2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar bugün şeker yüklemem için devlet hastanesine gittim. Doktor o kadar ilgisizdi ki anlatamam size. Elinde dergi almış dergi okuyor yüzüne bile bakmıyor senin. Yanındaki hemşire ilgileniyor daha çok. Girdim içeri neyin var diye ilk sorusunu sordu sağolsun :KK70: şeker yükleme testim için gelmiştim deyince tamam yaz kızım 50 mg. yükleme olacak. Ne bir muayene etti ne bişey. Ben kendim sordum muayene etmeyecek misiniz. Hala isteksiz bi şekilde en son ne zaman ultrasona girdiniz diyor geşen ay deyince e bi yat bakalım o zaman demezmi ayy nasıl sinir oldum. Neyseki bebişimin 780 gr. olmuş suyumda normal seviyelerdeymiş 24+4 deymişim bunları öğrendim zorla ağzından kerpetenle laf aldım adamın. Sonuçlarım yarın çıkıcak. C.tesi de kendi doktoruma götürüp detaylı muayenemi olacağım. Heee birde ordan çıktım tetenoz aşımın 2. dozunu oldum bir sıkıntı yok şuan.

ayy ya nie böle ilgisizler kalabalıktır bide :44:

Kızlar yaa mart annelerine baktım da şimdiye kadar 6 kişi doğum yapmış onunda sadece 1 i normal doğum... :44:

Tabloyu çaldım da... :KK1:

ANNE BDT DOĞUM TAR. ŞEKLİ CİNSİYET

Asudeduru 24.03.14 13.02.14 Genel sezaryen erkek

dizzyblue 08.03.14 20.02.14 Spinal sezaryen erkek

pose 21.02.14 Epidural sezaryan kız

iistanbull 03.03.14 23.02.14 normal kız

yekzeban 25.02.14 sezaryen

nemegerekse 26.02.14 sezaryen

Hımm niye böyle karışık çıkıyor ki...

erken dogum olmamış mı cok erken değilmi :KK31::KK31:

Slm canim.bugun kendimi iyi hissediyorum.
Umarim sende iyisindir.teyzemin kizinda kan uyusmazligi var.
7. Ayda ignesi var dedi doktorlarimiz ayni beraber gidiyoruz.
Mart 20de igne vurulacak.

Ema sanada cok gecmis olsun .

Azeri kizi sanada cok gecmis olsun.doktora gittinmi

ii hissetmene cok sevindim daha ii olun bende canım 7. ayda iğnem var kuzeninede gecmiş olsun :KK16:

Slm canim.bugun kendimi iyi hissediyorum.
Umarim sende iyisindir.teyzemin kizinda kan uyusmazligi var.
7. Ayda ignesi var dedi doktorlarimiz ayni beraber gidiyoruz.
Mart 20de igne vurulacak.

Ema sanada cok gecmis olsun .

Azeri kizi sanada cok gecmis olsun.doktora gittinmi

Hayırlı haberlerle gelirsin kontrolden inşallah canım.

Haftaya şeker yükleme yapılacak canım bana.
Oynamadığı zamanlar tam bir işkence gerçekten dünyam başıma yıkılıyor sanki 1 gün oynamasa.
Doğumdan sonra sadece anneye yapılıyor diye biliyorum canım.Bende bu gittiğimde hatırlatayım bakalım doktora ne diyecek
7 ayda iğne vuruluyomuş onu bir sor emacım ama senin 2. bebek ya farklı olabilir :44:

canım bilgi için teşekkür ederim. bende fazla tuz kullanmam aynı senin gibi. mide olayı her zaman olmuyor bende.. bende dr sordum miden böyleyken iç sadece dediği için içiyorum. sodayı da sadece midem bu durumdayken içiyorum başka zaman içmiyorum. bundan sonra yarısını içerim midem için :KK16::KK16:şükür benim henüz şişmelerim başlamadı.

hiç önemli değil canım benim..su karıştır iç dedi çok canın isterse :) ne anlamı kalıcaksa :):nazar:

slmmm kızlarrrr nasılsınııızz..... bebişlerinz nasıllll....

selam canımmmm biz iyiyiz meleğimle ...siz nasılsınız..kuzun nasıl...:emir_bebek:

