2014 Aralık Anneleri

kızlar ben hergün bb krem kullanıyorum.günlük makyaj olarak. bir de rimel ve ruj. acaba bunların bir zararı olur mu? sizler makyaj yapıyor musunuz?

ya o konuda bende çok kararsızım normalde düzenli cilt bakımı yaptırıyordum son seansa gitmedim sonrada sallamadım aslında gitmem lazım 1 senelik ücretini peşin verdim gidipte öğreneyim hem 2 ay önce bir krem aldıydım markaya bakmam lazım krem olarak kullanılıyor ama fondoten renginde içeriği mineral yüklüydü... bebiş eğer olursa ilk 3 ay istediğini kullan zararı yok da ama için rahat olsun istiyorsan bunu kullan demişti... sonrası içinde ürünler vardı medikal ürünler kullan demişti ama inşallah maddi olarak ta dediği ürünler bana uyar... makyajı yine de 3 aydan sonra yapmasan daha iyi olur güzelim...

Ben de yapsam aynını işe yarar mı bilmem ki..Ama muzun kokusunu düşünüyorum da, yiyemem gibi..

yaaa bana da sabah yataktan kalkmadan doğrul 2-3 çubuk kraker ye sonra yataktan kalk dediler... kuzenimin eşi öyle yapmış deniyim dedim ama sabah yataktan kalktığım an yiyecek herhangi birşey gözümün önüne gelse midem bulanıyor o yüzden deneyemedim. hatta kahvaltı bile yapamıyorum işe gelirkende nadiren acıkıyorum yoldan birşeyler alıyoruz...

uyuzcan burda da karşılaştık :KK70: birlikte kucaklayacağız inşallah...sabah 7 de ağrıyla uyandım çok şiddetliydi ağlattı beni kerata ya :KK43:

evettt inşallah öyle olacak canımm :KK1::KK1: o kadar şiddetliydi demek, benim geliyo ağrı 1-2 dakikada geçiyo ahh vahh deyip atlatıyorum.

arkadaşlar dün kontrole gittim,kesemizi gördük çok şükür:emir_bebek: on beş gün sonra kalp atışını duymak için gidicez inşallah.doktor geç döllenme dedi on kadar geriden geliyor.geç döllenme olduğunu biliyodum zaten:KK9:progesteron değerim 14,5 çıktı progesterona başladı.tshım yüksek çıktı dahiliyeye yönlendirdi tiroit ilacına başladık.bi de minnakım rahmin en üstüne tutunmuş yani tüpten rahme düşer düşmez tutunmuş.biraz daha ilerlemeseymiş tüpte kalacakmış ve dış gebelik olacakmış nerdeyse ALLAHA şükür ramak kala kurtulmuşum:nazar::18:biz de durumlar böle.bu arada sıksık tansiyonum düşüyor.

hayırlı olsun güzelim... inşallah hayırlısıyla kucağına alırsın minik mucizeni... tansiyonun düşüyorsa dışarı çok çıkma güzelim ne olur ne olmaz...

kızlar 1 haftadır midem kötü diye diye geziyodum bugün anladım asılbulantı nasıl olurmuş :) ölüyorum sandım. kızlar bir de ben yemek yesem de tok olsam da midem açmış gibi ağrıyo sizinde öyle mi?

evet yemeği yiyeli şurda kaç saat oldu ki bende açmışım gibi tuhaf bir yanma mı ağrımı var birşeyler ama ağzıma tek lokma daha sokamayacak kadarda midem bulanıyor... ne biçim açım bende bilmiyorum... yediklerimi mi beğenmiyor nedir keratalar :KK1: halbuki yemek içimden bile gelmese sırf onlara yararı olurmu diye vitaminli proteinli şeyler tüketiyorum :KK25:

iş yerinde hergün min. 2 kupa kahve 3-4 kupa bitki çayı bitiren ben 2 çay bardağı çay ve 1,5 lt suya talim... ilk günler sıcak birşeyler arayışındaydım ama oda bitti şükür :KK53:

folik asiti miden bulanmaması için tok karnına iç demişti benim doktorum öyle içince daha rahat oluyorum, folik asit almamız gerekiyor bebek gelişimi için ve anne içinde aslında önemli saç dökülmemiz halsizlik huzursuzluk vb. folik asit eksikliğinden kaynaklanıyor diye okumuştum sende araştır istersen

bana da miden bulanmıyorsa sabahları tok karnına al dediydi... olsaymış akşamları al dicekmiş...

