaşık deterjanınını parlatıcı bölümüne 1-2 damla koyuyorum :) çok güzel yapıyor bardakları, hem mikrobu kırılıyor herşeyin.:KK52:

http://www.lohusashop.com/shop/urun_detay.asp?urun_id=434
Kızlar ben bu pijama takını beğendim ama almak icin daha erken son haftalara doğru çıkıp bakmak istiyorum icime sinen olmazsa bunu almayı düşünüyorum

:nazar::nazar::nazar::nazar:Eki Görüntüle 1006385 kızlar oğluşumun resmini yeni paylaşabiliyorum.... maşaallah deyin kuzuma nasıl güzel çıkmışmı?:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Anam maşallah poniçiğine, yanakları ısırmalık:nazar::nazar::nazar:

Sağol tatlım vallaha ay içiyorum, neler içmiyorum ki, günlük 4 L suya çıkardım, diğer çay, ıhlamur, soda hariç. Bakalım inşallah düzelir. Aslında 22. Haftada suyum fazlaydı, takip edecez dedi, ama 1 ay sonra gel dedi. Belki ben ondan etkilendim ve suyu farkında olmadan azalttım, bakalım şimdi cumaya kadar nasıl bir değişim olacak?

Sana da gecmis olsun bacim ♥♥♥
Allah (c.c.) razi olsun canim ya :KK54:
Esim ekinezya cayi aldida ben ne olur ne olmaz diye icmedim...
Gonul rahatligiyla icerim bunu iste :KK19:
Canim bana doktor bizzat kendi soyledi bende sabah aksam olmasa da gunde 1 defa iciyorum su icmeye calisiyorum doktor korkuttu bi de beni enfeksiyon tehlikeli filan diye antibiyotik filanda kullandim ama akintim hala devam ediyo

İnşallah dönerde sende normal doğumu yaşarsın canım, ben zaten çok istiyorum normal doğum ama bir de böyle sorunlar çıkınca öoralim bozuluyor:18: kısmet dediğin gibi bir sancıda bir avazda doğuralım ponçikleri.

aaayyyy aaaay aminnnnn diyerek lafa atlayasım geldiiiiii :KK4:

Kulagimdan tutmus nereye goturuyosun sen beni :KK4: :44: sezaryenemi :KK53:

Ya kızlar alemsiniz güldürdünüz beni akşam akşam :KK1::KK1::KK1:

Canim bana doktor bizzat kendi soyledi bende sabah aksam olmasa da gunde 1 defa iciyorum su icmeye calisiyorum doktor korkuttu bi de beni enfeksiyon tehlikeli filan diye antibiyotik filanda kullandim ama akintim hala devam ediyo

Evet enfeksiyon oldukca riskli canim...
Carcabucak atlatiriz ins. :KK19:

kızlar bi konu açında muhabbet edelim ya canım cok sıkılıyor 1 bucuk saat var mesaımın bıtmesıne sabahtan beri internetteyim darlandım artık

Kızlaaarrr biz geldiiikkkk :KK52::KK52::KK52::KK52:
kusura bakmayın cumartesiden beri uçurduğunuz için sayfaları okuyamadık daldık direk. geriden gelirkene yeşilerik sonuçların güzelmiş hayırlı olsun bebişide öpüyorum. Pufpuff odanın rengine bayıldım. mmkbl düşmüşsün dikkat et kuzum kendine. azerim bak dinlen yat kuzum iyileş bi an önce. çilekim cann ve adını sayamadığım diğer bütüüüüüünnnn arkadaşlarım hepiniz umarım iyisinizdir..