Slm kızlar biz kızımla biraz sonra ikinci doz tetenoz aşısını vurulmaya gidicez inşallah kolum çok ağrımaz

inşallah canım..benim ilkdozda sıkıntı olmadı hiç ama dün vuruldum 2.dozu biraz halsizlik bitkinlik ve sızı yaptı ama normal dedi ebe hanım.....:KK34:

Benm de Dr um oğlunuz büyük gidiyor kabına sığmıyor cok hareketli diyince acaba dedim erken mi gelcegini kastediyor inş erken doğmaz hiç biri Haziran ı beklerler bari canm cnkü cok zor küçük bebeğin bakımı

aynen canım küvezde kalıyor..hastane köşelerinde gerçekten zor oluyor Allahtan hayırlısı tabiide inşallah hepimizin melekleri zamanında gününde doğsun...
:KK16::KK16:

yazıyı çok beğendim sizlerle paylaşmak istedim.. aynı bizi anlatmış.. :nazar:gecemiz gündüzümüz yok maşallah...
Bebeginiz

Bebeginizin gelismesi ile ilgili neler oldugunu kontrol edin.
Enerji dolu bebek. Zipliyor ve daliyor, dönüyor ve tekmeliyor, sizin küçük bebek olimpiyatlarina hazirlanirken çok iyi zaman geçiriyor. Tam siz iyi bir gece geçirmek üzere hazirlanmisken, o egzersizlerine basliyor. Sanki her zamankinden daha fazla hareket ediyormus gibi mi geliyor? Evet öyle; bebekler en çok 24 ile 28 hafta arasinda hareketli olurlar. Bundan sonra kendisinin o kadar iyi becerdigi akrobatik hareketleri yapmak için çok fazla yeri kalmaz.

ben sadece geceleri hareket ediyor dediğim meleğim gündüz gece hiç dinlemiyor artık... çok güzel bir duygu..dün gece düşündüm özlicem bugünleride dedim..çok özel bir duygu..:KK31::KK31:

Gaviscon candir,cok seviyorum ben onu benimde boguazimda yanma oluyor hemde nasıl bı izdarip şurubu ictimi anında geçiyor,
Gecmis olsun,kızın icinde basın sag olsun bende 4. Aylikken kaybetmiştim kızımı sen niye kaybettin?enfeksiyon yüzünden mı?cok dikkat et bol bol su iç

Allah sağlıcakla kucağına almak nasip etsin..hepimizin ....canım benim başınsağolsun..:KK16:

bizde her türlüsü var galiba artık çıkmak istiyorum der gibi.. işyerinde karnıma bakıyorum gülüyorum millet delirdi diyecek nerden bilecekler benimkinin beni zıplattığını :KK1::KK1: dün gecede sanki kalp atışlarını bile duydum gibi geldi 1 saat deliksiz oturduk keyfi gelince yattı beraber uyuduk. sabah erken kalktı ve halen devam... Allah'ıma şükürler olsun... tadını çıkarın doğumdan sonra özleyeceksiniz bu kıpırdama ve tekmeleri...

aynen özlicez..çok özel bir duygu aynı emzirme gibi..sadece sen ve meleğin ikinizin arasındaki bir bağ...gebelikte endişelerimizide özlicez kesin..ama yanımda uyuduğunu görmek istiyorum...:emir_bebek:
selam güzel anneler :KK16::KK16:nasılsınız :KK12:

selam esmerimmmm...sen nasılsın..bizler iyiyiz işte bildiğin gibi :) büyütüyoruz göbişleri duruyoruz :):KK51:

Kızlar yaa mart annelerine baktım da şimdiye kadar 6 kişi doğum yapmış onunda sadece 1 i normal doğum... :44:Tabloyu çaldım da... :KK1:

bende normal istiyorum..kimi sorsam sezeryan olmuş..inşallah normal yapabilirim tabii hayırlısı oysa....özel hastanelerin doktorların işine geliyor sezeryan..:KK47:.

