2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
ay evet canım sağol, böyle akıl verin bizim gibi ilkelere, tamam alayım, yıkayım, ütüleyim, çekmeceye koyayım, valize 8. ayda koyarım:KK1: 9. ayda da arabaya iner bu nasıl:KK1::KK1:

şaka bir yana bir arkadaşım dedi vallaha ben sallandım sallandım 8. aydan sonra dr yerinden kalma dedi rapor verdi, tüm alışverişi kocamla kayınvalidem yaptı, sıkıntıyı ben çektim, en zevkli kısmını kaynana yaptı, çocuğum onun seçimleriyle büyüdü dedi. ben de kafayı yedim bunu duyunca, kurtlandım:KK52::KK52::18::18:allahım bebişimin herşeyini kendim seçmeliyim inşaallah...:nazar::nazar::nazar:

rica ederim canım akıl vermek değil sadece çanta için acele etme tabi ki sen işin en zevkli kısmını tadını çıkara çıkara yap herşeyini hazırla alışverişe ben eşimle gittim o birşey beğendiğinde ben evirdim çevirdim baktım ama onu kıramadım o da hevesleniyor aldım ama insan çocuğunu kendi zevkine göre giydirmek istiyor haklısın birde son zamana bırakmak bizler için zor çok çabuk yorulacağız

Öyle zaten çocuk ne zaman gelir hesaplamıyorum, ben sadece 180 günü doldurdum diyorum, yani 7. Aydan gün aldık, artık bebeklerimiz ne zaman gelecek onu allah bilir, sağlıkla gelsinler geç olsun güç olmasın:nazar::KK52: senin öncekilerde erkekmi, genelde kız çocuk erken gelir derler 9. Ayda yani 38 haftalık gibi, ama erkek tam 9 ay 10-20 gün arası diyorlar, hepimize sağlıklı doğumlar diliyorum:nazar::emir_bebek:

biliyorum canım hesap yapmadığını bu sadece kafama takılmıştı yazmışken onu da paylaşayım dedim benimkiler erkek bu sefer kızım olacak inşallah bakalım herkes kız çocukları 9 ay dolunca oluyor diyor eğer öyle olursa benim mayıs sonunda olur inşallah senin kızın mı olacak oğlun mu kusura bakma unutabiliyorum

ay evet canım sağol, böyle akıl verin bizim gibi ilkelere, tamam alayım, yıkayım, ütüleyim, çekmeceye koyayım, valize 8. ayda koyarım:KK1: 9. ayda da arabaya iner bu nasıl:KK1::KK1:

şaka bir yana bir arkadaşım dedi vallaha ben sallandım sallandım 8. aydan sonra dr yerinden kalma dedi rapor verdi, tüm alışverişi kocamla kayınvalidem yaptı, sıkıntıyı ben çektim, en zevkli kısmını kaynana yaptı, çocuğum onun seçimleriyle büyüdü dedi. ben de kafayı yedim bunu duyunca, kurtlandım:KK52::KK52::18::18:allahım bebişimin herşeyini kendim seçmeliyim inşaallah...:nazar::nazar::nazar:

rica ederim canım akıl vermek değil sadece çanta için acele etme tabi ki sen işin en zevkli kısmını tadını çıkara çıkara yap herşeyini hazırla alışverişe ben eşimle gittim o birşey beğendiğinde ben evirdim çevirdim baktım ama onu kıramadım o da hevesleniyor aldım ama insan çocuğunu kendi zevkine göre giydirmek istiyor haklısın birde son zamana bırakmak bizler için zor çok çabuk yorulacağız

Sizlerin tecrübesi bize yol göstersin....:KK34::KK34: Evet aslında son zamanlara bırakmadan eşimle beraber gezerek, zevk alarak yapmak istedim, bavulu hazırlayıp bagaja koymak biraz işin latifesi:KK1::KK1::KK1:. Ben yapalım desemde eşim dur daha erken der...ama ben sanki biraz aceleci ve panik tipimdir :18::18::öyle son dakkaya bırakamıyorum hiçbir işi,:KK52::KK52:

