2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kizlar ben cok yogundum gecen gunlerde girip bi goz atip cikiyodum. O yuzden gecmisi pek bilmiyorum rabbim hastalara sifa versin. Artik aranizdayim yogunluk azaldi cok sukur. Bugun oglusumla gorus gunumuz ayni zamanda kiziminda kontrolu var onuda kendimle goturecegim hem kardesinide gormus olur. Pazar gunu de kardesimin nisani var ona hazirlik ve heyecan icerisindeyim.. bu yogunlugun azalmis hali yani:KK1::KK1::KK1: bizden haberler boyle hepinizi cok seviyorum guzel yurekli arkadaslarim:KK54::KK19::KK54:

Allah (c.c.) tamamina erdirsin bacim :KK16:
Ogluna biz teyzelerinden selamda soyle :KK3:
Sorma bacim sabahtandir 2. Cikarmam dun yediklerim nasil olduysa sindirilmemis....
Birkac gundurde buyuk tansiyon 10 dan yukari hic cikmaz iken 12-13 lerde....
Gitmek istemiyorum direk serum vericekler diye....:KK19:
Hayirlisi bugunde evde sohbet dersimiz vardi....
Hayilisi artik ....

Noldu canim bi sorun mu var neden acile gidiyosun:44:

Gunaydin canlarim :KK19:
Bana acil yollari gorundu gibi ama biraz daha sabrediyorum :KK31:
E_M_A
Bacim cok gecmis olsun....
Ins. Bu son aylarida sorunsuz bir sekilde atlatirsin :nazar:

hey Allahım ya tansiyon yüzünden mi...belki yediğin içtiğin birşeyler dokunmuştur..geçmiş olsun haberlerini bekliyoruz canım..:nazar::nazar::nazar::nazar:

ben dün 50 lik yaptırdım canım..sadece mide bulantısı oldu bende ve akşama kadar tok hisliği verdiğinden hiç birşey yiyemedim. bebiş de rahatsız oldu galiba hiç kıpırdamadı ama akşam babası kızımızla konuştuktan sonra oynamaya başladı. bugünde maşallah dünün yerine de tekmeleri vuruyor. galiba bizim için sadece yorucu oldu. bünyeden bünyeye galiba değişiyor. kız kardeşim çok kötü olmuş ben iyiydim şükür. bugünde sonucumuzu aldık. 122 normal dedi doktor o yüzden bu sınavı da Allah'ın izni ile bitirdik. pazartesi 2. doz tetanos kaldı.

Bende simdi sekerli suyu ictim 1 saat beklemem gerekiyormus. Icerken zorlanmadim ama ac karnina olunca bekledikce biraz bulanti artiyor.. acik havada durmaya calisiyorum..sonucun bugun cikarmis ama idrar tahlili falan da istediler.. o yuzden kani verince sonuclara pzt gelicem artik. Hayirlisi..
Sen atlatmissin canim darisi basima artik..

E_M_A

Cok gecmis olsun canim..tansiyonun daha fazla yukselirse dr a gitmelisin.. bak bende 1 hafta yattim ama iyiyim cok sukur. En azindan gozetim altinda olursun. Iyi haberlerini bekliyoruz canim..

Güzel bir gün olur insallah ilk defa rüyamda prensesimi gördüm. Nedense sadece babasina gülümsüyordu. Gece babamız calısıyordu özledi sanırım. Kız cocukları babaya düskün olur derler karnımda bile en cok tekmeyi babasinin sesine atiyor.

Allah (c.c.) tamamina erdirsin bacim :KK16:
Ogluna biz teyzelerinden selamda soyle :KK3:
Sorma bacim sabahtandir 2. Cikarmam dun yediklerim nasil olduysa sindirilmemis....
Birkac gundurde buyuk tansiyon 10 dan yukari hic cikmaz iken 12-13 lerde....
Gitmek istemiyorum direk serum vericekler diye....:KK19:
Hayirlisi bugunde evde sohbet dersimiz vardi....
Hayilisi artik ....

Canim gecmis olsun. Tansiyonunu sik sik takip et dusmesi cok sikinti degil ama yukselmesi iyi degil diye biliyorum. Drunun durumundan haberi varmi

İyi aksamlar kızlar nasılsınız... Bugün asırı akıntı ve kasık agrısı şikayetiyle acil olarak doktora gittim.Malesef kötü haberlerle geldim canım cok sıkkın. Egemin durumu iyi çok sükür ama vajinal muayenede enfeksiyon ve enfeksiyona baglı rahim yumuşaması oldugunu söyledi doktor. Erken dogum riskim var. Bunun icin nidilat diye bir ilac fitil ve tek kullanimlik bir toz ilac verdi. Uzun bir yatak istirahatı beni ve oglusumu bekliyor. Haftaya tekrar gidecem doktora. Insallah zamanında dogar oglum :KK43: Kızımı da erken dogumda kaybettigim icin korkuyorum.

canım geçmiş olsun inşallah zamanında gelecektir oğluşun.. sen üzülüp de üzme bebişinide..