Kızlar yaa mart annelerine baktım da şimdiye kadar 12 kişi doğum yapmış onunda sadece 2si normal doğum... :44:

zehrayade 11.03.14 26.02.14 sezaryen kız

Destina38 28.02.14 24.02.14 sezaryen

Elam77 04.03.14 21.02.14 Spinal sezaryen kız

mcl 14.03.14 18.02.14 sezaryen erkek

Llth 01.03.14 16.02.14 normal erkek

astar 02.03.14 17.02.14 Spinal sezaryen erkek

tam hayalim işte..yaşasın sezeryan :KK1:

Kızlar bugün şeker yüklemem için devlet hastanesine gittim. Doktor o kadar ilgisizdi ki anlatamam size. Elinde dergi almış dergi okuyor yüzüne bile bakmıyor senin. Yanındaki hemşire ilgileniyor daha çok. Girdim içeri neyin var diye ilk sorusunu sordu sağolsun :KK70: şeker yükleme testim için gelmiştim deyince tamam yaz kızım 50 mg. yükleme olacak. Ne bir muayene etti ne bişey. Ben kendim sordum muayene etmeyecek misiniz. Hala isteksiz bi şekilde en son ne zaman ultrasona girdiniz diyor geşen ay deyince e bi yat bakalım o zaman demezmi ayy nasıl sinir oldum. Neyseki bebişimin 780 gr. olmuş suyumda normal seviyelerdeymiş 24+4 deymişim bunları öğrendim zorla ağzından kerpetenle laf aldım adamın. Sonuçlarım yarın çıkıcak. C.tesi de kendi doktoruma götürüp detaylı muayenemi olacağım. Heee birde ordan çıktım tetenoz aşımın 2. dozunu oldum bir sıkıntı yok şuan.

bende ilgisiz doktora sinir oluyorum...çıkıp gidesim geliyor..Allahtan şimdiki doktorum çok ilgili...ben daha önce kaç tane doktor değiştirdim..bu hamileliğimde bayıldım doktoruma değiştirmedim bir daha...Allahtan bebişimiz iyimiş..gözünaydın canım...:nazar::nazar::nazar:

Yahu şeker yükleme testi iyi çıktı diye midir nedir dün ve bugün hep tatlı yiyesim var :KK1:
Oysa bizim prenses tatlı sevmezdi, ne güzeldi yahuuu :))

Kizlarrer yardimmmm...moralim.bozuldu cok dr ma daha ulasmadim aclik gkukoz 64 tokluk glukoz 145 cikti ne demek bu simdi 50 mg lik yukleme yapildi sinir ne acaba...cok stres oldum yaa

Yahu şeker yükleme testi iyi çıktı diye midir nedir dün ve bugün hep tatlı yiyesim var :KK1:
Oysa bizim prenses tatlı sevmezdi, ne güzeldi yahuuu :))

bende aynen hiç yemezken şimdi canım tatlı istiyor ki şerbetli pek sevmezdim tatlı şimdi canım istiyor ..yasaklar bana cazip geliyor sanırsam :KK35::KK35::KK35:

Kizlarrer yardimmmm...moralim.bozuldu cok dr ma daha ulasmadim aclik gkukoz 64 tokluk glukoz 145 cikti ne demek bu simdi 50 mg lik yukleme yapildi sinir ne acaba...cok stres oldum yaa

canım sınır 140 ..çok aşırı bir yükselme değil...benimde 139 çıktı ..açlık 87 tokluk 139... doktorumla dün konuştuk gayet iyi dedi..canını sıkma en fazla 100 mglık tekrar yaparlar ve o zamanda sorun çıkmaz..birgün önceden yediklerimiz stres vs bile etkliyormuş şekeri...telaşlanma lütfen..biraz beyaz ekmek pirinç tatlıyı kes canım istersen ama en iyisini doktor bilir tabi..telaşlanma lütfen..:KK16:

Eğer 50 gr glikoz yükleme test sonucu 140’dan yüksek olursa bu kez de 3 saatlik 100 gr oral glikoz testi (OGTT) yapılır. Ddiyor internette ama bazen dr lar normal değerleri ne kadar aşabileceği konusunda farklı düşünebiliyor, yani dr una danışmadan moral bozmaca yok :KK66:
Sağlık diliyorum :emir_bebek::nazar:

bende aynen hiç yemezken şimdi canım tatlı istiyor ki şerbetli pek sevmezdim tatlı şimdi canım istiyor ..yasaklar bana cazip geliyor sanırsam :KK35::KK35::KK35:

:KK70:

canım sınır 140 ..çok aşırı bir yükselme değil...benimde 139 çıktı ..açlık 87 tokluk 139... doktorumla dün konuştuk gayet iyi dedi..canını sıkma en fazla 100 mglık tekrar yaparlar ve o zamanda sorun çıkmaz..birgün önceden yediklerimiz stres vs bile etkliyormuş şekeri...telaşlanma lütfen..biraz beyaz ekmek pirinç tatlıyı kes canım istersen ama en iyisini doktor bilir tabi..telaşlanma lütfen..:KK16:

Benim 75 lik yükleme yapıldı, açlık ve 1. Saat normaldi, 2. Saatte 120 olması gereken 128 çıktı, ama dr normal endişelenecek bişey yok dedi :KK66:

:nazar::emir_bebek::KK49:

kızlar yaa mart annelerine baktım da şimdiye kadar 12 kişi doğum yapmış onunda sadece 2si normal doğum... :44:

Anne bdt doğum tar. şekli cinsiyet

asudeduru 24.03.14 13.02.14 genel sezaryen erkek

dizzyblue 08.03.14 20.02.14 spinal sezaryen erkek

pose 21.02.14 epidural sezaryan kız

zehrayade 11.03.14 26.02.14 sezaryen kız

destina38 28.02.14 24.02.14 sezaryen

elam77 04.03.14 21.02.14 spinal sezaryen kız

mcl 14.03.14 18.02.14 sezaryen erkek

llth 01.03.14 16.02.14 normal erkek

astar 02.03.14 17.02.14 spinal sezaryen erkek

dikkat ettinizmi kızlar hep bi 10 15 gün erken olmuş böle olursa bizde mayısta doğuracaz heraldeee:KK49:

Doğumdan sonra 72 saat içinde demişti dr ama haklısın ben yine de gittiğimde sorayım kuzucum sağol
rica ederim canımcım
Biraz öyle gözüküyor... Bu tabloya bakarsak bende mayısta doğuracam galiba... :KK53:
bende ozaman nisanda canta hazır olmalı her ihtimale karşı
hiç önemli değil canım benim..su karıştır iç dedi çok canın isterse :) ne anlamı kalıcaksa :):nazar:

selam canımmmm biz iyiyiz meleğimle ...siz nasılsınız..kuzun nasıl...:emir_bebek:

inşallah canım..benim ilkdozda sıkıntı olmadı hiç ama dün vuruldum 2.dozu biraz halsizlik bitkinlik ve sızı yaptı ama normal dedi ebe hanım.....:KK34:

aynen canım küvezde kalıyor..hastane köşelerinde gerçekten zor oluyor Allahtan hayırlısı tabiide inşallah hepimizin melekleri zamanında gününde doğsun...
:KK16::KK16:

ben sadece geceleri hareket ediyor dediğim meleğim gündüz gece hiç dinlemiyor artık... çok güzel bir duygu..dün gece düşündüm özlicem bugünleride dedim..çok özel bir duygu..:KK31::KK31:

Allah sağlıcakla kucağına almak nasip etsin..hepimizin ....canım benim başınsağolsun..:KK16:

aynen özlicez..çok özel bir duygu aynı emzirme gibi..sadece sen ve meleğin ikinizin arasındaki bir bağ...gebelikte endişelerimizide özlicez kesin..ama yanımda uyuduğunu görmek istiyorum...:emir_bebek:

selam esmerimmmm...sen nasılsın..bizler iyiyiz işte bildiğin gibi :) büyütüyoruz göbişleri duruyoruz :):KK51:

bende normal istiyorum..kimi sorsam sezeryan olmuş..inşallah normal yapabilirim tabii hayırlısı oysa....özel hastanelerin doktorların işine geliyor sezeryan..:KK47:.

aynen cilekçim çalışıyom o yönden zorlanıyom

Tetanoz aşısı olacaklara tavsiyem. Her hemşire söylemiyormuş.
Ben 2 doz oldum ikisinde de ağrım ve ateşim olmadı çok şükür.
Aşıdan sonra 24 saat süt, peynir ve kırmızı et tüketmemeniz gerekiyor.

X