2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Kızlar gıttım bugun endokrıne hba1c falan istedi diyetisyene yönlendirdi şeker ölçüm cihazı verdı pzt kadar diyetımı yapıcam gunde 4 kez şeker ölçümümü yapıp tekrar endokrıne gıdıcem eger istediği sonuçlarda olursa böyle devam edicem eger yuksek çıkarsa şeker insilun başlıcaz hamileyken diyet yapmak çok sıkıcı:KK14:

Kizlar iyi geceler hepinize, kontrolden iyi haberlerle gelenlere hayirli olsun diyorum. Seker ve tiroid testleri sorunlu cikanlara gecmis olsun diyorum, cok onemli korkulacak duzeylerde degil gibi, Zaten gerekli gorurse Dr lar ilac veriyor.allah dermansiz dert vermesin.
Pufpufcum bebek odaniz Harika, iyi gunlerde buyusun Efen :)
Azerikizi ablana hayirli olsun, allah tamamina erdirsin
Famura canim gecmis olsun ogluna, Eger burna tampón yapildiysa antibiyotigi kullanin canim. Burundaki damarlar acikta ve kanama oldugunda mikroplar vucuda burdan giriyormus canim.

Bu arada benim bel agrimin yerini bacak agrim aldi. Cok fena, uyku yok bu gece de:KK43:

teşekkür ederim canım tampon yapılmadı bir daha olursa kendi çocuk doktoruma götürmeyi düşünüyorum

Kızlar gıttım bugun endokrıne hba1c falan istedi diyetisyene yönlendirdi şeker ölçüm cihazı verdı pzt kadar diyetımı yapıcam gunde 4 kez şeker ölçümümü yapıp tekrar endokrıne gıdıcem eger istediği sonuçlarda olursa böyle devam edicem eger yuksek çıkarsa şeker insilun başlıcaz hamileyken diyet yapmak çok sıkıcı:KK14:

geçmiş olsun canım inşallah yüksek çıkmaz

kızlar gıttım bugun endokrıne hba1c falan istedi diyetisyene yönlendirdi şeker ölçüm cihazı verdı pzt kadar diyetımı yapıcam gunde 4 kez şeker ölçümümü yapıp tekrar endokrıne gıdıcem eger istediği sonuçlarda olursa böyle devam edicem eger yuksek çıkarsa şeker insilun başlıcaz hamileyken diyet yapmak çok sıkıcı:KK14:

sana katılıyorum canım bende dün itibariyle diyetteyim nerden çıktı bu şeker yaaaa üff:KK43:

tahlıl sonuclarım cıkmıs sımdı baktım moralım bozuldu bıraz. tsh normal t3 ve t4 düşük çıkan varmı? tiroid hormonları cok korkutuyo benı yaa düşük tehlıkesı bebekte zeka geriliği falan ödüm kopuyo.doktora perşembe gıdıcem o zamana kadar çatlarım:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

Endişe etme canım ilaçla kontrol altına alıpta hamileliğini geçiren çok kişi duydum. Hatta sitede bi bak istersen...

şekerler 3-4 gündür bakamıyordum herkes gibi ben de geçmişi çok kontrol edemedim. Deli gibi ilerliyor sayfalar. Önemli bişi olsa gözüme çarpardı sanırım genel anlamda keyifler iyi.

Dün detaylımız vardı, kızım kocaman olmuş ilk kez yüzünü gördüm aynı babası :KK1:
Her şeyi normal çok küşür, röntgen doktorumuz çok kibardı ve her detayı anlattı bize. Göbek bağında 3 damar olmalı o var, kalp 4 odacıktan oluşmalı oluşmuş, idrar torbasında idrar var bu böbreklerin iyi olduğunu gösterir ( ben o anda idrar salgılıyor mu diye sordum doktor evet dedi. Kocamla aynı anda şok olup nasıl yani çişini yapıyor mu nereye yapıyor dedik, doktor da güldü kesesinin içine yapıyor kesesi sirkülasyonla temizlenior dedi. Ay kuzucum çişli suyunda duruyor hatta bide onu yutuyor:KK1: )

Kilosu 624 gr, kafası biraz büyükmüş, koca kafalı kızım ( babası da koca kafalı ama kabul etmiyor :KK53: )

Burnu büyük görünür ona aldırmayın daha düzenlenecek küçülecek dedi doktor ( herkes kendi bebeği için niye böyle patlıcan gibi kocaman burnu var diye soruyormuş, normalmiş bu arkadaşlar, şuan şişmiş, kendi bebeğiniz için böyle düşünürseniz diye detay vereyim dedim )

bu da kızımın yüzü maşallah deyin teyzeleri

Eki Görüntüle 995071 Eki Görüntüle 995072

Kooocaaamannnnnn bi maşallah canım bebeşine...:) :nazar:

Eki Görüntüle 996860 Kızlar günaydın hepiciğinize. dün akşam eşimden rica ettim çekti bizi boy boy :KK70::KK70:. Bunlarda bitanesi sizinle paylaşmak istedim.

