2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

aaaaay ben sezeryan istediğim halde korkuyorum yaaa.. Ama ameliyattan narkozdan falan değil.aslında ağrı olur diyede değil (sonuçta 2 kez düşük yaptım ve o düşük ağrısı nasıl bi ben bi Allah bilir) ama bazı sezeryan doğumlarda duydum,sonda takılması veya lama yapımı,diren takılması falan olabiliyormuş.. Aaaay iyi bi araştırmam lazım bunu :KK1: ben böyle şeylerden tırsıyorum anacım
Sonda benimde kabusumdu,sende benim gibi direnirsen narkozdan sonra takarlar sondayi ameliyathaneye girenekadar önüme gelen her hemşireye dedim ben uyuduktan sonra takın diye,ama asistan şansını denemek istedim korkudan titriyordum takamadi sonra doktorum geldi zorlamayın dedi,bu sefer peşin peşin hiç denemeyin diyecem,cikartirken acımıyor zaten
Kaçmada yapmıyorlar taburcu olana kadar wc cikamzsan yapıyorlar,aslında sexaryanin korkulcak hiç bı yani yok bana göre bu sefer daha rahatım daha oncesinde basıma ne gelcegni bilmediğim icin korkuyordum

Pufpufum ben sezaryen oldum biliyosun :KK1: ama bana ne lavman yaptilar ne sonda taktilar. Ama oyle bisey yapmislarki sonra cok cektim bogazimdan hortum sokmuslar galiba kucuk dilim yara icinde gunlerce iyilesmedi yemek yerken sorun olmustu.

Sezaryen hakkinda merak ettiklerini sorabilirsin bildigim kadariyla yardimci olmaya calisirim sekerim :KK1: tabi normal dogumcu olarak :KK33::KK33::KK33:

o zaman başının etini çooook yiyeceğimi bilmeni isterim şekerim :13:

Sonda benimde kabusumdu,sende benim gibi direnirsen narkozdan sonra takarlar sondayi ameliyathaneye girenekadar önüme gelen her hemşireye dedim ben uyuduktan sonra takın diye,ama asistan şansını denemek istedim korkudan titriyordum takamadi sonra doktorum geldi zorlamayın dedi,bu sefer peşin peşin hiç denemeyin diyecem,cikartirken acımıyor zaten
Kaçmada yapmıyorlar taburcu olana kadar wc cikamzsan yapıyorlar,aslında sexaryanin korkulcak hiç bı yani yok bana göre bu sefer daha rahatım daha oncesinde basıma ne gelcegni bilmediğim icin korkuyordum

hadi çıkartırken acımıyor diyelim, ya takarken?
:18:
Ooyyyy içim tuhaf oldu.. Aslında çok yakın bi arkadaşım 1 sene oldu doğum yaptı ben yanındaydım onunda.. Onada hiçbişey yapılmadı takılmadı çooook rahattı.. Aaay inş banada öyle olur :KK34:

aaaaay ben sezeryan istediğim halde korkuyorum yaaa.. Ama ameliyattan narkozdan falan değil.aslında ağrı olur diyede değil (sonuçta 2 kez düşük yaptım ve o düşük ağrısı nasıl bi ben bi Allah bilir) ama bazı sezeryan doğumlarda duydum,sonda takılması veya lama yapımı,diren takılması falan olabiliyormuş.. Aaaay iyi bi araştırmam lazım bunu :KK1: ben böyle şeylerden tırsıyorum anacım

o zaman başının etini çooook yiyeceğimi bilmeni isterim şekerim :13:

hadi çıkartırken acımıyor diyelim, ya takarken?
:18:
Ooyyyy içim tuhaf oldu.. Aslında çok yakın bi arkadaşım 1 sene oldu doğum yaptı ben yanındaydım onunda.. Onada hiçbişey yapılmadı takılmadı çooook rahattı.. Aaay inş banada öyle olur :KK34:
Şansını denersin narkozdan sonra taktirirsin hissetmezsin ama sondasiz sezaryan nasıl oluyor sürgümu kullandılar?sonucda saatlerce yataktan kalkmayacaksin o acıdan sonda büyük kolaylık,beni aksam ayag kaldırıp yuruturken bile çıkarmadılar eğer yuruyemezsen kalsın diye

saol cnm benim çok teşekkür ederim.senin kaç çıktı en son.benim 8,5 da şu an.doktor 8 gördüğümüzde kan vericez dedi.ben akdeniz anemisi taşıyıcısıyım onun için kanım düşüyor...allahım şifa versin bize bizim gibi olanlara..inşallah gerek kalmaz..