Ayy kizlar durakta beklerken teyzenin biri kalkip bana yer verdi gel kizim otur diye .kiyamam nerdeyse agliycaktim. Yok teyzecim iyiyim diyorum kolumdan cekiyo sonra baktim 55 yaslarinda biri gel otur buraya diye usteledi.daha otobuste bile degildik:KK43:

kızlar aranızda hamilelik sebebiyle hemoroid olan var mı :KK43: of ne gıcık bi durummuş.azıcık zorlansam nasıl acıyo.yok şimdilik kremle yediklerimle idare ediyorum dikkat ediyorum ama dediğim gibi azıcık zorlansam azıyo ne sinir bir durum.benle aynı durumda olan var mı.bide diyorum acaba hamilelikten sonra geçer biter mi.bu böyle ömür boyu devam eder mi bilen var mı aceppppppp:KK5::KK5::KK5::KK5::KK30::KK30::KK30:kusura bakmayın bu arada hemoroid falan dedim ama:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:

Hamileleigin 6-16 . Haftalari arasi totosunun ustune oturamayan biri olarak yaziyorum cok zor geceleri uyku uyuyamiyodum düşün dr kortos diye bi krem vermisti o ise yaramadi agriyi almadi bile sonra kortos fitile gectim o rahatlatiyodu da anca uyuyabiliyodum yediklerine cok dikkat et demir hapi kullaniyosundur o beni kabiz yapiyo malesef o zaman yine canim aciyo ama allahtan gun icinde rahatim simdi insallah bi an evvel rahatlarsin sende

Oncelikle ogluna kocaman bir masaallah canim :nazar:
Ins. Erken dogma gibi birsey olmaz canim sen gonlunu ferah tut lutfen....
Ayrica esimin arkadasinin karisininda bebek rahme 5-6 aylikken yerlesmisti 9.ayina kadar sorunsuz bir sekilde ilerledi....
Normal dogumla pazartesi aldi oglunu kucagina ♥
Sorunsuzca atlatirsin ins. :KK16:

Masaallah kizina canim :nazar:
Kan ilaci kullanmiyor musun ???

Bacim gecmis olsun ♥♥♥
Bal zencefil karisimi bana en iyi gelen karisim olmustu bilgi olsun....
Seker sorununu da en kisa zamanda atlatirsin ins. :nazar:

Sagol canim beniiim onuda yapayim agzim burnum tikandi beynim zonkluyo resmen vallahi..insllah hemenceckk gecer ateslenmeden falan opuyorum sagol tekrardan.

biliyorum canım hesap yapmadığını bu sadece kafama takılmıştı yazmışken onu da paylaşayım dedim benimkiler erkek bu sefer kızım olacak inşallah bakalım herkes kız çocukları 9 ay dolunca oluyor diyor eğer öyle olursa benim mayıs sonunda olur inşallah senin kızın mı olacak oğlun mu kusura bakma unutabiliyorum

Evet benimde kızım olacak kısmetse, evet bak denilenler doğru, senin oğlanlarda geç gelmiş, annem dedi sen haziran başı değil 23 mayıstan sonra bekle dedi. Öyle olunca bir hesapladım 3 ayım kalmış, zaten son ay karnım burnumda mağaza gezemem, kaldımı bize 2 ay...daha bide ben ev taşıyacam kısmetse:KK52::KK52::KK52::KK37: 1 ayda ev taşıma işi desek, ay bak yine stress oldum:18::18::KK52:ay bana dua edin kızlar:KK14::KK43:

Evet benimde kızım olacak kısmetse, evet bak denilenler doğru, senin oğlanlarda geç gelmiş, annem dedi sen haziran başı değil 23 mayıstan sonra bekle dedi. Öyle olunca bir hesapladım 3 ayım kalmış, zaten son ay karnım burnumda mağaza gezemem, kaldımı bize 2 ay...daha bide ben ev taşıyacam kısmetse:KK52::KK52::KK52::KK37: 1 ayda ev taşıma işi desek, ay bak yine stress oldum:18::18::KK52:ay bana dua edin kızlar:KK14::KK43:

ben de hep mayıs sonu diye düşünüyorum seninle aynı zamanda doğum yapacağız Allah nasip ederse ay ne güzel Allah kolaylık versin önümüzdeki aylar yoğun olacak senin için desene ama güzel tarafı yeni ev,bebek değişimler olacak hayatında herşey gönlünce olur inşallah

Ayy kizlar durakta beklerken teyzenin biri kalkip bana yer verdi gel kizim otur diye .kiyamam nerdeyse agliycaktim. Yok teyzecim iyiyim diyorum kolumdan cekiyo sonra baktim 55 yaslarinda biri gel otur buraya diye usteledi.daha otobuste bile degildik

:KK43:kıyamam teyzeme....ne anlayışlı neler geçmiştir aklından teyzemin kendi halini düşünmüştür belkide..seni evladının yerine koymuştur..ahh ahh ne varsa eskilerde var...