arkadaşlar hamilelikte moral çok önemli, herşeyi kafanıza takmayın. kafanız rahat olursa rahat bir hamilelik geçirirsiniz, doğumunuz da kolay olur. mide bulantısı da neymiş, unutun :KK51:
ay bulandı, ay bulanacak diye gününüzü zehir etmeyin.
kendinize iyi telkinlerde bulunun.
Kasık ağrısı olan arkadaş doktoruna bi danışsın, istirahat etmesi gerekebilir.
Benim ikinci hamileliğim, aynı zamanda sağlık ve özellikle gebelikle alakalı da eğitim almışlığım var, elimden geldiğince ve zamanım yettiğince yardımcı olmaya çalışırım.
Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Bulantı belirtisi hiç olmadı daha, demek ki biri bitiyor biri başlıyor :KK70: Hadi hayırlısı :KK49:

evet bende 5. haftada hiç hissetmedim 4 ve 5 te bu ağrılar geçer mi diye geziyordum şimdi de bulantı geçer mi diye... :) sonrasında da aşerme başlayacak aşeren arkadaşlarımı çok duydum yiyemeyince oturup ağlayan var eh başa gelmeden duyunca garipsiyor insan bakalım başa gelen çekilirmiş...

:26:
Merhaba kızlar, aranıza yeni katıldım. Benim çok kasık ağrım oluyor. Sizlerde de var mı?:KK43:

Bende de cok kasik agri olmustu ama 4-5gundur kesildi sadece yoruldugum zaman belim cok agriyor dinlenince geciyor. Ama doktora sordum normal dedi..

Hayirli olsun canimm..

Ben 2 yildir tiroid tedavisi goruyodum zaten hamilelikle biraz yukseldi degerim doz artirdi endokrinoloji doktorum.gebelik boyunca hem kadin doguma hem de ona gitmek zorundayim tiroid gebelikte cok onemli cunku
Hatta tsh im dusmeden gebelige izin vermedi doktor once dusurdum sonra hamile kaldim.

şu an da tshın kaç canım? benim 5,1 di.50 lik ilaca başladık bir ay sonra kontrol dedi.

şu an da tshın kaç canım? benim 5,1 di.50 lik ilaca başladık bir ay sonra kontrol dedi.

Benim 3.5 olmus ama ben zaten h.ici 75mg h.sonu 125 mg levotiron kullaniyordum.doktorum 4 gun 125 mg 3 gun 75 mg olarak duzenledi.benim 13.5 tan dustu 1.30 da gebe kalmama izin verdi doktor.seninki gebelige bagli bir yukselmedir bence.ben omur boyu ilac kullanicam

arkadaşlar hamilelikte moral çok önemli, herşeyi kafanıza takmayın. kafanız rahat olursa rahat bir hamilelik geçirirsiniz, doğumunuz da kolay olur. mide bulantısı da neymiş, unutun :KK51:
Benim ikinci hamileliğim, aynı zamanda sağlık ve özellikle gebelikle alakalı da eğitim almışlığım var, elimden geldiğince ve zamanım yettiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Ay cok guzel yaklastin icim acildi valla haklisin kendimizi sartliyoruz galiba..ben ara sira rahatsiz edebilirim seni sakincasi olmazsa.burda cogumuzun ilk gebeligi ve acemiyiz boyle yardimlara ihtiyacimiz var

benimde 2. gebeliğim tabii daha rahat oluyor insan.ilk gebeliğimde başlarda böyle koku hassasiyeti vardı adını vermiycem bi yemek yapacaktım kokusu vurdu burnuma sonra kendi kendime demiştim bune böyle yaa hiç mi yemiycem koku alıyorum diye (ki çok sevdiğim yemekti) boşversene böyle 9 ay geçmez dedim üstüne kondurmadım Allah şükür yedim o kadar yedim ki 24 kiloyla bitirdim :)
hamilelik zor ama çok keyifli bir süreç hele hareketlerini hissetmeye başlayınca herşey daha güzel oluyor göbüşünü takip edince onun böyle hareketlerini görebiliyorsun o kadar güzel tarifsiz bi duygu ki o yüzden tadını çıkarmalı her dönemimizin

merhaba arkadaşlar kısmet olursa ben de aralık annesi olacağım bu ikinci hamileliğim kızım 7 yaşında :) :nazar:

X