valla değerlere hiç bakmadım ki canım , kan ilacı kullanıyorum kafaya da takmıyorum. İlaçla düzene girebilecek seviyede sanırım Dr. kötü bişey söylemedi , Sadece yaz kış üşüyorumm .. işyerinde klima açık ama ben montla oturuyorum , Kansızlıktan olsa gerek

Canım benim ya Zordur eminimm , Allah kimseye yaşatmasın düşük falan :KK43: Ben de çok korkuyorum ama bu aralar arkadaşlarım epey bi cesaretlendirdi beni , Doğum hikayelerini anlatıyorlar kötü kısımlarını atlayarak :KK70: İnşallah kolay olur bebişlerimizz

Canım benim ya Zordur eminimm , Allah kimseye yaşatmasın düşük falan :KK43: Ben de çok korkuyorum ama bu aralar arkadaşlarım epey bi cesaretlendirdi beni , Doğum hikayelerini anlatıyorlar kötü kısımlarını atlayarak :KK70: İnşallah kolay olur bebişlerimizz

amin inşallah :nazar:

Şansını denersin narkozdan sonra taktirirsin hissetmezsin ama sondasiz sezaryan nasıl oluyor sürgümu kullandılar?sonucda saatlerce yataktan kalkmayacaksin o acıdan sonda büyük kolaylık,beni aksam ayag kaldırıp yuruturken bile çıkarmadılar eğer yuruyemezsen kalsın diye

valla canım bahsettiğim arkadaşımın acısı ağrısı galan olmadı zaten ağrı kesici yapıyolar serum ile + aynı günün akşamı yürümüş bile hastanede.. o yüzden bilemiyorum ben ekstra bişey taktırmak falan istemiyorum..

geçenlerde bahsetmiştim otobüste yer vermiyorlar sinir oluyorum öküzlere diye.
Dün iş çıkışı bindim tramvaya, tıklım tıkış. Dikildim birinin başında karnım kocaman baya da belli hamile olduğum, vicdan azabı gibi duruyorum tepesinde hiç oralı oldukları yok. Üni'li zıpırlar. Oturduğu koltuğun tepesinde BU KOLTUK YAŞLILAR, HAMİLELER, ENGELLİLER VE KUCAĞI ÇOCUKLULAR İÇİN AYIRTILMIŞTIR. GEREKTİĞİNDE LÜTFEN BOŞALTINIZ yazıyordu. (özellikle o koltukta durdum zaten ) herkesin duyacağı bi sesle " gençler burası hamile öncelikli koltuk oturabilir miyim" dedim, karnıma baktı "tabi" dedi ayağa ayağa kalkınca bi de yukardaki yazıyı okudu. Hödük ilk kez görüyor galiba o yazıyı.

İsteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara. Artık istiyorum valla, onların insanlık yapmasını beklersek daha çok bekleriz. Sizlerde durum nedir
çooook haklısın tatlım :) ay hakaret kelimlerine çok güldüm ya.bencede çok iyi yapmışsın valla.hakkımızsa kullanmalıyız sonuna kadar.çok da sinir olma stres yapma kendine.rahatına keyfine bak bebeğim:KK49::KK49:

kızlar bebek mevlütünden bahsedilmiş.bu konuda çok kesin bişey bilkmiyorum ama geçenlerde hocaya sorulmuştu tvde.bebek mevlütünü.hoca cevaben ölünün arkasından yada bebek için mevlüt okutmayı yahudiler yapıyomuş.bizim dinimizde böyle bir şey yokmuş.tabii araştırmak lazım.bi bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