Hamileleigin 6-16 . Haftalari arasi totosunun ustune oturamayan biri olarak yaziyorum cok zor geceleri uyku uyuyamiyodum düşün dr kortos diye bi krem vermisti o ise yaramadi agriyi almadi bile sonra kortos fitile gectim o rahatlatiyodu da anca uyuyabiliyodum yediklerine cok dikkat et demir hapi kullaniyosundur o beni kabiz yapiyo malesef o zaman yine canim aciyo ama allahtan gun icinde rahatim simdi insallah bi an evvel rahatlarsin sende

sanada çok geçmişolsun canım....biranönce inşallah ikinizinde geçer...normalde yaşadığımdan bilirim acısını..ama patlayınca geçti gitti..nasıl oldu bende çözemedim..:26:

Evet benimde kızım olacak kısmetse, evet bak denilenler doğru, senin oğlanlarda geç gelmiş, annem dedi sen haziran başı değil 23 mayıstan sonra bekle dedi. Öyle olunca bir hesapladım 3 ayım kalmış, zaten son ay karnım burnumda mağaza gezemem, kaldımı bize 2 ay...daha bide ben ev taşıyacam kısmetse:KK52::KK52::KK52::KK37: 1 ayda ev taşıma işi desek, ay bak yine stress oldum:18::18::KK52:ay bana dua edin kızlar:KK43:

kız seni okudukça bende strese giriyorum hiçbirşeyim hazır değil ne çocuk odası ne giysisi ne arabası :)))))) ev taşırken Allah yardımcın olsun canım.
ay krize girdim gülmekten... evham yaptım birden aradım kocayı biz birşey yapmadık hala diye "yine o grubumu okuyosun" dedi.
:KK4::KK9:

Sagol canim beniiim onuda yapayim agzim burnum tikandi beynim zonkluyo resmen vallahi..insllah hemenceckk gecer ateslenmeden falan opuyorum sagol tekrardan.

pamuğum geçmiş olsun..ne akdar dikkat etsekte havadaki mikrop öyle böyle giriyor vücuda..tez zamanda iyileşirsin.. inşallah...
:nazar::KK54:

Son düzenleme:
ben de hep mayıs sonu diye düşünüyorum seninle aynı zamanda doğum yapacağız Allah nasip ederse ay ne güzel Allah kolaylık versin önümüzdeki aylar yoğun olacak senin için desene ama güzel tarafı yeni ev,bebek değişimler olacak hayatında herşey gönlünce olur inşallah

Evet sanki aynı zamanlarda bakalım kısmet hayırlısı ile sağlıkla doğurup kucağımıza alırız inşallah:nazar: evet yoğun olacak, amin inşaallah herşey gönlümüzce olur...:KK16::KK16:

:KK43:kıyamam teyzeme....ne anlayışlı neler geçmiştir aklından teyzemin kendi halini düşünmüştür belkide..seni evladının yerine koymuştur..ahh ahh ne varsa eskilerde var...

sanada çok geçmişolsun canım....biranönce inşallah ikinizinde geçer...normalde yaşadığımdan bilirim acısını..ama patlayınca geçti gitti..nasıl oldu bende çözemedim..:26:

kız seni okudukça bende strese giriyorum hiçbirşeyim hazır değil ne çocuk odası ne giysisi ne arabası :)))))) ev taşırken Allah yardımcın olsun canım.
ay krize girdim gülmekten... evham yaptım birden aradım kocayı biz birşey yapmadık hala diye "yine o grubumu okuyosun" dedi.

pamuğum geçmiş olsun..ne akdar dikkat etsekte havadaki mikrop öyle böyle giriyor vücuda..tez zamanda iyileşirsin.. inşallah...

Ay canım sen stress yapma, ben ev taşıyacam da biraz ondan bu telaşım, aman kocalar hep rahat, benimkine bıraksan çocuğun doğduğu gün evi taşıyacak :KK52::KK52::KK52: yaparız daha ben en azından bir kısmını bitireyim dedim, yatak, araba koltuğu, arabası hiç birşey yok...:KK24::KK24::KK24:

Aynen cilegim aynen bende o sekildedir diye dusundum.kafamdan geceni mi okuyorsun seen:KK54:

Tatli hamisler nasilsiniz?biz iyiyiz sukur bi seker sorunum cikti benim 100 mlg yuklediler oda cok iyi cikmadi diyetisyene yonlendirdi doktor o sekilde dikkatle cozelim diiye..ama simdi size birsey soracagim esim hastaydi haliyle bana bulastirdi davul oldu bogazlarim,icinizde dogal yontemlerle atlatan bana tavsiye verecek biri varmi?optum hepinizii ♡♥♡♥

canım geçmiş olsun ben de hasta oldum bugün tam bir hafta ve tam olarak iyileşebilmiş değilim zor geçiyor canım bol bol dinlen c vitamini al ıhlamur iç ben birde kuşburnu çayı aldım onu içtim o da iyi geliyor

Ayy kizlar durakta beklerken teyzenin biri kalkip bana yer verdi gel kizim otur diye .kiyamam nerdeyse agliycaktim. Yok teyzecim iyiyim diyorum kolumdan cekiyo sonra baktim 55 yaslarinda biri gel otur buraya diye usteledi.daha otobuste bile degildik:KK43:

yaşlıda olsa hâlâ merhametli insanlar var işte.. dayanamıyorum yaşlılara yaaa hep yardım edesim sevesim geliyor..

Aynen cilegim aynen bende o sekildedir diye dusundum.kafamdan geceni mi okuyorsun seen:KK54:

:) ay mujum ben biraz garibimdir...otururum tramwayda eve gidene kadar bakarım biri düşünceli düşünceli duruyorsa ay derim ne düşünüyor harcımı var borcumu var eve ekmek mi götüremiyor ..eskiden annemler yani biz küçükken bize sokakta birşey yedirmezlerdi ya birinin canı çeker alamazsa diye biz hep evde yerdik aburcubur millet sokakta yerken..halada öyle poeştleri gizlerim falan..psikoloğa gitmem lazım sanırsam :) ağlayan kaç kişinin yanına gidip dert dinlemişimdir :) işin kötüsü dert dinlemek değilde birdaha takıp unutamıyorum naptı acaba diyorum..:):)(saçma oldu ama paylaşmak istedim öyle)

Canım ya senınle hemen hemen yakın zamanlarda gorunuyo doğum tabı benım o kadar beklerse erken doğum riskim var benım senın dedığın gıbı bende ev taşıyıcam daha bısey alamadık benım gezmem yasak napcaz bışmıyom stresten fenalardayım

kızlar aranızda hamilelik sebebiyle hemoroid olan var mı :KK43: of ne gıcık bi durummuş.azıcık zorlansam nasıl acıyo.yok şimdilik kremle yediklerimle idare ediyorum dikkat ediyorum ama dediğim gibi azıcık zorlansam azıyo ne sinir bir durum.benle aynı durumda olan var mı.bide diyorum acaba hamilelikten sonra geçer biter mi.bu böyle ömür boyu devam eder mi bilen var mı aceppppppp:KK5::KK5::KK5::KK5::KK30::KK30::KK30:kusura bakmayın bu arada hemoroid falan dedim ama:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:

Gebelik hormonlarından dolayı kabızlık sorunu oluyor daha önceden anal fissür gibi yani çatlak sorunun varsa hemoroide dönüşebiliyor bu ara üzgünüm ama bi kere hemoroid olduysan her zaman tekrarlama ihtimali var . mümkün mertebe lifli şeyler tüket sıksık ama az yeki sindirim sistemin çalışsın ve ıkınma lütfen canım...

kızlar bebek mevlütünden bahsedilmiş.bu konuda çok kesin bişey bilkmiyorum ama geçenlerde hocaya sorulmuştu tvde.bebek mevlütünü.hoca cevaben ölünün arkasından yada bebek için mevlüt okutmayı yahudiler yapıyomuş.bizim dinimizde böyle bir şey yokmuş.tabii araştırmak lazım.bi bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

Şimdi arada tepki verenler filan olacak ama... Konunun islamla alakası yok Türkler islamı kabul etmişler ama önceden kalma ritüllerini de devam ettirmişler. Dolayısıyla şamanizmden kalma bu tip şeyler ama isteyen yapar isteyende yapmaz sonuçta dinen bi zorunluluğu da yok...

Ay canım ya, görmüş geçirmiş olanlar daha duyarlı:KK16:, gençler ne zaman başına gelir o zaman anlar... :KK36:şimdi aynen böyle gerçek hayata kulaklar tıkalı

tüm güzel annelere ve onların güzel mi güzel yakışıklı mı yakışıklı meleklerine iyi akşamlar....endişesiz güzel geceler sizinle olsun...ağrısız hastalıksız geceler olsun...öpüyorum sizleri ve yavrularınızı...:KK19::KK19::KK19:

X