İşte bir göbiş daha.... :KK1: maşallah canım... :nazar:

568 gr ve 28 cm ile Efe bey karşınızda evendim (Maşallah köfteme) :nazar: :emir_bebek:

ama resim yok,çünkü verilen onlarca resim arasından bitanesini bile bebeğe benzetemedim,bu kez resim koymuyorum kızlar..

Tam 11 dk tuttu detaylı ultrasonumuz,kameraya çektim her bir karesini yine her kontrolde olduğu gibi Bu tarz kontrolleri yapmaya yetkisi olan profesör bi garip anacım ağzından lafı cımbızla alıyosun mubarek.. Ama herşeyin iyi yolunda ve haftasıyla uyumlu olduğunu duyunca o bana yetti,bu yüzden adamın konuşmamasını umursamadım açıkçası hatts yinede sonradan kendi doktoruma gösterdim hemen akabinde, herşey yolunda dedi o da,çok güzel diyede ekledi

hemen sonrasında da kendi gittiğim hastanede tetenozu oldummmmmmm.. Oldum amaaaaaa vuyyyyy gelin bana aorun,nasıl yaktı anlatamam
:18: Aaaay o bikaç saniyelik şey bana ömür geldi 2-3 gün ağrı yapabilir dedi ve belki ateş olabilir dedi.. Hamilelikte ateş tehlikeli diye bildiğimden sorsum o durumda napiyim diye, doktorunuzu ararsınız sorun olmaz dedi.. Şimdilik kolum iyi, çok sıkıntıda yok ama arada yanıyo gibi acı hissi oluyor o kadar :KK34:

Bugünlükte haberler bu kadar bizden.. Şimdi annem ve babanemle gezmeye çıktık, öpüyoruz sizi canlar
:KK19:

Gözünaydın canım... İyi geçmesine sevindim...:) :nazar: Aşı için bi kaç gün pek oynatamıyorsun kolunu ama öyle çok ateş yapmıyor daha ziyade sıcak basması gibi en azından benimki öyle geçti... :44:

biz bu sabah doktora gittik, kontrole girdik, şeker yüklememizi yaptık vs...

çok şükür herşey yerinde... kızımız büyümüş 900 gramı geçmiş boyu da 33 cm civarı olmuş

arada bende biraz kilo almışım elbet, toplam aldığım kilo 7 ye ulaşmış :)

şekerimde normal çıktı

son iki gündür çok canım sıkılıyordu, yok hareket etmiyor, yok bilmem ne, herşeyin yolunda olduğunu görünce rahatladım, mutlu oldum :)) darısı başınıza

ha bu arada neden hep göbek altında hissettiğimi sordum, ayakları- bacakları oralardadır dedi.... ultrasonda da kafasını sağ kaburgama yaslamıştı... yani normalmiş

bu arada hastane fiyatlarını da sordum

Türkiye Hastanesi normal 2.500 - sezeryan 3.500
sgklı ise 480 tl düşüyormuş.

bilginize.

Gözünaydın canım...:) :nazar: SDoktorun dediğine bakarsak senin yine iyi benimki içeride takla atıyor herhalde sürekli farklı yerlerden geliyor tekmecikler... :KK9:

Kızlarr hamileleğin başından beri olan akıntım bir iki haftadır dahada arttı ki idrarımda enfeksiyon var her tahlilde çıkıyor ama fazla olmadığından doktorum sadece bir kez tek doz antibiyotik verdi birdaha vermedi.Korkuyorum akıntım çok arttı ve biraz daha sıvı kıvamda geldiği oluyor.Aklıma su mu kaybediyorum ihtimali geliyor hep.Bebeğimin hareketleri normal 2 gündür biraz az ama hareket ediyor.Arada bir kasılmalarım oluyor,yada bebek bir yere toplanıyor ondan emin değilim.Birde çok oturduğum zaman ayağa kalkınca yürürken aşağıda ağrı hissediyorum 1 dk falan sürüp sonra geçiyor..Anlayacağınız benim problemlerim arttı son zamanlarda ya da kendimi fazla dinleyip evham yapıyorum bilmiyorum :KK50: Cuma günü randevum var Cumayı bekliyorum artık umarım bebeğim iyidir,ben bütün sıkıntıları çekmeye razıyım :KK50: :KK50:

Akıntının artması normal canım benimde sürekli var ama kontrollerde suyu normal çıkıyor...

kızlar bi haber okudum bebek 4 kilodan fazla ve boyu çok uzun doğmuş üstelik normal doğumla.