çooook haklısın tatlım :) ay hakaret kelimlerine çok güldüm ya.bencede çok iyi yapmışsın valla.hakkımızsa kullanmalıyız sonuna kadar.çok da sinir olma stres yapma kendine.rahatına keyfine bak bebeğim:KK49::KK49:

sinirlenince bile kaliteli hakaretler ediyorum bak hödük filan :KK53:
bazı arkadaşlar demişti yer vermiyorlar ama ben kalk diyemem filan diye ben de ona binayen yazdım. Yedirtmeyin hakkınızı ey ahaliii :KK1:

sinirlenince bile kaliteli hakaretler ediyorum bak hödük filan :KK53:
bazı arkadaşlar demişti yer vermiyorlar ama ben kalk diyemem filan diye ben de ona binayen yazdım. Yedirtmeyin hakkınızı ey ahaliii :KK1:
:KK1::KK1::KK1: ne demek ayol diyemem.valla metroda aynı olay olmuştu bana da.gerçi karşıdaki beni görmemişti kafası eğikti ama yolumuz uzun da olunca dedik yani öncelik hamilelerin yer verir misiniz diye.aynen uyarı yazıyodu da zaten.bende rahatça oturdum valla :))):KK24::KK24::KK24::KK24::KK24:

kızlar bebek mevlütünden bahsedilmiş.bu konuda çok kesin bişey bilkmiyorum ama geçenlerde hocaya sorulmuştu tvde.bebek mevlütünü.hoca cevaben ölünün arkasından yada bebek için mevlüt okutmayı yahudiler yapıyomuş.bizim dinimizde böyle bir şey yokmuş.tabii araştırmak lazım.bi bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

ilk defa duyuyorum böyle birşey valla
olurmu canım bütün hocalar söylüyor gün saymayın diyor ama mevlüt okutmak sevap diye biliyorum
mesela ölüler için 40/52 d,ye bişey yok gün saymayın ne zaman müsaitse o zaman okutun diyorlar
bunca yıldır büyüklerimiz bebekleri kırklamışlar gelinlerini kırklayan bile var günah olsa onlarda yapmazlarda ne alimler ne hocalar

kızlar aranızda hamilelik sebebiyle hemoroid olan var mı :KK43: of ne gıcık bi durummuş.azıcık zorlansam nasıl acıyo.yok şimdilik kremle yediklerimle idare ediyorum dikkat ediyorum ama dediğim gibi azıcık zorlansam azıyo ne sinir bir durum.benle aynı durumda olan var mı.bide diyorum acaba hamilelikten sonra geçer biter mi.bu böyle ömür boyu devam eder mi bilen var mı aceppppppp:KK5::KK5::KK5::KK5::KK30::KK30::KK30:kusura bakmayın bu arada hemoroid falan dedim ama:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:

seninde yarın 180. gün yani 6 ayın bitiyor, 7. ayın içinde oluyorsun canım.

http://www.kadinlarkulubu.com/portal/hesaplamalar/gun-gun-hamilelik-gebelik-takvimi

bak bu takvimde bebeğin tahmini doğum gününü giriyorsun, bebeğin kaç günlük, kaç haftalık, kaç aylık veriyor.

biliyorum canım burayı benim hesabımla hemen hemen aynı birkaç gün önden gidiyor burası evet ben sonuç itibariyle 6.ayımı bitiriyorum ama benim aklıma takılan şey şu ki ocak şubat annelerine bakıyorum çoğunluğu günlerinde çok daha erken doğum yapmışlar nasıl oluyor anlayamadım ben daha önce iki doğum yaptım ilkinde doktor 23 ekim dedi 26 ekimde doğdu ikincisinde 24 nisan dedi 4 mayısta doğdu ikincisi geç doğum oldu benim suni sancıyla 41+5 di oğlum yani bebek ne zaman isterse o zaman geliyor aslında

ilk defa duyuyorum böyle birşey valla
olurmu canım bütün hocalar söylüyor gün saymayın diyor ama mevlüt okutmak sevap diye biliyorum
mesela ölüler için 40/52 d,ye bişey yok gün saymayın ne zaman müsaitse o zaman okutun diyorlar
bunca yıldır büyüklerimiz bebekleri kırklamışlar gelinlerini kırklayan bile var günah olsa onlarda yapmazlarda ne alimler ne hocalar
yok canım elbetteki günah değildir sonuçta kuran okutuluyor allahın adı anılıyor o değilde yani böyle yahudiler yaparmış.yani toplumda adet haline gelmiş.dinde sünnette böyle bişey yokmuş yapılırsa da günah olmaz bence de:KK6::KK6::KK6:

Yardimci olanlar varmis oh iyi. Sende mumkun oldukca kalkmamaya calis canim. Tedbir senden takdir Allahtan. Insallah saglicakla alirsin yavrunu kucagina

