2014 Aralık Anneleri

cnm o zaman senin de sata gore 1hafta geriden mo geliyor? benim de 4gun geri dedi.4+4dedi dun.kese cok küçük 7mm ve icinde yolksak goremedi küçük olduğu icin dedi.sence normal mi?

bende sat a göre 5+3 de gittim canım benimde o zaman 6 mm idi kesem. bende korktum dr küçük diyince bir de boş gebeliğim var o yüzden. ama iki hafta sonra hem bebeği hem kalp atışlarını gördük çok şükür.hiç korkma. normal bunlar.1 hafta geriden gidiyoruz ama fark zamanla kapanıyo dedi arkadaşlar

Gunaydin kizlar yataktan kalkmadan muzumu yedim yine su an hic bulantim yok.taaki folik plus icene kadar onu icince mide yanmasi halsizlik basliyo aksama kadar yatiriyo.doktoruyla konusan var mi bu konuyu folik asit almasak olmuyumu acaba :confused:

Son düzenleme:
Gunaydin kizlar yataktan kalkmadan muzumu yedim yine su an hic bulantim yok.taaki folik plus icene kadar onu icince mide yanmasi halsizlik basliyo aksama kadar yatiriyo.doktoruyla konusan var mi bu konuyu folik asit almasak olmuyumu acaba :confused:

folik asiti miden bulanmaması için tok karnına iç demişti benim doktorum öyle içince daha rahat oluyorum, folik asit almamız gerekiyor bebek gelişimi için ve anne içinde aslında önemli saç dökülmemiz halsizlik huzursuzluk vb. folik asit eksikliğinden kaynaklanıyor diye okumuştum sende araştır istersen

arkadaşlar dün kontrole gittim,kesemizi gördük çok şükür:emir_bebek: on beş gün sonra kalp atışını duymak için gidicez inşallah.doktor geç döllenme dedi on kadar geriden geliyor.geç döllenme olduğunu biliyodum zaten:KK9:progesteron değerim 14,5 çıktı progesterona başladı.tshım yüksek çıktı dahiliyeye yönlendirdi tiroit ilacına başladık.bi de minnakım rahmin en üstüne tutunmuş yani tüpten rahme düşer düşmez tutunmuş.biraz daha ilerlemeseymiş tüpte kalacakmış ve dış gebelik olacakmış nerdeyse ALLAHA şükür ramak kala kurtulmuşum:nazar::18:biz de durumlar böle.bu arada sıksık tansiyonum düşüyor.

Merhaba kızlar ben henuz doktora gıtmedım 5 haftamın ıcındeyım ıste bende sadece memelerde agrı ve asırı derecede uykum var normal mı bır degısıklık olmaması?

folik asiti miden bulanmaması için tok karnına iç demişti benim doktorum öyle içince daha rahat oluyorum, folik asit almamız gerekiyor bebek gelişimi için ve anne içinde aslında önemli saç dökülmemiz halsizlik huzursuzluk vb. folik asit eksikliğinden kaynaklanıyor diye okumuştum sende araştır istersen

Bende tok karna aliyorum canim yemegin hemen arkasina ama onu icince cok kotu oluyorum ben en iyisi bunu cumartesi doktoruma sorayim belki baska marka verir

folik asit benimde midemi bulundarıyor ilk hamileliğimde midem bulanınca dr um kullanmasanda olur demişti, yani illa şartmı dersen şart değil kullansan daha iyi olur tabi ama ben de kullanmıyorum..

Merhaba kızlar ben henuz doktora gıtmedım 5 haftamın ıcındeyım ıste bende sadece memelerde agrı ve asırı derecede uykum var normal mı bır degısıklık olmaması?

Normal ki zaten oyle basliyo belki senin gebeligin zor gecmez.doktora ne zaman gideceksin?

arkadaşlar dün kontrole gittim,kesemizi gördük çok şükür:emir_bebek: on beş gün sonra kalp atışını duymak için gidicez inşallah.doktor geç döllenme dedi on kadar geriden geliyor.geç döllenme olduğunu biliyodum zaten:KK9:progesteron değerim 14,5 çıktı progesterona başladı.tshım yüksek çıktı dahiliyeye yönlendirdi tiroit ilacına başladık.bi de minnakım rahmin en üstüne tutunmuş yani tüpten rahme düşer düşmez tutunmuş.biraz daha ilerlemeseymiş tüpte kalacakmış ve dış gebelik olacakmış nerdeyse ALLAHA şükür ramak kala kurtulmuşum:nazar::18:biz de durumlar böle.bu arada sıksık tansiyonum düşüyor.