Niye etrafta duyduğm dokorlar 3 buçuğu geçince sezeryanla almaya kalkıyor anlamıyorum

Samsun’da dünyaya gelen 58 santim boyunda ve 4 kilo 420 gram ağırlığındaki kız bebeğin boyunun uzunluğu doktorları şaşırttı.

Samsun Liman Hastanesi’nde Ayşen ve Bülent Çebi çiftinin 4 kilo 420 gram ağırlığında ve 58 santimetre boyunda bir kız çocukları dünyaya geldi. Bebeğin boyunun uzunluğu Opr. Dr. Alaaddin Balcı’yı şaşırttı.
Epidüral anestezi altında normal yolla gerçekleştirilen doğumda anne ile bebeğin son derece sağlıklı bir şekilde olduğunu belirten Liman Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Alaattin Balcı, meslek hayatında gördüğü en uzun boylu bebek olduğunu ifade etti.

Liman Hastanesi olarak anne ve bebek dostu bir hastane olmayı hedeflediklerini belirten Opr. Dr. Alaattin Balcı, “Amacımız şartlar uygun olduğunda anne ve bebek için en sağlıklı doğum şekli olan normal doğumu özendirmek ve en çok normal doğum yaptıran hastane olmak için uzman kadromuzla birlikte çalışıyoruz. Genç anne Ayşen Çebi, toplumdaki normal doğuma karşı olan gereksiz ön yargılar nedeniyle başlangıçta çok korktuğunu ancak doktorların bilgilendirmesi ve yönlendirmesiyle son derece rahat, konforlu ve güvenli bir doğum yaşamıştır” dedi.

canım benim ikinci oğlumda 4.700 gram ve 52 cm doğdu suni sancıyla normal doğum yaptım o gün hastanedeki herkes şok olmuştu ve duyan hemşireler hastane çalışanları oğlumu görmeye gelmişlerdi herkes nasıl doğurdun diye sormuştu

568 gr ve 28 cm ile Efe bey karşınızda evendim (Maşallah köfteme) :nazar: :emir_bebek:

ama resim yok,çünkü verilen onlarca resim arasından bitanesini bile bebeğe benzetemedim,bu kez resim koymuyorum kızlar..

Tam 11 dk tuttu detaylı ultrasonumuz,kameraya çektim her bir karesini yine her kontrolde olduğu gibi Bu tarz kontrolleri yapmaya yetkisi olan profesör bi garip anacım ağzından lafı cımbızla alıyosun mubarek.. Ama herşeyin iyi yolunda ve haftasıyla uyumlu olduğunu duyunca o bana yetti,bu yüzden adamın konuşmamasını umursamadım açıkçası hatts yinede sonradan kendi doktoruma gösterdim hemen akabinde, herşey yolunda dedi o da,çok güzel diyede ekledi

hemen sonrasında da kendi gittiğim hastanede tetenozu oldummmmmmm.. Oldum amaaaaaa vuyyyyy gelin bana aorun,nasıl yaktı anlatamam
:18: Aaaay o bikaç saniyelik şey bana ömür geldi 2-3 gün ağrı yapabilir dedi ve belki ateş olabilir dedi.. Hamilelikte ateş tehlikeli diye bildiğimden sorsum o durumda napiyim diye, doktorunuzu ararsınız sorun olmaz dedi.. Şimdilik kolum iyi, çok sıkıntıda yok ama arada yanıyo gibi acı hissi oluyor o kadar :KK34:

Bugünlükte haberler bu kadar bizden.. Şimdi annem ve babanemle gezmeye çıktık, öpüyoruz sizi canlar
:KK19:

eee detaylı da durumlar nasıl :)

işte canım detaylar :KK1: alıntıladım...