kızımla bugün şeker testimizi yaptırdık. sabahtan aç karna gittik 75 gr yükleme yapıldı ilk 1 saat sonra kan verdik 1 saat sonra bi daha verdik derken toplamda 4 tüp kan verdik. gece 12'den itibaren aç kalınca bir de şekeri içince ultrasonda kızım bayılmış gibi görünüyordu resmen. doktor teyzemin amanda bu kız bayılmış kalmış annesi demez mi bi telaşlandım. merak etme dedi. her şeker testinden gelende böyle çıkar sen otur dinlen dedi. aman o neymiş açlık susuzluk şekerin yakması resmen bayılacaktım. ilk su içtiğim anı hiç bir şeye değişmezdim :KK52::KK52::KK52: neyse sonuçlarımızda çıktı. gene kanım düşükmüş alt sınıra yakın. kan ilacına devam dedi.. şekerim aç karna 79, 60.dk 136 (75 gr yüklemede sınırlar 70-180 görünüyo) ve 120. dk.da 95 çıkmış. doktorumu aradım sormak için ama ameliyattaymış soramadım. ama sınırlar içinde ve gayet iyi gibi görünüyo. sanırım sorunsuz bunu da atlattık kızışımla :KK52::KK52::KK52:

bu arada haftasonu k.validemin doğum günü için eşimin memlekete gittik (merkezden 40 km uzakta ilçedeler) neyse pasta yendi hoş beş yattık kalktık. pazar günü bomba patladı. isim konusunda... Alya ismi söylemesi zor diye zaten beğenilmemişti ben de Zeynep olucak o zaman demiştim. konu kapanmıştı daha önce. Bizde durum daha beter a dostlar K.validem veya K.babam değil.. eşimin dedesi isme karışıyor:KK53::KK53::KK53::KK53: Kevser koyacakmışız. K. Validem bunu bir dedi ben de Anne olmaz dedim direk. Eşime baktım. Dedemi bir süre görmeyelim. görürsek yanına gidersek koymak zorunda kalırmış. Allah'ım dedim. sonra da babasıyla tartıştı. babası illa dayıngile git oğlu askere gitti diye tutturdu. bizimki de inattır. istemediği bişeyi söyleyince inadına yapmaz. yapası varsa bile yapmaz. öyle tartıştılar bi gerildiler. yani anlicaanız gergin bir pazar oldu bize. Olan da k.valideme oldu. kadıncaaz arada kaldı:KK53::KK53::KK53::KK53:

hepinizi sevgiyle kucaklar kızışımla minnoşlarınızı ve sizler öperiiizzz:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

kusura bakmayın cumartesiden beri uçurduğunuz için sayfaları okuyamadık daldık direk. geriden gelirkene yeşilerik sonuçların güzelmiş hayırlı olsun bebişide öpüyorum. Pufpuff odanın rengine bayıldım. mmkbl düşmüşsün dikkat et kuzum kendine. azerim bak dinlen yat kuzum iyileş bi an önce. çilekim cann ve adını sayamadığım diğer bütüüüüüünnnn arkadaşlarım hepiniz umarım iyisinizdir..

kızımla bugün şeker testimizi yaptırdık. sabahtan aç karna gittik 75 gr yükleme yapıldı ilk 1 saat sonra kan verdik 1 saat sonra bi daha verdik derken toplamda 4 tüp kan verdik. gece 12'den itibaren aç kalınca bir de şekeri içince ultrasonda kızım bayılmış gibi görünüyordu resmen. doktor teyzemin amanda bu kız bayılmış kalmış annesi demez mi bi telaşlandım. merak etme dedi. her şeker testinden gelende böyle çıkar sen otur dinlen dedi. aman o neymiş açlık susuzluk şekerin yakması resmen bayılacaktım. ilk su içtiğim anı hiç bir şeye değişmezdim :KK52::KK52::KK52: neyse sonuçlarımızda çıktı. gene kanım düşükmüş alt sınıra yakın. kan ilacına devam dedi.. şekerim aç karna 79, 60.dk 136 (75 gr yüklemede sınırlar 70-180 görünüyo) ve 120. dk.da 95 çıkmış. doktorumu aradım sormak için ama ameliyattaymış soramadım. ama sınırlar içinde ve gayet iyi gibi görünüyo. sanırım sorunsuz bunu da atlattık kızışımla :KK52::KK52::KK52:

bu arada haftasonu k.validemin doğum günü için eşimin memlekete gittik (merkezden 40 km uzakta ilçedeler) neyse pasta yendi hoş beş yattık kalktık. pazar günü bomba patladı. isim konusunda... Alya ismi söylemesi zor diye zaten beğenilmemişti ben de Zeynep olucak o zaman demiştim. konu kapanmıştı daha önce. Bizde durum daha beter a dostlar K.validem veya K.babam değil.. eşimin dedesi isme karışıyor:KK53::KK53::KK53::KK53: Kevser koyacakmışız. K. Validem bunu bir dedi ben de Anne olmaz dedim direk. Eşime baktım. Dedemi bir süre görmeyelim. görürsek yanına gidersek koymak zorunda kalırmış. Allah'ım dedim. sonra da babasıyla tartıştı. babası illa dayıngile git oğlu askere gitti diye tutturdu. bizimki de inattır. istemediği bişeyi söyleyince inadına yapmaz. yapası varsa bile yapmaz. öyle tartıştılar bi gerildiler. yani anlicaanız gergin bir pazar oldu bize. Olan da k.valideme oldu. kadıncaaz arada kaldı:KK53::KK53::KK53::KK53:

hepinizi sevgiyle kucaklar kızışımla minnoşlarınızı ve sizler öperiiizzz:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

takma kafana sen canım hiçbişeyi üzüldüm k.validenede ama eşin neyi nasıl isterse öyle yapsın bende karşıyım ailenin bişeyler için yönlendirme yapmasına cocuk değiliz ki kendimiz bi aile olduk artık bende konuşmuyorum dayımla teyzemle babam bir söyledi iki söyledi ee dedim baba ben cocuk değilim onlar suçluysa suçuda kabul ediyorsa gidip ne diye konuşucam bayramda görürsem ellerini öperim ama biz size geldik diye kapılarını çalmam ben 8 senelik evliyim kaç kere kapımı çaldılar dedim sustu kaldı :)

takma kafana sen canım hiçbişeyi üzüldüm k.validenede ama eşin neyi nasıl isterse öyle yapsın bende karşıyım ailenin bişeyler için yönlendirme yapmasına cocuk değiliz ki kendimiz bi aile olduk artık bende konuşmuyorum dayımla teyzemle babam bir söyledi iki söyledi ee dedim baba ben cocuk değilim onlar suçluysa suçuda kabul ediyorsa gidip ne diye konuşucam bayramda görürsem ellerini öperim ama biz size geldik diye kapılarını çalmam ben 8 senelik evliyim kaç kere kapımı çaldılar dedim sustu kaldı :)

benim eşimin dediği de aynı. ben kaç senedir Antalya'da tek başıma yaşıyorum dedi kaç defa buraya hal'e geldiler kesime geldiler. bir gün olsun yeğenim nasıl diye geldiler mi?? dedi evlendikten sonra eşim 10 gün yoktu arayıp da nooldu yalnız mı kaldın nasılsın dediler mi diye isyan etti. olan dediğim gibi k.valideme oldu. kadıncaaz üzüldü hem hem de arada kaldı. iki tarafı da sakinleştirmeye çalışıyo falan. aileler bazen bizim de bir birey ve bir aile olduğumuz konusunu atladıkları oluyo sanırım. :KK53::KK53::KK53:

sağolasın canım teşekkürler :KK69:
bi solukta okudum yazını hem güldüm hem şaşırdım..yav şu isim konusuna neden ilka baskı yapar gibi karışır ki etraf aaay hiç anlamıyorum ve uyuz oluyorum
:KK47:
valla bence hiiiiiiiiiç kimseyi dinlemeyin ve karı koca içinize sineni istediğinizi koyun ve başkalarının dediklerine kulaklarınızı tıkayın!

sağolasın canım teşekkürler :KK69:
bi solukta okudum yazını hem güldüm hem şaşırdım..yav şu isim konusuna neden ilka baskı yapar gibi karışır ki etraf aaay hiç anlamıyorum ve uyuz oluyorum
:KK47:
valla bence hiiiiiiiiiç kimseyi dinlemeyin ve karı koca içinize sineni istediğinizi koyun ve başkalarının dediklerine kulaklarınızı tıkayın!

Sorma canm ben de aynı dertten muzdaribim bzmkii ilkerkek torun olacağından Nazım olcakmş öyle buyurdu k.peder neyseki tek Nazım deil rüyamda gördüğüm için Ömer Nazım olcak listeye de ekleyebilirsin

X