Masallah cnm ay yerim ben onu bende gitim doktora 24+1olmusum cnm 680gr olmuss 30 santim boy olmus oglusum Allah kucagimizada almayada nasip etsin pufpuffcum:)

Iyi aksamlar sevgili anneler bugun doktor randevumuz vardi.Hersey iyi dedi doktorumuz.24 haftalik 680gram 28 cm kizimiz.26.haftada seker yuklememiz var.kipir kipirdi kelebegimmm.allah hepimize hayirli dogumlar nasip etsin onlari kucaklarimiza alalim sagsaglim

maşallah tosuncuklar ısırırım ben onların popuşlarından :nazar::nazar::nazar:

Herkeze iyi geceler,sabah okuyacaklara gunaydin diliyorum.
Telefonum bozulunca giremedim sifre sadece teleydi.degistirdim kabul olmadi falan neyse.
Sonunda burdayim.ama okudum yazilanlari,sikintisi olan arkadaslar Allah yardimciniz olsun,
Bebislerin masallahi var hizla buyuyolar,okadar cok oynuyoki gecemiz gunduzumuz kalmadi.
Galiba uyku sevmiyo benim oglusum.hepinize meleklerinizle hayirli geceler.
Tatli ruyalar......

benim kungfu pandam da sabah öyle teyzesi anası gibi uykucu olacak ama gece hiiiçç rahatsız etmiyor ve mışıl mışıl uyuyoruz.. hala uyku isteğim gitmedi ellemeseler sürekli uyusam öyleyim. kızımda sessizleşiyo umarım yanımıza geldiğinde de gece uykusu aynen böyle olur.. :KK76::KK76::KK76:

Bu saat oldu yeni girebildim :KK19:
Bu aralar buyuk tansiyon 12-14 lerde bacilar kendimi kotu hissediyorum....
8-9 olurdu genellikle ama neden yukseldi bilmiyorum...
Asiri bas agrilarimin olmasida cabasi tabi...
Neyse pufpufum kontrolun guzel gecmis Efe Bey e koca bir masaallah :nazar:
Ara sayfalarda kacirdiklarim varsa bacilarim affedin....
Kontrolleriniz sizlerinde iyi gecmistir ins. :KK19:

Hosgeldin bacim :KK19:
Bizim oglanlar sessiz ortamlarda uyanik kaliyor galiba :KK9:
Halsizim ama benim sipa da bir yerde durmuyo....
Nereden buluyor bu enerjiyi anlamis degilim :nazar::KK9:

E_M_A

azeri'm vallahi nazar değdiriyosun kendine. bi okut üflet kaç zamandır ya tansiyon ya ağrı bir şey oluyor dikkat et bacım kendine :KK53::KK53::KK53:

Bende simdi sekerli suyu ictim 1 saat beklemem gerekiyormus. Icerken zorlanmadim ama ac karnina olunca bekledikce biraz bulanti artiyor.. acik havada durmaya calisiyorum..sonucun bugun cikarmis ama idrar tahlili falan da istediler.. o yuzden kani verince sonuclara pzt gelicem artik. Hayirlisi..
Sen atlatmissin canim darisi basima artik..

günaydın canım. hadi hayırlı olsun ayakta kalma otur bugün birazcık bulanacak maalesef. bende gün boyunca tokluk hissi yarattı ama tabi ben yine de zorladım kendimi aç kalmayayım diye. şeker yüklemesinden sonra da canım tatlı çekmezdi tatlı yemeye başladım :KK1::KK1: hayırlı haberlerle gelirsin inşallah canım...

Allah (c.c.) razi olsun bacilar....
Ya zirt pirt da gitmek istemiyorum hastaneye....
Ablamin sozunden sonra yari baygin haldeyim inannin ki....
Normalde asiri zayif biriydim simdi biraz kilo aldim gobuste cikti herkesin cok hosuna gitti....
Hamilelik yakismis falan filan dediler...
Sonuc bu haldeyim iste :KK5:

günaydın canım. hadi hayırlı olsun ayakta kalma otur bugün birazcık bulanacak maalesef. bende gün boyunca tokluk hissi yarattı ama tabi ben yine de zorladım kendimi aç kalmayayım diye. şeker yüklemesinden sonra da canım tatlı çekmezdi tatlı yemeye başladım :KK1::KK1: hayırlı haberlerle gelirsin inşallah canım...

ben de yarın şeker yüklemesine gideceğim inşallah bakalım hayırlısı.kızlar bız ne zaman NST ye gırecegiz ben de girmek istiyorummmm artıkın