Sen başvururken hamile oldugnu bilmiyirlarmiydi?herseyi konusmamismiydiz dogumu tahlilleri karşılayıp karşılamadığını,ne kadar ödedin ve neyi karşılıyor?
Genelde özel sigortalar hamile kalmadan önce yaptırman gerekiyor cogu 1 sene hamilelik istemez en kısası allianz 5 ay sınır koyuyor
Bem bu yüzden 6 ay korunmuştum mapfre yeni duyuyorum hastanenin şahsi sigortasımi?

bende özel sigortadan yararlanıyorum..Yapıkredi Telemed24 Koç Vakfının... ve son gittiğimde sağlık sigortası üzerinden ödedik hastane ücreti normalde Acıbademde sgklıyken 82 gibi bir rakamdı şimdi muayene 32 ye düştü..benim özel sigorta başlangıcım 1 ocak 2014...ve özellikle telefonda görüştüğümde hamileliği kapsayıp kapsamadığını sordum başlayabilirsiniz hemen dedi..kullanmaya..kartımla kullanıyorum şimdi..

bakayım onu da deneyeyim. Viksin kokusunu bile almıyorum o yüzden hiç sıkıntı olmuyor:KK34: Bu arada sana da geçmiş olsun canım. Felak nas ayetelkürsi oku bol bol.

canım hayırlısıyla git hayırlı haberlerle de dön inşallah

Güzel sonuçlar almana çok sevindim canım. Bir hafta moral bozukluğu yaşadın ama artık eminsin en azından bundan sonra rahatsın
rabbim sağ salim bizlere bağışlasın yavrucuklarımızı inşallah

maşallah güzel annişe göbüşüne vee göbüşün içindekine :)

ben de aynen tarif ettiğin gibiyim canım:KK43: bi de bugün ciğerlerim sökülecek gibi öksürmeye başladım.. Viksin üzerinde doktorunuza danışın diyor. Internet'ten araştırdım da ilk 3 ayda doktor izin vermeyebiliyormuş. Yani aslında biz o dönemi geçtik. Ama ben minoset parol vs de kullanmıyorum ondan öyle yazdım canım. Ama bu gidişle doktor ne verse kullanacak kıvama geldim

canım ya bi de bizim doktor hiç istemedi ths ft falan? Şimdiye kadar troidle ilgili bi sorunum yoktu ondan mı acaba? Zeka geriliği falan diyorsunuz korktum valla?

Aynı iş ortamında çalışan kişi mi küfretti? Karnı burnunda kadına bir de? Hey allahım yaa ne tip insanlar var:KK53:Boşver canını sıkma hiç o zaten belli ki serseri kurşun gibi dolanıyormuş sana denk gelmiş...

ben de parol kullanmadım hastalığımın ilk zamanlarında baş ağrısındn mahfoldum ama sonra doktor içmezsen daha kötü olabilir dedi ayrıca kadın doğum doktorum da yazmıştı baş ağrım olursa diye o yüzden mecburen içtim canım yoksa dayanamazdım.. ben de merak ettim işte bu değerler kaç arasında olması gerekiyo o yüzden sordum arkadaşlara canım..

Noldu canm geçmişi okuyamadm ama benm de tsh braz yüksek 5,20cıktı ft3 ft4 normal 50mglık ilaca başladm sende durumlar nasıl ben de bu duruma cok sıkılmstm ama sonra nette okudm bu ilacı kullanınca cocuklar daha Zeki oluyorms o zman moralim düzeldi:))

Valla kızlar benm 2. ay tesbit edildi bu. Hangi dr. gideceğimizi şaşırdık araştırdık iyi bir dr. gittik. Neyse sonuç itibariyle ilaca başladım 1 ay sonra sınıra yakın hale geldi değerler. 1 ay daha kullandım gittim düzelmişti ama dr. devam etmemiz gerektiğini bebeğin büyüdükçe daha çok anneden alacağını söyledi o yüzden yine düşebilir ilacı kullan dedi günde 1 tane aç karnına minik bir ilacı var onu içiyorum hala. Bebeğe bir zararı yok dedi dr. bu ilacın.

tahlıl sonuclarım cıkmıs sımdı baktım moralım bozuldu bıraz. tsh normal t3 ve t4 düşük çıkan varmı? tiroid hormonları cok korkutuyo benı yaa düşük tehlıkesı bebekte zeka geriliği falan ödüm kopuyo.doktora perşembe gıdıcem o zamana kadar çatlarım:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

canım evet dediğin gibi çok çok önemli troid hormanları gebelikte çok riskli. İhmal etme hemen git endokronolog lar bakıyor buna. bende de düşük çıktı gebeliğimin 2. ayında ortaya çıktı. ordan beridir ilaç kullanıorum . Değerler normal seviyede ama doğana kadar kulllanıcam ilacımı.