Beybim benide hesaplayiver :KK1: bende karistiriyorum bu ay hafta hesabini

Canım seninde 20 martta tam 180 gün dolacak ve ogün 25+5 haftalık yani 26. Haftanda olacan, dolu dolu 6. Ayın bitecek artık 7. Aydan gün aldık diyeceksin:nazar::emir_bebek::nazar::emir_bebek::nazar::emir_bebek:

inanın okadar canım sıkkın ki.buraya bile giremedim.
ilk kez sayfaları incelemeden direk yazıyorum.
dün kontrolümüz vardı.oğlum iyi maşallah 620 gram,30 cm. 23+5 teyiz.
ama su bizim plesanta yukarı hiç çıkmamış hala öndeymiş.riskli bi gebelik dedi
ayakların havada uzan dedi en ufak bi kanamada serum falan takılacakmış.
en kötüsüde bebeğim rahim ağzına inmiş,doğarsa yaşama şansı pek olmazmış.
ama benim oğlum bana tutunacak ve zamanında doğacak inşallah.
kan verdim tahliller için öğleden sonra sonuçları alıcam bari onlar iyi çıksa......
hepinizi seviyorum,birazda olsa rahatladım yazınca...

Oncelikle ogluna kocaman bir masaallah canim :nazar:
Ins. Erken dogma gibi birsey olmaz canim sen gonlunu ferah tut lutfen....
Ayrica esimin arkadasinin karisininda bebek rahme 5-6 aylikken yerlesmisti 9.ayina kadar sorunsuz bir sekilde ilerledi....
Normal dogumla pazartesi aldi oglunu kucagina ♥
Sorunsuzca atlatirsin ins. :KK16:

merhaba kızlar.biz geldikkkk..dün kontrolümüz vardı kızımız 910 gr olmuş.doktorumuz çok güzel dedi.bütün organlarına tek tek baktı yine herşeyi çok güzel yavrumun.çok şükür allahıma..tek sorun kan değerlerim düşük.oda doğumdan önce kan verilecek bana :KK43:

Masaallah kizina canim :nazar:
Kan ilaci kullanmiyor musun ???

Tatli hamisler nasilsiniz?biz iyiyiz sukur bi seker sorunum cikti benim 100 mlg yuklediler oda cok iyi cikmadi diyetisyene yonlendirdi doktor o sekilde dikkatle cozelim diiye..ama simdi size birsey soracagim esim hastaydi haliyle bana bulastirdi davul oldu bogazlarim,icinizde dogal yontemlerle atlatan bana tavsiye verecek biri varmi?optum hepinizii ♡♥♡♥
Bacim gecmis olsun ♥♥♥
Bal zencefil karisimi bana en iyi gelen karisim olmustu bilgi olsun....
Seker sorununu da en kisa zamanda atlatirsin ins. :nazar:

biliyorum canım burayı benim hesabımla hemen hemen aynı birkaç gün önden gidiyor burası evet ben sonuç itibariyle 6.ayımı bitiriyorum ama benim aklıma takılan şey şu ki ocak şubat annelerine bakıyorum çoğunluğu günlerinde çok daha erken doğum yapmışlar nasıl oluyor anlayamadım ben daha önce iki doğum yaptım ilkinde doktor 23 ekim dedi 26 ekimde doğdu ikincisinde 24 nisan dedi 4 mayısta doğdu ikincisi geç doğum oldu benim suni sancıyla 41+5 di oğlum yani bebek ne zaman isterse o zaman geliyor aslında

Öyle zaten çocuk ne zaman gelir hesaplamıyorum, ben sadece 180 günü doldurdum diyorum, yani 7. Aydan gün aldık, artık bebeklerimiz ne zaman gelecek onu allah bilir, sağlıkla gelsinler geç olsun güç olmasın:nazar::KK52: senin öncekilerde erkekmi, genelde kız çocuk erken gelir derler 9. Ayda yani 38 haftalık gibi, ama erkek tam 9 ay 10-20 gün arası diyorlar, hepimize sağlıklı doğumlar diliyorum:nazar::emir_bebek:

geçenlerde bahsetmiştim otobüste yer vermiyorlar sinir oluyorum öküzlere diye.
Dün iş çıkışı bindim tramvaya, tıklım tıkış. Dikildim birinin başında karnım kocaman baya da belli hamile olduğum, vicdan azabı gibi duruyorum tepesinde hiç oralı oldukları yok. Üni'li zıpırlar. Oturduğu koltuğun tepesinde BU KOLTUK YAŞLILAR, HAMİLELER, ENGELLİLER VE KUCAĞI ÇOCUKLULAR İÇİN AYIRTILMIŞTIR. GEREKTİĞİNDE LÜTFEN BOŞALTINIZ yazıyordu. (özellikle o koltukta durdum zaten ) herkesin duyacağı bi sesle " gençler burası hamile öncelikli koltuk oturabilir miyim" dedim, karnıma baktı "tabi" dedi ayağa ayağa kalkınca bi de yukardaki yazıyı okudu. Hödük ilk kez görüyor galiba o yazıyı.

İsteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara. Artık istiyorum valla, onların insanlık yapmasını beklersek daha çok bekleriz. Sizlerde durum nedir

Seni cani gonulden tebrik ediyorum arkadasim :KK9:
Bende otobuse dolmusa binsem tiklim tiklim olsa yer isteerim tabi....
Bu zamanlar bizim icin onem arz ediyor....
Allah (c.c.) korusun erken dogum sebebi cogu sey....
Ayakta bekleyen bacilar bence ornek alinacak bir durum....
Ha tabi istedigimiz halde yer vermiyorlarsa da kendileri utansin bugun bize yarin onlara onlarin eslerine :KK51:

kızlar aranızda hamilelik sebebiyle hemoroid olan var mı :KK43: of ne gıcık bi durummuş.azıcık zorlansam nasıl acıyo.yok şimdilik kremle yediklerimle idare ediyorum dikkat ediyorum ama dediğim gibi azıcık zorlansam azıyo ne sinir bir durum.benle aynı durumda olan var mı.bide diyorum acaba hamilelikten sonra geçer biter mi.bu böyle ömür boyu devam eder mi bilen var mı aceppppppp:KK5::KK5::KK5::KK5::KK30::KK30::KK30:kusura bakmayın bu arada hemoroid falan dedim ama:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:
Gecmis olsun canim ya hamilelikte nasil cekeceksin :26:
Bende normalde vardi cok sukur hamileligimden bu yana bir sorun yasamadim....
Gul kurusu kayisi turu oluyor ya ondan tuketmeye bak sen....

canım benim...ben daha hamile değilken hemoroidim vardı..hatta meme yapmıştı..okadar korkuyordum ki nasıl olcak diye..dahada büyürse cerrahilik bir durum olursa diye.... annemde ablamda operasyon geçirdiler hemoroidden..elimle hissedebiliyordum..ama Allahın hikmeti patladı meme ..iki defa kanadı..(kusura bakmayın çok açık yazdım ama) :26: şimdi sanki hiç hemoroidim yokmuş gibiyim..sana şöyle tavsiyede bulunabilirim..bulgur-acı-domates kesinlikle çok dokunur... birde her duşta poponu sıcak tut çok kaynar değil ama soğukta değil..ayaklarını koru çünkü üşütüncede sızlar..birde patlıcan saplarını kaynatıp için diyorlardı ama hamilesin o yüzden doktoruna mutlaka sor danışmadan bişi içme yapma..kremde sürme çünkü bazı kremlerde kortizon var dikkat etmek lazım ..ah bilmem mi o acıyı ama maşallah diyeyim yok uzun zamandır ne acı ne sızlama:KK59:..inşallah seninde geçer hemen canım..:KK16:

yok canım elbetteki günah değildir sonuçta kuran okutuluyor allahın adı anılıyor o değilde yani böyle yahudiler yaparmış.yani toplumda adet haline gelmiş.dinde sünnette böyle bişey yokmuş yapılırsa da günah olmaz bence de:KK6::KK6::KK6:

hani belki toplanma olması dua okunması onların başlattığı bir adettir ama bence kuran okunuyor sonuçta ne günahı olabilir ki..katılıyorum sana...:13:

Hangi hocaymış onu diyen, enteresan ben bugüne kadar 40 dan fazla bebek mevlüdüne gittim...hiçbiride yahudi değildi. Bizde adı mevlüd diye geçer ama yasin okunur 41 yasin, bebek okuması diyenler var... Vallaha o hocanın mezhebi neymiş çok merak ettim...

X