Kızlar bana akıl verin moral olarak çökmüş durumdayım hiç işyerinde durmak istemiyorum
herkes bana karşı tavırlı gibi tartıştığımız çocugu işten çıkardılar diye sorumlusu benmişim gibi davranıyorlar
diyorum banane benim vicdanım rahat ama olmuyo işte insan huzursuz oldugu ortamda rahat edemiyor birde kocişimle tartıştık dün akşam ev yüzünden Allah ım yüreğim kabardı resmen sığamıyorum hiçbiryere napsam ki ne etsem ki karar veremiyorum işten çıkıp gidesim var ama gidersem de olmaz en az bir aydaha çalışmam lazım

Bende bunu soracaktım... Dün akşam iki yastıkla yattım midem yüzünden yarı oturur vaziyette anca uyudum gerçi doktor şurup verdi ama o kadar çok şey alıyorum ki bide bunu almayayım bari dedim... :KK37:

Ben hiç birşey kullanmıyorum sadece can çekişiyorum Sabah uyanınca geçmiş oluyor her akşam tekrar ediyor

Kızlar bana akıl verin moral olarak çökmüş durumdayım hiç işyerinde durmak istemiyorum
herkes bana karşı tavırlı gibi tartıştığımız çocugu işten çıkardılar diye sorumlusu benmişim gibi davranıyorlar
diyorum banane benim vicdanım rahat ama olmuyo işte insan huzursuz oldugu ortamda rahat edemiyor birde kocişimle tartıştık dün akşam ev yüzünden Allah ım yüreğim kabardı resmen sığamıyorum hiçbiryere napsam ki ne etsem ki karar veremiyorum işten çıkıp gidesim var ama gidersem de olmaz en az bir aydaha çalışmam lazım

canım çok üzüldüm inan geldi mi her şey üst üste gelir ben de aynı şeyleri yaşamıştım. ama sabret her karanlığın bir sabahı vardır. neyse ki 1 ay sonra ayrılacakmışsın. belki biraz da sana oyle geliyordur tavırlı değillerdir. eğer oyleyse de takma 1 ay dediğin nedir ki

ben de yarın şeker yüklemesine gideceğim inşallah bakalım hayırlısı.kızlar bız ne zaman NST ye gırecegiz ben de girmek istiyorummmm artıkın

hayırlısı ile git gel canım.. benim bildiğim nstye artık doğuma yaklaşınca filan oluyordur. ya da sorunlu hamileliklerde daha erken olabilir diye düşünüyorum.

Bir kac gun izin yada rapor al. Olaylarin sakinlesmesini insanlarin biraz unutmasini bekle.bu zaman zarfi icinde olayı sorgula haklılık ve hatalarini gozden gecir.ona gore kendine bir yol ciz.Hatan varsa duzeltmeye calis tamamen hakliysan o zaman sen onemlisin.kendini ve bebegini dusun stresli ortamda durma birak kim ne dusurse dusunsun er gec haklıligin anlasilacaktir.sakin isten ayrilma dogum sonrasini dusun.

kızlarrr merhaba bısey sorucam yardım edermısınız?adetıme 6 gun varken kan testı yaptırdım 11,40 cıktı ıkı gun sonra tekrar kan testı yaptım 51,30 cıktı daha adetıme 3-4 gun var sizce hamılemıyımmmm ??

Bende bunu soracaktım... Dün akşam iki yastıkla yattım midem yüzünden yarı oturur vaziyette anca uyudum gerçi doktor şurup verdi ama o kadar çok şey alıyorum ki bide bunu almayayım bari dedim... :KK37:

canım ben böyle durumlarda sade soda içiyorum ve evin içinde dolaşıyorum. şükür sonra geçiyor. yemek yedikten sonra hemen yatmamak uzanmamak ve biraz yürüyüş yapıp yediklerimizi hazmetmemiz gerekiyor galiba bu durumda.:26::26:

Allah (c.c.) razi olsun bacilar....
Ya zirt pirt da gitmek istemiyorum hastaneye....
Ablamin sozunden sonra yari baygin haldeyim inannin ki....
Normalde asiri zayif biriydim simdi biraz kilo aldim gobuste cikti herkesin cok hosuna gitti....
Hamilelik yakismis falan filan dediler...
Sonuc bu haldeyim iste :KK5:

canım sana nazar değmiş kendini bi oku-okut.. bende geçen gün annemin komşuları gördü hemen belimde kocaman bi çıban çıktı. fazla görünmemek lazım herkese ya da bi topluluğa girdiğimizde bol bol okumalıyız kendimizi. ben şimdi sana dua ettim. inşallah hafiflersin...:KK16::KK16:

kızlarrr merhaba bısey sorucam yardım edermısınız?adetıme 6 gun varken kan testı yaptırdım 11,40 cıktı ıkı gun sonra tekrar kan testı yaptım 51,30 cıktı daha adetıme 3-4 gun var sizce hamılemıyımmmm ??

bence evet. :) hayırlı olsun.
hatta ben eczaneden alınan idrar testleriyle öğrenmiştim adetime 3-4 gün kala. çift çizgi çıkmıştı ama bir tanesi silikti. sen de emin olmak için bir de onu deneyebilirsin...

X