canım Allah yardımcın olsn valla çok zor hamileyken diyet yapmak inş. insülün kullanmana gerek kalmaz yaa..

geçmiş olsun canım..benim açlık 87 tokluk 139 çıktı....yani sınırda...bende kendi kendime başladım rejim yapmaya ekmeği yasakladım pirinci yasakladım zaten tatlı ile aram çok iyi değildi ama onuda kestim ki canım deli gibi tatlı yemek istiyor :) bugün sağlık ocağına gidip 2.doz aşımı oldum...nedense beni çok halsiz bıraktı ..ilkinde böyle olmamıştı..neyse ebe çok aç kalma dedi çok aç kalıp çok hızlıyersen birden şekerin çıkar dedi ve ani düşer dedi.. şeker hastalığının sebebi şekerin aniden çıkması ve düşmesiymiş..o yüzden çok aç kalmamaya ve yemek yerken çorbadan sonra belli bir süre geçtikten sonra yemeğimizi yememiz lazımmış..inşallah gerek kalmaz canım insüline..:nazar:

Canım sorma günde 2 defa çamaşır değiştiriyorum,kötü kokuyor bide :KK50: Umarım işe yarar canım,bende bu fitilden bahsedeyim doktoruma..

Kızlarr hamileleğin başından beri olan akıntım bir iki haftadır dahada arttı ki idrarımda enfeksiyon var her tahlilde çıkıyor ama fazla olmadığından doktorum sadece bir kez tek doz antibiyotik verdi birdaha vermedi.Korkuyorum akıntım çok arttı ve biraz daha sıvı kıvamda geldiği oluyor.Aklıma su mu kaybediyorum ihtimali geliyor hep.Bebeğimin hareketleri normal 2 gündür biraz az ama hareket ediyor.Arada bir kasılmalarım oluyor,yada bebek bir yere toplanıyor ondan emin değilim.Birde çok oturduğum zaman ayağa kalkınca yürürken aşağıda ağrı hissediyorum 1 dk falan sürüp sonra geçiyor..Anlayacağınız benim problemlerim arttı son zamanlarda ya da kendimi fazla dinleyip evham yapıyorum bilmiyorum :KK50: Cuma günü randevum var Cumayı bekliyorum artık umarım bebeğim iyidir,ben bütün sıkıntıları çekmeye razıyım :KK50: :KK50:

ben yeni evlendiğimde yaşamıştım bir tanecik hap ve bir tane fitil vermişti doktor ve anında geçirmişti..ama tabi hamileyken ne veriyorlar bilmiyorum inşallah hemen geçer canım seninde...

evet kızlar aşı anı feci yaktı ama şu an iyiyim bakalım nasıl olcak aaaay ateş olmasında yeter bana.. Bu arada bana 2.doz falan yapılmayacakmış bu yapılanın içeriği kapsamlıymış,yanlış hatırlamıyosam 5 yıl yeterli dedi :KK34: aaay en çok buna sevindim hehehehehe :KK1:

ben bugün 2.dozumu vuruldum ve acayip halsizlik var şuan bende..evede gidemiyorum kaldım işyerinde..sonuçlarında güzelmiş pufpuf okudum ama cvplayamadım...gözünaydın canım..
ben bugünlerde çok garibim..canım sıkkın ama bir sebebi yok..öyle uyuşuk uyuşuk asık suratlı geziyorum...giriyorum bakıyorum ama cvp yazamıyorum..kimseler lütfen kırılmasın bana..geçer muhakkak geçen hafta çok yoruldum hsonu çok yoğundu belkide ondan dinlenemedimde..on kere alıntı yaptım sonra bişi oluyor kapatıyorum...alıntı yapmadığım için darılmayın lütfen lütfen..sizler gerçekten değerlisiniz..benim için..
:KK16:

canım benim ikinci oğlumda 4.700 gram ve 52 cm doğdu suni sancıyla normal doğum yaptım o gün hastanedeki herkes şok olmuştu ve duyan hemşireler hastane çalışanları oğlumu görmeye gelmişlerdi herkes nasıl doğurdun diye sormuştu

tatlım peki şimdiki doktorlar niye 3buçuğu geçince sezeryana yönlendiriyorlarr. Seninkide tombiş -miş maşallah normal olmuş demekki olabiliyor