Hayirli olsun canimm..

Ben 2 yildir tiroid tedavisi goruyodum zaten hamilelikle biraz yukseldi degerim doz artirdi endokrinoloji doktorum.gebelik boyunca hem kadin doguma hem de ona gitmek zorundayim tiroid gebelikte cok onemli cunku
Hatta tsh im dusmeden gebelige izin vermedi doktor once dusurdum sonra hamile kaldim.

Son düzenleme:
günaydınlar kızlar...

yine mide bulantımızla başladık güne gerisi çok gelmedi... dişimi fırçalamak zor oluyor bu durumda yaa her dk çıkarıcam diye tetikte :KK43:

aynen o diş fırçalamada öğüre öğüre bi hal oluyorum diğer zamanlarda bulantı yok denilecek kadar az.

bi benim doktora henüz gitmeyen sanıyordum :KK1::KK1::KK1: aynı belirtiler bendede var canım aşırı uyku hali ve göğüslerim aşırı hassalaştı, bence normaldir bu belirtiler.

:nazar:2014 Aralık Anneleri Listemiz:nazar:

NickYaşŞehirDoğum SayısıSatBeklenen Doğum TarihiCinsiyet
Spirochet(Eda):KK49::KK49:32Antalya124 Şubat1 Aralık?
Mrv3328Tekirdağ124 Şubat1 Aralık?
Cankizim22İstanbul224 Şubat1 Aralık?
ZeyneppMehmett22Kırıkkale124 Şubat1 Aralık?
Sinemtuba23İstanbul124 Şubat1 Aralık?
Ycl201225Antalya225 Şubat2 Aralık?
Babylove30Ankara225 Şubat2 Aralık?
Ssumer25Ankara126 Subat3 Aralık?
Dikab0631Ankara?26 Subat3 Aralık?
Hopeful58???1 Mart3 Aralık?
Miraciye28Bursa227 Şubat4 Aralık?
Esr0636Ankara228 Şubat5 Aralık?
Pokim29?228 Şubat5 Aralık?
Mdaa24İstanbul228 Şubat5 Aralık?
Trilaylom32Ankara21 Mart6 Aralık?
Elifce30Ankara21 Mart6 Aralık?
Hazel9024Yurtdışı12 Mart7 Aralık?
Zahter (Burcu)27Kocaeli12 Mart7 Aralık?
Dragonfly8628İstanbul12 Mart7 Aralık?
Yumichan29Ankara13 Mart8 Aralık?
Butterfly14324İstanbul12 Mart7 Aralık?
Kimyager2525İstanbul15 Mart10Aralık?
Hayrolsun32İstanbul15 Mart10 Aralık?
Kimyacı4329Denizli15 Mart10 Aralık?
Bitter5328Rize15 Mart10 Aralık?
Minok28Mersin16 Mart11 Aralık?
Ka_104928İstanbul16 Mart11 Aralık?
As_ya28Ankara16 Mart11 Aralık?
Peruj36İstanbul16 Mart11 Aralık?
Tamtaram34İstanbul27 Mart12 Aralık?
Gonulll27?27 Mart12 Aralık?
Efsa1033?27 Mart12 Aralık?
Carmellia34Ankara?8 Mart13 Aralık?
Bebekprenses?İstanbul18 Mart13 Aralık?
Sebdicek24?19 Mart14 Aralık?
33Meleğim3329?29 Mart14 Aralık?
Armoisee24Kırşehir110 Mart15 Aralık?
Uyuzcan24Samsun110 Mart15 Aralık?
Eelocann35Ankara111 Mart16 Aralık?
Taana27Bakü111 Mart16 Aralık?
Lungy29İzmir111 Mart16 Aralık?
Frozen304333??12 Mart17 Aralık?
Miracmina25İzmir115 Mart20 Aralık?
Fananay27İzmir118 Mart23 Aralık?
Shimarık26Antalya120 Mart25 Aralık?

Son düzenleme:
folik asit benimde midemi bulundarıyor ilk hamileliğimde midem bulanınca dr um kullanmasanda olur demişti, yani illa şartmı dersen şart değil kullansan daha iyi olur tabi ama ben de kullanmıyorum..

Cok tesekkur ederim canim cevap icin bende bi sorayim cumartesi o zamana kadar alayimda kes derse keseyim

Ben de yapsam aynını işe yarar mı bilmem ki..Ama muzun kokusunu düşünüyorum da, yiyemem gibi..

gunaydin herkese
sabah kalktigimda dudaklarim kofte gibi sismisti kipkirmiziydi sok oldum
simdi biraz rahatladim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X