Valla kızlar benm 2. ay tesbit edildi bu. Hangi dr. gideceğimizi şaşırdık araştırdık iyi bir dr. gittik. Neyse sonuç itibariyle ilaca başladım 1 ay sonra sınıra yakın hale geldi değerler. 1 ay daha kullandım gittim düzelmişti ama dr. devam etmemiz gerektiğini bebeğin büyüdükçe daha çok anneden alacağını söyledi o yüzden yine düşebilir ilacı kullan dedi günde 1 tane aç karnına minik bir ilacı var onu içiyorum hala. Bebeğe bir zararı yok dedi dr. bu ilacın.

bende geçen hafta doktora gittim tam kan tahlili idrar hormon vs yapıldı..

Tiroksin, Serbest (FT4)''
10.41 referans : 12 - 22 pmol/L

çıktı..doktorumla henüz görüşmedik...bendemi ilaç kullanıcam acaba..daha önce yapılan kan testlerine baktım hepsi normaldi...:KK43:

canım iç çamaşırlarımı ütülüyorum ben artık ve 90 derecede yıkıyorum ve pazen sade pamuk bez aldım günlük ped yerine onu kesip kullanıyorum ve onuda aynı şekilde ütüleyip kullanıyorum biraz dikkat edersek yavaş yavaş düzelir sanırım canım fitilide söle doktoruna çünkü gerçekten rahasız ediyo akıntı :KK50:

hımm anladım canım hadi bakalım hayırlısıyla kucağımıza alalımda sağsağlim sezeryan normal farketmez:KK49:

Kızlar akıntılr çok önemli koyu sarı yeşil gibiyse yada kokuluysa enfeksıyon olabılıyo mutlaka tedavı ettırın vajınal enf, idrar yolu enf bunlar rahım agzını erıtıp erken doğuma neden olabılıyo

geçmiş olsun canım..benim açlık 87 tokluk 139 çıktı....yani sınırda...bende kendi kendime başladım rejim yapmaya ekmeği yasakladım pirinci yasakladım zaten tatlı ile aram çok iyi değildi ama onuda kestim ki canım deli gibi tatlı yemek istiyor :) bugün sağlık ocağına gidip 2.doz aşımı oldum...nedense beni çok halsiz bıraktı ..ilkinde böyle olmamıştı..neyse ebe çok aç kalma dedi çok aç kalıp çok hızlıyersen birden şekerin çıkar dedi ve ani düşer dedi.. şeker hastalığının sebebi şekerin aniden çıkması ve düşmesiymiş..o yüzden çok aç kalmamaya ve yemek yerken çorbadan sonra belli bir süre geçtikten sonra yemeğimizi yememiz lazımmış..inşallah gerek kalmaz canım insüline..:nazar:

ben yeni evlendiğimde yaşamıştım bir tanecik hap ve bir tane fitil vermişti doktor ve anında geçirmişti..ama tabi hamileyken ne veriyorlar bilmiyorum inşallah hemen geçer canım seninde...

ben bugün 2.dozumu vuruldum ve acayip halsizlik var şuan bende..evede gidemiyorum kaldım işyerinde..sonuçlarında güzelmiş pufpuf okudum ama cvplayamadım...gözünaydın canım..
ben bugünlerde çok garibim..canım sıkkın ama bir sebebi yok..öyle uyuşuk uyuşuk asık suratlı geziyorum...giriyorum bakıyorum ama cvp yazamıyorum..kimseler lütfen kırılmasın bana..geçer muhakkak geçen hafta çok yoruldum hsonu çok yoğundu belkide ondan dinlenemedimde..on kere alıntı yaptım sonra bişi oluyor kapatıyorum...alıntı yapmadığım için darılmayın lütfen lütfen..sizler gerçekten değerlisiniz..benim için..
:KK16:

İnşallah canım bende tek kullanımlık bir antibiyotik kullandım ama ne kadar işe yaradı bilmiyorum akıntım hiç bitmedi.Umarım bişey olmaz.. Canım bu arada sen de kendine dikkat et,fırsat buldukça dinlen,asma suratını :KK1:

sana katılıyorum canım bende dün itibariyle diyetteyim nerden çıktı bu şeker yaaaa üff:KK43:
Ayyyy evet ya diyetisyene gıttın mı bızım ailede şekerli çok :KK9: annemde de halalarde falan bende hamilelik boyunca dıkkat edıyodum tatlı falan aşırıya kaçmamaya çalışıyodum şimdi diyet olunca şeylerı daha çok çekiyo insanın canı

X